2019-12-15   17:26:48
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  CPH Alm. Brand Bank Cup 2017    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  16:17   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Marie Lange  2005    431          32.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  32.20                 
Emmely Östman Pedersen  2005    430          32.35   
  Helsingør Svømmeklub  32.39                 
Coco Li Fuhrmann  2006    402          33.10   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.36                 
Caroline Villum Færch  2005    351          34.62   
  Helsingør Svømmeklub  34.26                 
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    345          34.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.89                 
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    329          35.37   
  Gladsaxe Svømmeklub  34.97                 
Mikkeline Rud Wiberg  2005    318          35.76   
  Helsingør Svømmeklub  35.81                 
Kathrine E. Larsen  2005    274          37.61   
  Lyngby Svømmeklub  38.97                 
Charlotte Dreyer Riis  2006    269          37.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.55                 
10  Nanette Skou Clausen  2005    265          38.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  38.64                 
11  Zoe Overby Traberg  2006    242          39.18   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.47                 
12  Matilde Maagøe  2007    241          39.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.14                 
13  Mathilde Ramsgaard  2005    233          39.65   
  Helsingør Svømmeklub  40.14                 
14  Alma Olivarius  2005    230          39.86   
  Lyngby Svømmeklub  38.18                 
15  Maria Kjer Rasmussen  2007    209          41.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  43.21                 
16  Catrine Porsdal  2005    206          41.30   
  Sigma Swim Birkerød  43.93                 
17  Rebecca Maria Bagger  2005    201          41.66   
  Helsingør Svømmeklub  42.99                 
18  Julie Philip  2007    196          42.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.15                 
19  Alma Olander  2005    193          42.25   
  Helsingør Svømmeklub  42.02                 
20  Mathilde Møller  2007    192          42.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  44.26                 
21  Isabella Ludvigsen  2005    190          42.47   
  Sigma Swim Allerød  48.88                 
22  Mathilde Friis Autzen  2005    185          42.87   
  Sigma Swim Allerød  41.19                 
23  Sofie Amalie Krag  2006    183          43.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  43.12                 
24  Mille Korndal-Henriksen  2005    178          43.38   
  Farum Svømmeklub  46.25                 
25  Mikkeline Steen Stokkebro  2007    173          43.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.14                 
26  Karla Hebeltoft Olesen  2007    142          46.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  49.28                 
27  Lea F. H. Jespersen  2008    118          49.67   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:01.39                 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mathilde Maria Thorsen  2004    534          30.11   
  Helsingør Svømmeklub  29.70                 
Jasmin Philip  2004    453          31.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.06                 
Olivia Callesen  2004    404          33.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  33.65                 
Malou Soelberg  2004    400          33.15   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.63                 
Josefine Zebitz  2004    395          33.29   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.65                 
Viktoria Freja Sørensen  2004    377          33.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  33.54                 
Julie Danfred Jørgensen  2004    363          34.24   
  Lyngby Svømmeklub  35.08                 
Sarah Holm Clausen  2004    358          34.39   
  Farum Svømmeklub  34.52                 
Dagmar Boeck  2004    311          36.03   
  Farum Svømmeklub  36.57                 
10  Amalie Brammer Kærgaard  2004    293          36.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.07                 
11  Emma F. Rouse  2004    287          37.03   
  Helsingør Svømmeklub  38.69                 
12  Laura Vangkilde  2004    254          38.56   
  Hovedstadens Svømmeklub  37.02                 
13  Isabella Ravn Jensen  2004    250          38.77   
  Lyngby Svømmeklub  38.25                 
Karoline K. Larsen  2004              DNS   
  Farum Svømmeklub  37.17                 
 
Løb 1, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Marie Hansen  2003    525          30.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.66                 
Sofie Maagøe  2003    514          30.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.88                 
Freja Stenbækgård  2003    481          31.17   
  Helsingør Svømmeklub  31.10                 
Annika Lundin Brockdorff  2003    464          31.54   
  Lyngby Svømmeklub  30.25                 
Maria Hagen  2003    459          31.67   
  Lyngby Svømmeklub  31.29                 
Emilia Naledi Madonsela  2003    443          32.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.34                 
Fiona Burmester  2003    419          32.64   
  Helsingør Svømmeklub  32.86                 
Pil Sylvander  2003    406          32.97   
  Helsingør Svømmeklub  34.95                 
Cathrine Toftelund Larsen  2003    383          33.63   
  Lyngby Svømmeklub  33.16                 
10  Ellen A. Skov  2003    372          33.95   
  Helsingør Svømmeklub  34.05                 
11  Amalie Kolstrup-Timm  2003    335          35.15   
  Helsingør Svømmeklub  38.17                 
12  Mathilde Skjøth-Rasmussen  2003    335          35.16   
  Helsingør Svømmeklub  35.38                 
13  Ulrikke Juul Søeborg  2003    284          37.15   
  Helsingør Svømmeklub  35.65                 
14  Emma Clausen  2003    263          38.12   
  Helsingør Svømmeklub  38.53                 
Thea Pedersen  2003              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.34                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark