2021-04-14   12:29:47
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM Langbane Åben Klasse

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag Finale 17.00

Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Danmarksmesterskaber Langbane    Udskriftsdato  07 juli 2017   
  Stævne by  København    Udskriftstidspunkt  18:53   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  06 juli 2017         
 
 
Løb 19, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
Europarekord Senior: Storbrittanien (1900) 7:45.51 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: SWE (1900) 7:53.83 2008-08-13 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS (1900) 8:08.65 2009-04-08 
Dansk Rekord Junior: Sigma Piger (1900) 8:28.49 2010-03-28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sigma Damer A  1994    793          8:19.19   
  Sigma Swim  8:24.45                 
  Anina Nicole Lund  1998      59.87  2:03.63      2:03.63   
  Anna Boutrup  1998      1:02.95  2:08.82      4:12.45   
  Marina Heller Hansen  1994      59.81  2:04.56      6:17.01   
  Maj Howardsen  1997      59.82  2:02.18      8:19.19   
                     
Aalborg Damer    761          8:25.96   
  Aalborg Svømmeklub  8:24.00                 
  Amalie Bærentsen  2000      1:01.75  2:07.23      2:07.23   
  Jackie Gade  1998      1:03.29  2:09.25      4:16.48   
  Katrine Bukh Villesen  2000      59.86  2:02.67      6:19.15   
  Isabella K. Sørensen  1994      1:02.25  2:06.81      8:25.96   
                     
Lyngby Damer 1    753          8:27.84   
  Lyngby Svømmeklub  8:24.02                 
  Klara Reeh  1999      1:01.41  2:07.36      2:07.36   
  Linda Shaw  1997      1:01.47  2:06.68      4:14.04   
  Christina Kaas Elmgreen  1996      1:02.21  2:07.90      6:21.94   
  Anna Brandt Nielsen  1998      1:00.25  2:05.90      8:27.84   
                     
Hovedstaden Damer  1998    731          8:32.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  7:20.50                 
  Maria Grandt  1998      1:00.04  2:05.66      2:05.66   
  Emma Maagøe  1999      1:02.92  2:08.62      4:14.28   
  Vera Staun Hansen  1999      1:02.56  2:08.92      6:23.20   
  Luna Donde Feilberg  2000      1:02.58  2:09.59      8:32.79   
                     
Kvik Damer 1  1997    712          8:37.34   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  8:26.44                 
  Ida Schütt  1996      1:01.50  2:06.08      2:06.08   
  Hannah Strunge Nissen  1997      1:03.84  2:11.00      4:17.08   
  Sara Sylvest  2000      1:02.02  2:08.16      6:25.24   
  Regitze Gaard  2001      1:03.40  2:12.10      8:37.34   
                     
Sigma Damer B  1994    700          8:40.23   
  Sigma Swim  8:47.61                 
  Mia Steen Duus  2001      1:02.49  2:06.65      2:06.65   
  Sara Krog Christoffersen  1996      1:03.57  2:10.14      4:16.79   
  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997      1:03.13  2:11.62      6:28.41   
  Sara Fogh Myrup  1997      1:03.33  2:11.82      8:40.23   
                     
Helsingør Damer    619          9:02.16   
  Helsingør Svømmeklub  8:57.82                 
  Mia Wennecke  1999      1:02.56  2:14.12      2:14.12   
  Karla Louise Balle  2001      1:02.71  2:12.43      4:26.55   
  Freja A. Skov  2000      1:06.62  2:19.05      6:45.60   
  Mathilde Menck Nielsen  2002      1:04.71  2:16.56      9:02.16   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.14  Udskriftsdato  07 juli 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner