2020-02-26   03:09:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 17.00

Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  12:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 4, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 1:46.94 2009-04-09 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 1:49.46 2009-07-12 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Christoffer H. Andersen  2002  20  639  27.81  58.16  1:28.26    1:58.38   
  Søllerød Svømmeklub  2:01.26                 
                     
Magnus Dyg Holme  2002  19  626  27.43  57.38  1:27.84    1:59.21   
  Ikast Svømmeklub  1:57.80                 
                     
Frederik Møller  2002  18  618  27.04  57.07  1:28.46    1:59.69   
  Ringsted Svømme Klub  2:00.14                 
                     
Leo Badaker  2002  17  591  27.89  57.87  1:29.25    2:01.54   
  Gentofte Svømme Klub  2:01.27                 
                     
Frederik Bojesen  2002  16  570  27.81  58.73  1:31.11    2:02.95   
  JGI Svømning  2:02.46                 
                     
Oliver Nørgaard Frost  2002  15  561  28.36  59.31  1:31.43    2:03.65   
  Aalborg Svømmeklub  2:00.92                 
                     
Christopher H. Brown  2002  14  546  29.22  1:00.55  1:32.94    2:04.78   
  Holbæk Svømme Klub  2:03.49                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002  13  538  28.87  1:00.24  1:32.90    2:05.34   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:04.40                 
                     
Philip Andersen Ravn  2002  12  558  29.19  1:00.54  1:33.10    2:03.89   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:05.02                 
                     
10  Marcus Skøtt Haslev  2002  11  555  28.80  1:00.16  1:32.70    2:04.07   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:04.85                 
                     
11  Frederik Eg Ibsen  2002  10  552  28.93  1:00.44  1:33.03    2:04.32   
  Sigma Swim Birkerød  2:05.62                 
                     
12  Alfred Højberg  2002  549  28.81  1:00.07  1:32.71    2:04.52   
  Lyngby Svømmeklub  2:03.80                 
                     
13  Jakob Alexander Jensen  2002  541  28.10  1:00.14  1:32.87    2:05.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:05.62                 
                     
14  Niels Skovbye Brandt  2002  526  29.60  1:00.99  1:33.94    2:06.32   
  Sigma Swim Allerød  2:09.27                 
                     
15  Marcus Dessau  2002  524  29.35  1:00.75  1:33.24    2:06.48   
  Gentofte Svømme Klub  2:08.50                 
                     
16  David Arneskov  2002  519  28.71  1:00.35  1:33.80    2:06.87   
  Holbæk Svømme Klub  2:04.32                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark