2018-08-15   08:48:20
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2017    Udskriftsdato  24 juni 2017   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  10:47   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Lucas Leal  2001  Svøm Korsør            DSQ  Svøm på mave 25M 
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    36.64  1:15.63  1:53.93    2:30.95   
Bertram Dalgas Frederikse  2003  Køge Svømmeklub    35.54  1:15.01  1:56.00    2:36.38   
David Kristensen  2003  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    38.70  1:20.37  2:02.37    2:43.30   
Nicolas Mønsted-Martin  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    40.89  1:25.69  2:09.25    2:51.44   
Peter Holm  2003  Herlev Svømning    40.03  1:22.53  2:06.90    2:52.14   
Andreas Eriksen Tankmar  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    39.81  1:25.99  2:12.25    2:54.46   
Jonas P. Dahrup  2004  Haslev Svømmeklub    40.57  1:25.36  2:10.14    2:54.54   
Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    40.62  1:25.22  2:10.73    2:54.90   
Johannes Forsbæk  2004  Svøm Korsør    45.40  1:32.86  2:22.42    3:09.94   
10  Philip H. Christensen  2004  Køge Svømmeklub    44.62  1:32.77  2:22.73    3:09.95   
11  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    46.23  1:36.50  2:25.40    3:11.98   
12  Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub    49.19  1:41.50  2:35.53    3:26.30   
Viggo Prehn  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNS   
Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub            DSQ  EFB 150M 
                     
 
Løb 2, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m  150m    Opnået  Status 











 
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    41.17  1:25.29  2:09.62    2:52.81   
Anders Junker  2005  Gladsaxe Idræts Forening    42.51  1:28.07  2:15.42    2:59.12   
Carlo-Viggo Cairo  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.31  1:30.08  2:17.27    3:02.58   
Frederik Grove Ankerdal  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    45.49  1:34.41  2:23.45    3:09.71   
Sven Ole H. Frederiksen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    45.55  1:35.09  2:26.60    3:11.05   
Frej Zachariasen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    43.24  1:32.30  2:24.72    3:12.10   
Mattias Sand Nielsen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    45.22  1:34.92  2:24.83    3:13.81   
Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    47.54  1:38.13  2:29.66    3:19.68   
Willads Holm  2006  Svøm Korsør    49.84  1:41.75  2:35.84    3:28.40   
10  Karl Svane Kristensen  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    49.50  1:42.27  2:37.08    3:30.94   
11  Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK    51.22  1:48.39  2:46.57    3:41.13   
12  Gustav Meinert  2006  Ringsted Svømme Klub    54.47  1:54.51  2:54.38    3:51.00   
Emil Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            DNS   
Frederik Stender-Petersen  2005  Gladsaxe Idræts Forening            DSQ  EFB 50M 
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  EFB 100M 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  24 juni 2017 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  10:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark