2019-07-17   06:32:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Bockstensdoppet 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 3

Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 54 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Bockstensdoppet 2017    Utskriftsdatum  01 juli 2017   
  Tävlingsort  Varberg    Utskriftstid  13:04   
  Arrangör  Varbergs Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  30 juni 2017         
 
 
Gren 54, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
Sponsor: Fortinova 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Stella Warborn  2003  Varberg Sim            37.03   
Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            37.63   
Meia Kivistö  2003  Simklubben 1970            38.30   
Sara Hopmark  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            38.71   
Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            38.74   
Moa Bergdahl  2003  Simklubben Laxen            38.93   
Tia Sauthon  2003  Bærumsvømmerne            38.93   
Emilia Esborn  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            39.23   
Ida Kristiansson  2004  Skövde Simsällskap            39.36   
10  Lova Skanse  2003  Simklubben S 02            39.54   
11  Felicia Tubbin  2003  Jönköpings Simsällskap            39.60   
12  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            39.77   
13  Alva Jonsson  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            39.86   
14  Elsa Jonsson  2004  Simklubben Laxen            40.06   
15  Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsällskap            40.08   
16  Elsa Lindhé  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            40.53   
17  Ioanna Tsirona  2004  Järfälla Simsällskap            40.56   
18  Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap            40.63   
19  Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim            40.65   
20  Elna Magnusson  2004  Simklubben S 02            40.76   
21  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            40.90   
22  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap            40.92   
22  Ida Vinje  2003  Bærumsvømmerne            40.92   
24  Tuva Gustavsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            41.04   
25  Wilhemina Knutsen  2004  SK Speed            41.22   
26  Sarah Petersson  2003  Karlskrona Simsällskap            41.25   
27  Elsa Olsson  2003  Mariestads Simsällskap            41.50   
28  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            41.69   
29  Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap            41.72   
30  Amanda Torén  2003  Lidköpings Gymnastik o SS            42.12   
31  Matilda Östblom  2004  Uddevalla Sim            42.14   
32  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim            42.17   
33  Emilia Ericson  2003  Anderstorps Simsällskap            42.30   
34  Dikte Lagergren  2003  Eslövs Simsällskap            42.31   
35  Malin Elisabeth Olsen  2004  Bærumsvømmerne            42.43   
36  Madison Lind  2004  Simklubben S 02            42.52   
37  Nikita Reljanovic  2004  Simklubben Laxen            42.59   
38  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            42.66   
39  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            42.82   
40  Ebba Söderberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            42.83   
41  Tove Ylvén  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.02   
42  Nellie Tjernström  2003  Kungälvs Simsällskap            43.11   
43  Anya Chen  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.13   
44  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            43.19   
45  Sofie Asterling  2003  Göteborg Sim            43.21   
46  Astrid Virén  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.23   
47  Olivia Sandberg  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.54   
48  Emmie Dahlgren  2004  Varberg Sim            43.58   
49  Wilma Christensen  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            43.70   
50  Matilda Hallman  2003  Simklubben 1970            43.74   
51  Kristina Ingvaldsen Karls  2004  SK Speed            43.75   
52  Ellen Kampe  2003  Mariestads Simsällskap            43.97   
53  Linnea Högstedt  2004  Göteborg Sim            44.07   
54  Hedda Mørne Thomassen  2004  Bærumsvømmerne            44.17   
55  Felicia Anderström  2004  Kungälvs Simsällskap            44.27   
56  Alva Ström  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            44.46   
57  Clara Westh  2004  Lidköpings Gymnastik o SS            44.53   
58  Saga Eriksson  2003  Simklubben Laxen            44.59   
59  Josefin Andersson  2003  Järfälla Simsällskap            44.64   
60  Thea Aksmo Svendsby  2003  Haldens Svømmeklub            44.66   
61  Elin Lindkvist  2004  Sundsvalls Simsällskap            44.72   
62  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            44.80   
63  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim            44.86   
64  Elma Christiansson  2004  Falkenbergs Simklubb            44.90   
64  Sara Wang-Henrichsen  2003  SK Speed            44.90   
66  Selma Hahne  2004  Göteborg Sim            45.03   
67  Thea Hero  2004  Simklubben Laxen            45.04   
68  Pia Arvesen  2003  Bærumsvømmerne            45.28   
69  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap            45.35   
70  Nora Tjugum  2003  Bærumsvømmerne            45.46   
71  Carina Kvadsheim  2003  Bærumsvømmerne            45.47   
72  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap            45.50   
73  Ella Ljungdahl  2004  Simklubben Laxen            45.57   
74  Tilda Westergren  2004  Simklubben Laxen            45.84   
75  Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsällskap            45.99   
76  Isabel Fagervik  2003  Bærumsvømmerne            46.17   
77  Maria Balslev  2004  Varberg Sim            46.19   
78  Lena Svedberg  2004  Sundsvalls Simsällskap            46.20   
79  Agnes Bjørnlund  2004  Bærumsvømmerne            46.37   
80  Andrea Wollentz  2004  Simklubben Laxen            46.38   
80  Caroline Greaker Sollie  2004  Ås IL            46.38   
82  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap            46.50   
83  Erica Ivansson  2003  Simklubben Laxen            46.55   
84  Agnes Burman  2004  Sundsvalls Simsällskap            46.59   
85  Ellen Persson  2004  Mariestads Simsällskap            46.85   
86  Mimmi Krekula  2003  Väsby Simsällskap            46.90   
87  Clara Renström Halling  2004  Sundsvalls Simsällskap            46.96   
88  Alva Paulsson  2004  Simklubben 1970            47.02   
89  Alice Carlqvist-Seger  2004  Kristianstads SLS            47.06   
90  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            47.08   
91  Fanny Sjöström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.38   
92  Milla Saus Johansen  2004  Bærumsvømmerne            47.49   
93  Polina Zhirkova  2004  Kungälvs Simsällskap            47.52   
94  Tova Söderberg  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.63   
95  Alexandra Wikström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.84   
96  Lia Wallström  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            47.91   
97  Liine Sundblad  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.08   
97  Sanna Sjunnesson  2004  Varberg Sim            48.08   
99  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap            48.17   
100  Linnea Ohlsson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            48.23   
101  Clara Sandberg  2004  Simklubben 1970            48.25   
102  Amalia Mattisson  2004  Kungälvs Simsällskap            48.35   
103  Freja Gustafsson  2004  Varberg Sim            48.67   
104  Elsa Höstner  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.15   
105  Tindra Gustafsson  2004  S77 Stenungsund            49.28   
106  Nadja Vlaisavljevic  2004  Bærumsvømmerne            49.31   
107  Hannah Flodin  2003  Mölndals Allmänna Simsällskap            49.61   
107  Mari Eldegard Heie  2004  Ås IL            49.61   
109  Cazzandra Lindblad  2003  Simklubben Laxen            49.87   
110  Iris Nyström  2004  Växjö Simsällskap            49.98   
111  Nadja Båth  2004  Varberg Sim            50.16   
112  Moa Fagerström  2003  SK Stimmet            50.24   
113  Amelia Tamburplass  2004  Bærumsvømmerne            50.36   
114  Thyra Mellander  2003  Mariestads Simsällskap            50.38   
115  Evelina Liu  2004  Göteborg Sim            50.40   
116  Ebba Jakobsson  2004  SK Stimmet            50.42   
117  Philippa Ledo Antunes  2004  Tyresö Simsällskap            50.44   
118  Bella Persson  2004  Simklubben Laxen            50.64   
119  Emelie Thern  2004  Vellinge-Näsets Simklubb            51.75   
120  Kajsa Älmegran  2004  Uddevalla Sim            52.08   
121  Lisa Nilsson Johansson  2003  Simklubben Laxen            52.21   
122  Annielle Strandh  2003  Simklubben Laxen            52.65   
123  Kaja Saltnes Tømmerås  2004  SK Speed            53.18   
124  Linnea Sonesson  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            55.21   
125  Clara Aronsson  2004  Uddevalla Sim            56.87   
126  Agnes Eriksson  2004  Växjö Simsällskap            57.20   
Ebba Davidsson  2003  Falkenbergs Simklubb            DNS   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            DNS   
Fiona Ernst  2004  Mölndals Allmänna Simsällskap            DNS   
Paloma Consil  2004  Göteborg Sim            DNS   
Annie Seppälä  2004  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
Ebba Svensson  2004  Anderstorps Simsällskap            DSQ   
Kristin Johannesson  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.14  Utskriftsdatum  01 juli 2017 
Licensierad till: Varberg-Falkenberg Sim  Utskriftstid  13:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner