Resultater for DGI Sprint stævne 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit 1
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Sprint stævne 2017 | Udskriftsdato | 07 maj 2017 | |||
Stævne by | Sønderborg | Udskriftstidspunkt | 14:29 | |||
Arrangør | DGI Sønderjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 07 maj 2017 |
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1950-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Erritsø Piger 1 | 2000 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:05.46 | ||||||
Ida Raabjerg Møller | 2003 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Mathilde Thy Asmussen | 2004 | 30.78 | 1:03.42 | |||||||
Sofie Sjøgren | 2002 | 31.18 | 1:34.60 | |||||||
Theresa Ringgaard Teist | 2000 | 30.86 | 2:05.46 | |||||||
2 | Koral Piger 1 | 1998 | Svømmeklubben Koral | 2:19.65 | ||||||
Caroline Nymann Sørensen | 2002 | 30.45 | 30.45 | |||||||
Laura Dalgaard | 2002 | 39.50 | 1:09.95 | |||||||
Martine Rasmussen | 2000 | 36.81 | 1:46.76 | |||||||
Sarah Hygum Jensen | 1998 | 32.89 | 2:19.65 | |||||||
3 | Tønder Fri Piger | 1999 | Tønder Svømmeklub | 2:27.24 | ||||||
Caroline Christensen | 2002 | 33.38 | 33.38 | |||||||
Sine Poulsen | 2002 | 40.53 | 1:13.91 | |||||||
Cecilie Poulsen | 1999 | 35.90 | 1:49.81 | |||||||
Ida Petersen | 1999 | 37.43 | 2:27.24 | |||||||
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hsk Senoritas | 2002 | Haderslev Svømme Klub | 2:06.27 | ||||||
Mira Emilie Schmidt | 2003 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Maja Stamholt | 2005 | 33.15 | 1:07.42 | |||||||
Signe Frits Nielsen | 2002 | 31.16 | 1:38.58 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 27.69 | 2:06.27 | |||||||
2 | Erritsø Piger 2 | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:22.25 | ||||||
Emma Karlsson | 2003 | 34.10 | 34.10 | |||||||
Luna Holm Møller | 2004 | 38.18 | 1:12.28 | |||||||
Clara Lynggaard | 2002 | 32.64 | 1:44.92 | |||||||
Rose Pernille Simon | 2004 | 37.33 | 2:22.25 | |||||||
3 | Frem Årgangs Piger | 2004 | Frem Odense | 2:24.57 | ||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 34.05 | 34.05 | |||||||
Melek Canpolat | 2005 | 39.11 | 1:13.16 | |||||||
Frida Karoline Dall | 2004 | 37.70 | 1:50.86 | |||||||
Alyssa Cao | 2005 | 33.71 | 2:24.57 | |||||||
4 | Erritsø Piger 3 | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 2:41.72 | ||||||
Anna Lykke Vangsgaard | 2005 | 41.65 | 41.65 | |||||||
Sissel Due Jessen | 2004 | 42.32 | 1:23.97 | |||||||
Caroline van Vliet | 2006 | 40.80 | 2:04.77 | |||||||
Marie Mortensen | 2004 | 36.95 | 2:41.72 | |||||||
5 | Millas Piger | 2003 | Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling | 2:42.04 | ||||||
Maiken Hansen | 2005 | 40.16 | 40.16 | |||||||
Dichte Kristensen | 2003 | 49.83 | 1:29.99 | |||||||
Manja Laursen | 2003 | 35.37 | 2:05.36 | |||||||
Cecilie Meier | 2003 | 36.68 | 2:42.04 | |||||||
Løb 14, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2011 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sks Sønderborg 1 | 2005 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:26.01 | ||||||
Signe Jensen | 2007 | 37.44 | 37.44 | |||||||
Louisa Christensen | 2005 | 38.10 | 1:15.54 | |||||||
Emma Ljusheva | 2005 | 37.58 | 1:53.12 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 32.89 | 2:26.01 | |||||||
2 | Sks Sønderborg 2 | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 2:47.88 | ||||||
Nora Gombos | 2006 | 43.50 | 43.50 | |||||||
Sofie Skibelund | 2007 | 47.98 | 1:31.48 | |||||||
Kalina Gamisheva | 2008 | 38.25 | 2:09.73 | |||||||
Karoline Hellesøe | 2006 | 38.15 | 2:47.88 | |||||||
3 | Sks Sønderborg 3 | 2006 | Svømmeklubben Sønderborg | 3:20.03 | ||||||
Anna Emilie Damgaard | 2006 | 48.48 | 48.48 | |||||||
Andrea Berg Nielsen | 2007 | 45.90 | 1:34.38 | |||||||
Sofie Damm Johansen | 2006 | 47.63 | 2:22.01 | |||||||
Emilie Petz Nielsen | 2007 | 58.02 | 3:20.03 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 07 maj 2017 |
Licens til DGI Sønderjylland | Udskriftstidspunkt | 14:29 |