2019-12-10   23:16:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  CPH Alm. Brand Bank Cup 2017    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  16:44   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Vergereau  2004    367          33.56   
  Sigma Swim Birkerød  33.25                 
Sebastian Greisen  2004    343          34.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  32.76                 
Tobias Gammelvind  2004    327          34.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.00                 
Mads Møller  2005    322          35.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.66                 
Jonathan Beck  2004    298          35.96   
  Sigma Swim Birkerød  35.06                 
Carl Krabbe Heldgaard  2004    277          36.86   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.64                 
Anton Hvistendahl Fabel  2004    268          37.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.79                 
Silas Fessel  2004    268          37.27   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.09                 
Cornelius Olsen  2005    264          37.47   
  Farum Svømmeklub  35.50                 
Mathias Bartholin Bruhn  2004    264          37.47   
  Gladsaxe Svømmeklub  37.76                 
11  William Ølshøj  2004    254          37.94   
  Sigma Swim Birkerød  38.84                 
12  Oscar Boyer  2004    231          39.15   
  Sigma Swim Birkerød  41.62                 
13  Aksel Thuesen Güsmer  2006    216          40.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  45.11                 
14  Gustav Abildgaard  2005    209          40.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  40.70                 
15  Matthias Slot  2005    207          40.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.00                 
16  Magnus Steen Andersen  2006    205          40.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.67                 
17  Mads Naver  2004    204          40.80   
  Sigma Swim Allerød  40.96                 
18  William Leander Agerskov  2004    202          40.91   
  Sigma Swim Allerød  41.47                 
19  Søren Wandall Ohlsen  2004    196          41.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  38.79                 
20  Gustav Steen Andersen  2006    187          42.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  41.59                 
21  Halfdan Dahl Jespersen  2006    179          42.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.61                 
22  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007    179          42.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  42.17                 
23  William Folkmann  2006    164          43.88   
  Hovedstadens Svømmeklub  43.75                 
24  Hans Bjørn Legind  2007    156          44.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.00                 
25  Tristan Jensen  2006    151          45.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  46.38                 
26  Oscar Høck Just  2006    136          46.68   
  Farum Svømmeklub  46.06                 
27  Simon Voldmester  2007    135          46.84   
  Hovedstadens Svømmeklub  47.51                 
28  Victor Bornemann  2004    129          47.46   
  Sigma Swim Allerød  46.33                 
29  Linus Klarskov Vidovic  2007    127          47.71   
  Hovedstadens Svømmeklub  56.76                 
30  Elias Valkonen Akrim  2006    127          47.82   
  Hovedstadens Svømmeklub  48.06                 
31  Ib Fang Wang  2007    105          50.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.88                 
32  Rasmus Groule  2007    102          51.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  55.84                 
33  Konrad Funch Jensen  2007    100          51.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:10.53                 
34  Konradas Juska  2007    98          52.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  52.70                 
35  Benjamin Klarskov  2007    98          52.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:03.47                 
36  Daniel Emil Lund Cliff  2007    94          52.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  50.61                 
37  Asbjørn Zeller  2007    90          53.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  52.58                 
Mats Krüger  2004              DNS   
  Farum Svømmeklub  38.22                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Brøns  2003    443          31.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.17                 
Joshua P. Sidebotham  2003    422          32.05   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.91                 
Carl Emil Hertz Bugge  2003    365          33.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.42                 
Zilas Aarestrup  2003    319          35.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  35.46                 
Noah Koefoed Weiss  2003    306          35.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  35.59                 
Thorvald Bomholt Larsen  2003    292          36.21   
  Helsingør Svømmeklub  35.14                 
Jakob Bjerg Snekkersten  2003    270          37.19   
  Helsingør Svømmeklub  37.42                 
Julius Højgaard Allin  2003    248          38.23   
  Helsingør Svømmeklub  35.96                 
Emil Breinholt  2003    224          39.56   
  Gladsaxe Svømmeklub  39.54                 
10  Oscar Jensen  2003    215          40.12   
  Sigma Swim Birkerød  40.29                 
Oliver Søgaard-Andersen  2003              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.62                 
 
Løb 4, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Johan Heeno Rasmussen  2002    499          30.29   
  Helsingør Svømmeklub  29.88                 
Marcus Skøtt Haslev  2002    495          30.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  29.69                 
Jakob Alexander Jensen  2002    454          31.26   
  Gladsaxe Svømmeklub  29.65                 
Johannes K. Larsen  2002    434          31.75   
  Farum Svømmeklub  32.13                 
Bertram Dreyer Riis  2002    430          31.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  31.75                 
Mattias Houen  2002    352          34.04   
  Helsingør Svømmeklub  35.67                 
Lucas Burmester  2002    315          35.33   
  Helsingør Svømmeklub  33.89                 
Oliver Bak Jensen  2002    280          36.72   
  Helsingør Svømmeklub  35.09                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  16:44 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark