2018-10-19   18:30:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2017    Udskriftsdato  07 maj 2017   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  14:29   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 maj 2017         
 
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Piger 1  2000  Erritsø Gymnastik Og IF            2:05.46   
  Ida Raabjerg Møller  2003      32.64        32.64   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      30.78        1:03.42   
  Sofie Sjøgren  2002      31.18        1:34.60   
  Theresa Ringgaard Teist  2000      30.86        2:05.46   
                     
Koral Piger 1  1998  Svømmeklubben Koral            2:19.65   
  Caroline Nymann Sørensen  2002      30.45        30.45   
  Laura Dalgaard  2002      39.50        1:09.95   
  Martine Rasmussen  2000      36.81        1:46.76   
  Sarah Hygum Jensen  1998      32.89        2:19.65   
                     
Tønder Fri Piger  1999  Tønder Svømmeklub            2:27.24   
  Caroline Christensen  2002      33.38        33.38   
  Sine Poulsen  2002      40.53        1:13.91   
  Cecilie Poulsen  1999      35.90        1:49.81   
  Ida Petersen  1999      37.43        2:27.24   
                     
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hsk Senoritas  2002  Haderslev Svømme Klub            2:06.27   
  Mira Emilie Schmidt  2003      34.27        34.27   
  Maja Stamholt  2005      33.15        1:07.42   
  Signe Frits Nielsen  2002      31.16        1:38.58   
  Nele Schulze  2004      27.69        2:06.27   
                     
Erritsø Piger 2  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:22.25   
  Emma Karlsson  2003      34.10        34.10   
  Luna Holm Møller  2004      38.18        1:12.28   
  Clara Lynggaard  2002      32.64        1:44.92   
  Rose Pernille Simon  2004      37.33        2:22.25   
                     
Frem Årgangs Piger  2004  Frem Odense            2:24.57   
  Nikoline Kaae  2005      34.05        34.05   
  Melek Canpolat  2005      39.11        1:13.16   
  Frida Karoline Dall  2004      37.70        1:50.86   
  Alyssa Cao  2005      33.71        2:24.57   
                     
Erritsø Piger 3  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            2:41.72   
  Anna Lykke Vangsgaard  2005      41.65        41.65   
  Sissel Due Jessen  2004      42.32        1:23.97   
  Caroline van Vliet  2006      40.80        2:04.77   
  Marie Mortensen  2004      36.95        2:41.72   
                     
Millas Piger  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            2:42.04   
  Maiken Hansen  2005      40.16        40.16   
  Dichte Kristensen  2003      49.83        1:29.99   
  Manja Laursen  2003      35.37        2:05.36   
  Cecilie Meier  2003      36.68        2:42.04   
                     
                     
 
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2011 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sks Sønderborg 1  2005  Svømmeklubben Sønderborg            2:26.01   
  Signe Jensen  2007      37.44        37.44   
  Louisa Christensen  2005      38.10        1:15.54   
  Emma Ljusheva  2005      37.58        1:53.12   
  Ellen Jensen  2005      32.89        2:26.01   
                     
Sks Sønderborg 2  2006  Svømmeklubben Sønderborg            2:47.88   
  Nora Gombos  2006      43.50        43.50   
  Sofie Skibelund  2007      47.98        1:31.48   
  Kalina Gamisheva  2008      38.25        2:09.73   
  Karoline Hellesøe  2006      38.15        2:47.88   
                     
Sks Sønderborg 3  2006  Svømmeklubben Sønderborg            3:20.03   
  Anna Emilie Damgaard  2006      48.48        48.48   
  Andrea Berg Nielsen  2007      45.90        1:34.38   
  Sofie Damm Johansen  2006      47.63        2:22.01   
  Emilie Petz Nielsen  2007      58.02        3:20.03   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 maj 2017 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  14:29 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark