2020-02-17   20:20:52
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Årgang Langbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag 09.30

Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 28 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM Årgang Langbane    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Aalborg    Udskriftstidspunkt  11:49   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Aalborg Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 28, 200m Medley Herrer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Daniel Skaaning (1993) 2:00.80 2017-04-02 
Dansk Rekord Junior: Daniel Skaaning (1993) 2:03.49 2011-06-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Hertz Bugge  2003    514  30.21  1:07.97  1:50.26    2:22.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.43                 
                     
Joakim Køhn  2003    512  28.89  1:06.51  1:49.91    2:22.45   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:25.18                 
                     
Mathias Lindberg Laursen  2003    511  30.20  1:06.48  1:48.60    2:22.59   
  Holstebro Svømme Club  2:17.58                 
                     
Valdemar Brøns  2003    478  30.55  1:08.46  1:53.32    2:25.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:23.24                 
                     
Alexander Tullberg  2003    459  32.77  1:13.14  1:56.52    2:27.68   
  Sigma Swim Birkerød  2:27.46                 
                     
Oliver Søgaard-Andersen  2003    459  29.37  1:07.15  1:55.10    2:27.76   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.43                 
                     
Victor Nygaard  2003    451  29.42  1:10.26  1:49.97    2:28.57   
  H2Odense  2:23.20                 
                     
Mikkel Mortensen  2003    451  30.68  1:08.58  1:55.63    2:28.64   
  Kalundborg SK  2:24.98                 
                     
Oliver Fenger  2003    449  33.05  1:12.97  1:55.02    2:28.85   
  Horsens Svømmeklub  2:30.30                 
                     
10  Jonas Kjær  2003    433  30.96  1:10.55  1:55.76    2:30.64   
  Esbjerg Svømmeklub  2:26.27                 
                     
11  Christian Kornum  2003    432  30.93  1:11.25  1:55.60    2:30.71   
  Svømmeklubben Nord  2:29.23                 
                     
12  Mikkel Hjelm  2003    432  31.49  1:08.70  1:57.13    2:30.78   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  2:30.97                 
                     
13  Christopher G. Trandum  2003    430  30.53  1:08.31  1:58.77    2:30.92   
  Gentofte Svømme Klub  2:29.49                 
                     
14  Joshua P. Sidebotham  2003    429  31.25  1:09.84  1:57.48    2:31.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:30.98                 
                     
15  Elias Rought  2003    425  32.24  1:13.65  1:56.11    2:31.59   
  Slagelse Svømmeklub  2:27.43                 
                     
16  Nickolas Kofoed Thestrup  2003    425  31.53  1:10.00  1:57.33    2:31.62   
  Tune I.F. Svømmeafdeling  2:32.93                 
                     
17  Mohammed Ghizzaui  2003    424  31.10  1:12.75  1:57.17    2:31.66  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939  2:27.62                 
                     
18  Alexander L. Bjørn  2003    424  32.58  1:10.98  1:57.99    2:31.74   
  Ikast Svømmeklub  2:30.88                 
                     
19  Malte Egholm Brøns  2003    421  32.50  1:12.59  1:59.73    2:32.10   
  Hørsholm Svømmeforening  2:31.84                 
                     
20  Marcus Hiort  2003    416  33.06  1:13.32  1:57.07    2:32.61   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:33.39                 
                     
21  Mikkel Jørgensen  2003    416  30.41  1:57.16  2:32.68    2:32.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:31.49                 
                     
22  Emil Lykke Grann  2003    415  32.55  1:12.69  1:58.12    2:32.76   
  Silkeborg Svømmeklub  2:31.62                 
                     
23  Rasmus Pilegaard Køfer  2003    406  30.89  1:12.00  1:58.34    2:33.84   
  Agfs Svømmeafdeling  2:29.36                 
                     
24  Daniel Damsbo  2003    405  32.35  1:13.25  2:00.58    2:33.97   
  Vejle Svømmeklub  2:31.67                 
                     
25  Noah Koefoed Weiss  2003    404  33.60  1:12.80  1:58.76    2:34.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:30.91                 
                     
26  Valentin Wahl  2003    399  33.01  1:16.32  1:58.84    2:34.75   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:32.18                 
                     
27  Christoffer Rekling  2003    396  32.82  1:12.57  2:00.51    2:35.23   
  Sigma Swim Birkerød  2:28.64                 
                     
28  Frederik Venø Elling  2003    391  33.63  1:12.53  1:59.01    2:35.78   
  Silkeborg Svømmeklub  2:33.25                 
                     
29  Mads Stamholt  2003    391  33.98  1:15.77  2:01.60    2:35.88   
  Haderslev Svømme Klub  2:30.65                 
                     
30  Carl Heyn Stage  2003    389  32.64  1:14.49  2:02.48    2:36.15   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  2:32.31                 
                     
31  Silas Lykke  2003    387  30.87  1:59.61  2:36.32    2:36.32   
  Slagelse Svømmeklub  2:32.62                 
                     
32  Jonathan Eskildsen  2003    384  32.20  1:13.11  2:00.51    2:36.71   
  Køge Svømmeklub  2:33.64                 
                     
33  Jacob Lyse Søe  2003    372  34.01  2:02.51  2:38.49    2:38.49   
  Odder Svømmeklub  2:33.81                 
                     
34  Victor Abel Brandi  2003    370  34.62  1:17.11  2:02.03    2:38.73   
  Aalborg Svømmeklub  2:39.57                 
                     
35  Anders Lundin Brockdorff  2003    363  34.80  1:18.49  2:01.93    2:39.73   
  Lyngby Svømmeklub  2:39.87                 
                     
36  Markus Toft  2003    360  34.90  1:21.02  2:02.86    2:40.18   
  Agfs Svømmeafdeling  2:41.86                 
                     
37  Christian Johannesen  2003    359  34.01  1:19.55  2:03.13    2:40.35   
  Horsens Svømmeklub  2:37.48                 
                     
38  Sune Schaarup  2003    349  37.28  1:20.07  2:04.87    2:41.89   
  Vejle Svømmeklub  2:39.43                 
                     
39  Jens Riisgaard-Jensen  2003    348  34.43  1:16.26  2:03.30    2:41.97   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:38.11                 
                     
40  Lucas Jul Pedersen  2003    348  34.56  1:18.19  2:06.32    2:42.03   
  Næstved IF  2:32.98                 
                     
41  Arthur Rytter Jacobsen  2003    341  33.84  1:18.34  2:04.41    2:43.08   
  Horsens Svømmeklub  2:43.16                 
                     
42  Benjamin Bodal  2003    339  34.02  1:17.37  2:07.68    2:43.37   
  Ringsted Svømme Klub  2:33.59                 
                     
43  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    338  35.06  1:18.22  2:05.77    2:43.57   
  Helsingør Svømmeklub  2:45.82                 
                     
44  Karl August B. Balle  2003    335  35.19  1:19.83  2:05.27    2:44.07   
  Gentofte Svømme Klub  2:42.65                 
                     
45  Valdemar Ditlev Kragh  2003    334  33.48  1:17.28  2:06.51    2:44.23   
  Lyngby Svømmeklub  2:44.14                 
                     
46  Magnus Østergaard Barslev  2003    329  33.73  1:18.72  2:09.14    2:45.12   
  Aabybro Idrætsforening  2:37.77                 
                     
47  Malik Lodberg Klein  2003    326  35.95  1:21.36  2:06.89    2:45.50   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  2:40.95                 
                     
48  Lauritz Baad Ellekjær  2003    323  35.88  1:18.39  2:07.80    2:46.02   
  Vejle Svømmeklub  2:36.70                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003              DSQ  SW 9.3 
  Lyngby Svømmeklub  2:33.17                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Aalborg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark