2020-01-26   12:27:13
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2017    Udskriftsdato  25 juni 2017   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:13   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Jacob Holst  1991  Køge Svømmeklub    27.55  57.87  1:28.79    1:59.78   
                     
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Mathias Jelshøj  2001  Herlev Svømning    31.55  1:06.42  1:42.60    2:16.77   
Matti Andersen  2001  Næstved IF    31.53  1:08.35  1:47.32    2:25.41   
Lucas Leal  2001  Svøm Korsør    37.60  1:23.02  2:10.79    3:01.62   
                     
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Daniel Didriksen  2002  Frederiksværk Svømmeklub    29.71  1:03.74  1:39.30    2:14.34   
Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    32.30  1:08.19  1:44.45    2:18.53   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.95  1:09.27  1:46.05    2:21.29   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub    31.72  1:07.61  1:44.64    2:21.60   
Victor Holm Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    31.63  1:07.43  1:45.53    2:23.34   
Tobias Wiegaard Hansen  2004  Svøm Korsør    34.62  1:12.62  1:49.93    2:27.05   
Nichlas Jørgensen  2004  Dragsholm Svømmeklub    32.70  1:09.89  1:49.34    2:27.73   
Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    33.28  1:11.05  1:50.44    2:27.91   
Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.20  1:13.53  1:53.02    2:28.23   
10  David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    34.46  1:12.56  1:50.83    2:29.04   
11  Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub    32.58  1:09.73  1:50.33    2:29.84   
12  Marcus Artmann  2002  Herlufsholm Svømmeklub    33.52  1:11.19  1:50.60    2:29.88   
13  Louie Hermansen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.75  1:14.39  1:53.38    2:31.76   
14  Nicolas Mønsted-Martin  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    35.87  1:15.25  1:54.76    2:32.44   
15  Peter Holm  2003  Herlev Svømning    35.63  1:12.84  1:53.37    2:33.15   
16  Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd    34.80  1:15.42  1:56.02    2:33.55   
17  Johannes Forsbæk  2004  Svøm Korsør    35.06  1:12.92  1:52.82    2:34.40   
18  Sammi Asker Andersen  2003  Næstved IF    34.90  1:15.32  1:56.73    2:35.41   
19  Marc Oliver Prittwitz  2003  Svømmeklubben Syd    37.01  1:17.11  1:58.22    2:36.63   
20  Gustav Hartig-Larsen  2003  Svøm Korsør    36.43  1:16.71  1:57.86    2:38.94   
21  Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    33.12  1:10.87  1:51.15    2:40.64   
22  Hjalte Petersen  2004  Næstved IF    36.09  1:17.70  1:58.99    2:40.76   
23  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    36.57  1:17.16  1:59.98    2:42.28   
24  Jeppe Bengtsén  2003  Køge Svømmeklub    36.37  1:17.64  2:00.68    2:42.40   
25  Mads Munksgaard  2004  Næstved IF    38.15  1:20.56  2:03.92    2:44.28   
26  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    39.27  1:24.10  2:08.75    2:52.25   
27  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    38.92  1:24.16  2:11.48    2:56.30   
28  Casper Pedersen  2004  Svøm Korsør    41.73  1:28.75  2:16.65    3:00.63   
                     
 
Løb 26, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    32.19  1:09.28  1:46.59    2:23.57   
Jeppe Bayer Christensen  2005  Herlev Svømning    32.54  1:09.84  1:47.85    2:23.75   
Andreas M Nielsen  2005  Slagelse Svømmeklub    32.43  1:09.95  1:48.51    2:24.60   
William Bendix Schmidt  2005  Gladsaxe Idræts Forening    32.75  1:10.57  1:49.04    2:27.62   
Elias Elmedyb  2006  Herlev Svømning    34.92  1:14.10  1:52.83    2:30.39   
Robert E Falborg Pedersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    33.30  1:11.42  1:51.45    2:30.45   
Konrad Clausen  2005  Svøm Korsør    35.55  1:14.62  1:54.64    2:32.56   
Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    37.69  1:20.44  2:02.65    2:42.99   
Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    37.77  1:20.77  2:04.70    2:48.03   
10  Andreas Wiese Dobel  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.17  1:22.03  2:06.34    2:49.11   
11  Mikkel Retbøll-Bauer  2006  Hørsholm Svømmeforening    38.45  1:22.81  2:08.54    2:51.53   
12  Mads Sørensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.13  1:23.57  2:09.43    2:52.30   
13  Marcus Madsen  2005  Dragsholm Svømmeklub    38.86  1:24.31  2:11.16    2:52.46   
14  Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    38.89  1:24.12  2:10.15    2:54.98   
15  Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.09  1:24.52  2:10.71    2:55.62   
16  Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    38.05  1:25.17  2:13.33    2:57.29   
17  Anders W. Pedersen  2006  Hørsholm Svømmeforening    41.75  1:28.31  2:14.10    3:00.47   
18  Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.60  1:31.61  2:20.67    3:06.94   
19  Sebastian Højer Øster  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.66  1:28.45  2:19.51    3:08.36   
20  Anders Fredslund-Andersen  2006  Slagelse Svømmeklub    46.04  1:36.84  2:27.73    3:11.14   
21  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.27  1:33.82  2:23.98    3:12.84   
22  Mikkel Skoubo  2008  Køge Svømmeklub    45.30  1:37.37  2:31.61    3:17.96   
23  Martin Munch Svendson  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    44.49  1:34.96  2:28.01    3:19.88   
24  Mikkel Krohn Olsen  2006  Køge Svømmeklub    48.16  1:37.35  2:31.10    3:22.06   
25  Carl Gustav Christensen  2007  Køge Svømmeklub    46.81  1:41.00  2:37.71    3:33.17   
Calvin Christian Axen  2006  Køge Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  25 juni 2017 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:13 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark