2019-05-23   19:00:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2017    Udskriftsdato  07 maj 2017   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  10:55   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 maj 2017         
 
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1950-1992 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Ellehauge Ganderup  1992  Svømmeklubben Koral            35.41   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1993-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Malthe Lindquist  1996  Erritsø Gymnastik Og IF            27.39   
Steffen Skipper Petersen  1996  Svømmeklubben Sønderborg            28.91   
Lau Lindquist  1999  Erritsø Gymnastik Og IF            29.69   
Patrick Strandlyst  1997  Svømmeklubben Opnør            30.29   
Christopher Kristiansen  2000  Svømmeklubben Sønderborg            30.46   
Mirza Cehobaic  1998  Svømmeklubben Opnør            30.70   
Nicklas Christian Jensen  1997  Svømmeklubben Koral            32.04   
Simon Damm  2000  Rødekro Svømmeklub            38.23   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Jeppe Vestergaard Jensen  2001  Svømmeklubben Sønderborg            28.87   
Asbjørn Guldager  2002  Haderslev Svømme Klub            28.88   
Kasper Høst Stenbæk  2001  Erritsø Gymnastik Og IF            30.52   
Philip Andersen Ravn  2002  Svømmeklubben Sønderborg            30.79   
Halfdan Krogh Lund  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            33.56   
Anders Christensen  2002  Nord-Als Svømmeklub            34.86   
Hjalte Andersen  2002  Svømmeklubben Opnør            35.23   
Niklas Børsmose Simony  2001  Rødding Svømmeklub            35.42   
Nikolaj Carlsen  2002  Tønder Svømmeklub            35.52   
10  Dennis Hansen  2002  Bov IF            35.71   
11  Mathias Germansen  2002  Bjerre Herreds Svømmeklub            36.53   
12  Jeppe Søgaard Rasmussen  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            36.70   
13  Torben Wetcke-Brask  2002  Svømmeklubben Sønderborg            36.76   
14  Mikkel Dam  2002  Svømmeklubben Koral            37.17   
15  Frederik Zachariassen  2002  Svømmeklubben Sønderborg            37.49   
Thomas Schmidt  2002  Svømmeklubben Opnør            DNS   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Stamholt  2003  Haderslev Svømme Klub            30.37   
Mattias Hansen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            36.31   
Jonas Wind Ahrendsen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            36.80   
Laurits Sigaard  2003  Erritsø Gymnastik Og IF            37.22   
Emil Neumann  2004  Svømmeklubben Sønderborg            37.24   
Emil Hansen  2003  Haderslev Svømme Klub            37.75   
Frederik Schimann Hansen  2003  Bov IF            37.89   
Asger Als Olsen  2004  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            38.28   
Nicholas Kristiansen  2004  Svømmeklubben Sønderborg            39.05   
10  Marius V. Kjærsgaard  2004  Bov IF            39.45   
11  Anton B. Nielsen  2003  Svømmeklubben Koral            39.71   
12  Andreas Nissen  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            40.84   
13  Oliver Andersen  2003  Tønder Svømmeklub            41.02   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Anders Mosbæk Johannessen  2005  Frem Odense            38.24   
Kristian Nielsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            40.93   
Andreas Svinth Hemdrup  2005  Svømmeklubben Koral            42.55   
Felix Wetcke-Brask  2006  Svømmeklubben Sønderborg            43.08   
Jens Holst Jacobsen  2005  Bjerre Herreds Svømmeklub            44.83   
Mark Rüdinger  2006  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            47.22   
Eskild N. Johannsen  2006  Svømmeklubben Opnør            48.54   
Silas Åkerlind  2005  Svømmeklubben Sønderborg            50.88   
Christian Peter Hansen  2005  Svømmeklubben Opnør            52.21   
10  Lukas Nissen  2006  Bov IF            53.12   
11  Henrik Hansen  2005  Bov IF            1:00.77   
                     
 
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2007-2011 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Boris Gamishev  2007  Svømmeklubben Sønderborg            42.05   
Frederik Billesø Beck  2008  Erritsø Gymnastik Og IF            47.15   
Ebbe Als Olsen  2007  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            1:00.89   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 maj 2017 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  10:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark