2018-10-16   12:20:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2017    Udskriftsdato  24 juni 2017   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  11:42   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1918-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Nicole Jensen  1996  Haslev Svømmeklub            31.72   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mathilde Rasmussen  2002  Slagelse Svømmeklub            35.34   
Felina Noe  2002  Dragsholm Svømmeklub            36.29   
Laura Sørensen  2001  Dragsholm Svømmeklub            37.10   
Emmely Andersen  2001  Haslev Svømmeklub            37.16   
Anastasia Hansen  2002  Svømmeklubben Syd            38.17   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sophia Christensen  2003  Køge Svømmeklub            34.48   
Alberte Holst Schilling  2003  Dragsholm Svømmeklub            34.60   
Ida Hebeltoft  2003  Herlev Svømning            34.70   
Camille Neess  2003  Dragsholm Svømmeklub            34.79   
Emma Olivia Nymand  2003  Køge Svømmeklub            36.40   
Freja Madsen  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.85   
Clara Kongsfelt  2003  Herlev Svømning            37.00   
Sille Bachmann  2004  Dragsholm Svømmeklub            37.11   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub            37.46   
10  Ida Bruhn  2004  Herlufsholm Svømmeklub            38.05   
11  Anne-Sofie Løhr Simonsen  2004  Herlufsholm Svømmeklub            38.12   
12  Esther Haudrum Larsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.35   
13  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd            39.14   
14  Anna Lind Petersen  2004  Haslev Svømmeklub            39.33   
15  Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.34   
16  Alberte Enggaard  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.49   
17  Ida Lund Järund  2003  Frederiksværk Svømmeklub            39.51   
18  Fanta Osatoharimwen  2005  Herlufsholm Svømmeklub            40.16   
19  Isabella Hejlesen  2004  Svøm Korsør            40.80   
20  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.81   
21  Emmanuella Nygaard  2003  Herlev Svømning            40.99   
22  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            41.27   
23  Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd            42.96   
24  Sille Møller  2004  Kalundborg SK            44.66   
25  Tilde-Sofie Qwist  2005  Slagelse Svømmeklub            45.18   
26  Carmen Marie Lademann  2005  Svøm Korsør            46.85   
27  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK            49.16   
28  Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub            49.72   
29  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub            49.88   
30  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK            51.50   
31  Dzejla Alibasic  2005  Slagelse Svømmeklub            52.46   
                     
 
Løb 5, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Sofie Ravn Herche  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            34.30   
Julie Eriksen Tankmar  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            36.87   
Andrea Nøhr Petersen  2006  Køge Svømmeklub            37.73   
Julie Brix Østergaard  2006  Køge Svømmeklub            38.74   
Ida Villemoes Poulsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            38.78   
Emma Hansen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            39.26   
Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            39.50   
Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            40.00   
Lara W. S. Olsen  2006  Ringsted Svømme Klub            41.71   
10  Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            42.39   
11  Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            43.09   
12  Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub            43.92   
13  Emilie Larsen  2007  Slagelse Svømmeklub            44.47   
14  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            46.08   
15  Freja Møller  2006  Svøm Korsør            46.36   
16  Sofie Emilie Lange  2007  Gladsaxe Idræts Forening            46.59   
17  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            46.86   
18  Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK            47.35   
19  Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            47.52   
20  Mie Visler  2006  Herlufsholm Svømmeklub            47.82   
21  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            48.02   
22  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub            48.62   
23  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub            49.11   
24  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Idræts Forening            49.26   
25  Naja Møller Danielsen  2006  Slagelse Svømmeklub            49.31   
26  Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.16   
27  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub            50.79   
28  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            50.97   
29  Nathalie Overgaard  2007  Gladsaxe Idræts Forening            51.46   
30  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            52.23   
31  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            54.63   
32  Amanda Aidinian  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            55.51   
33  Sophie Harborg Fuchs  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.08   
34  Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub            56.29   
35  Emma Andersen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            56.93   
36  Mie Bysand  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            57.48   
37  Mejse Jakobsen  2007  Haslev Svømmeklub            57.85   
38  Leonora Wahl-Brink  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            59.27   
39  Victoria Paulsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub            1:00.45   
40  Anna Powers  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:00.74   
41  Vigga Skou  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:05.44   
42  Ida Fam  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:08.86   
43  Ingrid Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:09.70   
44  Josephine Michelsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            1:10.83   
Zenia Englund  2008  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DNF   
Anna Møller  2007  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Liva Mayland  2006  Næstved IF            DSQ  1 hånd i afslut. 
Mathilde Walløe  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Brystben e. start 
Sofia Hansen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Asynkron arm 15M 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  24 juni 2017 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  11:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark