2019-12-10   05:56:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  CPH Alm. Brand Bank Cup 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  18:26   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jasmin Egeskov Andersen  2005    473  37.57  1:18.98  2:00.59    2:39.19   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.98                 
                     
Ofelia Vejsager Nøddekær  2005    403  39.94  1:22.44  2:05.31    2:47.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:42.89                 
                     
Rebecca Petersen  2005    373  41.72  1:26.15  2:09.98    2:52.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:46.15                 
                     
 
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Josefine Zebitz  2004    489  36.91  1:16.88  1:57.40    2:37.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:44.61                 
                     
Linnea Hietala  2004    475  35.74  1:16.89  1:58.62    2:38.99   
  Helsingør Svømmeklub  2:32.56                 
                     
Maya Ehlers Hansen  2004    437  38.50  1:20.11  2:02.38    2:43.41   
  Farum Svømmeklub  2:49.23                 
                     
Lærke Vinneck Hansen  2004    412  40.25  1:23.25  2:06.04    2:46.68   
  Lyngby Svømmeklub  2:40.88                 
                     
Laura Borre Jacobsen  2004    381  40.94  1:24.33  2:08.20    2:51.09   
  Lyngby Svømmeklub  2:56.24                 
                     
 
Løb 31, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Esther Else Grubert  2003    544  36.48  1:14.61  1:53.20    2:31.96   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.76                 
                     
Luna Gammelgaard  2003    517  36.33  1:15.29  1:55.19    2:34.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:29.93                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    505  37.63  1:17.52  1:56.85    2:35.69   
  Lyngby Svømmeklub  2:34.29                 
                     
Lovisa Bjurnemark  2003    490  36.21  1:16.03  1:56.92    2:37.29   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:34.54                 
                     
Thea Pedersen  2003    433  38.38  1:19.94  2:02.43    2:43.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:38.59                 
                     
Cathrine Toftelund Larsen  2003    407  38.98  1:21.13  2:04.50    2:47.40   
  Lyngby Svømmeklub  2:42.89                 
                     
Ulrikke Juul Søeborg  2003    400  39.08  1:21.61  2:05.66    2:48.35   
  Helsingør Svømmeklub  2:50.17                 
                     
Mia Lindberg  2003    388  39.27  1:21.76  2:05.97    2:49.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.50                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark