2020-02-25   16:41:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 17.00

Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  12:06   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 54.41 2012-03-31 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 56.27 2011-03-30 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nickolas Kofoed Thestrup  2003  20  500  31.98        1:05.44   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  1:05.59                 
                     
Thor Brunsgaard  2003  19  488  32.01        1:05.95   
  Swim Team Neptun  1:04.42                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003  18  484  32.34        1:06.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:06.57                 
                     
Kristian B. Rasmussen  2003  17  458  32.38        1:07.37   
  Svømmeklubben S 68  1:07.35                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003  17  458  33.12        1:07.37   
  Holstebro Svømme Club  1:03.24                 
                     
Mikkel Hjelm  2003  15  451  33.13        1:07.70   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:07.17                 
                     
Christopher G. Trandum  2003  14  429  33.70        1:08.85   
  Gentofte Svømme Klub  1:06.47                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003  13  415  33.88        1:09.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:07.74                 
                     
Carl Heyn Stage  2003  12  428  33.05        1:08.92   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  1:06.46                 
                     
10  Oscar Cleemann  2003  11  422  33.35        1:09.23   
  Hvidovre Svømme Klub  1:08.89                 
                     
11  Sander Kudahl Zaccarin  2003  10  407  34.56        1:10.03   
  Agfs Svømmeafdeling  1:07.89                 
                     
12  Daniel Østerballe  2003  405  33.98        1:10.20   
  Viborg Svømme Klub  1:08.46                 
                     
13  Tobias Davidsen  2003  397  34.82        1:10.62   
  Vest-Brøndby  1:10.22                 
                     
14  Frederik Venø Elling  2003  395  34.26        1:10.73   
  Silkeborg Svømmeklub  1:07.94                 
                     
15  Kasper Johnsen  2003  393  34.22        1:10.89   
  Odder Svømmeklub  1:07.88                 
                     
16  Lukas Stæhr Bentsen  2003  393  34.49        1:10.90   
  H2Odense  1:11.57                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  12:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark