2017-09-26   05:42:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  16 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  18:13   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
Gren 37, 4x100m Frisim F 15 o y, Finaler 15 år och yngre 
Sponsor: TYR 
15 år och yngre: Väsby SS 4:00.58 2011 FM: Skövde SS 4:04.88 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Sundsvalls SS  2002  Sundsvalls Simsällskap            4:03.88   
  Elise Öberg  2002      29.81  1:01.48      1:01.48   
  Nathalie Pettersson  2002      29.22  1:01.95      2:03.43   
  Gloria Muzito  2002      26.74  56.34      2:59.77   
  Melina Sundström  2002      30.59  1:04.11      4:03.88   
                     
Skövde SS  2003  Skövde Simsällskap            4:05.06   
  Hilja Schimmel  2003      29.74  1:01.42      1:01.42   
  Sofia Henningsson  2004      29.58  1:02.57      2:03.99   
  Trine Forss  2003      27.38  59.16      3:03.15   
  Linn Suchomel  2003      29.40  1:01.91      4:05.06   
                     
Västerås SS  2002  Västerås Simsällskap            4:06.20   
  Elvira Mörtstrand  2003      29.72  1:01.22      1:01.22   
  Filippa Sterling  2002      29.51  1:02.02      2:03.24   
  Julia Holmberg  2002      29.88  1:03.79      3:07.03   
  Edith Jernstedt  2002      27.81  59.17      4:06.20   
                     
SK Laxen  2002  Simklubben Laxen            4:07.45   
  Tilde Morin  2002      28.61  1:00.52      1:00.52   
  Mellie Wijk  2002      28.45  1:00.44      2:00.96   
  Petronella Ottosson  2002      29.56  1:02.97      3:03.93   
  Josephine Ålenius  2002      29.87  1:03.52      4:07.45   
                     
Södertörns SS  2003  Södertörns Simsällskap            4:09.65   
  Emelie Fast  2004      29.56  1:01.88      1:01.88   
  Emma Roloff  2002      29.54  1:01.62      2:03.50   
  Alwa Widmark  2002      29.86  1:02.47      3:05.97   
  Nina Pavlovic Cano  2004      30.09  1:03.68      4:09.65   
                     
Täby S  2002  Täby Sim            4:11.12   
  Smilla Malm  2003      30.32  1:02.46      1:02.46   
  Ellen Banestig  2002      29.03  1:01.78      2:04.24   
  Embla Börjesson  2002      30.13  1:03.12      3:07.36   
  Jennie Ewerbring  2003      30.33  1:03.76      4:11.12   
                     
Järfälla S  2002  Järfälla Simsällskap            4:11.43   
  Ella Arrhén Andersson  2002      29.99  1:01.26      1:01.26   
  Josefine Iwarson  2003      29.37  1:02.23      2:03.49   
  Ebba Edbom  2002      30.89  1:04.18      3:07.67   
  Emma Hansson  2002      30.77  1:03.76      4:11.43   
                     
Växjö SS  2002  Växjö Simsällskap            4:12.32   
  Olivia Hedenfalk  2002      30.44  1:04.61      1:04.61   
  Clara Örnhem  2002      28.99  1:01.59      2:06.20   
  Saga Bodsjö  2002      30.19  1:03.77      3:09.97   
  Natalie Noreblad  2002      29.35  1:02.35      4:12.32   
                     
Malmö KK  2002  Malmö Kappsimningsklubb            4:12.37   
  Johanna Ingner  2002      29.95  1:02.84      1:02.84   
  Julia Osterman  2004      30.47  1:03.57      2:06.41   
  Mollie Morfelt  2003      30.36  1:04.02      3:10.43   
  Ester Eilertsson  2003      29.81  1:01.94      4:12.37   
                     
10  S 71  2002  S71            4:12.88   
  Anna-Luisa Permarker  2002      30.92  1:05.39      1:05.39   
  Emilia Rönningdal  2002      28.61  1:00.22      2:05.61   
  Moa Karlsson  2002      30.75  1:04.24      3:09.85   
  Tilda Ericsson  2002      29.96  1:03.03      4:12.88   
                     
11  Uddevalla S  2002  Uddevalla Sim            4:14.60   
  Marit Cuperus  2002      30.18  1:03.82      1:03.82   
  Sofia Abrahamsson  2005      29.07  1:02.10      2:05.92   
  Linnea Persson  2002      29.94  1:04.18      3:10.10   
  Emilia Ström  2002      30.45  1:04.50      4:14.60   
                     
12  Karlstads SS  2003  Karlstads Simsällskap            4:14.89   
  Isabelle Rydahl  2003      30.05  1:02.41      1:02.41   
  Michelle Träff  2002      30.48  1:05.37      2:07.78   
  Linnéa Englund  2003      29.43  1:00.14      3:07.92   
  Clara Gustavson  2003      31.28  1:06.97      4:14.89   
                     
13  Helsingborgs S  2004  Helsingborgs Simsällskap            4:15.42   
  Angelina Agrell  2003      30.06  1:02.81      1:02.81   
  Ebba Jälminger  2002      30.38  1:04.59      2:07.40   
  Emilia Nordén  2003      30.46  1:04.36      3:11.76   
  Tyra Littorin  2004      30.57  1:03.66      4:15.42   
                     
14  Väsby SS  2002  Väsby Simsällskap            4:15.49   
  Elin Peng  2003      29.32  1:01.82      1:01.82   
  Michelle Wissinger  2004      30.34  1:05.60      2:07.42   
  Lucrezia Vespertini  2002      30.17  1:03.18      3:10.60   
  Tove Pettersson  2004      30.65  1:04.89      4:15.49   
                     
15  Luleå SS  2002  Luleå Simsällskap            4:16.34   
  Sabina Alman  2003      30.02  1:01.60      1:01.60   
  Alva Gonzalez-Glanberg  2002      29.86  1:04.35      2:05.95   
  Tuva Larsson  2002      30.50  1:05.41      3:11.36   
  Tina Ylipää  2002      30.68  1:04.98      4:16.34   
                     
16  Linköpings ASS  2002  Linköpings Allmänna SS            4:16.89   
  Amanda Weiding  2003      30.65  1:03.89      1:03.89   
  Elin Gunnarsson  2002      28.54  1:02.72      2:06.61   
  Wilma Holmertz  2003      30.82  1:05.98      3:12.59   
  Vera Karlsson  2003      30.03  1:04.30      4:16.89   
                     
17  Karlskrona SS  2002  Karlskrona Simsällskap            4:16.96   
  Linn Rosenius  2002      30.12  1:03.37      1:03.37   
  Disa Gladher  2002      30.52  1:05.22      2:08.59   
  Ella Simander  2002      30.07  1:04.13      3:12.72   
  Tuva Pålsson  2003      30.11  1:04.24      4:16.96   
                     
18  Helsingborgs S Lag 2  2004  Helsingborgs Simsällskap            4:18.70   
  Ellen Rosdahl  2002      30.51  1:04.61      1:04.61   
  Wilma Svensson  2002      30.29  1:03.72      2:08.33   
  Lisa Bengtsson  2002      31.21  1:05.98      3:14.31   
  Nina Podric  2004      29.96  1:04.39      4:18.70   
                     
19  Malmö KK lag 2  2002  Malmö Kappsimningsklubb            4:19.29   
  Lovisa Bjurnemark  2003      30.44  1:03.86      1:03.86   
  Johanna Andersson  2002      31.08  1:05.51      2:09.37   
  Kristina Orban  2004      31.40  1:05.44      3:14.81   
  Ida Björkdahl  2002      29.72  1:04.48      4:19.29   
                     
20  SK Elfsborg  2002  Simklubben Elfsborg            4:19.35   
  Sofia Åstedt  2003      29.01  1:00.72      1:00.72   
  Tindra Aminoff  2003      30.08  1:02.67      2:03.39   
  Linn Thid  2003      30.37  1:04.12      3:07.51   
  Viola Wesslund Möll  2005      33.29  1:11.84      4:19.35   
                     
21  KK Karpen  2002  Kappsimningsklubben Karpen            4:20.42   
  Cornelia Bernspång  2003      30.45  1:04.99      1:04.99   
  Clara Aronsson  2002      29.85  1:02.82      2:07.81   
  Vilma Rudolf  2002      31.54  1:05.98      3:13.79   
  Emilia Olsson  2002      31.65  1:06.63      4:20.42   
                     
22  Trelleborgs S  2002  Trelleborg Sim            4:21.04   
  Vilma Andersson  2004      30.37  1:03.17      1:03.17   
  Hannah Olsson-Lindhé  2003      31.43  1:05.96      2:09.13   
  Erma Duratovic  2005      31.43  1:06.98      3:16.11   
  Alicia Sjögren  2005      30.75  1:04.93      4:21.04   
                     
23  Söderhamns SS  2002  Söderhamns Simsällskap            4:21.16   
  Elsa Bergh  2002      29.68  1:01.83      1:01.83   
  Clara Bergh  2004      30.91  1:06.30      2:08.13   
  Victoria Flyman  2003      31.83  1:06.83      3:14.96   
  Filippa Eklund  2004      31.45  1:06.20      4:21.16   
                     
24  Spårvägen SF  2003  Spårvägen Simförening            4:21.25   
  Mikaela Hedström  2003      30.70  1:05.93      1:05.93   
  Linn Herlin  2002      30.15  1:03.44      2:09.37   
  Lovisa Malm  2002      31.21  1:06.00      3:15.37   
  Elvira Schei  2003      30.53  1:05.88      4:21.25   
                     
25  SK Neptun  2002  Simklubben Neptun            4:24.61   
  Sophie Bladin  2002      30.78  1:04.78      1:04.78   
  Elma Starrost  2002      31.61  1:06.36      2:11.14   
  Alva Hagström  2003      31.08  1:07.21      3:18.35   
  Isa Lundgren Sonnergren  2004      31.25  1:06.26      4:24.61   
                     
26  Södertörns SS Lag 2  2003  Södertörns Simsällskap            4:27.34   
  Nea Hjortsberg  2004      31.01  1:05.83      1:05.83   
  Klara Possman  2003      30.34  1:04.84      2:10.67   
  Jenny Virtanen  2002      32.00  1:06.78      3:17.45   
  Olivia Bäckström  2005      33.83  1:09.89      4:27.34   
                     
27  Södertälje SS  2002  Södertälje Simsällskap            4:28.12   
  Vilma Lindberg  2004      31.76  1:08.38      1:08.38   
  Isabel Teglöf  2003      31.38  1:05.93      2:14.31   
  Nadia Welin-Berger  2002      31.17  1:06.67      3:20.98   
  Linnéa Teljstedt  2003      31.84  1:07.14      4:28.12   
                     
Jönköpings SS  2002  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
  Wilma Svensson  2004      30.46  1:03.60      1:03.60   
  Annie Hegmegi  2003      29.51  1:01.31      2:04.91   
  Nadija Sabic  2002      31.04  1:04.81      3:09.72   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  16 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  18:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start