2019-12-07   00:36:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  CPH Alm. Brand Bank Cup 2017    Udskriftsdato  20 maj 2017   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  14:26   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jet Li Fuhrmann  2004    456  30.60  1:03.87  1:38.25    2:12.51  I gr. 2 finale 
  Hovedstadens Svømmeklub  2:06.19                 
                     
Hugo Lennartsson  2004    407  31.71  1:06.66  1:43.03    2:17.58  I gr. 2 finale 
  Malmö Kappsimningsklubb  2:17.39                 
                     
Sebastian Greisen  2004    374  31.92  1:08.61  1:45.01    2:21.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:14.61                 
                     
Alexander Vergereau  2004    368  32.22  1:09.17  1:46.69    2:22.23   
  Sigma Swim Birkerød  2:21.94                 
                     
William Ølshøj  2004    356  32.44  1:09.85  1:47.55    2:23.87   
  Sigma Swim Birkerød  2:22.82                 
                     
Jonathan Beck  2004    334  34.69  1:12.85  1:51.16    2:26.88   
  Sigma Swim Birkerød  2:28.53                 
                     
Carl Krabbe Heldgaard  2004    322  32.81  1:11.05  1:49.78    2:28.67   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:29.14                 
                     
Niels Krogh-Olsen  2004    322  33.34  1:10.99  1:50.41    2:28.74   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:30.15                 
                     
Cornelius Olsen  2005    317  34.33  1:12.24  1:51.37    2:29.46   
  Farum Svømmeklub  2:28.21                 
                     
10  Michael Halck  2004    315  34.84  1:13.42  1:52.58    2:29.84   
  Lyngby Svømmeklub  2:38.29                 
                     
11  Tobias Gammelvind  2004    308  35.30  1:13.69  1:53.02    2:31.00   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:22.88                 
                     
12  Phillip Niemann Madsen  2004    303  35.86  1:13.40  1:52.99    2:31.75   
  Lyngby Svømmeklub  2:35.78                 
                     
13  Kasper Thorn  2004    297  33.66  1:13.41  1:54.30    2:32.76   
  Lyngby Svømmeklub  2:44.25                 
                     
14  Bjørn Cramer Hansen  2004    297  33.98  1:13.51  1:55.10    2:32.84   
  Helsingør Svømmeklub  2:38.72                 
                     
15  Mads Naver  2004    295  35.29  1:14.07  1:53.66    2:33.19   
  Sigma Swim Allerød  2:46.87                 
                     
16  Oscar Boyer  2004    285  35.64  1:15.63  1:56.30    2:34.83   
  Sigma Swim Birkerød  2:58.25                 
                     
17  Mads Liechti  2004    281  36.39  1:16.48  1:56.68    2:35.58   
  Sigma Swim Birkerød  2:56.85                 
                     
18  Magnus Steen Andersen  2006    270  35.98  1:16.56  1:57.58    2:37.74   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.92                 
                     
19  William Leth  2004    268  36.76  1:18.04  1:58.40    2:38.15   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:44.02                 
                     
20  Mathias Bartholin Bruhn  2004    259  36.34  1:15.95  1:57.97    2:39.98   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:55.18                 
                     
21  Oliver Zeeberg Iversen  2004    258  36.83  1:17.36  1:59.39    2:40.16   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:42.70                 
                     
22  Aksel Thuesen Güsmer  2006    250  36.81  1:18.08  1:59.64    2:41.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:44.10                 
                     
23  William Leander Agerskov  2004    231  38.31  1:20.88  2:04.06    2:46.06   
  Sigma Swim Allerød  2:52.25                 
                     
24  Gustav Abildgaard  2005    230  37.97  1:22.32  2:06.06    2:46.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:43.94                 
                     
25  Matthias Slot  2005    217  37.65  1:20.48  2:04.72    2:49.65   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:51.70                 
                     
26  Tristan Jensen  2006    197  40.10  1:24.18  2:09.01    2:55.16   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:48.12                 
                     
27  Victor Bornemann  2004    191  40.75  1:27.81  2:14.04    2:57.00   
  Sigma Swim Allerød  3:01.38                 
                     
28  Halfdan Dahl Jespersen  2006    189  39.45  1:24.86  2:11.68    2:57.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.70                 
                     
29  Mathias Toft Cortsen  2005    180  40.64  1:27.61  2:14.70    3:00.43   
  Herlev Svømning  3:10.17                 
                     
30  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007    176  40.04  1:26.71  2:16.35    3:02.01   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.27                 
                     
31  Simon Voldmester  2007    148  41.32  1:31.85  2:22.01    3:12.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:19.08                 
                     
32  Hans Bjørn Legind  2007    143  45.31  1:38.99  2:30.92    3:14.98   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:28.70                 
                     
33  Elias Valkonen Akrim  2006    140  41.35  1:32.08  2:25.20    3:16.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:29.68                 
                     
34  Gustav Steen Andersen  2006    123  57.19  1:58.67  2:46.46    3:24.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:41.01                 
                     
35  Daniel Emil Lund Cliff  2007    112  46.94  1:41.62  2:38.10    3:31.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:29.73                 
                     
36  Linus Klarskov Vidovic  2007    109  48.52  1:44.92  2:40.80    3:32.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:43.09                 
                     
37  Konrad Funch Jensen  2007    95  50.16  1:49.90  2:50.23    3:42.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:45.07                 
                     
38  Julius Holten Hansen  2007    95  47.49  1:46.60  2:47.50    3:43.26   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:48.83                 
                     
39  Benjamin Klarskov  2007    90  48.82  1:50.73  2:53.11    3:47.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:07.70                 
                     
40  Ib Fang Wang  2007    82  49.16  1:51.71  2:53.75    3:53.87   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:11.75                 
                     
41  Konradas Juska  2007    76  50.42  1:52.30  3:01.25    3:59.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:45.76                 
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Brøns  2003    514  29.42  1:00.99  1:34.25    2:07.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:03.56                 
                     
Liam Bech  2003    457  29.42  1:02.52  1:37.98    2:12.38   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:09.24                 
                     
Frederik Jørgensen  2003    456  29.84  1:04.17  1:38.80    2:12.45   
  Farum Svømmeklub  2:20.06                 
                     
Marcus Hiort  2003    412  30.21  1:05.71  1:41.57    2:17.02   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:11.01                 
                     
Jacob Baxmann  2003    406  31.74  1:07.44  1:43.70    2:17.66   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:13.32                 
                     
Valdemar Ditlev Kragh  2003    383  32.47  1:07.83  1:44.33    2:20.41   
  Lyngby Svømmeklub  2:14.57                 
                     
Zilas Aarestrup  2003    372  32.80  1:09.29  1:46.18    2:21.71   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:24.63                 
                     
Jakob Bjerg Snekkersten  2003    336  32.65  1:09.81  1:48.59    2:26.64   
  Helsingør Svømmeklub  2:26.95                 
                     
Simon Als-Nielsen  2003    332  32.68  1:10.18  1:49.45    2:27.30   
  Farum Svømmeklub  2:31.51                 
                     
10  Svante Vilhelmsson  2003    320  34.63    1:52.66    2:29.07   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:25.62                 
                     
11  Benjamin Hougaard  2003    302  33.52  1:11.68  1:51.90    2:31.97   
  Farum Svømmeklub  2:35.69                 
                     
12  Emil Breinholt  2003    298  36.12  1:14.73  1:53.63    2:32.55   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:34.86                 
                     
13  Julius Højgaard Allin  2003    276  36.03  1:15.38  1:56.23    2:36.64   
  Helsingør Svømmeklub  2:36.59                 
                     
14  Oscar Jensen  2003    243  36.60  1:18.10  2:01.34    2:43.27   
  Sigma Swim Birkerød  2:40.02                 
                     
 
Løb 18, 200m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alfred Højberg  2002    521  29.66  1:01.74  1:34.68    2:06.72   
  Lyngby Svømmeklub  2:00.60                 
                     
Jakob Alexander Jensen  2002    503  29.00  1:02.02  1:35.37    2:08.18   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:02.42                 
                     
Mattias Houen  2002    490  29.73  1:03.19  1:37.18    2:09.37   
  Helsingør Svømmeklub  2:11.93                 
                     
Frede Meincke  2002    487  29.81  1:03.01  1:36.59    2:09.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:07.17                 
                     
Carl Gerstenfeld  2002    481  29.80  1:03.02  1:37.62    2:10.14   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:02.56                 
                     
Emil Kayerød-Rasmussen  2002    474  30.15  1:04.71  1:38.98    2:10.73   
  Lyngby Svømmeklub  2:04.52                 
                     
Jens Bomgaard  2002    469  29.48  1:02.57  1:36.84    2:11.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:06.27                 
                     
Bo Beckman  2002    444  31.27  1:04.75  1:39.42    2:13.64   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:18.34                 
                     
Rasmus Thode Møller  2002    436  29.52  1:04.06  1:39.30    2:14.42   
  Farum Svømmeklub  2:16.14                 
                     
10  Magnus Christensen  2002    410  30.33  1:03.87  1:40.33    2:17.19   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:12.92                 
                     
11  Alens Daugelis  2002    410  31.07  1:05.68  1:41.90    2:17.21   
  Farum Svømmeklub  2:16.48                 
                     
12  Emil Steenberg  2002    407  31.24  1:05.32  1:41.37    2:17.54   
  Gladsaxe Svømmeklub  2:07.23                 
                     
13  Lucas Burmester  2002    384  32.64  1:09.53  1:45.06    2:20.31   
  Helsingør Svømmeklub  2:18.50                 
                     
14  Jeppe Seelig Larsen  2002    378  31.35  1:08.64  1:44.64    2:21.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:16.23                 
                     
15  Oscar Klittbo  2002    342  32.57  1:10.75  1:48.12    2:25.80   
  Malmö Kappsimningsklubb  2:20.23                 
                     
16  Alexander Stærkær  2002    326  33.21  1:11.22  1:50.45    2:28.17   
  Helsingør Svømmeklub  2:32.22                 
                     
Alexander Kulagowski  2002              DSQ  Tyvstart 
  Malmö Kappsimningsklubb  2:33.64                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  20 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:26 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark