2019-05-23   19:26:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2017    Udskriftsdato  07 maj 2017   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  10:31   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 maj 2017         
 
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1950-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Torben Eisland Schmidt  1958  Svømmeklubben Søløven            56.60   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Morten Baxter  1996  Erritsø Gymnastik Og IF            29.80   
Steffen Skipper Petersen  1996  Svømmeklubben Sønderborg            30.20   
Patrick Strandlyst  1997  Svømmeklubben Opnør            32.81   
Mirza Cehobaic  1998  Svømmeklubben Opnør            34.93   
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg            36.39   
Simon Damm  2000  Rødekro Svømmeklub            38.78   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lukas Jeppesen  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            29.67   
Jeppe Vestergaard Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            30.05   
Lucas Grinderslev  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            32.30   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg            32.70   
Mathias Germansen  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            33.18   
Frederik Zachariassen  2002  Svømmeklubben Sønderborg            34.02   
Zacharias H. Svendsen  2002  Rødding Svømmeklub            34.39   
Hjalte Andersen  2002  Svømmeklubben Opnør            34.75   
Nikolaj Carlsen  2002  Tønder Svømmeklub            35.44   
10  Anders Christensen  2002  Nord-Als Svømmeklub            37.26   
11  Dennis Hansen  2002  Bov IF            37.43   
12  Torben Wetcke-Brask  2002  Svømmeklubben Sønderborg            37.68   
13  Thomas Schmidt  2002  Svømmeklubben Opnør            39.04   
14  Niklas Børsmose Simony  2001  Rødding Svømmeklub            39.45   
15  Viktor Mikkelsen  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            41.72   
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub            33.60   
Christian Lorey  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            33.72   
Jesper V. Bylling Jensen  2003  Svømmeklubben Koral            35.28   
Mattias Hansen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            35.81   
Frederik Schimann Hansen  2003  Bov IF            35.90   
Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF            38.72   
Emil Neumann  2004  Svømmeklubben Sønderborg            39.28   
Jonas Wind Ahrendsen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            39.28   
Erik Both Schulte  2004  Bjerre Herreds Svømmeklub            39.44   
10  Andreas Nissen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            39.53   
11  Nicholas Kristiansen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            40.58   
12  Asger Als Olsen  2004  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            41.13   
13  Oliver Londero  2004  Frem Odense            44.91   
14  Alexander Schmidt  2004  Bov IF            50.69   
Oliver Andersen  2003  Tønder Svømmeklub            DSQ  ej fortsat ben 25m 
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sebastian Emil F. Klicman  2005  Frem Odense            35.82   
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense            39.21   
Jens Holst Jacobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            40.45   
Christian Peter Hansen  2005  Svømmeklubben Opnør            40.87   
Kristian Nielsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            40.94   
Felix Wetcke-Brask  2006  Svømmeklubben Sønderborg            41.82   
Magnus M. Baun-Nielsen  2005  Erritsø Gymnastik Og IF            43.47   
Silas Åkerlind  2005  Svømmeklubben Sønderborg            43.96   
Mark Rüdinger  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            44.41   
10  Lukas Nissen  2006  Bov IF            44.49   
11  Rasmus S. Johannsen  2005  Svømmeklubben Sønderborg            45.75   
Eskild N. Johannsen  2006  Svømmeklubben Opnør            DSQ  ej fortsat ben 25m 
                     
 
Løb 2, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2007-2011 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            55.27   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 maj 2017 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  10:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark