2018-05-23   16:32:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Harboe Water Games 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Harboe Water Games 2017    Udskriftsdato  24 juni 2017   
  Stævne by  Slagelse    Udskriftstidspunkt  12:17   
  Arrangør  Slagelse Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  24 juni 2017         
 
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Caroline Bendtsen  2002  Næstved IF    40.12        1:24.70   
Maja Wiegaard Hansen  2002  Svøm Korsør    41.45        1:29.23   
Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    44.06        1:32.21   
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Thea Jacobsen  2003  Herlev Svømning    41.43        1:26.93   
Ida Oest  2003  Herlev Svømning    41.56        1:28.05   
Tanja-Marie Mathies  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    41.26        1:28.05   
Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    41.07        1:30.03   
Signe Astrup Taul  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    42.94        1:31.67   
Nynne Jakobsen  2004  Haslev Svømmeklub    43.82        1:32.68   
Emma Olsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    43.60        1:33.66   
Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF    45.50        1:35.93   
Freya Andreasen  2004  Haslev Svømmeklub    42.92        1:36.93   
10  Sofie Flæshøj Jensen  2003  Dragsholm Svømmeklub    45.74        1:37.25   
11  Sille Møller  2004  Kalundborg SK    46.04        1:37.82   
12  Filippa Walløe  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.63        1:38.01   
13  Kamille Lundberg  2003  Dragsholm Svømmeklub    46.79        1:39.20   
14  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    47.78        1:39.80   
15  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.50        1:41.21   
16  Kaja Waag Kallesøe  2005  Herlev Svømning    48.17        1:43.16   
17  Nadja Sofie Larsen  2003  Dragsholm Svømmeklub    47.33        1:43.54   
18  Ella Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.37        1:44.69   
19  Tilde-Sofie Qwist  2005  Slagelse Svømmeklub    50.84        1:48.50   
20  Alba Seneca  2005  Kalundborg SK    52.35        1:49.36   
21  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    50.63        1:49.90   
22  Astrid Foldberg Pedersen  2005  Køge Svømmeklub    52.44        1:50.23   
23  Dzejla Alibasic  2005  Slagelse Svømmeklub    53.27        1:50.49   
24  Silje Kjærsgaard  2005  Køge Svømmeklub    52.49        1:51.91   
25  Frida Lauridsen  2005  Slagelse Svømmeklub    53.81        1:54.70   
26  Cecilie Møller  2005  Ringsted Svømme Klub    57.89        2:03.18   
Maria Hardis  2004  Dragsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 7, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Monika Dragieva  2006  Gladsaxe Idræts Forening    43.85        1:32.68   
Henriette Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening    44.48        1:33.55   
Freja Juul  2006  Næstved IF    43.68        1:34.03   
Amalie Backhausen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    43.31        1:35.01   
Martine Damborg  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    46.57        1:37.38   
Maria Claudia S. Hansen  2006  Gladsaxe Idræts Forening    46.27        1:38.84   
Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    46.66        1:39.39   
Frederikke Poulsen  2006  Dragsholm Svømmeklub    47.53        1:39.54   
Smilla Hvid Olavsgaard  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    48.52        1:42.50   
10  Maja Damkjær Bartels  2006  Gladsaxe Idræts Forening    49.03        1:43.25   
11  Mie Ankersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    49.35        1:43.44   
12  Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    49.20        1:44.05   
13  Bianca Roos  2006  Gladsaxe Idræts Forening    50.24        1:44.75   
14  Lara Smerdal  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    52.41        1:50.30   
15  Katrine Hansen  2006  Dragsholm Svømmeklub    52.36        1:50.80   
16  Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    54.52        1:51.79   
17  Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK    55.02        1:54.18   
18  Naja Møller Danielsen  2006  Slagelse Svømmeklub    55.68        1:54.27   
19  Anna Hjorth Christensen  2006  Køge Svømmeklub    54.40        1:54.72   
20  Cornelia Dinesen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    54.23        1:55.08   
21  Isabella Fam  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    56.12        1:55.37   
22  Victoria Petersen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    54.65        1:55.59   
23  Emma Jørgensen  2006  Slagelse Svømmeklub    54.75        1:56.44   
24  Freja Fyller Jacobsen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    56.02        1:56.72   
25  Silke Krakau Tønnesen  2006  Slagelse Svømmeklub    58.07        1:57.56   
26  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    55.58        1:57.91   
27  Katja Poulsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    56.58        1:59.44   
28  Anna Steen Petersen  2007  Køge Svømmeklub    57.66        1:59.69   
29  Rebekka Roed  2007  Køge Svømmeklub    58.15        2:00.57   
30  Emilie Bech  2006  Slagelse Svømmeklub    56.69        2:00.67   
31  Masha Jul Pedersen  2006  Næstved IF    57.04        2:01.10   
32  Celina Lindholm Hansen  2006  Haslev Svømmeklub    57.67        2:01.78   
33  Sascha Haste  2007  Ringsted Svømme Klub    59.19        2:01.94   
34  Anna Powers  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    59.62        2:04.57   
35  Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    57.64        2:04.63   
36  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    58.40        2:05.80   
37  Maja Lilja Lützhøft  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    59.57        2:06.47   
38  Mathilde Walløe  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    59.47        2:06.78   
39  Selma Frederiksen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    1:00.35        2:09.55   
40  Freja Møller  2006  Svøm Korsør    1:05.03        2:15.34   
41  Vica Lucia Axen  2008  Køge Svømmeklub    1:03.84        2:19.72   
42  Ingrid Ellehøj  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:08.68        2:20.93   
43  Merle Jensen  2008  Herlufsholm Svømmeklub    1:05.00        2:21.60   
44  Anna Møller  2007  Ringsted Svømme Klub    1:07.73        2:24.67   
45  Augusta Bollmann  2009  Køge Svømmeklub    1:07.15        2:25.79   
46  Emilie Nørregaard  2007  Ringsted Svømme Klub    1:08.99        2:27.96   
47  Line Stærmose  2006  Ringsted Svømme Klub    1:11.10        2:37.71   
48  Asta Lund Nielsen  2008  Næstved IF    1:20.66        2:49.48   
Veronica Hansen  2007  Næstved IF            DNF   
Alberte Bendix Raunkjær  2007  Slagelse Svømmeklub            DSQ  Ej samtidig berøring 
Laura Jørgensen  2007  Svømmeklubben Kvik, Kastrup            DSQ  Ej samtidig berøring 
Sara Kaiser  2007  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Mange flyben v.start 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  24 juni 2017 
Licens til Slagelse Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  12:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark