2017-09-22   15:31:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 26 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  15 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  12:05   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar, Försök 15 år och yngre 
Sponsor: TYR 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007 FM: Max Engström 2:13.81 
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 2:03.74 2012 FM: Olle Sköld 2:10.19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Henriksen  2002  Spårvägen Simförening    31.32  1:05.84  1:41.00    2:14.72   
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    31.40  1:05.79  1:41.46    2:17.21   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    30.94  1:05.61  1:42.20    2:18.10   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    32.16  1:07.44  1:43.92    2:18.84   
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    32.20  1:07.20  1:43.01    2:19.47   
Jonas Al-Khalili  2002  Täby Sim    33.97  1:09.96  1:45.81    2:21.10   
Eldin Nukovic  2002  Jönköpings Simsällskap    33.66  1:09.19  1:45.35    2:21.14   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    32.32  1:08.11  1:44.91    2:21.15   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    32.66  1:07.98  1:44.85    2:21.47   
10  Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap    32.57  1:08.64  1:45.73    2:21.64   
11  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    33.14  1:09.16  1:46.45    2:23.01   
12  William Lernå  2002  Väsby Simsällskap    32.89  1:09.39  1:46.24    2:23.43   
13  Arvid Nilsson  2003  Simklubben Triton    33.30  1:08.89  1:47.57    2:23.75   
14  Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    33.51  1:10.33  1:48.17    2:25.28   
15  Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    33.64  1:09.70  1:48.59    2:26.20   
16  Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    34.17  1:11.63  1:49.88    2:26.83   
17  Erik Åstrand  2003  Täby Sim    33.13  1:09.72  1:48.44    2:27.12   
18  Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    34.17  1:12.27  1:50.00    2:27.24   
19  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    33.69  1:10.96  1:49.59    2:27.75   
20  Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    34.51  1:11.78  1:50.16    2:28.32   
21  Birkan Ates  2002  Simsällskapet Delfin    32.76  1:10.61  1:49.88    2:28.75   
22  Otto Reithner  2003  Stockholms Kappsimningsklubb    34.94  1:12.64  1:51.11    2:28.99   
23  Oscar Klittbo  2002  Malmö Kappsimningsklubb    33.27  1:10.90  1:50.22    2:29.41   
24  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    32.27  1:10.32  1:50.33    2:29.67   
25  Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    34.24  1:12.05  1:51.55    2:30.53   
26  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    35.36  1:13.12  1:52.88    2:31.08   
27  Gustav Niring  2004  Stockholmspolisens IF SF    35.34  1:13.11  1:53.04    2:31.67   
28  Adi Ramovic  2004  Upsala Simsällskap    35.22  1:14.26  1:53.10    2:31.94   
29  Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    35.34  1:13.90  1:53.91    2:33.58   
30  Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    34.72  1:15.70  1:54.49    2:33.94   
31  Alvin Välkki  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.48  1:15.38  1:56.64    2:36.43   
32  Oscar Sjöström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.16  1:17.44  1:59.27    2:38.01   
33  Sid Lundgren  2003  Järfälla Simsällskap    35.12  1:16.09  1:57.40    2:38.40   
Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb            DSQ   
                     
 
Gren 26, 200m Ryggsim Pojkar, Försök 16 - 17 år 
Sponsor: TYR 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007 FM: Max Engström 2:13.81 
16 - 17 år: Axel Pettersson (1995) 2:03.74 2012 FM: Olle Sköld 2:10.19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Stefan Varga  2000  Helsingborgs Simsällskap    30.46  1:03.61  1:37.31    2:11.06   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    30.87  1:05.13  1:39.51    2:12.97   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    30.08  1:04.12  1:39.11    2:13.65   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    31.12  1:04.79  1:39.56    2:13.75   
Anton Marijanovic  2000  Södertörns Simsällskap    31.77  1:06.04  1:41.26    2:15.18   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.63  1:05.89  1:40.50    2:16.22   
Linus Nykvist  2001  Järfälla Simsällskap    32.32  1:07.30  1:42.35    2:16.53   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    31.44  1:07.11  1:42.44    2:16.85   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    32.12  1:06.47  1:41.13    2:17.10   
10  Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.73  1:08.62  1:44.39    2:19.13   
11  Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    32.12  1:07.97  1:44.38    2:19.37   
12  Victor Tremblay  2001  Simklubben Neptun    32.33  1:07.18  1:43.73    2:19.46   
13  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    32.12  1:06.94  1:43.44    2:19.89   
13  Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    32.16  1:07.79  1:43.92    2:19.89   
15  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    31.94  1:08.52  1:44.93    2:19.92   
16  Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    32.71  1:07.72  1:44.15    2:19.98   
17  Guillermo Illanes  2000  Södertälje Simsällskap    32.92  1:07.46  1:44.37    2:20.08   
18  Christoffer Dellhede  2001  Landskrona Simsällskap    31.80  1:07.18  1:44.00    2:20.53   
19  Samuel Talback  2000  Järfälla Simsällskap    31.85  1:07.32  1:44.17    2:21.32   
20  Simon Brandt  2000  Väsby Simsällskap    33.44  1:09.23  1:45.41    2:21.44   
21  Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.25  1:10.25  1:47.07    2:22.36   
22  Victor Simic  2000  Täby Sim    31.86  1:07.51  1:44.75    2:22.96   
23  Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.17  1:08.90  1:45.85    2:23.20   
24  Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    31.76  1:07.77  1:45.44    2:23.73   
25  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    32.82  1:09.19  1:46.97    2:23.84   
26  Alexander Assor  2000  Uddevalla Sim    31.27  1:07.12  1:45.45    2:23.86   
27  Nicolas Nolén  2000  Simklubben Triton    33.68  1:09.96  1:47.20    2:23.89   
28  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    33.23  1:08.83  1:46.57    2:24.43   
29  Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    33.52  1:11.22  1:48.08    2:25.35   
30  Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin    32.79  1:09.36  1:48.58    2:26.47   
31  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    32.74  1:10.74  1:48.22    2:26.89   
32  Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb    33.43  1:10.55  1:48.68    2:28.09   
33  Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS    33.96  1:11.84  1:50.72    2:30.39   
Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  15 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  12:05 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start