2020-01-26   00:56:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Tirsdag 09.30

Resultat Løb 59 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 59 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  27 juni 2017   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 59, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2004-2004 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:05.93 2013-07-30 
Dansk Rekord Junior: Josephine Kruse (2002) 1:09.73 2017-04-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sara Damkjær Bartels  2004    554  37.34        1:18.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:16.05                 
                     
Liva Stjernholm  2004    551  36.92        1:18.49   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:15.78                 
                     
Sarah Larsen  2004    535  37.76        1:19.24   
  Lyseng IF  1:21.52                 
                     
Benedicte Them Jensen  2004    530  37.36        1:19.50   
  Køge Svømmeklub  1:20.04                 
                     
Maria Bebe Hansen  2004    529  37.98        1:19.54   
  Nyborg Svømmeklub  1:17.15                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004    525  37.55        1:19.76   
  Slangerup Svømmeklub  1:19.35                 
                     
Emma Stoltz  2004    517  37.47        1:20.14   
  Sigma Swim Allerød  1:24.69                 
                     
Nele Schulze  2004    507  37.25        1:20.68   
  Haderslev Svømme Klub  1:18.73                 
                     
Amalie Staghøj Andersen  2004    500  38.06        1:21.06   
  Esbjerg Svømmeklub  1:18.37                 
                     
10  Eva Hjort  2004    490  38.69        1:21.60   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:24.33                 
                     
11  Natalie Da Silva Jensen  2004    460  38.73        1:23.32   
  Esbjerg Svømmeklub  1:21.61                 
                     
12  Camille Nørby  2004    457  39.69        1:23.54   
  Sigma Swim Birkerød  1:25.37                 
                     
13  Cathrine Birkebæk  2004    444  39.83        1:24.32   
  Agfs Svømmeafdeling  1:21.15                 
                     
14  Caroline Wiuff Jensen  2004    444  39.51        1:24.33   
  Vest-Brøndby  1:20.75                 
                     
15  Frida Hagstrup Vesterlund  2004    442  39.73        1:24.46   
  Aalborg Svømmeklub  1:22.33                 
                     
16  Laura Vangkilde  2004    441  39.49        1:24.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:22.90                 
                     
17  Anne Sofie Evald  2004    437  39.86        1:24.78   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.76                 
                     
18  Mathilde Maria Thorsen  2004    436  39.20        1:24.84   
  Helsingør Svømmeklub  1:19.19                 
                     
19  Dicte Skov Forsberg  2004    429  40.42        1:25.26   
  Skive Svømmeklub Poseidon  1:21.60                 
                     
20  Laura Marie Dige  2004    429  40.11        1:25.31   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  1:25.90                 
                     
21  Nicoline Dyrman  2004    425  39.84        1:25.54   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  1:21.39                 
                     
22  Signe Krag Andersen  2004    417  39.68        1:26.08   
  Sigma Swim Allerød  1:22.77                 
                     
23  Freja Røjkjær Rasmussen  2004    417  40.08        1:26.10   
  Swim Team Neptun  1:27.24                 
                     
24  Caroline Holm  2004    412  40.80        1:26.42   
  Kalundborg SK  1:23.28                 
                     
25  Kathrine Weide  2004    412  41.19        1:26.43   
  Esbjerg Svømmeklub  1:21.57                 
                     
26  Agnes Bojsen Jensen  2004    411  41.20        1:26.52   
  Lyseng IF  1:27.46                 
                     
26  Emma Ekman  2004    411  40.83        1:26.52   
  Svømmeklubben Laksen  1:24.33                 
                     
28  Karoline Nielsen  2004    410  40.75        1:26.58   
  Slagelse Svømmeklub  1:24.48                 
                     
29  Josefine Zebitz  2004    407  40.97        1:26.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:25.54                 
                     
30  Maria Østergaard Nielsen  2004    405  40.66        1:26.92   
  Viborg Svømme Klub  1:29.12                 
                     
31  Anna Toft Petersen  2004    404  41.31        1:27.01   
  Aalborg Svømmeklub  1:25.97                 
                     
32  Clara Sass Husum  2004    403  41.03        1:27.08   
  Slangerup Svømmeklub  1:27.68                 
                     
33  Olivia Callesen  2004    399  41.13        1:27.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:23.82                 
                     
34  Elisabeth Them Jensen  2004    397  40.56        1:27.53   
  Køge Svømmeklub  1:26.01                 
                     
35  Clara Toft  2004    393  41.84        1:27.82   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.53                 
                     
36  Freja Møller  2004    392  41.89        1:27.87   
  Slangerup Svømmeklub  1:26.65                 
                     
37  Kristine Kipper Pedersen  2004    390  40.37        1:28.03   
  Nyborg Svømmeklub  1:24.64                 
                     
38  Christina M. Glargaard  2004    388  41.24        1:28.22   
  Esbjerg Svømmeklub  1:26.65                 
                     
39  Anna Maria Madsen  2004    380  41.88        1:28.83   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:25.31                 
                     
40  Emilie Podiss Petersen  2004    379  43.06        1:28.85   
  Frem Odense  1:25.56                 
                     
41  Clara Hartvig-Olsen  2004    379  41.94        1:28.86  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939  1:26.65                 
                     
42  Amalie Brammer Kærgaard  2004    371  41.30        1:29.51   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:26.44                 
                     
43  Laura Rønn Danielsen  2004    368  42.01        1:29.77   
  Aalborg Svømmeklub  1:25.06                 
                     
44  Frederikke Falk-List  2004    363  41.66        1:30.14   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.90                 
                     
45  Anja Xin Andersen  2004    362  42.68        1:30.26   
  Herlev Svømning  1:31.19                 
                     
46  Søs Freund  2004    361  42.54        1:30.37   
  Esbjerg Svømmeklub  1:21.85                 
                     
47  Ane Kirstine Granild  2004    359  42.47        1:30.52   
  Agfs Svømmeafdeling  1:26.15                 
                     
48  Emily Maack  2004    359  42.14        1:30.54   
  Lyngby Svømmeklub  1:27.27                 
                     
49  Sidse M. Ø. Engsbro  2004    357  43.34        1:30.70   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:27.24                 
                     
50  Katrine Bonefeld  2004    356  42.95        1:30.75   
  Sigma Swim Birkerød  1:25.64                 
                     
51  Mia T. Klüver-Kristensen  2004    356  42.67        1:30.78   
  H2Odense  1:24.04                 
                     
52  Katrine Bech Poulsen  2004    345  43.34        1:31.73   
  Esbjerg Svømmeklub  1:29.98                 
                     
Elma Gabela  2004              DSQ  SW 7.4 
  Kolding SK  1:20.59                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  27 juni 2017 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark