2019-12-15   01:09:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 37 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  CPH Alm. Brand Bank Cup 2017    Udskriftsdato  21 maj 2017   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  19:25   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 37, 4X100m Medley Mix, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m  100m      Opnået  Status 











 
Lyngby Padawans 1  2002  Lyngby Svømmeklub            4:32.51   
  Emil Kayerød-Rasmussen  2002      32.61  1:08.47      1:08.47   
  Casper Koch Henriksen  2002      33.48  1:11.98      2:20.45   
  Maria Hagen  2003      32.76  1:10.20      3:30.65   
  Sofia Norre Bendt  2003      29.65  1:01.86      4:32.51   
                     
Helsingør Mix 1  2002  Helsingør Svømmeklub            4:32.74   
  Johan Heeno Rasmussen  2002      31.60  1:05.41      1:05.41   
  Oliver Bak Jensen  2002      36.14  1:17.02      2:22.43   
  Mathilde Maria Thorsen  2004      30.67  1:08.72      3:31.15   
  Freja Stenbækgård  2003      29.24  1:01.59      4:32.74   
                     
Gsc Mix 1  2002  Gladsaxe Svømmeklub            4:38.05   
  Esther Else Grubert  2003      36.20  1:14.07      1:14.07   
  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002      35.04  1:14.69      2:28.76   
  Jakob Alexander Jensen  2002      30.31  1:07.08      3:35.84   
  Frederikke Marie Hansen  2003      29.42  1:02.21      4:38.05   
                     
Gsc Mix 3  2002  Gladsaxe Svømmeklub            4:43.85   
  Zilas Aarestrup  2003      36.63  1:17.06      1:17.06   
  Silas Fessel  2004      38.91  1:25.36      2:42.42   
  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005      37.40  1:24.72      4:07.14   
  Alma Gotfredsen  2005      36.71  36.71      4:43.85   
                     
Hsk Å1 C  2002  Hovedstadens Svømmeklub            4:56.25   
  Luna Gammelgaard  2003      36.85  1:15.99      1:15.99   
  Laura Vangkilde  2004      40.06  1:26.40      2:42.39   
  Joshua P. Sidebotham  2003      32.02  1:09.12      3:51.51   
  Frede Meincke  2002      30.58  1:04.74      4:56.25   
                     
Gsc Mix 2  2002  Gladsaxe Svømmeklub            5:03.22   
  Marcus Hiort  2003      34.69  1:13.32      1:13.32   
  Noah Bred  2003      37.19  1:21.93      2:35.25   
  Viktoria Freja Sørensen  2004      34.67  1:20.20      3:55.45   
  Nikoline Marie Lange  2005      32.39  1:07.77      5:03.22   
                     
Farum Mix 1  2002  Farum Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Johannes K. Larsen  2002      32.63  1:08.33      1:08.33   
  Dagmar Boeck  2004      37.81  1:23.16      2:31.49   
  Lars Reber Knudsen  2003      33.68  1:13.39      3:44.88   
                     
Helsingør Mix 2  2002  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
  Linnea Hietala  2004      34.54  1:13.08      1:13.08   
  Pil Sylvander  2003      41.18  1:29.31      2:42.39   
  Thorvald Bomholt Larsen  2003      34.51  1:14.86      3:57.25   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  21 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark