2019-12-15   01:42:10
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  CPH Alm. Brand Bank Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  18:26   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nikoline Marie Lange  2005    312  37.87  1:23.07  2:10.82    2:59.59   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:03.90                 
                     
Falka Tind  2006    281  41.79  1:30.42  2:19.14    3:05.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:16.77                 
                     
Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005    256  39.74  1:28.53  2:20.87    3:11.65   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:16.47                 
                     
Alma Gotfredsen  2005    168  44.50  1:42.22  2:41.46    3:40.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  3:39.45                 
                     
 
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Viktoria Freja Sørensen  2004    355  35.28  1:19.35  2:05.24    2:52.00   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:44.79                 
                     
Olivia Callesen  2004                Akut syg 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:38.35                 
                     
 
Løb 19, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sofie Maagøe  2003    479  34.12  1:13.93  1:54.12    2:35.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:26.35                 
                     
Fiona Burmester  2003    345  35.96  1:21.23  2:07.22    2:53.63   
  Helsingør Svømmeklub  3:10.18                 
                     
Emilia Naledi Madonsela  2003    339  38.61  1:23.42  2:09.57    2:54.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:52.21                 
                     
Nicole Ahlbeck  2003    311  37.12  1:21.73  2:09.96    2:59.61   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:56.61                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark