2020-01-25   10:28:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 16 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  CPH Alm. Brand Bank Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:25   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004    373  38.24        1:20.44  I gr. 2 finale 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:14.65                 
                     
Mads Liechti  2004    324  38.71        1:24.26  Deltager ikke i finalen 
  Sigma Swim Birkerød  1:22.56                 
                     
Phillip Niemann Madsen  2004    316  40.41        1:25.02   
  Lyngby Svømmeklub  1:23.30                 
                     
Silas Fessel  2004    303  39.66        1:26.14   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:25.51                 
                     
Mads Naver  2004    283  41.50        1:28.19   
  Sigma Swim Allerød  1:32.67                 
                     
Villads Arfelt  2004    279  42.98        1:28.56   
  Sigma Swim Birkerød  1:25.92                 
                     
Sebastian Greisen  2004    269  42.30        1:29.63   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:26.16                 
                     
Bjørn Cramer Hansen  2004    258  41.68        1:30.92   
  Helsingør Svømmeklub  1:31.91                 
                     
Michael Halck  2004    255  43.67        1:31.25   
  Lyngby Svømmeklub  1:29.85                 
                     
10  Oliver Sperling  2004    253  44.42        1:31.48   
  Lyngby Svømmeklub  1:26.70                 
                     
11  Søren Wandall Ohlsen  2004    253  42.76        1:31.50   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.28                 
                     
12  Oliver Zeeberg Iversen  2004    245  44.03        1:32.44   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.38                 
                     
13  Valdemar Menck Nielsen  2005    241  43.40        1:32.96   
  Helsingør Svømmeklub  1:36.60                 
                     
14  Mads Møller  2005    241  44.17        1:33.02   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:29.88                 
                     
15  Anton Hvistendahl Fabel  2004    224  44.15        1:35.32   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:39.50                 
                     
16  Mikkel Andersen  2005    209  46.97        1:37.53   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:35.47                 
                     
17  Aksel Thuesen Güsmer  2006    204  47.00        1:38.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.70                 
                     
18  Andreas Velschow Malmolin  2005    199  47.04        1:39.16   
  Farum Svømmeklub  1:39.01                 
                     
19  Gustav Abildgaard  2005    156  52.58        1:47.46   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:48.65                 
                     
20  Vilhelm Thieden Maarbjerg  2004    154  51.37        1:48.01   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:45.06                 
                     
21  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007    148  52.91        1:49.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.38                 
                     
22  Mathias Bohn-Hansen  2006    144  52.93        1:50.34   
  Herlev Svømning  1:53.94                 
                     
23  Halfdan Dahl Jespersen  2006    141  53.11        1:51.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.03                 
                     
24  Tristan Jensen  2006    128  55.67        1:54.85   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.67                 
                     
25  Simon Voldmester  2007    122  54.78        1:56.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.00                 
                     
26  Elias Valkonen Akrim  2006    117  55.08        1:58.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:52.14                 
                     
27  Benjamin Klarskov  2007    115  56.70        1:59.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:59.39                 
                     
28  Gustav Steen Andersen  2006    113  56.11        1:59.64   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:54.78                 
                     
29  Storm Bargmann  2007    110  58.31        2:00.75   
  Herlev Svømning  1:55.94                 
                     
30  Asbjørn Zeller  2007    101  59.51        2:04.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.88                 
                     
31  Linus Klarskov Vidovic  2007    92  1:01.72        2:08.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.54                 
                     
32  Julius Holten Hansen  2007    89  1:00.79        2:09.35   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:13.53                 
                     
33  Ib Fang Wang  2007    84  1:02.85        2:11.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:10.08                 
                     
34  Konradas Juska  2007    83  1:02.61        2:12.75   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:08.95                 
                     
35  Nikolaj Kragh Simonsen  2006    79  1:02.97        2:14.92   
  Herlev Svømning                   
                     
36  Magnus Steen Andersen  2006    75  1:06.40        2:17.28   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.53                 
                     
37  Daniel Emil Lund Cliff  2007    73  1:05.82        2:18.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:07.76                 
                     
38  Hans Bjørn Legind  2007    72  1:06.90        2:18.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.69                 
                     
39  Konrad Funch Jensen  2007    72  1:06.17        2:18.68   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:12.67                 
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anders Lundin Brockdorff  2003    411  37.03        1:17.86   
  Lyngby Svømmeklub  1:17.11                 
                     
Christoffer W Frederiksen  2003    395  37.80        1:18.91   
  Lyngby Svømmeklub  1:15.99                 
                     
Jakob Strömland  2003    369  38.28        1:20.70   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:17.73                 
                     
Noah Bred  2003    362  38.02        1:21.22   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:19.40                 
                     
Bror Textor-Broch  2003    333  39.36        1:23.54   
  Lyngby Svømmeklub  1:22.55                 
                     
Jakob Bjerg Snekkersten  2003    322  39.40        1:24.42   
  Helsingør Svømmeklub  1:21.72                 
                     
Noah Koefoed Weiss  2003    317  40.03        1:24.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:17.34                 
                     
Svante Vilhelmsson  2003    313  40.74        1:25.30   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:22.93                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    307  40.19        1:25.80  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub  1:16.50                 
                     
10  Kasper Aagaard Jeppesen  2003    304  40.22        1:26.12   
  Lyngby Svømmeklub  1:21.57                 
                     
11  Julius Højgaard Allin  2003    241  44.28        1:33.07   
  Helsingør Svømmeklub  1:32.28                 
                     
12  Oscar Frejwald Christians  2003    213  45.43        1:36.87   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:33.20                 
                     
13  Emil Breinholt  2003    160  49.81        1:46.57   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:42.27                 
                     
 
Løb 16, 100m Brystsvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Koch Henriksen  2002    498  34.95        1:13.07   
  Lyngby Svømmeklub  1:09.42                 
                     
Bertram Dreyer Riis  2002    481  35.43        1:13.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:11.80                 
                     
Jeppe Seelig Larsen  2002    426  35.29        1:16.95   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:12.67                 
                     
Mattias Houen  2002    419  36.88        1:17.38   
  Helsingør Svømmeklub  1:15.43                 
                     
Magnus Christensen  2002    389  36.99        1:19.33   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:14.31                 
                     
Oliver Bak Jensen  2002    383  37.19        1:19.71   
  Helsingør Svømmeklub  1:18.21                 
                     
Alexander Kulagowski  2002    353  37.77        1:21.94   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:16.12                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    351  38.68        1:22.06  Deltager ikke i finalen 
  Helsingør Svømmeklub  1:15.23                 
                     
Carl Ewertz  2002    349  38.67        1:22.23   
  Malmö Kappsimningsklubb  1:21.35                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark