2020-01-26   13:52:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2017    Udskriftsdato  24 juni 2017   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  14:38   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Kaja Aunstrup  1998  Frederiksværk Svømmeklub    28.75        59.65   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Victoria Christoffersen  2002  Slagelse Svømmeklub    31.21        1:04.35   
Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    31.42        1:04.86   
Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub    30.97        1:05.13   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub    32.55        1:07.13   
Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub    32.38        1:07.39   
Anastasia Hansen  2002  Svømmeklubben Syd    32.62        1:07.42   
Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    32.61        1:08.49   
Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF    33.45        1:10.54   
Mathilde Rasmussen  2002  Slagelse Svømmeklub    33.34        1:11.51   
10  Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    34.57        1:12.62   
Emmely Andersen  2001  Haslev Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning    31.08        1:04.38   
Luna Trojlsgaard  2004  Frederiksværk Svømmeklub    31.85        1:07.40   
Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    32.74        1:08.19   
Freja Madsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.72        1:09.04   
Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub    33.15        1:09.28   
Clara Kongsfelt  2003  Herlev Svømning    32.91        1:09.89   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub    34.00        1:10.10   
Emma Olivia Nymand  2003  Køge Svømmeklub    34.49        1:10.13   
Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub    33.38        1:10.22   
10  Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub    33.76        1:10.39   
11  Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.90        1:11.93   
12  Ella Rasmussen  2004  Dragsholm Svømmeklub    34.96        1:12.92   
13  Laura Kristensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.30        1:13.27   
14  Ida Oest  2003  Herlev Svømning    34.96        1:13.34   
15  Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    34.60        1:13.39   
16  Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub    34.70        1:13.97   
17  Fanta Osatoharimwen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    34.74        1:14.92   
18  Sille Møller  2004  Kalundborg SK    35.88        1:15.11   
19  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning    36.03        1:15.19   
20  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    35.14        1:15.31   
21  Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning    35.89        1:16.06   
22  Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub    35.17        1:16.29   
23  Frederikke Kofod Schak  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.96        1:16.65   
24  Esther Haudrum Larsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.02        1:16.96   
25  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF    36.48        1:17.47   
26  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF    37.35        1:18.81   
27  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    37.54        1:19.10   
28  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.62        1:19.70   
29  Alberte Enggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.62        1:20.08   
30  Maria Hardis  2004  Dragsholm Svømmeklub    37.34        1:20.68   
31  Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd    39.09        1:21.19   
32  Freya Andreasen  2004  Haslev Svømmeklub    37.39        1:21.20   
33  Sara-Louise Andersen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.83        1:21.56   
34  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    38.97        1:22.33   
35  Anne Louise Ingleby  2003  Dragsholm Svømmeklub    38.49        1:23.62   
36  Nadja Sofie Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    39.95        1:27.47   
37  Astrid Foldberg Pedersen  2005  Køge Svømmeklub    41.19        1:28.13   
38  Carmen Marie Lademann  2005  Svøm Korsør    42.98        1:30.97   
39  Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub    44.16        1:37.97   
40  Sara Juul-Andersen  2004  Ringsted Svømme Klub    46.58        1:39.33   
41  Cecilie Møller  2005  Ringsted Svømme Klub    48.48        1:41.99   
Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd            DSQ  Tyvstart 
Sofie Flæshøj Jensen  2003  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 11, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.35        1:13.09   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub    36.01        1:13.59   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    36.18        1:14.29   
Kamma Rasmussen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    35.94        1:14.62   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    37.71        1:15.52   
Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    35.96        1:16.00   
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Idræts Forening    35.58        1:16.22   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening    37.50        1:17.24   
Josefine Meng Langhorn  2006  Svømmeklubben Syd    37.28        1:18.79   
10  Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svømmeklub    37.39        1:20.66   
11  Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    37.44        1:20.81   
12  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    39.69        1:21.64   
13  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    38.83        1:23.98   
14  Smilla Hvid Olavsgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.27        1:24.08   
15  Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.38        1:24.09   
16  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.64        1:24.25   
17  Liva Mayland  2006  Næstved IF            1:24.82   
18  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.04        1:24.90   
19  Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK    40.91        1:25.02   
20  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Idræts Forening    39.89        1:25.43   
21  Silje Nygaard Engedal  2007  Gladsaxe Idræts Forening    40.88        1:26.15   
22  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    40.32        1:27.11   
23  Emilie Larsen  2007  Slagelse Svømmeklub    42.47        1:27.66   
24  Mejse Jakobsen  2007  Haslev Svømmeklub    43.33        1:27.70   
25  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Idræts Forening    40.71        1:27.89   
26  Freja Møller  2006  Svøm Korsør    42.39        1:28.31   
27  Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.89        1:29.74   
28  Maja Lilja Lützhøft  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.53        1:32.38   
29  Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Idræts Forening    44.00        1:32.59   
30  Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    44.32        1:32.64   
31  Daniella Li West  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.04        1:33.09   
32  Celina Lindholm Hansen  2006  Haslev Svømmeklub    44.63        1:33.20   
33  Isabella Fam  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.30        1:34.21   
34  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening    44.55        1:34.36   
35  Cornelia Dinesen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.49        1:35.70   
36  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    46.51        1:35.72   
37  Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.72        1:35.90   
38  Sofia Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.72        1:36.25   
39  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    47.53        1:37.35   
40  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    47.15        1:38.19   
41  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub    46.01        1:39.45   
42  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.19        1:40.76   
43  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF    47.41        1:40.79   
44  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.60        1:43.15   
45  Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    49.20        1:43.61   
46  Emilie Bech  2006  Slagelse Svømmeklub    49.13        1:44.14   
47  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    52.93        1:46.28   
48  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    46.37        1:46.89   
49  Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    51.28        1:47.95   
50  Anna Powers  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    50.84        1:48.22   
51  Emma Jørgensen  2006  Slagelse Svømmeklub    53.03        1:48.52   
52  Selma Frederiksen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    50.22        1:48.97   
53  Line Stærmose  2006  Ringsted Svømme Klub    48.84        1:49.49   
54  Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF    52.57        1:49.80   
55  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub    52.14        1:49.83   
56  Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    53.21        1:49.93   
57  Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub    50.13        1:51.15   
58  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    52.55        1:51.38   
59  Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK    50.67        1:51.61   
59  Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    53.74        1:51.61   
61  Merle Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    50.02        1:51.86   
62  Mie Bysand  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    52.04        1:52.34   
63  Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    55.01        1:58.12   
64  Chili Fløe Jensen  2006  Ringsted Svømme Klub    56.23        2:01.48   
65  Anna Møller  2007  Ringsted Svømme Klub    57.49        2:04.47   
66  Vica Lucia Axen  2008  Køge Svømmeklub    56.51        2:05.67   
67  Emilie Nørregaard  2007  Ringsted Svømme Klub    59.71        2:06.06   
68  Veronica Hansen  2007  Næstved IF    1:02.24        2:12.38   
69  Emma Grøntved  2009  Slagelse Svømmeklub    1:02.98        2:14.59   
Emma Andersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Heidi Dogg Gudmundsdottir  2007  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  24 juni 2017 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark