2017-09-24   08:59:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Åbergs Museum Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap    20.79        45.36   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04    22.52        47.73   
Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb    23.74        50.23   
Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    23.64        50.57   
Melinda Boisard  2007  Bålsta Simklubb    23.07        50.65   
Elina Tshibanda  2007  Strängnäs Simklubb    24.03        52.39   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb    24.57        53.25   
Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04    26.44        56.76   
Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb    27.41        58.72   
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    18.61        39.72   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    20.94        44.07   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    21.27        45.46   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb    21.70        46.44   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    21.83        46.98   
Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    21.75        47.11   
Emilia Dahlström  2006  Västerås Simsällskap    21.74        47.15   
Nea Tiger Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04    22.02        47.27   
Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap    21.50        47.33   
10  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04    22.68        48.56   
11  Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04    23.89        50.77   
12  Alice Lindroos  2005  Bålsta Simklubb    24.87        52.61   
13  Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04    25.45        53.72   
14  Emilia Torgén  2005  Bålsta Simklubb    26.26        55.81   
Thei Georgiadis  2006  Bålsta Simklubb            DNS   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Ebba Wannberg Säfvestad  2005  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    18.83        40.53   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    18.91        41.09   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    19.26        41.61   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    19.49        41.86   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    19.94        42.81   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    19.89        43.00   
Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04    19.87        43.13   
Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    19.87        43.14   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    20.09        43.37   
10  Lora Encheva  2004  Strängnäs Simklubb    20.27        43.79   
11  Isabelle Lindström  2003  Solna Sundbyberg SS 04    20.68        43.92   
12  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    21.34        45.30   
13  Benedicte Lumby Jessen  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.16        45.52   
14  Linnea Andreasson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.89        46.20   
15  Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04    21.82        46.79   
16  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    21.90        46.93   
17  Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    22.98        48.32   
18  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    23.13        50.30   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    16.53        35.83   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    16.73        36.48   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    17.64        37.91   
Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    18.77        40.33   
Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    20.76        44.68   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 117 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    17.20        36.50   
Henny Reuterskiöld  1999  Solna Sundbyberg SS 04    17.69        37.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  09:22   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Isac Mörtstrand  2007  Västerås Simsällskap    22.84        49.30   
Sigvard Göransson  2007  Strängnäs Simklubb    25.46        55.37   
Hugo Lindquist  2007  Strängnäs Simklubb    27.46        1:00.39   
Hector Pettersson  2008  Strängnäs Simklubb    27.94        1:00.81   
Anton Martinez Molina  2008  Bålsta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    19.89        43.65   
Gustav Löfqvist  2005  Västerås Simsällskap    21.18        45.99   
Olle Halvarsson  2006  Västerås Simsällskap    21.66        46.17   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    22.09        47.58   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    22.71        48.43   
Algot Rådman  2006  Västerås Simsällskap    23.94        52.16   
Ivar Thor  2005  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    18.63        39.87   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04    22.09        46.79   
Arvid Fägerblad  2004  Västerås Simsällskap    22.92        49.70   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    15.23        32.70   
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    15.42        33.14   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    16.07        34.29   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 117 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04    15.70        33.81   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    16.03        34.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  09:22 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  09:54   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb    17.34  36.81  57.60    1:17.82   
Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb    19.33  41.84  1:05.35    1:27.72   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb    20.08  43.36  1:07.02    1:29.32   
Elina Tshibanda  2007  Strängnäs Simklubb    19.80  42.83  1:08.38    1:31.37   
Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb    20.77  44.74  1:09.21    1:31.48   
Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap    20.13  43.65  1:07.88    1:31.53   
Louise Johnsen-Åberg  2007  Strängnäs Simklubb    20.45  43.87  1:07.91    1:31.59   
Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    21.30  46.26  1:13.38    1:40.10   
Melinda Boisard  2007  Bålsta Simklubb    22.79  49.97  1:18.73    1:46.97   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    15.05  31.76  49.18    1:05.88   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap    15.84  32.91  50.67    1:08.73   
Josephine Johnsen-Åberg  2005  Strängnäs Simklubb    17.33  36.74  57.90    1:19.44   
Emilia Dahlström  2006  Västerås Simsällskap    18.62  39.68  1:02.12    1:22.38   
Nea Tiger Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04    18.98  40.10  1:02.60    1:22.52   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb    17.97  39.14  1:01.43    1:23.29   
Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    19.07  40.92  1:04.12    1:26.01   
Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04    22.80  47.29  1:12.92    1:38.64   
Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04    22.05  46.88  1:13.85    1:38.74   
10  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04    21.32  46.90  1:13.42    1:39.22   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    15.59  32.37  50.26    1:08.19   
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    15.73  32.80  51.43    1:09.52   
Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    15.79  33.68  52.80    1:11.71   
Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    16.65  35.41  54.78    1:11.91   
Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb    16.09  33.94  52.88    1:12.37   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    16.78  35.70  55.11    1:13.46   
Astrid Schankin_lembke  2004  Västerås Simsällskap    16.64  35.71  55.63    1:13.98   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    17.11  36.11  55.56    1:14.43   
Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    17.18  36.29  56.01    1:15.09   
10  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    16.71  36.32  56.72    1:16.54   
11  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    17.51  36.51  57.19    1:17.23   
12  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    17.51  36.71  56.70    1:17.41   
13  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    17.48  37.10  58.16    1:18.42   
14  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    17.42  37.45  59.03    1:20.34   
15  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    17.83  38.20  59.32    1:20.41   
16  Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04    18.28  39.15  1:01.25    1:20.75   
17  Lora Encheva  2004  Strängnäs Simklubb    18.04  38.42  1:00.43    1:21.15   
18  Isabelle Lindström  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.07  38.85  1:00.43    1:21.88   
19  Linnea Andreasson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.46  39.31  1:00.97    1:21.91   
20  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    18.08  39.48  1:02.20    1:25.49   
21  Emma Wärn  2004  Solna Sundbyberg SS 04    19.22  40.98  1:04.14    1:26.32   
22  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    19.07  41.06  1:05.48    1:30.25   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    14.04  29.45  46.16    1:02.21   
Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    15.05  31.67  48.89    1:05.93   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    16.20  33.04  50.11    1:06.81   
Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    16.05  33.81  52.43    1:11.16   
Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    16.27  34.17  53.09    1:12.13   
Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    16.90  34.86  53.87    1:12.53   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    16.53  34.96  53.82    1:12.65   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 117 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Henny Reuterskiöld  1999  Solna Sundbyberg SS 04    14.76  30.52  46.43    1:02.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  09:54 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  10:04   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Isac Mörtstrand  2007  Västerås Simsällskap    19.00  40.99  1:03.94    1:25.06   
Sigvard Göransson  2007  Strängnäs Simklubb    19.98  42.20  1:04.94    1:25.19   
Hector Pettersson  2008  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb    17.04  35.57  56.68    1:18.55   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    18.16  38.71  1:00.14    1:21.74   
Elias Lundin  2006  Västerås Simsällskap    19.18  40.46  1:03.00    1:25.15   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    19.52  41.36  1:04.75    1:25.42   
Gustav Löfqvist  2005  Västerås Simsällskap    19.07  41.24  1:04.73    1:27.05   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    19.24  41.74  1:07.58    1:33.05   
Ivar Thor  2005  Strängnäs Simklubb    20.48  43.63  1:09.21    1:34.73   
Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04    20.30  44.67  1:10.29    1:35.83   
Melvin Norlén  2005  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    15.82  34.29  53.44    1:12.69   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    16.98  36.05  56.07    1:14.97   
Arvid Fägerblad  2004  Västerås Simsällskap    19.07  41.73  1:07.41    1:32.27   
Kasper Pettersson  2004  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m  75m    Tid  Status 











 
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    13.59  27.93  42.92    57.78   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    13.68  28.46  43.67    58.66   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04    13.37  28.37  43.59    59.02   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    14.67  30.68  47.44    1:03.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  10:04 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb    19.16        41.70   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04    20.42        44.82   
Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap    21.86        49.45   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb    22.42        50.36   
Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb    23.65        53.11   
Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    27.01        58.66   
Elina Tshibanda  2007  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    15.85        34.42   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    16.80        37.21   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap    17.95        40.12   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    18.91        41.26   
Emilia Dahlström  2006  Västerås Simsällskap    20.78        44.34   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    18.90        44.62   
Vera Romin  2005  Strängnäs Simklubb    20.38        46.54   
Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04    21.66        47.10   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04    23.52        49.28   
Ebba Wannberg Säfvestad  2005  Västerås Simsällskap            DSQ   
Nea Tiger Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    15.21        32.95   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    15.98        34.42   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb    16.02        35.28   
Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    16.02        36.54   
Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    17.40        37.06   
Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04    17.25        37.08   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    17.64        38.19   
Astrid Schankin_lembke  2004  Västerås Simsällskap    17.57        38.29   
Benedicte Lumby Jessen  2003  Solna Sundbyberg SS 04    17.45        38.77   
10  Isabelle Lindström  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.18        38.81   
11  Tilda Selling  2003  Solna Sundbyberg SS 04    17.70        38.98   
12  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    18.04        39.18   
13  Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb    18.54        39.70   
14  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    17.95        39.90   
15  Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    17.97        40.14   
16  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    18.12        40.16   
17  Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    18.47        40.23   
18  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    19.58        42.79   
19  Andrea Ferraro  2004  Bålsta Simklubb    20.77        44.65   
20  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    20.43        45.25   
21  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    20.46        47.10   
22  Linnea Andreasson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.97        47.43   
23  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    21.79        47.84   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    14.12        30.44   
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    14.30        30.94   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04    14.91        32.78   
Ulrika Jansson  2002  Västerås Simsällskap    15.39        33.13   
Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    17.22        38.12   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    17.89        38.60   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 117 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    14.15        30.88   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    14.47        31.14   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    14.89        32.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Isac Mörtstrand  2007  Västerås Simsällskap    18.93        42.45   
Sigvard Göransson  2007  Strängnäs Simklubb    20.58        44.58   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb    18.73        41.02   
Melvin Norlén  2005  Västerås Simsällskap    19.77        43.65   
Olle Halvarsson  2006  Västerås Simsällskap    19.51        44.32   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    21.44        46.65   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    18.03        38.69   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    18.83        40.87   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    19.10        42.46   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    13.40        28.79   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04    13.37        28.81   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    13.85        29.62   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    13.94        30.13   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    16.12        34.43   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 117 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04    13.89        29.56   
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04    14.65        31.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  10:33 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  10:57   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb    40.96  1:28.38  2:16.16    2:58.75   
Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb    42.40  1:29.67  2:18.04    3:03.90   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb    44.64  1:37.25  2:30.45    3:19.54   
Louise Johnsen-Åberg  2007  Strängnäs Simklubb    47.76  1:40.55  2:34.83    3:23.60   
Melinda Boisard  2007  Bålsta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap    33.97  1:13.06  1:55.82    2:38.82   
Josephine Johnsen-Åberg  2005  Strängnäs Simklubb    38.28  1:23.94  2:12.28    2:57.47   
Emilia Dahlström  2006  Västerås Simsällskap    43.20  1:32.41  2:22.79    3:08.45   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb    35.46  1:14.69  1:54.27    2:32.46   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    36.35  1:16.04  1:56.07    2:36.28   
Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.42  1:18.57  2:01.94    2:40.75   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    37.41  1:18.80  2:02.01    2:43.06   
Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    37.65  1:20.47  2:04.54    2:45.45   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.41  1:21.03  2:05.27    2:50.77   
Tilda Selling  2003  Solna Sundbyberg SS 04    38.80  1:23.62  2:10.15    2:53.68   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    31.31  1:06.80  1:43.19    2:18.29   
Emelie Widhe  2001  Strängnäs Simklubb    33.02  1:09.64  1:47.34    2:24.24   
Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    36.22  1:16.70  1:59.00    2:41.26   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 17 - 117 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    32.05  1:07.76  1:43.87    2:18.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  10:57 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isac Mörtstrand  2007  Västerås Simsällskap    47.18  1:41.25  2:35.57    3:25.24   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb    40.97  1:27.92  2:15.74    2:59.11   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    42.38  1:29.18  2:16.69    3:03.75   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    45.62  1:36.03  2:26.13    3:12.65   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    38.95  1:23.73  2:51.71    2:51.71   
                     
 
Gren 8, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    29.68  1:01.57  1:34.51    2:07.48   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    29.90  1:02.40  1:35.63    2:08.14   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    29.84  1:02.74  1:36.02    2:08.65   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04    29.75  1:03.50  1:39.41    2:12.98   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    34.06  1:12.64  1:52.62    2:31.98   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  11:06 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  13:09   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb    21.96        43.25   
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04    22.31        43.78   
Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap    22.59        45.45   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb    22.48        46.56   
Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb    23.37        47.02   
Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb    24.10        48.28   
Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    24.60        50.10   
Ida Muhic  2007  Solna Sundbyberg SS 04    25.91        53.97   
Melinda Boisard  2007  Bålsta Simklubb    26.93        54.91   
Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap    18.46        36.37   
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    18.61        37.10   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    19.57        39.73   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    20.26        40.82   
Emilia Dahlström  2006  Västerås Simsällskap    20.80        42.04   
Nea Tiger Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04    21.49        42.83   
Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04    22.42        45.85   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    23.98        46.62   
Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04    23.47        46.86   
10  Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    23.32        46.88   
11  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04    23.26        47.40   
12  Amanda Hörberg  2006  Solna Sundbyberg SS 04    24.63        48.92   
13  Ebba Wannberg Säfvestad  2005  Västerås Simsällskap    24.93        49.57   
14  Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04    24.86        50.53   
15  Emma Klingh  2006  Solna Sundbyberg SS 04    24.20        52.92   
Thei Georgiadis  2006  Bålsta Simklubb            DNS   
Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    17.01        34.35   
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    17.35        34.95   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    19.02        37.85   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb    19.32        38.16   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    19.09        38.65   
Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    20.08        39.82   
Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    20.18        40.36   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    19.88        40.53   
Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.24        41.72   
10  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    20.63        41.86   
11  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    21.21        42.40   
12  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    21.13        43.14   
13  Benedicte Lumby Jessen  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.56        43.35   
14  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    21.50        43.48   
15  Andrea Ferraro  2004  Bålsta Simklubb    22.57        44.35   
16  Linn Emanuelsson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    21.93        44.86   
17  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    22.68        45.45   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    17.75        35.42   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    18.27        36.53   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 117 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    16.23        32.54   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    17.45        35.36   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    18.83        38.72   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  13:09 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  13:16   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sigvard Göransson  2007  Strängnäs Simklubb    24.40        48.74   
Isac Mörtstrand  2007  Västerås Simsällskap    24.19        49.12   
Hugo Lindquist  2007  Strängnäs Simklubb    27.03        53.57   
Hector Pettersson  2008  Strängnäs Simklubb    26.79        54.74   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Melvin Norlén  2005  Västerås Simsällskap    21.02        42.48   
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb    22.42        42.86   
Elias Lundin  2006  Västerås Simsällskap    21.67        43.36   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    22.00        44.65   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    22.37        44.67   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    23.96        47.06   
Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04    23.28        48.37   
Gustav Löfqvist  2005  Västerås Simsällskap    23.87        48.39   
Algot Rådman  2006  Västerås Simsällskap    27.23        54.18   
10  Nils Backlund  2006  Bålsta Simklubb    31.29        1:01.53   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    19.27        38.86   
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    42.82        42.82   
Gustav Aglert  2004  Solna Sundbyberg SS 04    21.14        43.68   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    23.50        47.81   
Kasper Pettersson  2004  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    14.59        29.12   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    14.93        29.92   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    18.01        36.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  13:16 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  13:44   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb    47.00  1:40.10  2:38.89    3:22.29   
Elina Tshibanda  2007  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    36.40  1:22.40  2:11.38    2:49.22   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    38.60  1:24.64  2:22.24    3:06.75   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    35.39  1:17.00  2:09.15    2:50.05   
Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    37.79  1:22.84  2:12.83    2:53.72   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    37.60  1:22.28  2:11.95    2:54.17   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    40.11  1:24.86  2:15.20    3:00.24   
Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb    40.73  1:28.41  2:20.85    3:01.08   
Astrid Schankin_lembke  2004  Västerås Simsällskap    39.82  1:24.87  2:21.09    3:03.22   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    40.30  1:28.55  2:20.22    3:04.00   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    42.05  1:31.18  2:22.67    3:07.20   
Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    41.41  1:28.07  2:24.87    3:07.39   
10  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    39.83  1:29.81  2:28.69    3:13.99   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    31.53  1:12.16  1:58.24    2:32.96   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    35.94  1:16.64  2:05.41    2:43.34   
Ulrika Jansson  2002  Västerås Simsällskap    34.81  1:22.27  2:12.91    2:52.70   
Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    36.88  1:21.48  2:13.98    2:54.72   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.94  1:24.64  2:16.99    2:56.63   
Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    38.44  1:22.09  2:18.35    2:59.79   
Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    41.86  1:28.83  2:22.06    3:04.25   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    41.20  1:29.88  2:27.44    3:09.71   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 117 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henny Reuterskiöld  1999  Solna Sundbyberg SS 04    33.68  1:15.20  1:59.61    2:37.62   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    34.32  1:16.57  2:01.81    2:40.49   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    33.95  1:16.98  2:07.35    2:43.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  13:44 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  13:52   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Isac Mörtstrand  2007  Västerås Simsällskap    47.23  1:46.19  2:43.74    3:32.98   
Sigvard Göransson  2007  Strängnäs Simklubb    49.96  1:46.70  2:50.15    3:37.02   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    48.10  1:40.58  2:36.96    3:19.38   
Melvin Norlén  2005  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    40.37  1:25.77  2:18.27    2:57.08   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    43.66  2:35.45      3:17.01   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    30.47  1:06.05  1:46.89    2:22.66   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.25  1:15.55  1:57.36    2:32.76   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 117 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  13:52 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  14:14   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Cornelia Utgren  2007  Solna Sundbyberg SS 04    19.27        37.73   
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb    18.61        38.09   
Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap    18.86        39.28   
Emma Heikman  2008  Strängnäs Simklubb    19.07        39.35   
Ebba Rosenberg  2007  Bålsta Simklubb    20.05        40.55   
Molly Brinck  2007  Bålsta Simklubb    19.97        40.79   
Elin Finne  2007  Bålsta Simklubb    20.01        42.56   
Ida Muhic  2007  Solna Sundbyberg SS 04    23.64        48.19   
Melinda Boisard  2007  Bålsta Simklubb    23.12        48.28   
10  Anna Gomez  2007  Solna Sundbyberg SS 04    23.63        53.05   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    15.17        30.40   
Amalia Mowafy  2005  Västerås Simsällskap    15.00        30.58   
Agnes Lundmark  2006  Solna Sundbyberg SS 04    17.54        35.93   
Emilia Dahlström  2006  Västerås Simsällskap    17.27        35.97   
Tove Dicander  2005  Solna Sundbyberg SS 04    17.62        37.14   
Nea Tiger Armelius  2006  Solna Sundbyberg SS 04    18.64        37.45   
Leah Ishaq  2006  Solna Sundbyberg SS 04    18.82        38.61   
Isidora Mitrovic  2005  Solna Sundbyberg SS 04    19.15        38.64   
Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap    19.25        40.19   
10  Danielle Youssef  2006  Solna Sundbyberg SS 04    20.48        40.99   
11  Elina Darvish  2005  Solna Sundbyberg SS 04    20.12        41.45   
12  Clara Linnergren  2006  Bålsta Simklubb    20.13        41.46   
13  Elise Blomström  2006  Solna Sundbyberg SS 04    19.84        42.55   
14  Emilia Torgén  2005  Bålsta Simklubb    20.77        43.73   
15  Emma Klingh  2006  Solna Sundbyberg SS 04    21.13        43.85   
16  Felicia Rydsheim  2005  Solna Sundbyberg SS 04    21.29        44.00   
17  Ebba Wannberg Säfvestad  2005  Västerås Simsällskap    45.60        45.60   
Thei Georgiadis  2006  Bålsta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    15.48        30.98   
Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    15.27        31.48   
Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb    15.66        31.57   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    15.84        32.00   
Emilia Long  2004  Solna Sundbyberg SS 04    16.16        32.80   
Maja Berngrim  2003  Solna Sundbyberg SS 04    16.19        33.05   
Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb    16.08        33.22   
Rebecka Ishaq  2003  Solna Sundbyberg SS 04    16.58        33.89   
Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    16.53        33.92   
10  Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    16.74        34.17   
11  Julia Zwinkels  2004  Solna Sundbyberg SS 04    16.99        34.71   
12  Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    17.03        34.77   
13  Gabriella Gilbert  2004  Solna Sundbyberg SS 04    16.73        35.00   
14  Tilda Selling  2003  Solna Sundbyberg SS 04    17.72        35.50   
15  Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    16.85        35.52   
16  Gabriella Klang Fornehed  2003  Solna Sundbyberg SS 04    17.44        35.88   
17  Adéla Darvish  2003  Solna Sundbyberg SS 04    18.00        36.37   
18  Sofia Ingemansson  2004  Bålsta Simklubb    17.89        36.67   
19  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    18.37        37.07   
20  Klara Pettersson  2004  Solna Sundbyberg SS 04    18.08        37.53   
21  Andrea Ferraro  2004  Bålsta Simklubb    19.00        38.77   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Elin Swerlander  2001  Turebergs Simklubb    13.82        28.38   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    13.81        28.86   
Tova Magnusson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    14.34        28.92   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    15.76        31.41   
Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    17.15        34.59   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    16.58        34.60   
Sofia Karls  2002  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 117 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    14.34        29.18   
Henny Reuterskiöld  1999  Solna Sundbyberg SS 04    14.62        29.85   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    16.20        32.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  14:14 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  14:21   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Sigvard Göransson  2007  Strängnäs Simklubb    19.55        39.59   
Isac Mörtstrand  2007  Västerås Simsällskap    19.04        40.02   
Hugo Lindquist  2007  Strängnäs Simklubb    21.08        44.10   
Hector Pettersson  2008  Strängnäs Simklubb    23.45        50.33   
Anton Martinez Molina  2008  Bålsta Simklubb    23.36        51.19   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lukas Jakobsson  2005  Bålsta Simklubb    16.49        34.24   
Melvin Norlén  2005  Västerås Simsällskap    17.74        36.11   
Elias Arvidsson  2005  Strängnäs Simklubb    18.93        36.83   
Hugo Klang  2005  Strängnäs Simklubb    17.39        36.93   
Olle Halvarsson  2006  Västerås Simsällskap    17.92        38.44   
Neo Carlberg  2005  Solna Sundbyberg SS 04    18.80        39.53   
Elias Lundin  2006  Västerås Simsällskap    19.33        39.88   
Jakob Fridsell  2005  Solna Sundbyberg SS 04    19.46        42.01   
Algot Rådman  2006  Västerås Simsällskap    22.50        47.35   
10  Nils Backlund  2006  Bålsta Simklubb    30.94        1:04.20   
Gustav Löfqvist  2005  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Alexander Youssef  2004  Solna Sundbyberg SS 04    16.81        33.75   
Gustav Ulfvebrand  2003  Västerås Simsällskap    16.28        33.97   
Marcus Ardanius  2003  Bålsta Simklubb    16.73        34.48   
Kasper Pettersson  2004  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Leonardo Montes  2002  Solna Sundbyberg SS 04    13.04        26.24   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    12.97        26.26   
Kalle Voigt  2001  Solna Sundbyberg SS 04    13.10        26.73   
Philip Bentzer  2001  Solna Sundbyberg SS 04    13.42        26.74   
Leo Jakobsson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    13.54        27.68   
Hampus Frykman  2002  Bålsta Simklubb    14.40        28.54   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    13.85        28.56   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 117 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Lars Hennert  1961  Solna Sundbyberg SS 04    13.94        28.50   
Frederick Holmer Fann  1998  Solna Sundbyberg SS 04            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  14:21 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  14:47   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 15, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 2017 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m  50m      Tid  Status 











 
SS04 Mix Lag 6  Solna Sundbyberg SS 04            1:57.19   
  Alice Velden  2005      14.95  31.63      31.63   
  Emilia Long  2004      15.62  32.67      1:04.30   
  Kalle Voigt  2001      12.48  26.13      1:30.43   
  Leo Jakobsson  2002      12.91  26.76      1:57.19   
                     
SS04 Mix Lag 4  Solna Sundbyberg SS 04            2:03.18   
  Agnes Lundmark  2006      16.73  34.68      34.68   
  Rebecka Ishaq  2003      16.11  33.77      1:08.45   
  Johan Hennert  2001      13.67  27.12      1:35.57   
  Lars Hennert  1961      13.19  27.61      2:03.18   
                     
SS04 Mix Lag 3  Solna Sundbyberg SS 04            2:05.25   
  Isidora Mitrovic  2005      17.92  37.56      37.56   
  Alexander Youssef  2004      16.53  33.20      1:10.76   
  Philip Bentzer  2001      12.33  25.83      1:36.59   
  Henny Reuterskiöld  1999      14.02  28.66      2:05.25   
                     
SS04 Mix Lag 2  Solna Sundbyberg SS 04            2:05.30   
  Jakob Fridsell  2005      18.31  38.75      38.75   
  Benedicte Lumby Jessen  2003      15.58  32.69      1:11.44   
  Leonardo Montes  2002      12.42  25.60      1:37.04   
  Hanna Hargsten  1999      13.63  28.26      2:05.30   
                     
SS04 Mix Lag 5  Solna Sundbyberg SS 04            2:10.87   
  Nea Tiger Armelius  2006      17.38  34.84      34.84   
  Gustav Aglert  2004      16.82  36.21      1:11.05   
  Sofia Karls  2002      14.99  31.15      1:42.20   
  Douglas Reuterskiöld  2002      13.53  28.67      2:10.87   
                     
Västerås Mix Lag1  Västerås Simsällskap            2:15.57   
  Amalia Mowafy  2005      15.35  31.64      31.64   
  Astrid Engström  2004      15.53  32.13      1:03.77   
  Gustav Ulfvebrand  2003      16.93  34.56      1:38.33   
  Olle Halvarsson  2006      17.32  37.24      2:15.57   
                     
Bålsta SK Mix Lag 1  Bålsta Simklubb            2:16.45   
  Olivia Budden  2007      18.60  38.18      38.18   
  Amy Smit  2003      16.18  33.96      1:12.14   
  Lukas Jakobsson  2005      17.32  35.61      1:47.75   
  Hampus Frykman  2002      14.02  28.70      2:16.45   
                     
Västerås Mix Lag2  Västerås Simsällskap            2:19.73   
  Wilma Nääf  2002      15.36  31.40      31.40   
  Mira Myllylä  2002      15.97  33.39      1:04.79   
  Gustav Löfqvist  2005      17.26  35.44      1:40.23   
  Isac Mörtstrand  2007      19.16  39.50      2:19.73   
                     
Strängnäs Mix  Strängnäs Simklubb            2:22.99   
  Elin Logander  2005      15.29  30.79      30.79   
  Vera Romin  2005      18.47  37.85      1:08.64   
  Elias Arvidsson  2005      19.10  38.71      1:47.35   
  Hugo Klang  2005      16.86  35.64      2:22.99   
                     
10  Strängnäs Mix 2  Strängnäs Simklubb            2:44.07   
  Sigvard Göransson  2007      19.72  40.23      40.23   
  Elina Tshibanda  2007      18.87  38.68      1:18.91   
  Hugo Lindquist  2007      21.80  45.76      2:04.67   
  Emma Heikman  2008      18.30  39.40      2:44.07   
                     
11  Bålsta Mix Lag 2  Bålsta Simklubb            2:54.64   
  Nils Backlund  2006      30.61  1:05.22      1:05.22   
  Marcus Ardanius  2003      16.54  34.71      1:39.93   
  Elin Finne  2007      19.29  42.66      2:22.59   
  Matilda Ardanius  2001      15.29  32.05      2:54.64   
                     
SS04 Mix Lag 1  Solna Sundbyberg SS 04            DSQ   
  Neo Carlberg  2005      18.37  38.34      38.34   
  Elvira Montes  2004      15.09  31.23      1:09.57   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  14:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start