2017-12-17   12:55:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Åbergs Museum Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 2

Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Åbergs Museum CUP 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  13:44   
  Arrangör  Bålsta Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 september 2017         
 
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Budden  2007  Bålsta Simklubb    47.00  1:40.10  2:38.89    3:22.29   
Elina Tshibanda  2007  Strängnäs Simklubb            DSQ   
Elvira Muhr  2007  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Logander  2005  Strängnäs Simklubb    36.40  1:22.40  2:11.38    2:49.22   
Alice Velden  2005  Solna Sundbyberg SS 04    38.60  1:24.64  2:22.24    3:06.75   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elvira Montes  2004  Solna Sundbyberg SS 04    35.39  1:17.00  2:09.15    2:50.05   
Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    37.79  1:22.84  2:12.83    2:53.72   
Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    37.60  1:22.28  2:11.95    2:54.17   
Matilda Lindgren  2004  Västerås Simsällskap    40.11  1:24.86  2:15.20    3:00.24   
Emilia Tshibanda  2004  Strängnäs Simklubb    40.73  1:28.41  2:20.85    3:01.08   
Astrid Schankin_lembke  2004  Västerås Simsällskap    39.82  1:24.87  2:21.09    3:03.22   
Sofi Holmberg  2003  Västerås Simsällskap    40.30  1:28.55  2:20.22    3:04.00   
Lovis Westman  2003  Strängnäs Simklubb    42.05  1:31.18  2:22.67    3:07.20   
Ebba Wolfbrandt  2003  Västerås Simsällskap    41.41  1:28.07  2:24.87    3:07.39   
10  Sigrid Svanberg  2004  Solna Sundbyberg SS 04    39.83  1:29.81  2:28.69    3:13.99   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tova Magnusson  2002  Solna Sundbyberg SS 04    31.53  1:12.16  1:58.24    2:32.96   
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    35.94  1:16.64  2:05.41    2:43.34   
Ulrika Jansson  2002  Västerås Simsällskap    34.81  1:22.27  2:12.91    2:52.70   
Andrea Mitrovic  2002  Solna Sundbyberg SS 04    36.88  1:21.48  2:13.98    2:54.72   
Naomi Sterling  2002  Solna Sundbyberg SS 04    40.94  1:24.64  2:16.99    2:56.63   
Wilma Nääf  2002  Västerås Simsällskap    38.44  1:22.09  2:18.35    2:59.79   
Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    41.86  1:28.83  2:22.06    3:04.25   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    41.20  1:29.88  2:27.44    3:09.71   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 117 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Henny Reuterskiöld  1999  Solna Sundbyberg SS 04    33.68  1:15.20  1:59.61    2:37.62   
Rebecca Höglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    34.32  1:16.57  2:01.81    2:40.49   
Hanna Hargsten  1999  Solna Sundbyberg SS 04    33.95  1:16.98  2:07.35    2:43.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Bålsta Simklubb  Utskriftstid  13:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start