2019-10-16   18:58:02
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Swim Open Stockholm 2017

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Results
Event 1, 200m Breaststroke Men - Heat
WR
2:06.67
WR: Ippei Watanabe (1997) 2:06.67 2017-01-29
ER: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02
NR: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02
SR: Erik Persson (1994) 2:10.12 2016-08-09
SJ: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12
Kvaltider: VM 2:11.18 Universiaden 2:13.83 JVM 2:16.24 EJM 2:17.01/2:19.31 EYOF 2:24.76
Rank Name Born Team Nat R.T. FINA Time Diff
1 Erik Persson 1994 Kungsbacka Simsällskap SWE +0.70 904 2:11.32 QA
50m: 29.99
100m: 1:02.98
(32.99)
150m: 1:37.02
(34.04)
200m: 2:11.32
(34.30)
2 Ilya Shymanovich 1994 Belarus BLR +0.73 823 2:15.53 +4.21 QA
50m: 30.76
100m: 1:04.54
(33.78)
150m: 1:39.76
(35.22)
200m: 2:15.53
(35.77)
3 David Verrastó 1988 BVSC Zuglo HUN +0.76 811 2:16.19 +4.87 QA
50m: 31.27
100m: 1:05.55
(34.28)
150m: 1:40.79
(35.24)
200m: 2:16.19
(35.40)
4 Giedrius Titenis 1989 Lithuania LTU +0.50 792 2:17.23 +5.91 QA
50m: 30.55
100m: 1:04.99
(34.44)
150m: 1:40.81
(35.82)
200m: 2:17.23
(36.42)
5 Matti Mattsson 1993 Finland FIN +0.68 776 2:18.17 +6.85 QA
50m: 31.00
100m: 1:05.89
(34.89)
150m: 1:41.66
(35.77)
200m: 2:18.17
(36.51)
6 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Bærumsvømmerne NOR +0.58 776 2:18.20 +6.88 QA
50m: 31.76
100m: 1:06.48
(34.72)
150m: 1:42.48
(36.00)
200m: 2:18.20
(35.72)
7 Daniel Räisänen 1999 Täby Sim SWE +0.69 761 2:19.10 +7.78 QA
50m: 31.25
100m: 1:06.29
(35.04)
150m: 1:42.33
(36.04)
200m: 2:19.10
(36.77)
8 Miikka Ruohoniemi 1993 Finland FIN +0.70 748 2:19.87 +8.55 QA
50m: 30.96
100m: 1:06.29
(35.33)
150m: 1:42.76
(36.47)
200m: 2:19.87
(37.11)
9 Linus Kanth 1991 Västerås Simsällskap SWE +0.74 738 2:20.52 +9.20 QB
50m: 31.76
100m: 1:06.83
(35.07)
150m: 1:42.68
(35.85)
200m: 2:20.52
(37.84)
10 Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun SWE +0.70 737 2:20.58 +9.26 QB
50m: 32.08
100m: 1:08.14
(36.06)
150m: 1:44.34
(36.20)
200m: 2:20.58
(36.24)
11 William Lulek 1998 Simklubben Neptun SWE +0.75 735 2:20.68 +9.36 QB
50m: 32.56
100m: 1:08.61
(36.05)
150m: 1:44.47
(35.86)
200m: 2:20.68
(36.21)
12 Jørgen Scheie Bråthen 1995 Lambertseter Svømmeklubb NOR +0.69 731 2:20.97 +9.65 QB
50m: 31.37
100m: 1:08.35
(36.98)
150m: 1:44.75
(36.40)
200m: 2:20.97
(36.22)
13 Robert Palosaari 1992 Väsby Simsällskap SWE +0.70 728 2:21.13 +9.81 QB
50m: 31.80
100m: 1:07.41
(35.61)
150m: 1:43.84
(36.43)
200m: 2:21.13
(37.29)
14 Christoffer Tofte Haarsaker 1993 Bergensvømmerne NOR +0.72 709 2:22.43 +11.11 QB
50m: 32.83
100m: 1:09.56
(36.73)
150m: 1:46.35
(36.79)
200m: 2:22.43
(36.08)
15 Andrius Sidlauskas 1997 Lithuania LTU +0.68 704 2:22.77 +11.45 QB
50m: 31.74
100m: 1:07.91
(36.17)
150m: 1:45.14
(37.23)
200m: 2:22.77
(37.63)
16 Gustav Persson 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 701 2:22.95 +11.63 QB
50m: 31.69
100m: 1:07.45
(35.76)
150m: 1:44.32
(36.87)
200m: 2:22.95
(38.63)
17 Werneri Koskinen 1998 Uinti Tampere FIN 695 2:23.32 +12.00 QC
50m: 31.62
100m: 1:08.43
(36.81)
150m: 1:46.39
(37.96)
200m: 2:23.32
(36.93)
18 Hugo Swanepoel 1998 Järfälla Simsällskap SWE +0.59 693 2:23.47 +12.15 QC
50m: 32.95
100m: 1:08.93
(35.98)
150m: 1:46.52
(37.59)
200m: 2:23.47
(36.95)
19 Pontus Jonsson 2000 Södertörns Simsällskap SWE +0.71 687 2:23.92 +12.60 QC
50m: 32.62
100m: 1:08.27
(35.65)
150m: 1:44.90
(36.63)
200m: 2:23.92
(39.02)
20 Karl Frylmark 1999 Väsby Simsällskap SWE +0.63 675 2:24.76 +13.44 QC
50m: 32.10
100m: 1:09.81
(37.71)
150m: 1:46.78
(36.97)
200m: 2:24.76
(37.98)
21 Emil Hassling 2000 Landskrona Simsällskap SWE +0.74 674 2:24.80 +13.48 QC
50m: 32.52
100m: 1:09.32
(36.80)
150m: 1:46.73
(37.41)
200m: 2:24.80
(38.07)
22 Andre Klippenberg Grindhe 2000 Lambertseter Svømmeklubb NOR +0.51 667 2:25.32 +14.00 QC
50m: 32.21
100m: 1:08.42
(36.21)
150m: 1:46.61
(38.19)
200m: 2:25.32
(38.71)
23 Christoffer Andersson 1994 Tyresö Simsällskap SWE +0.68 664 2:25.54 +14.22 QC
50m: 32.63
100m: 1:08.36
(35.73)
150m: 1:46.78
(38.42)
200m: 2:25.54
(38.76)
24 Mathieu Marmier 1999 Stade Clermontois Natation FRA +0.81 663 2:25.60 +14.28 QC
50m: 32.71
100m: 1:10.18
(37.47)
150m: 1:47.72
(37.54)
200m: 2:25.60
(37.88)
25 Ole Marius Rist Jensen 2001 SK Team Sør NOR +0.77 661 2:25.77 +14.45
50m: 32.60
100m: 1:10.34
(37.74)
150m: 1:48.20
(37.86)
200m: 2:25.77
(37.57)
26 Teodor Widerberg 1998 Simklubben Laxen SWE +0.48 656 2:26.14 +14.82
50m: 32.38
100m: 1:08.92
(36.54)
150m: 1:47.13
(38.21)
200m: 2:26.14
(39.01)
27 Petter Cyrén 1996 Linköpings Allmänna SS SWE +0.64 644 2:27.03 +15.71
50m: 32.67
100m: 1:09.85
(37.18)
150m: 1:48.24
(38.39)
200m: 2:27.03
(38.79)
27 Kalle Pyykkönen 1996 Uinti Tampere FIN +0.67 644 2:27.03 +15.71
50m: 32.89
100m: 1:09.28
(36.39)
150m: 1:47.74
(38.46)
200m: 2:27.03
(39.29)
29 Johan Dahlgren 1986 Simklubben Neptun SWE +0.75 640 2:27.38 +16.06
50m: 34.16
100m: 1:11.03
(36.87)
150m: 1:49.05
(38.02)
200m: 2:27.38
(38.33)
30 Erik Kähr 1995 Helsingborgs Simsällskap SWE +0.67 638 2:27.47 +16.15
50m: 31.20
100m: 1:08.41
(37.21)
150m: 1:46.96
(38.55)
200m: 2:27.47
(40.51)
31 Felix Nilsson 1990 Malmö Kappsimningsklubb SWE 637 2:27.58 +16.26
50m: 32.56
100m: 1:10.04
(37.48)
150m: 1:48.73
(38.69)
200m: 2:27.58
(38.85)
32 Tom Andersson 1998 Linköpings Allmänna SS SWE +0.76 635 2:27.73 +16.41
50m: 32.92
100m: 1:10.80
(37.88)
150m: 1:49.00
(38.20)
200m: 2:27.73
(38.73)
33 Alvi Hjelm 1996 Hovedstadens Svømmeklub DEN +0.65 633 2:27.86 +16.54
50m: 33.77
100m: 1:10.99
(37.22)
150m: 1:49.15
(38.16)
200m: 2:27.86
(38.71)
34 Lucas Lindblom 2000 Landskrona Simsällskap SWE 623 2:28.71 +17.39
50m: 33.57
100m: 1:11.02
(37.45)
150m: 1:49.99
(38.97)
200m: 2:28.71
(38.72)
35 Andreas Heimnes 1999 Åstveit Svømmeklubb NOR +0.75 613 2:29.46 +18.14
50m: 32.90
100m: 1:11.22
(38.32)
150m: 1:49.77
(38.55)
200m: 2:29.46
(39.69)
36 Bengt Vang 1999 Oslo Idrettslag NOR +0.70 612 2:29.55 +18.23
50m: 33.08
100m: 1:10.77
(37.69)
150m: 1:49.78
(39.01)
200m: 2:29.55
(39.77)
37 Miro Torola 1995 Göteborg Sim SWE 608 2:29.89 +18.57
50m: 34.12
100m: 1:12.30
(38.18)
150m: 1:51.21
(38.91)
200m: 2:29.89
(38.68)
38 Isak Alin 1999 Täby Sim SWE +0.63 607 2:29.97 +18.65
50m: 32.13
100m: 1:09.97
(37.84)
150m: 1:48.54
(38.57)
200m: 2:29.97
(41.43)
39 Anton Widholm 1999 Väsby Simsällskap SWE +0.64 604 2:30.23 +18.91
50m: 32.25
100m: 1:10.42
(38.17)
150m: 1:49.32
(38.90)
200m: 2:30.23
(40.91)
40 Anton Dahlgren 1999 Kungsbacka Simsällskap SWE +0.68 602 2:30.40 +19.08
50m: 34.44
100m: 1:12.48
(38.04)
150m: 1:51.13
(38.65)
200m: 2:30.40
(39.27)
41 Thomas Fardal 1997 Bærumsvømmerne NOR +0.65 597 2:30.79 +19.47
50m: 33.36
100m: 1:10.32
(36.96)
150m: 1:49.68
(39.36)
200m: 2:30.79
(41.11)
42 Carl Gerstenfeld 2002 Malmö Kappsimningsklubb SWE +0.69 596 2:30.88 +19.56
50m: 33.93
100m: 1:12.09
(38.16)
150m: 1:51.41
(39.32)
200m: 2:30.88
(39.47)
43 Petter Norén Vosfeldt 1999 Härnösands Simsällskap SWE +0.77 592 2:31.20 +19.88
50m: 33.51
100m: 1:11.37
(37.86)
150m: 1:50.88
(39.51)
200m: 2:31.20
(40.32)
44 Daniel Andersson 1997 Uddevalla Sim SWE +0.60 591 2:31.28 +19.96
50m: 33.09
100m: 1:10.29
(37.20)
150m: 1:49.72
(39.43)
200m: 2:31.28
(41.56)
45 Erik Stensson 2002 Värnamo Simsällskap SWE +0.66 589 2:31.45 +20.13
50m: 33.35
100m: 1:11.40
(38.05)
150m: 1:51.19
(39.79)
200m: 2:31.45
(40.26)
46 Julius Gustavsson 2002 Simklubben Laxen SWE +0.69 586 2:31.72 +20.40
50m: 34.76
100m: 1:13.23
(38.47)
150m: 1:52.59
(39.36)
200m: 2:31.72
(39.13)
47 Oskar Robertsson 2000 Uddevalla Sim SWE +0.77 585 2:31.81 +20.49
50m: 34.34
100m: 1:11.84
(37.50)
150m: 1:51.71
(39.87)
200m: 2:31.81
(40.10)
48 Anton Persson 1994 Malmö Kappsimningsklubb SWE +0.72 582 2:32.10 +20.78
50m: 33.85
100m: 1:12.75
(38.90)
150m: 1:52.30
(39.55)
200m: 2:32.10
(39.80)
49 Niklas Nyblom 1999 Väsby Simsällskap SWE +0.58 581 2:32.18 +20.86
50m: 34.25
100m: 1:13.65
(39.40)
150m: 1:53.27
(39.62)
200m: 2:32.18
(38.91)
50 Simon Linnér 1999 Linköpings Allmänna SS SWE +0.79 578 2:32.45 +21.13
50m: 33.80
100m: 1:12.04
(38.24)
150m: 1:51.06
(39.02)
200m: 2:32.45
(41.39)
51 Gustav Englund 2001 Malmö Kappsimningsklubb SWE +0.69 573 2:32.87 +21.55
50m: 34.52
100m: 1:13.18
(38.66)
150m: 1:54.07
(40.89)
200m: 2:32.87
(38.80)
52 Edvin Torlakovic 2001 Västerviks Simsällskap SWE +0.65 572 2:32.98 +21.66
50m: 35.29
100m: 1:14.74
(39.45)
150m: 1:54.78
(40.04)
200m: 2:32.98
(38.20)
53 William Brand 1998 Eskilstuna Simklubb SWE +0.70 571 2:33.05 +21.73
50m: 33.80
100m: 1:12.56
(38.76)
150m: 1:52.41
(39.85)
200m: 2:33.05
(40.64)
54 Oskar Gustafson 2002 Uddevalla Sim SWE +0.72 570 2:33.14 +21.82
50m: 34.60
100m: 1:13.83
(39.23)
150m: 1:54.07
(40.24)
200m: 2:33.14
(39.07)
55 Filip Antlöv 1998 Södertörns Simsällskap SWE +0.64 569 2:33.20 +21.88
50m: 33.91
100m: 1:12.45
(38.54)
150m: 1:53.01
(40.56)
200m: 2:33.20
(40.19)
56 Birger Bratli 1998 SSK Skjetten Svømming NOR 569 2:33.25 +21.93
50m: 35.03
100m: 1:14.10
(39.07)
150m: 1:53.69
(39.59)
200m: 2:33.25
(39.56)
57 Anton Andersson 1997 Malmö Kappsimningsklubb SWE +0.77 561 2:33.91 +22.59
50m: 34.62
100m: 1:12.83
(38.21)
150m: 1:52.52
(39.69)
200m: 2:33.91
(41.39)
58 Joona Korhonen 2000 Uinti Tampere FIN +0.73 557 2:34.35 +23.03
50m: 34.38
100m: 1:13.95
(39.57)
150m: 1:54.06
(40.11)
200m: 2:34.35
(40.29)
59 Atte Kulmala 1998 Uinti Tampere FIN +0.65 556 2:34.39 +23.07
50m: 33.13
100m: 1:12.59
(39.46)
150m: 1:53.05
(40.46)
200m: 2:34.39
(41.34)
60 David Kruthammar 1997 Täby Sim SWE +0.74 555 2:34.54 +23.22
50m: 34.76
100m: 1:13.92
(39.16)
150m: 1:53.70
(39.78)
200m: 2:34.54
(40.84)
61 Elias Hyvönen 2000 Simklubben Elfsborg SWE +0.69 553 2:34.68 +23.36
50m: 33.00
100m: 1:11.70
(38.70)
150m: 1:52.60
(40.90)
200m: 2:34.68
(42.08)
62 Dexter Dalsgaard 2001 Simklubben Neptun SWE +0.72 545 2:35.41 +24.09
50m: 35.15
100m: 1:14.37
(39.22)
150m: 1:54.99
(40.62)
200m: 2:35.41
(40.42)
63 Walentin Koskinen 2000 Uinti Tampere FIN +0.61 540 2:35.95 +24.63
50m: 33.60
100m: 1:12.62
(39.02)
150m: 1:53.03
(40.41)
200m: 2:35.95
(42.92)
64 Felix Balkerud 2001 Sundsvalls Simsällskap SWE 538 2:36.13 +24.81
50m: 33.35
100m: 1:13.03
(39.68)
150m: 1:54.32
(41.29)
200m: 2:36.13
(41.81)
65 Carlandrea Puoti 1999 Stockholmspolisens IF SF SWE +0.69 537 2:36.20 +24.88
50m: 33.95
100m: 1:13.29
(39.34)
150m: 1:53.50
(40.21)
200m: 2:36.20
(42.70)
66 Viktor Anfinnsen 2002 Bryne Symjeklubb NOR 536 2:36.32 +25.00
50m: 35.28
100m: 1:15.17
(39.89)
150m: 1:56.17
(41.00)
200m: 2:36.32
(40.15)
67 Eldin Kadic 1999 Eskilstuna Simklubb SWE +0.69 533 2:36.64 +25.32
50m: 34.12
100m: 1:13.76
(39.64)
150m: 1:54.27
(40.51)
200m: 2:36.64
(42.37)
68 Erik Josefson 2000 Varberg Sim SWE +0.71 532 2:36.71 +25.39
50m: 34.99
100m: 1:14.69
(39.70)
150m: 1:55.22
(40.53)
200m: 2:36.71
(41.49)
69 Roope Ruohtula 2000 Joensuun Uimaseura FIN +0.59 532 2:36.73 +25.41
50m: 32.34
100m: 1:10.20
(37.86)
150m: 1:51.53
(41.33)
200m: 2:36.73
(45.20)
70 August Mathisen 2001 Karlstads Simsällskap SWE +0.66 527 2:37.18 +25.86
50m: 34.50
100m: 1:14.55
(40.05)
150m: 1:56.18
(41.63)
200m: 2:37.18
(41.00)
71 Emil Hammarlund 1995 Sundsvalls Simsällskap SWE +0.70 523 2:37.64 +26.32
50m: 33.84
100m: 1:12.93
(39.09)
150m: 1:54.53
(41.60)
200m: 2:37.64
(43.11)
71 Sander Hallaråker 1999 Delfana, Svømmeklubben NOR +0.70 523 2:37.64 +26.32
50m: 34.87
100m: 1:14.96
(40.09)
150m: 1:56.00
(41.04)
200m: 2:37.64
(41.64)
73 Tuomas Jokinen 2001 Cetus Espoo FIN +0.71 521 2:37.75 +26.43
50m: 34.59
100m: 1:15.01
(40.42)
150m: 1:56.79
(41.78)
200m: 2:37.75
(40.96)
74 Morgan Martinsson 2001 Simklubben Neptun SWE +0.65 521 2:37.80 +26.48
50m: 34.36
100m: 1:14.49
(40.13)
150m: 1:55.96
(41.47)
200m: 2:37.80
(41.84)
75 Erik Boos 1999 Simklubben Triton SWE +0.70 517 2:38.15 +26.83
50m: 34.34
100m: 1:14.37
(40.03)
150m: 1:56.25
(41.88)
200m: 2:38.15
(41.90)
76 William Lernå 2002 Väsby Simsällskap SWE 512 2:38.66 +27.34
50m: 34.39
100m: 1:14.53
(40.14)
150m: 1:56.74
(42.21)
200m: 2:38.66
(41.92)
77 Håkon Syrrist 2000 Ullensakersvømmerne NOR 509 2:38.97 +27.65
50m: 36.93
100m: 1:17.17
(40.24)
150m: 1:57.85
(40.68)
200m: 2:38.97
(41.12)
78 Lucas Hoffmann 2000 Helsingør Svømmeklub DEN +0.34 507 2:39.24 +27.92
50m: 35.29
100m: 1:15.93
(40.64)
150m: 1:57.49
(41.56)
200m: 2:39.24
(41.75)
79 Hampus Dahlgren 2001 Kungsbacka Simsällskap SWE +0.79 507 2:39.25 +27.93
50m: 35.26
100m: 1:15.40
(40.14)
150m: 1:57.58
(42.18)
200m: 2:39.25
(41.67)
80 Axel Witt 2000 Eskilstuna Simklubb SWE 499 2:40.03 +28.71
50m: 34.13
100m: 1:13.70
(39.57)
150m: 1:56.47
(42.77)
200m: 2:40.03
(43.56)
81 Jonathan Hiltonsson 2000 Sundsvalls Simsällskap SWE +0.69 499 2:40.07 +28.75
50m: 34.65
100m: 1:15.37
(40.72)
150m: 1:57.79
(42.42)
200m: 2:40.07
(42.28)
82 Klaudius Schreck 2001 Södertörns Simsällskap SWE +0.66 498 2:40.21 +28.89
50m: 34.88
100m: 1:15.20
(40.32)
150m: 1:57.16
(41.96)
200m: 2:40.21
(43.05)
83 Gunnar Widerberg 2000 Simklubben Laxen SWE +0.62 497 2:40.34 +29.02
50m: 34.82
100m: 1:15.77
(40.95)
150m: 1:57.44
(41.67)
200m: 2:40.34
(42.90)
84 Victor Simic 2000 Täby Sim SWE +0.66 494 2:40.64 +29.32
50m: 36.08
100m: 1:17.22
(41.14)
150m: 1:59.32
(42.10)
200m: 2:40.64
(41.32)
85 Axel Nordén 2001 Täby Sim SWE +0.70 487 2:41.40 +30.08
50m: 35.50
100m: 1:16.49
(40.99)
150m: 1:59.17
(42.68)
200m: 2:41.40
(42.23)
86 David Neuhardt 2003 Spårvägen Simförening SWE +0.75 485 2:41.57 +30.25
50m: 35.27
100m: 1:15.30
(40.03)
150m: 1:58.24
(42.94)
200m: 2:41.57
(43.33)
87 Erik Lööw 2003 Södertälje Simsällskap SWE +0.85 479 2:42.30 +30.98
50m: 35.73
100m: 1:15.99
(40.26)
150m: 1:58.97
(42.98)
200m: 2:42.30
(43.33)
88 Martin Schön 2003 Bollnäs Simsällskap SWE +0.67 478 2:42.38 +31.06
50m: 34.76
100m: 1:15.72
(40.96)
150m: 1:58.93
(43.21)
200m: 2:42.38
(43.45)
89 Richard Ekholm 2002 Kungsbacka Simsällskap SWE +0.66 477 2:42.48 +31.16
50m: 36.14
100m: 1:17.90
(41.76)
150m: 2:00.69
(42.79)
200m: 2:42.48
(41.79)
90 Arvid Styrman 2002 Spårvägen Simförening SWE +0.64 476 2:42.66 +31.34
50m: 35.72
100m: 1:16.46
(40.74)
150m: 1:59.04
(42.58)
200m: 2:42.66
(43.62)
91 Theodor Sköld 2001 Väsby Simsällskap SWE +0.54 463 2:44.15 +32.83
50m: 36.95
100m: 1:19.26
(42.31)
150m: 2:02.40
(43.14)
200m: 2:44.15
(41.75)
92 Oscar Wiik 2000 Aalesunds SLK NOR +0.83 460 2:44.44 +33.12
50m: 35.92
100m: 1:17.67
(41.75)
150m: 2:00.78
(43.11)
200m: 2:44.44
(43.66)
93 Algot Lindwall 2002 Tyresö Simsällskap SWE 453 2:45.32 +34.00
50m: 34.28
100m: 1:16.29
(42.01)
150m: 2:00.28
(43.99)
200m: 2:45.32
(45.04)
94 Sebastian Soume 2001 Södertälje Simsällskap SWE 444 2:46.38 +35.06
50m: 34.28
100m: 1:14.57
(40.29)
150m: 1:58.45
(43.88)
200m: 2:46.38
(47.93)
95 Linus Ljunghusen 2000 Simklubben Poseidon SWE +0.71 434 2:47.75 +36.43
50m: 35.40
100m: 1:16.60
(41.20)
150m: 2:00.62
(44.02)
200m: 2:47.75
(47.13)
96 Elias Persson 2002 Simsällskapet Mora SWE +0.73 432 2:47.99 +36.67
50m: 36.58
100m: 1:19.93
(43.35)
150m: 2:04.13
(44.20)
200m: 2:47.99
(43.86)
97 Max Feng 2001 Göteborg Sim SWE +0.63 427 2:48.59 +37.27
50m: 37.78
100m: 1:19.78
(42.00)
150m: 2:04.18
(44.40)
200m: 2:48.59
(44.41)
98 Joel Larsson 2001 Sala Simsällskap SWE 421 2:49.35 +38.03
50m: 35.15
100m: 1:17.42
(42.27)
150m: 2:02.35
(44.93)
200m: 2:49.35
(47.00)
99 Alexandr Sidorov 2002 Stockholmspolisens IF SF SWE +0.70 420 2:49.57 +38.25
50m: 37.26
100m: 1:20.60
(43.34)
150m: 2:05.51
(44.91)
200m: 2:49.57
(44.06)
100 Karl Bohlin 2001 Göteborg Sim SWE +0.60 409 2:51.00 +39.68
50m: 37.30
100m: 1:21.03
(43.73)
150m: 2:05.86
(44.83)
200m: 2:51.00
(45.14)
101 Andreas Eklundh Sørensen 2001 Helsingør Svømmeklub DEN +0.75 405 2:51.56 +40.24
50m: 37.57
100m: 1:20.70
(43.13)
150m: 2:05.45
(44.75)
200m: 2:51.56
(46.11)
- Elias Fröde 2001 Järfälla Simsällskap SWE DNS
- Gijs Dijkhuizen 2000 Västerås Simsällskap SWE DNS
2017-04-08 11:40:28
Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media Sport
Document
Results
Event 1, 200m Breaststroke Men - Final
WR
2:06.67
WR: Ippei Watanabe (1997) 2:06.67 2017-01-29
ER: Daniel Gyurta (1989) 2:07.23 2013-08-02
NR: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02
SR: Erik Persson (1994) 2:10.12 2016-08-09
SJ: Erik Persson (1994) 2:11.34 2014-12-12
Kvaltider: VM 2:11.18 Universiaden 2:13.83 JVM 2:16.24 EJM 2:17.01/2:19.31 EYOF 2:24.76
Rank Name Born Team Nat R.T. FINA Time Diff
1 Erik Persson 1994 Kungsbacka Simsällskap SWE +0.68 980 2:07.85 NR
50m: 29.12
100m: 1:01.59
(32.47)
150m: 1:34.35
(32.76)
200m: 2:07.85
(33.50)
2 Giedrius Titenis 1989 Lithuania LTU +0.86 905 2:11.28 +3.43
50m: 29.80
100m: 1:03.15
(33.35)
150m: 1:37.24
(34.09)
200m: 2:11.28
(34.04)
3 David Verrastó 1988 BVSC Zuglo HUN +0.79 858 2:13.65 +5.80
50m: 30.13
100m: 1:03.52
(33.39)
150m: 1:38.39
(34.87)
200m: 2:13.65
(35.26)
4 Matti Mattsson 1993 Finland FIN +0.69 806 2:16.44 +8.59
50m: 30.49
100m: 1:04.72
(34.23)
150m: 1:40.10
(35.38)
200m: 2:16.44
(36.34)
5 Ilya Shymanovich 1994 Belarus BLR +0.73 793 2:17.17 +9.32
50m: 29.66
100m: 1:04.02
(34.36)
150m: 1:40.00
(35.98)
200m: 2:17.17
(37.17)
6 Tomoe Zenimoto Hvas 2000 Bærumsvømmerne NOR +0.94 783 2:17.76 +9.91
50m: 31.15
100m: 1:05.65
(34.50)
150m: 1:41.56
(35.91)
200m: 2:17.76
(36.20)
7 Miikka Ruohoniemi 1993 Finland FIN +0.70 771 2:18.50 +10.65
50m: 30.62
100m: 1:05.73
(35.11)
150m: 1:41.63
(35.90)
200m: 2:18.50
(36.87)
8 Daniel Räisänen 1999 Täby Sim SWE +0.78 759 2:19.23 +11.38
50m: 31.10
100m: 1:06.30
(35.20)
150m: 1:42.43
(36.13)
200m: 2:19.23
(36.80)
9 Andrius Sidlauskas 1997 Lithuania LTU +0.73 764 2:18.89 +11.04
50m: 31.22
100m: 1:06.94
(35.72)
150m: 1:43.25
(36.31)
200m: 2:18.89
(35.64)
10 Patric Ridell 1993 Simklubben Neptun SWE +0.51 755 2:19.47 +11.62
50m: 31.72
100m: 1:07.28
(35.56)
150m: 1:43.71
(36.43)
200m: 2:19.47
(35.76)
11 Jørgen Scheie Bråthen 1995 Lambertseter Svømmeklubb NOR +0.98 755 2:19.48 +11.63
50m: 31.16
100m: 1:06.69
(35.53)
150m: 1:43.03
(36.34)
200m: 2:19.48
(36.45)
12 Linus Kanth 1991 Västerås Simsällskap SWE +0.71 749 2:19.82 +11.97
50m: 31.65
100m: 1:06.87
(35.22)
150m: 1:42.47
(35.60)
200m: 2:19.82
(37.35)
13 William Lulek 1998 Simklubben Neptun SWE +0.74 739 2:20.48 +12.63
50m: 32.19
100m: 1:07.98
(35.79)
150m: 1:43.97
(35.99)
200m: 2:20.48
(36.51)
14 Robert Palosaari 1992 Väsby Simsällskap SWE +0.71 723 2:21.45 +13.60
50m: 32.39
100m: 1:08.71
(36.32)
150m: 1:44.80
(36.09)
200m: 2:21.45
(36.65)
15 Christoffer Tofte Haarsaker 1993 Bergensvømmerne NOR 709 2:22.38 +14.53
50m: 31.27
100m: 1:07.36
(36.09)
150m: 1:44.24
(36.88)
200m: 2:22.38
(38.14)
16 Gustav Persson 2000 Helsingborgs Simsällskap SWE 638 2:27.48 +19.63
50m: 32.07
100m: 1:09.32
(37.25)
150m: 1:48.07
(38.75)
200m: 2:27.48
(39.41)
17 Werneri Koskinen 1998 Uinti Tampere FIN 715 2:21.98 +14.13
50m: 32.00
100m: 1:07.96
(35.96)
150m: 1:45.07
(37.11)
200m: 2:21.98
(36.91)
18 Hugo Swanepoel 1998 Järfälla Simsällskap SWE 701 2:22.96 +15.11
50m: 32.01
100m: 1:07.78
(35.77)
150m: 1:44.78
(37.00)
200m: 2:22.96
(38.18)
19 Karl Frylmark 1999 Väsby Simsällskap SWE 695 2:23.32 +15.47
50m: 32.41
100m: 1:08.70
(36.29)
150m: 1:45.80
(37.10)
200m: 2:23.32
(37.52)
20 Andre Klippenberg Grindhe 2000 Lambertseter Svømmeklubb NOR 692 2:23.55 +15.70
50m: 31.96
100m: 1:08.18
(36.22)
150m: 1:45.70
(37.52)
200m: 2:23.55
(37.85)
21 Pontus Jonsson 2000 Södertörns Simsällskap SWE 688 2:23.85 +16.00
50m: 33.51
100m: 1:10.78
(37.27)
150m: 1:47.64
(36.86)
200m: 2:23.85
(36.21)
22 Emil Hassling 2000 Landskrona Simsällskap SWE 686 2:24.01 +16.16
50m: 32.76
100m: 1:09.78
(37.02)
150m: 1:46.77
(36.99)
200m: 2:24.01
(37.24)
23 Christoffer Andersson 1994 Tyresö Simsällskap SWE 684 2:24.10 +16.25
50m: 32.39
100m: 1:08.38
(35.99)
150m: 1:45.49
(37.11)
200m: 2:24.10
(38.61)
24 Mathieu Marmier 1999 Stade Clermontois Natation FRA 668 2:25.24 +17.39
50m: 32.45
100m: 1:09.87
(37.42)
150m: 1:47.69
(37.82)
200m: 2:25.24
(37.55)
2017-04-08 18:12:08
Datahandling: WinGrodan 2.0 Licensed to: IC Control Media Sport
Document
Results
Event 2, 200m Freestyle Women - Heat
WR
1:52.98
WR: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29
ER: Federica Pellegrini (1988) 1:52.98 2009-07-29
NR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09
SR: Sarah Sjöström (1993) 1:54.08 2016-08-09
SJ: Sarah Sjöström (1993) 1:55.23 2012-03-05
Kvaltider: VM 1:58.21 Universiaden 2:01.56 JVM 2:02.14 EJM 2:03.18/2:04.85 EYOF 2:09.05
Rank Name Born Team Nat R.T. FINA Time Diff
1 Michelle Coleman 1993 Spårvägen Simförening SWE 877 1:58.02 QA
50m: 27.50
100m: 57.75
(30.25)
150m: 1:28.31
(30.56)
200m: 1:58.02
(29.71)
2 Katinka Hosszu 1989 Iron Aquatics HUN +0.60 868 1:58.40 +0.38 QA
50m: 27.72
100m: 57.79
(30.07)
150m: 1:28.43
(30.64)
200m: 1:58.40
(29.97)
3 Sarah Köhler 1994 SG Frankfurt GER 826 2:00.41 +2.39 QA
50m: 28.19
100m: 58.83
(30.64)
150m: 1:29.74
(30.91)
200m: 2:00.41
(30.67)
4 Signe Bro 1999 Denmark DEN 812 2:01.10 +3.08 QA
50m: 28.44
100m: 59.13
(30.69)
150m: 1:30.39
(31.26)
200m: 2:01.10
(30.71)
5 Evelin Verraszto 1989 BVSC Zuglo HUN 808 2:01.26 +3.24 QA
50m: 28.34
100m: 58.71
(30.37)
150m: 1:29.89
(31.18)
200m: 2:01.26
(31.37)
6 Celine Rieder 2001 Germany GER +0.67 780 2:02.70 +4.68
50m: 28.68
100m: 59.60
(30.92)
150m: 1:31.27
(31.67)
200m: 2:02.70
(31.43)
7 Martina van Berkel 1989 SV Nikar Heidelberg GER 779 2:02.74 +4.72 QA
50m: 29.63
100m: 1:00.91
(31.28)
150m: 1:32.21
(31.30)
200m: 2:02.74
(30.53)
8 Julia Hassler 1993 SV Nikar Heidelberg GER +0.82 765 2:03.51 +5.49
50m: 29.12
100m: 1:00.22
(31.10)
150m: 1:31.84
(31.62)
200m: 2:03.51
(31.67)
9 Nina Kost 1995 SV Nikar Heidelberg GER +0.64 760 2:03.80 +5.78 QA
50m: 27.81
100m: 58.64
(30.83)
150m: 1:31.03
(32.39)
200m: 2:03.80
(32.77)
9 Marte Løvberg 1999 Lambertseter Svømmeklubb NOR +0.68 760 2:03.80 +5.78 QA
50m: 29.49
100m: 1:00.94
(31.45)
150m: 1:32.61
(31.67)
200m: 2:03.80
(31.19)
11 Lil Zyprian 1998 SV Nikar Heidelberg GER +0.73 759 2:03.83 +5.81 QB
50m: 28.37
100m: 59.58
(31.21)
150m: 1:31.71
(32.13)
200m: 2:03.83
(32.12)
12 Sarah Bro 1996 Denmark DEN +0.64 758 2:03.87 +5.85 QB
50m: 28.79
100m: 59.64
(30.85)
150m: 1:31.54
(31.90)
200m: 2:03.87
(32.33)
13 Hanna Eriksson 1999 Jönköpings Simsällskap SWE +0.79 758 2:03.91 +5.89 QB
50m: 28.42
100m: 59.64
(31.22)
150m: 1:31.32
(31.68)
200m: 2:03.91
(32.59)
14 Majken Smith 1997 Bærumsvømmerne NOR +0.69 743 2:04.70 +6.68 QB
50m: 29.04
100m: 1:00.44
(31.40)
150m: 1:32.35
(31.91)
200m: 2:04.70
(32.35)
15 Malene Rypestøl 2001 Varodd Svømmeklubb NOR +0.85 737 2:05.03 +7.01 QB
50m: 28.95
100m: 1:00.36
(31.41)
150m: 1:32.86
(32.50)
200m: 2:05.03
(32.17)
16 Ida Eriksen 1997 Järfälla Simsällskap SWE +0.66 728 2:05.55 +7.53 QB
50m: 29.41
100m: 1:01.11
(31.70)
150m: 1:33.45
(32.34)
200m: 2:05.55
(32.10)
17 Emma Sundstedt 1998 Spårvägen Simförening SWE +0.60 716 2:06.25 +8.23 QB
50m: 29.18
100m: 1:01.10
(31.92)
150m: 1:33.97
(32.87)
200m: 2:06.25
(32.28)
18 Louise Halldén 1998 Väsby Simsällskap SWE 714 2:06.35 +8.33 QB
50m: 29.45
100m: 1:00.97
(31.52)
150m: 1:33.30
(32.33)
200m: 2:06.35
(33.05)
19 Stine Lise Stenseth 1900 Bærumsvømmerne NOR 714 2:06.39 +8.37 QC
50m: 30.13
100m: 1:02.29
(32.16)
150m: 1:34.77
(32.48)
200m: 2:06.39
(31.62)
20 Frida Berggren 1994 Västerås Simsällskap SWE +0.70 714 2:06.40 +8.38 QC
50m: 29.65
100m: 1:01.19
(31.54)
150m: 1:34.07
(32.88)
200m: 2:06.40
(32.33)
21 Jaqueline Hippi 1996 Simklubben Neptun SWE +0.75 711 2:06.55 +8.53 QC
50m: 29.31
100m: 1:00.90
(31.59)
150m: 1:33.60
(32.70)
200m: 2:06.55
(32.95)
22 Ruta Meilutyte 1997 Lithuania LTU +0.61 703 2:07.03 +9.01 QC
50m: 28.35
100m: 59.75
(31.40)
150m: 1:32.41
(32.66)
200m: 2:07.03
(34.62)
23 Hilla Kortetjärvi 1996 Finland FIN 702 2:07.07 +9.05 QC
50m: 29.13
100m: 1:00.91
(31.78)
150m: 1:33.92
(33.01)
200m: 2:07.07
(33.15)
24 Aino Otava 1999 Cetus Espoo FIN +0.68 699 2:07.30 +9.28 QC
50m: 29.73
100m: 1:01.58
(31.85)
150m: 1:34.38
(32.80)
200m: 2:07.30
(32.92)
25 Vilma Oura 2001 Helsingfors Simsällskap FIN +0.74 698 2:07.35 +9.33 QC
50m: 30.07
100m: 1:02.39
(32.32)
150m: 1:35.05
(32.66)
200m: 2:07.35
(32.30)
26 Yulia Khitraya 1989 Belarus BLR +0.67 687 2:07.99 +9.97 QC
50m: 29.57
100m: 1:02.58
(33.01)
150m: 1:35.26
(32.68)
200m: 2:07.99
(32.73)
27 Vilma Ruotsalainen 1996 Helsingfors Simsällskap FIN +0.38 681 2:08.41 +10.39
50m: 30.16
100m: 1:02.55
(32.39)
150m: 1:35.73
(33.18)
200m: 2:08.41
(32.68)
28 Dominika Gerzova 1999 TJ Krnov CZE +0.62 680 2:08.42 +10.40
50m: 29.77
100m: 1:02.75
(32.98)
150m: 1:36.12
(33.37)
200m: 2:08.42
(32.30)
29 Alice Müllern 1998 Jönköpings Simsällskap SWE 680 2:08.44 +10.42
50m: 29.59
100m: 1:01.80
(32.21)
150m: 1:34.74
(32.94)
200m: 2:08.44
(33.70)
30 Emilia Rönningdal 2002 S71 SWE +0.76 680 2:08.45 +10.43
50m: 29.71
100m: 1:02.51
(32.80)
150m: 1:35.63
(33.12)
200m: 2:08.45
(32.82)
31 Camilla Rimmereide 2000 Ullensakersvømmerne NOR +0.76 680 2:08.46 +10.44
50m: 30.51
100m: 1:02.56
(32.05)
150m: 1:35.65
(33.09)
200m: 2:08.46
(32.81)
32 Sofia Henell 1997 Linköpings Allmänna SS SWE 673 2:08.90 +10.88
50m: 29.66
100m: 1:02.36
(32.70)
150m: 1:35.47
(33.11)
200m: 2:08.90
(33.43)
33 Emma Rotstam 1998 Järfälla Simsällskap SWE +0.69 672 2:08.96 +10.94
50m: 29.40
100m: 1:01.53
(32.13)
150m: 1:35.27
(33.74)
200m: 2:08.96
(33.69)
34 Tova Olsson 2001 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE +0.62 669 2:09.15 +11.13
50m: 29.99
100m: 1:02.43
(32.44)
150m: 1:35.66
(33.23)
200m: 2:09.15
(33.49)
35 Alba Forés 1998 Malmö Kappsimningsklubb SWE +0.66 668 2:09.22 +11.20
50m: 29.76
100m: 1:02.03
(32.27)
150m: 1:35.55
(33.52)
200m: 2:09.22
(33.67)
36 Ida Swegmark 2000 Mölndals Allmänna Simsällskap SWE 663 2:09.51 +11.49
50m: 30.33
100m: 1:02.65
(32.32)
150m: 1:36.16
(33.51)
200m: 2:09.51
(33.35)
37 Emma Sundstrand 2001 Södertälje Simsällskap SWE +0.77 663 2:09.56 +11.54
50m: 29.76
100m: 1:02.18
(32.42)
150m: 1:35.34
(33.16)
200m: 2:09.56
(34.22)
38 Matilda Weiler 1998 Helsingborgs Simsällskap SWE +0.72 662 2:09.62 +11.60
50m: 29.54
100m: 1:02.40
(32.86)
150m: 1:36.34
(33.94)
200m: 2:09.62
(33.28)
39 Linnéa Bielicz 1994 Simklubben Laxen SWE +0.48 660 2:09.70 +11.68
50m: 29.91
100m: 1:02.51
(32.60)
150m: 1:35.97
(33.46)
200m: 2:09.70
(33.73)
40 Hanna Bergman 2001 Simklubben Poseidon SWE +0.75 658 2:09.85 +11.83
50m: 29.43
100m: 1:02.66
(33.23)
150m: 1:36.13
(33.47)
200m: 2:09.85
(33.72)
40 Lina Sjöholm 2000 Sjöbo Simsällskap SWE +0.76 658 2:09.85 +11.83
50m: 29.81
100m: 1:02.78
(32.97)
150m: 1:36.51
(33.73)
200m: 2:09.85
(33.34)
42 Lisa Eriksson 1998 Eskilstuna Simklubb SWE +0.75 656 2:09.98 +11.96
50m: 29.81
100m: 1:02.60
(32.79)
150m: 1:36.17
(33.57)
200m: 2:09.98
(33.81)
43 Karianne Reinertsen 1997 Delfana, Svømmeklubben NOR +0.80 656 2:10.02 +12.00
50m: 30.05
100m: 1:02.56
(32.51)
150m: 1:36.23
(33.67)
200m: 2:10.02
(33.79)
44 Maria Thompson Clausen 1996 Bærumsvømmerne NOR +0.74 655 2:10.05 +12.03
50m: 29.86
100m: 1:02.45
(32.59)
150m: 1:35.43
(32.98)
200m: 2:10.05
(34.62)
45 Augusta Lenéa Remøy 1999 Lambertseter Svømmeklubb NOR 654 2:10.15 +12.13
50m: 30.11
100m: 1:02.74
(32.63)
150m: 1:36.48
(33.74)
200m: 2:10.15
(33.67)
46 Jennifer Vo 2000 Lambertseter Svømmeklubb NOR +0.76 652 2:10.24 +12.22
50m: 30.69
100m: 1:02.89
(32.20)
150m: 1:36.49
(33.60)
200m: 2:10.24
(33.75)
47 Carin Klasson 1995 Södertörns Simsällskap SWE +0.68 651 2:10.33 +12.31
50m: 30.47
100m: 1:02.55
(32.08)
150m: 1:36.24
(33.69)
200m: 2:10.33
(34.09)
48 Alicia Lundblad 2001 Helsingborgs Simsällskap SWE +0.70 650 2:10.42 +12.40
50m: 30.37
100m: 1:02.90
(32.53)
150m: 1:37.02
(34.12)
200m: 2:10.42
(33.40)
49 Wilma Johansson 2001 Jönköpings Simsällskap SWE +0.57 647 2:10.57 +12.55
50m: 30.52
100m: 1:04.23
(33.71)
150m: 1:38.09
(33.86)
200m: 2:10.57
(32.48)
50 Cornelia Jerresand 2000 Täby Sim SWE +0.61 646 2:10.63 +12.61
50m: 29.91
100m: 1:03.08
(33.17)
150m: 1:36.96
(33.88)
200m: 2:10.63
(33.67)
51 Frida Lannhard 2000 Falu Simsällskap SWE +0.72 646 2:10.67 +12.65
50m: 30.08
100m: 1:03.45
(33.37)
150m: 1:37.82
(34.37)
200m: 2:10.67
(32.85)
52 Mila Manner 2001 Uinti Tampere FIN +0.68 636 2:11.35 +13.33
50m: 29.37
100m: 1:02.48
(33.11)
150m: 1:36.75
(34.27)
200m: 2:11.35
(34.60)
53 Vera Emanuelsson Fransson 2001 Skövde Simsällskap SWE 635 2:11.42 +13.40
50m: 30.33
100m: 1:04.00
(33.67)
150m: 1:38.71
(34.71)
200m: 2:11.42
(32.71)
53 Tova Andersson 2001 Väsby Simsällskap SWE +0.73 635 2:11.42 +13.40
50m: 29.35
100m: 1:02.61
(33.26)
150m: 1:36.85
(34.24)
200m: 2:11.42
(34.57)
55 Sini Koivu 1999 Cetus Espoo FIN +0.69 634 2:11.45 +13.43
50m: 30.22
100m: 1:03.79
(33.57)
150m: 1:38.29
(34.50)
200m: 2:11.45
(33.16)
55 Anna Grahovac 1999 Malmö Kappsimningsklubb SWE +0.72 634 2:11.45 +13.43
50m: 30.72
100m: 1:03.72
(33.00)
150m: 1:37.18
(33.46)
200m: 2:11.45
(34.27)
57 Isabelle Hanson 1998 Järfälla Simsällskap SWE +0.68 634 2:11.51 +13.49
50m: 30.14
100m: 1:03.23
(33.09)
150m: 1:37.30
(34.07)
200m: 2:11.51
(34.21)
58 Sara Stoebner 1998 Oslo Idrettslag NOR 633 2:11.54 +13.52
50m: 30.51
100m: 1:03.81
(33.30)
150m: 1:37.87
(34.06)
200m: 2:11.54
(33.67)
59 Jennifer Bergström 2002 Åkersberga Simsällskap SWE +0.46 632 2:11.61 +13.59
50m: 30.39
100m: 1:04.59
(34.20)
150m: 1:39.12
(34.53)
200m: 2:11.61
(32.49)
60 Carolina Jonsson 2002 Södertälje Simsällskap SWE +0.65 630 2:11.75 +13.73
50m: 30.85
100m: 1:04.66
(33.81)
150m: 1:39.37
(34.71)
200m: 2:11.75
(32.38)
61 Gloria Muzito 2002 Sundsvalls Simsällskap SWE +0.78 628 2:11.87 +13.85
50m: 29.47
100m: 1:01.55
(32.08)
150m: 1:36.59
(35.04)
200m: 2:11.87
(35.28)
62 Malin Eklund 2001 Västerås Simsällskap SWE +0.80 627 2:11.98 +13.96
50m: 30.50
100m: 1:04.20
(33.70)
150m: 1:38.20
(34.00)
200m: 2:11.98
(33.78)
63 Ronja Riihinen 2000 Cetus Espoo FIN +0.60 626 2:12.05 +14.03
50m: 30.79
100m: 1:03.80
(33.01)
150m: 1:37.94
(34.14)
200m: 2:12.05
(34.11)
64 Hedda Øritsland 1999 Bærumsvømmerne NOR +0.74 624 2:12.18 +14.16
50m: 29.49
100m: 1:02.23
(32.74)
150m: 1:36.94
(34.71)
200m: 2:12.18
(35.24)
65 Karla Louise Balle 2001 Helsingør Svømmeklub DEN 623 2:12.25 +14.23
50m: 30.13
100m: 1:03.80
(33.67)
150m: 1:38.45
(34.65)
200m: 2:12.25
(33.80)
66 Tiffani Segerbrand 1999 Simklubben Neptun SWE +0.77 623 2:12.26 +14.24
50m: 30.57
100m: 1:03.78
(33.21)
150m: 1:38.07
(34.29)
200m: 2:12.26
(34.19)
67 Alida Ramdén 1997 Södertälje Simsällskap SWE +0.70 621 2:12.38 +14.36
50m: 29.45
100m: 1:01.85
(32.40)
150m: 1:36.30
(34.45)
200m: 2:12.38
(36.08)
68 Greta Nykvist 1996 Södertörns Simsällskap SWE +0.69 620 2:12.47 +14.45
50m: 30.87
100m: 1:04.13
(33.26)
150m: 1:38.35
(34.22)
200m: 2:12.47
(34.12)
69 Ronja Vikström 1996 Helsingborgs Simsällskap SWE +0.73 619 2:12.50 +14.48
50m: 30.44
100m: 1:03.50
(33.06)
150m: 1:37.51
(34.01)
200m: 2:12.50
(34.99)
70 Kertu Kaare 2002 Orca Swim Club EST 619 2:12.51 +14.49
50m: 30.65
100m: 1:04.40
(33.75)
150m: 1:39.51
(35.11)
200m: 2:12.51
(33.00)
71 Linnéa Englund 2003 Karlstads Simsällskap SWE +0.65 619 2:12.54 +14.52
50m: 30.52
100m: 1:03.03
(32.51)
150m: 1:37.45
(34.42)
200m: 2:12.54
(35.09)
72 Emilia Hoseth 2000 Ullensakersvømmerne NOR +0.76 616 2:12.72 +14.70
50m: 30.76
100m: 1:04.74
(33.98)
150m: 1:39.13
(34.39)
200m: 2:12.72
(33.59)
73 Emma Roloff 2002 Södertörns Simsällskap SWE 614 2:12.91 +14.89
50m: 30.88
100m: 1:03.80
(32.92)
150m: 1:38.43