2018-05-22   04:24:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DGI Sprint stævne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit 1

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Sprint stævne 2017    Udskriftsdato  07 maj 2017   
  Stævne by  Sønderborg    Udskriftstidspunkt  12:26   
  Arrangør  DGI Sønderjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  07 maj 2017         
 
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 1950-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Erritsø Piger 1  2000  Erritsø Gymnastik Og IF            2:18.28   
  Ida Raabjerg Møller  2003      36.97        36.97   
  Mathilde Thy Asmussen  2004      38.67        1:15.64   
  Sofie Sjøgren  2002      32.46        1:48.10   
  Theresa Ringgaard Teist  2000      30.18        2:18.28   
                     
Koral Piger 1  1998  Svømmeklubben Koral            2:36.99   
  Martine Rasmussen  2000      39.89        39.89   
  Laura Dalgaard  2002      50.15        1:30.04   
  Sarah Hygum Jensen  1998      36.24        2:06.28   
  Caroline Nymann Sørensen  2002      30.71        2:36.99   
                     
Tønder Medley Piger  1999  Tønder Svømmeklub            2:47.58   
  Caroline Christensen  2002      39.15        39.15   
  Sine Poulsen  2002      50.15        1:29.30   
  Cecilie Poulsen  1999      41.57        2:10.87   
  Ida Petersen  1999      36.71        2:47.58   
                     
                     
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Hsk Senoritas  2002  Haderslev Svømme Klub            2:23.03   
  Mira Emilie Schmidt  2003      41.95        41.95   
  Amalie Averhoff Møbes  2002      38.66        1:20.61   
  Nele Schulze  2004      31.66        1:52.27   
  Signe Frits Nielsen  2002      30.76        2:23.03   
                     
Erritsø Piger 2  2002  Erritsø Gymnastik Og IF            2:33.25   
  Luna Holm Møller  2004      41.51        41.51   
  Rose Pernille Simon  2004      43.03        1:24.54   
  Clara Lynggaard  2002      35.56        2:00.10   
  Emma Karlsson  2003      33.15        2:33.25   
                     
Frem Årgangs Piger  2004  Frem Odense            2:43.78   
  Nikoline Kaae  2005      40.02        40.02   
  Frida Karoline Dall  2004      50.38        1:30.40   
  Alyssa Cao  2005      38.76        2:09.16   
  Mathilde Stilund  2005      34.62        2:43.78   
                     
Millas Piger  2003  Vamdrup I.F.s Svømmeafdeling            2:44.79   
  Cecilie Meier  2003      42.22        42.22   
  Maiken Hansen  2005      50.31        1:32.53   
  Manja Laursen  2003      38.59        2:11.12   
  Mathilde Baltsersen  2003      33.67        2:44.79   
                     
Erritsø Piger 3  2004  Erritsø Gymnastik Og IF            3:14.71   
  Anna Lykke Vangsgaard  2005      50.64        50.64   
  Sissel Due Jessen  2004      52.79        1:43.43   
  Caroline van Vliet  2006      1:31.28        3:14.71   
  Marie Mortensen  2004              3:14.71   
                     
                     
 
Løb 7, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2011 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Sks Sønderborg 1  2005  Svømmeklubben Sønderborg            2:40.63   
  Clara Kapke  2006      40.73        40.73   
  Louisa Christensen  2005      47.89        1:28.62   
  Ellen Jensen  2005      36.15        2:04.77   
  Emma Ljusheva  2005      35.86        2:40.63   
                     
Sks Sønderborg 2  2006  Svømmeklubben Sønderborg            2:53.91   
  Nora Gombos  2006      44.98        44.98   
  Signe Jensen  2007      47.27        1:32.25   
  Kalina Gamisheva  2008      44.41        2:16.66   
  Karoline Hellesøe  2006      37.25        2:53.91   
                     
Sks Sønderborg 3  2006  Svømmeklubben Sønderborg            3:42.06   
  Sofie Skibelund  2007      52.42        52.42   
  Andrea Berg Nielsen  2007      56.60        1:49.02   
  Sofie Damm Johansen  2006      1:02.50        2:51.52   
  Emilie Petz Nielsen  2007      50.54        3:42.06   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  07 maj 2017 
Licens til DGI Sønderjylland  Udskriftstidspunkt  12:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare