2020-01-26   13:34:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2017    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  08:25   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 20, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Herlev Drenge 1  2003  Herlev Svømning            2:12.06   
  Gustav Bendix Beiter  2003      35.03        35.03   
  Emil Kruse Enemærke  2005      39.35        1:14.38   
  Adar Benli  2001      29.69        1:44.07   
  Mathias Jelshøj  2001      27.99        2:12.06   
                     
Køge Drenge  2003  Køge Svømmeklub            2:14.18   
  Stefan Helding Danielsen  2005      37.95        37.95   
  Bertram Dalgas Frederikse  2003      37.35        1:15.30   
  Jacob Holst  1991      27.36        1:42.66   
  Oliver Gadegaard  2003      31.52        2:14.18   
                     
Kvik Drenge 1  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:15.60   
  Viggo Prehn  2004      35.74        35.74   
  David Kristensen  2003      38.39        1:14.13   
  Casper Puggaard  2005      32.78        1:46.91   
  Andreas Eriksen Tankmar  2004      28.69        2:15.60   
                     
Haslev Strandløver 1  Haslev Svømmeklub            2:16.14   
  Christopher Vejlbo Hansen  2005      36.45        36.45   
  Viktor Eibye  2001      35.68        1:12.13   
  Holger Flytkjær-Hansen  2004      34.55        1:46.68   
  Rasmus Lynge Schmidt  2000      29.46        2:16.14   
                     
Gsc Drenge 1  2005  Gladsaxe Idræts Forening            2:18.08   
  William Bendix Schmidt  2005      35.21        35.21   
  Robert E Falborg Pedersen  2005      38.03        1:13.24   
  William Bogø Andersen  2005      34.59        1:47.83   
  Frederik Stender-Petersen  2005      30.25        2:18.08   
                     
Dragsholm Drenge 1  Dragsholm Svømmeklub            2:18.64   
  Elias Noe  2004      36.15        36.15   
  Jesse Refsgaard  2003      40.31        1:16.46   
  Emil Osberg Poulsen  2003      31.46        1:47.92   
  Nichlas Jørgensen  2004      30.72        2:18.64   
                     
Stv Drenge 1  Slagelse Svømmeklub            2:27.47   
  Daniel Mir  2003      35.80        35.80   
  Julius Vadmand  2005      51.74        1:27.54   
  Emil Mølholm Johansen  2000      29.03        1:56.57   
  Andreas M Nielsen  2005      30.90        2:27.47   
                     
Triton Årgang  Svømmeklubben Triton Ballerup            2:27.50   
  Philip Rindum  2005      39.30        39.30   
  Frederik Taubert Løgager  2004      43.68        1:22.98   
  Mathias Toft Nørskov  2003      34.68        1:57.66   
  Bertram Grøn Brandelev  2004      29.84        2:27.50   
                     
Næstved Submarines  2001  Næstved IF            2:30.05   
  Sammi Asker Andersen  2003      39.86        39.86   
  Malthe Foged  2005      44.08        1:23.94   
  Matti Andersen  2001      34.71        1:58.65   
  Hjalte Petersen  2004      31.40        2:30.05   
                     
10  Kvik Drenge 2  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:32.73   
  Gustav Majkjær Mikkelsen  2005      40.14        40.14   
  Louie Hermansen  2004      42.95        1:23.09   
  Alexander Hillhouse  2004      35.28        1:58.37   
  Mads Sørensen  2005      34.36        2:32.73   
                     
11  Hg Drenge 1  2000  Herlufsholm Svømmeklub            2:34.80   
  Mathias Ankersen  2004      39.94        39.94   
  August Høy  2005      41.04        1:20.98   
  Marcus Artmann  2002      34.70        1:55.68   
  Frederik Strate  2003      39.12        2:34.80   
                     
12  Gsc Drenge 2  2005  Gladsaxe Idræts Forening            2:36.16   
  Vincent Matras  2005      38.29        38.29   
  Nicholas H. Hansen  2005      41.46        1:19.75   
  Andreas Kelstrup Schou  2005      40.09        1:59.84   
  Anders Junker  2005      36.32        2:36.16   
                     
13  Kvik Drenge 3  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:43.66   
  Carlo-Viggo Cairo  2005      40.50        40.50   
  Karl Svane Kristensen  2005      48.32        1:28.82   
  Nicolas Mønsted-Martin  2004      37.32        2:06.14   
  Sebastian Højer Øster  2006      37.52        2:43.66   
                     
14  Cilles Konger  Ringsted Svømme Klub            2:45.26   
  Jakob Stærmose  2005      46.03        46.03   
  Andreas Mølbak  2006      46.77        1:32.80   
  Adam Bugge Frandsen  2005      39.27        2:12.07   
  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004      33.19        2:45.26   
                     
15  Haslev Strandløver 2  Haslev Svømmeklub            2:52.05   
  Jonas P. Dahrup  2004      40.05        40.05   
  Hjalte Møller  2007      53.87        1:33.92   
  Albert U. Thystrup  2003      39.11        2:13.03   
  Thor Tørngren  2006      39.02        2:52.05   
                     
16  Kvik Drenge 4  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            2:52.44   
  Martin Munch Svendson  2005      45.59        45.59   
  Frederik Knakkergaard  2005      45.86        1:31.45   
  Andreas Wiese Dobel  2006      42.97        2:14.42   
  Frederik Grove Ankerdal  2005      38.02        2:52.44   
                     
17  Gsc Drenge 3  2005  Gladsaxe Idræts Forening            2:56.24   
  Sven Ole H. Frederiksen  2006      42.39        42.39   
  Tore Krogh  2006      50.68        1:33.07   
  Gustav Krabbe Heldgaard  2006      44.07        2:17.14   
  William Brix Søhoel  2006      39.10        2:56.24   
                     
18  Ringsted Drenge 2  2007  Ringsted Svømme Klub            3:01.38   
  Gustav Meinert  2006      49.80        49.80   
  Noah Berg Pedersen  2005      51.29        1:41.09   
  Victor Hemmingsen  2006      41.25        2:22.34   
  Kristian Slott Rasmussen  2004      39.04        3:01.38   
                     
Stv Drenge 2  Slagelse Svømmeklub            DNS   
  Anders Fredslund-Andersen  2006                 
  Marcell Woedd  2002                 
  Johannes Tobel Nielsen  2004                 
  Rasmus Weensgaard  2006              DNS   
                     
Triton Talent  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Dragsholm Drenge 2  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  Sv. på mave v. 25m 
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  08:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark