2021-12-09   08:10:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DGI Sprint stævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Sprint stvne 2017    Udskriftsdato  07 maj 2017   
  Stvne by  Snderborg    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangr  DGI Snderjylland         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  07 maj 2017         
 
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 1950-1992 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svmmeklubben Koral            35.41   
                     
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Malthe Lindquist  1996  Errits Gymnastik Og IF            27.39   
Steffen Skipper Petersen  1996  Svmmeklubben Snderborg            28.91   
Lau Lindquist  1999  Errits Gymnastik Og IF            29.69   
Patrick Strandlyst  1997  Svmmeklubben Opnr            30.29   
Christopher Kristiansen  2000  Svmmeklubben Snderborg            30.46   
Mirza Cehobaic  1998  Svmmeklubben Opnr            30.70   
Nicklas Christian Jensen  1997  Svmmeklubben Koral            32.04   
Simon Damm  2000  Rdekro Svmmeklub            38.23   
                     
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Jeppe Vestergaard Jensen  2001  Svmmeklubben Snderborg            28.87   
Asbjrn Guldager  2002  Haderslev Svmme Klub            28.88   
Kasper Hst Stenbk  2001  Errits Gymnastik Og IF            30.52   
Philip Andersen Ravn  2002  Svmmeklubben Snderborg            30.79   
Halfdan Krogh Lund  2002  Bjerre Herreds Svmmeklub            33.56   
Anders Christensen  2002  Nord-Als Svmmeklub            34.86   
Hjalte Andersen  2002  Svmmeklubben Opnr            35.23   
Niklas Brsmose Simony  2001  Rdding Svmmeklub            35.42   
Nikolaj Carlsen  2002  Tnder Svmmeklub            35.52   
10  Dennis Hansen  2002  Bov IF            35.71   
11  Mathias Germansen  2002  Bjerre Herreds Svmmeklub            36.53   
12  Jeppe Sgaard Rasmussen  2002  Errits Gymnastik Og IF            36.70   
13  Torben Wetcke-Brask  2002  Svmmeklubben Snderborg            36.76   
14  Mikkel Dam  2002  Svmmeklubben Koral            37.17   
15  Frederik Zachariassen  2002  Svmmeklubben Snderborg            37.49   
Thomas Schmidt  2002  Svmmeklubben Opnr            DNS   
                     
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svmme Klub            30.37   
Mattias Hansen  2003  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling            36.31   
Jonas Wind Ahrendsen  2003  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling            36.80   
Laurits Sigaard  2003  Errits Gymnastik Og IF            37.22   
Emil Neumann  2004  Svmmeklubben Snderborg            37.24   
Emil Hansen  2003  Haderslev Svmme Klub            37.75   
Frederik Schimann Hansen  2003  Bov IF            37.89   
Asger Als Olsen  2004  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling            38.28   
Nicholas Kristiansen  2004  Svmmeklubben Snderborg            39.05   
10  Marius V. Kjrsgaard  2004  Bov IF            39.45   
11  Anton B. Nielsen  2003  Svmmeklubben Koral            39.71   
12  Andreas Nissen  2003  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling            40.84   
13  Oliver Andersen  2003  Tnder Svmmeklub            41.02   
                     
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Anders Mosbk Johannessen  2005  Frem Odense            38.24   
Kristian Nielsen  2005  Bjerre Herreds Svmmeklub            40.93   
Andreas Svinth Hemdrup  2005  Svmmeklubben Koral            42.55   
Felix Wetcke-Brask  2006  Svmmeklubben Snderborg            43.08   
Jens Holst Jacobsen  2005  Bjerre Herreds Svmmeklub            44.83   
Mark Rdinger  2006  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling            47.22   
Eskild N. Johannsen  2006  Svmmeklubben Opnr            48.54   
Silas kerlind  2005  Svmmeklubben Snderborg            50.88   
Christian Peter Hansen  2005  Svmmeklubben Opnr            52.21   
10  Lukas Nissen  2006  Bov IF            53.12   
11  Henrik Hansen  2005  Bov IF            1:00.77   
                     
 
Lb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2007-2011 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub            Opnet  Status 











 
Boris Gamishev  2007  Svmmeklubben Snderborg            42.05   
Frederik Billes Beck  2008  Errits Gymnastik Og IF            47.15   
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup I.F.s Svmmeafdeling            1:00.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 maj 2017 
Licens til DGI Snderjylland  Udskriftstidspunkt  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner