2020-01-26   13:25:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2017    Udskriftsdato  24 juni 2017   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  15:42   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Cathrine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            35.31   
Josephine Wismann  2002  Ringsted Svømme Klub            37.27   
Mathilde Rasmussen  2002  Slagelse Svømmeklub            37.96   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub            40.10   
Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub            40.96   
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning            34.82   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            36.44   
Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub            36.55   
Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub            36.59   
Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub            36.96   
Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            37.70   
Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub            37.82   
Laura Kristensen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.17   
Ida Oest  2003  Herlev Svømning            38.83   
10  Freja Madsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.99   
11  Laura Thorlund Jensen  2004  Herlev Svømning            39.19   
12  Ella Rasmussen  2004  Dragsholm Svømmeklub            39.77   
13  Fanta Osatoharimwen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            39.99   
14  Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub            40.18   
15  Tanja-Marie Mathies  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.28   
16  Frederikke Kofod Schak  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.36   
17  Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning            40.47   
18  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd            40.49   
19  Katrine Mørkeberg  2004  Næstved IF            40.60   
20  Alberte Enggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.63   
21  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            42.80   
22  Sara-Louise Andersen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            43.21   
22  Sofie Flæshøj Jensen  2003  Dragsholm Svømmeklub            43.21   
24  Nicoline Hansen  2004  Haslev Svømmeklub            43.48   
25  Silje Kjærsgaard  2005  Køge Svømmeklub            43.98   
26  Anne Louise Ingleby  2003  Dragsholm Svømmeklub            44.37   
27  Ida Marie Bundgaard Ravn  2004  Svømmeklubben Syd            46.51   
28  Carmen Marie Lademann  2005  Svøm Korsør            48.38   
29  Maria Hardis  2004  Dragsholm Svømmeklub            48.47   
30  Dzejla Alibasic  2005  Slagelse Svømmeklub            49.06   
31  Astrid Foldberg Pedersen  2005  Køge Svømmeklub            49.57   
32  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            50.74   
Nadia Porst  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNF   
Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd            DSQ  Tyvstart 
Sigrid B. Kristensen  2004  Slagelse Svømmeklub            DSQ  EFB 25M 
                     
 
Løb 13, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            38.31   
Jasmine Løkkegaard  2006  Gladsaxe Idræts Forening            38.76   
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.56   
Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            40.73   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            40.76   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            42.52   
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening            42.90   
Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            43.64   
Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.87   
Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF            43.87   
11  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Idræts Forening            43.93   
12  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            44.69   
13  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.79   
14  Smilla Hvid Olavsgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            44.99   
15  Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub            45.06   
16  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening            45.29   
17  Isabella Fam  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.49   
17  Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svømmeklub            46.49   
19  Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Idræts Forening            46.70   
20  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub            47.21   
21  Sofia Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.55   
22  Cornelia Dinesen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            47.76   
23  Daniella Li West  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            48.48   
24  Naja Møller Danielsen  2006  Slagelse Svømmeklub            48.93   
25  Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK            49.00   
26  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub            49.38   
27  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub            49.88   
28  Maja Lilja Lützhøft  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            49.94   
29  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF            50.37   
30  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.60   
31  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            50.68   
32  Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            50.89   
33  Emilie Larsen  2007  Slagelse Svømmeklub            51.00   
34  Thilde Thomsen  2008  Kalundborg SK            51.85   
35  Mie Bysand  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            53.51   
36  Selma Frederiksen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            54.76   
37  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            55.17   
38  Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub            55.45   
39  Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.52   
40  Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub            55.61   
41  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.75   
42  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF            55.88   
43  Ingrid Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.10   
44  Chili Fløe Jensen  2006  Ringsted Svømme Klub            56.13   
45  Nathalie Overgaard  2007  Gladsaxe Idræts Forening            56.29   
46  Emilie Bech  2006  Slagelse Svømmeklub            56.48   
47  Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF            56.78   
48  Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.93   
49  Line Stærmose  2006  Ringsted Svømme Klub            57.93   
50  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            58.68   
51  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            59.81   
52  Mathilde Walløe  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:01.09   
53  Alberte Rosenstand  2007  Slagelse Svømmeklub            1:01.90   
54  Maja Burø Redke  2007  Ringsted Svømme Klub            1:02.10   
55  Veronica Hansen  2007  Næstved IF            1:03.24   
56  Emma Grøntved  2009  Slagelse Svømmeklub            1:05.29   
Alberte Toft  2008  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Emma Andersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Josefine Meng Langhorn  2006  Svømmeklubben Syd            DNS   
Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            DSQ  EFB 25M 
Emma Jørgensen  2006  Slagelse Svømmeklub            DSQ  EFB 25M 
Heidi Dogg Gudmundsdottir  2007  Ringsted Svømme Klub            DSQ  EFB 25M 
Merle Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Svøm på mave 25m 
Vica Lucia Axen  2008  Køge Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  24 juni 2017 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark