2017-09-22   15:34:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sum-Sim (50m) 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sum-Sim (50m) 2017    Utskriftsdatum  13 juli 2017   
  Tävlingsort  Malmö    Utskriftstid  09:42   
  Arrangör  SSF/Malmö KK         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  12 juli 2017         
 
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Försök 14 år och yngre 
Sponsor: Freker Sport AB 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Simon Fröde 4:24.94 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Robin Hanson 4:06.74 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Daniel Kertes 4:03.62 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Simon Fröde  2003  Järfälla Simsällskap    1:01.11  2:08.43  3:17.15    4:24.88   
David Falk  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:01.49  2:09.12  3:18.29    4:24.95   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:03.51  2:13.19  3:23.38    4:30.49   
Henning Cederlund  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:04.85  2:15.12  3:24.65    4:32.31   
Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap    1:01.16  2:10.76  3:21.96    4:33.17   
Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    1:05.07  2:15.98  3:26.48    4:36.60   
Lukas Miderbäck  2003  Simklubben Lödde    1:04.09  2:15.53  3:26.58    4:36.67   
Jacob Söderberg  2003  Helsingborgs Simsällskap    1:05.65  2:16.76  3:29.61    4:37.50   
Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    1:04.41  2:15.42  3:27.11    4:37.98   
10  Ji An Wang  2003  Luleå Simsällskap    1:03.30  2:13.91  3:25.85    4:38.05   
11  Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    1:06.01  2:17.82  3:29.80    4:39.67   
12  Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:05.56  2:16.57  3:29.57    4:41.50   
13  Rasmus Hanson  2003  Järfälla Simsällskap    1:04.02  2:16.54  3:30.40    4:42.36   
14  Liam Bech  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:05.08  2:17.63  3:29.09    4:42.81   
15  Lukas Fredholm  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.91  2:18.76  3:33.02    4:46.20   
16  Hugo Stenskepp  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:05.84  2:19.74  3:33.43    4:46.75   
17  Jacob Baxmann  2003  Malmö Kappsimningsklubb    1:05.93  2:19.88  3:34.93    4:47.36   
18  Viktor Hansson  2003  Vellinge-Näsets Simklubb    1:06.05  2:19.95  3:34.40    4:48.73   
19  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    1:06.35  2:21.11  3:37.85    4:54.23   
20  Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    1:06.64  2:20.71  3:38.93    4:57.07   
21  Noah Malmgren  2004  S71    1:07.29  2:24.36  3:43.43    5:01.49   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Försök 15 år 
Sponsor: Freker Sport AB 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Simon Fröde 4:24.94 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Robin Hanson 4:06.74 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Daniel Kertes 4:03.62 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Julius Gustavsson  2002  Täby Sim    1:01.72  2:07.81  3:13.94    4:19.54   
Felix Bengs-Stattin  2002  Umeå Simsällskap    1:00.33  2:07.00  3:15.06    4:22.20   
Gustav Lind  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:03.29  2:11.73  3:19.72    4:26.68   
Eric Hansson  2002  Väsby Simsällskap    1:01.78  2:09.00  3:18.45    4:27.43   
Anton Jansson  2002  Ystads Simsällskap    1:01.75  2:10.69  3:19.10    4:27.89   
Daniel Fischer  2002  Helsingborgs Simsällskap    1:04.12  2:12.97  3:21.18    4:30.12   
Charlie Tranberg  2002  Uddevalla Sim    1:03.14  2:12.64  3:24.04    4:30.28   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    1:03.19  2:12.32  3:22.31    4:31.27   
Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb    1:04.12  2:13.01  3:22.42    4:31.34   
10  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    1:03.98  2:14.90  3:24.15    4:31.38   
11  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim    1:03.30  2:13.19  3:24.48    4:34.97   
12  Johannes Strömberg  2002  Vellinge-Näsets Simklubb    1:03.13  2:13.54  3:25.27    4:35.81   
13  Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    1:04.43  2:15.31  3:27.54    4:38.17   
14  Bo Beckman  2002  Malmö Kappsimningsklubb    1:04.84  2:14.68  3:26.08    4:38.33   
15  Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    1:02.33  2:12.39  3:25.65    4:38.48   
16  Ivar Simonsson  2002  Väsby Simsällskap    1:05.21  2:15.96  3:27.92    4:39.24   
17  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    1:05.64  2:16.26  3:28.54    4:39.56   
18  Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    1:03.85  2:13.39  3:25.98    4:39.63   
19  Christopher Lindholm  2002  Väsby Simsällskap    1:03.81  2:16.40  3:30.62    4:42.83   
20  Noa Carlenius  2002  Varberg Sim    1:05.24  2:16.96  3:31.30    4:44.32   
                     
 
Gren 5, 400m Frisim Pojkar, Försök 16 - 17 år 
Sponsor: Freker Sport AB 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006 FM: Simon Fröde 4:24.94 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007 FM: Robin Hanson 4:06.74 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009 FM: Daniel Kertes 4:03.62 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg    1:00.60  2:05.74  3:08.91    4:11.49   
Robin Hanson  2001  Järfälla Simsällskap    1:00.92  2:05.90  3:09.15    4:13.04   
Marcus Holmquist  2000  Jönköpings Simsällskap    1:00.16  2:05.29  3:10.61    4:13.72   
Dennis Dukic  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:01.09  2:06.52  3:11.20    4:13.86   
Wiggo Frohde  2000  Simklubben Neptun    1:00.69  2:05.60  3:11.30    4:15.85   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    1:01.42  2:06.82  3:12.72    4:17.39   
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    1:01.32  2:07.00  3:13.88    4:17.57   
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:00.69  2:06.65  3:13.97    4:17.62   
Sam Taheri  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.06  2:08.80  3:14.23    4:18.73   
10  Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    1:01.73  2:07.46  3:13.74    4:20.41   
11  Victor Halldén  2000  Täby Sim    1:01.33  2:08.15  3:15.18    4:22.26   
12  Elias Fröde  2001  Järfälla Simsällskap    1:02.14  2:08.52  3:15.70    4:22.78   
13  Viktor Näslund  2001  Sundsvalls Simsällskap    1:00.97  2:07.08  3:15.29    4:23.06   
14  Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap    1:01.96  2:08.65  3:17.36    4:24.24   
15  William Kerman  2001  Anderstorps Simsällskap    1:02.33  2:10.05  3:15.84    4:25.32   
16  Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:03.10  2:11.33  3:20.30    4:26.39   
17  Viktor Svan  2000  Jönköpings Simsällskap    1:02.54  2:09.63  3:18.10    4:27.11   
18  Martin Melinder  2001  Väsby Simsällskap    1:02.47  2:10.40  3:19.48    4:28.19   
19  Oliver Tykesson  2000  Linköpings Allmänna SS    1:02.80  2:10.36  3:19.74    4:28.94   
20  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    1:02.23  2:11.98  3:22.24    4:32.24   
21  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    1:02.55  2:11.30  3:22.05    4:34.67   
22  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    1:03.57  2:11.98  3:22.86    4:35.70   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.15  Utskriftsdatum  13 juli 2017 
Licensierad till: IC Control Media & Sport  Utskriftstid  09:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start