Tulokset Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 34 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | CPH Alm. Brand Bank Cup 2017 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 13:39 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 19 maj 2017 |
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 521 | 28.07 | 58.28 | I gr. 2 finale | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.87 | |||||||||
2 | Hugo Lennartsson | 2004 | 410 | 30.50 | 1:03.10 | I gr. 2 finale | ||||
Malmö Kappsimningsklubb | 59.90 | |||||||||
3 | Sebastian Greisen | 2004 | 383 | 30.54 | 1:04.58 | I gr. 2 finale | ||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.63 | |||||||||
4 | William Ølshøj | 2004 | 354 | 31.58 | 1:06.29 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:07.05 | |||||||||
5 | Valdemar Menck Nielsen | 2005 | 339 | 31.32 | 1:07.22 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.82 | |||||||||
6 | Silas Fessel | 2004 | 325 | 32.56 | 1:08.18 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.38 | |||||||||
7 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 317 | 32.57 | 1:08.79 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:11.15 | |||||||||
8 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 314 | 33.18 | 1:08.96 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:05.60 | |||||||||
9 | Tobias Gammelvind | 2004 | 313 | 33.41 | 1:09.03 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:05.15 | |||||||||
10 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 299 | 34.12 | 1:10.13 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.94 | |||||||||
11 | Michael Halck | 2004 | 294 | 33.96 | 1:10.50 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:09.70 | |||||||||
12 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 283 | 32.99 | 1:11.37 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:18.31 | |||||||||
13 | Oliver Zeeberg Iversen | 2004 | 277 | 33.62 | 1:11.92 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:11.63 | |||||||||
14 | Kasper Thorn | 2004 | 269 | 34.05 | 1:12.63 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:14.30 | |||||||||
15 | Oscar Boyer | 2004 | 258 | 35.22 | 1:13.68 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.36 | |||||||||
16 | William Leth | 2004 | 256 | 35.43 | 1:13.84 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:16.16 | |||||||||
17 | Anton Hvistendahl Fabel | 2004 | 247 | 35.48 | 1:14.75 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:17.22 | |||||||||
18 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 207 | 37.69 | 1:19.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:24.73 | |||||||||
19 | Tristan Jensen | 2006 | 196 | 38.89 | 1:20.73 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:18.34 | |||||||||
20 | Mathias Bohn-Hansen | 2006 | 186 | 38.67 | 1:22.17 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.67 | |||||||||
21 | Allan Li | 2005 | 176 | 39.98 | 1:23.70 | |||||
Herlev Svømning | 1:19.90 | |||||||||
22 | Mathias Toft Cortsen | 2005 | 172 | 39.47 | 1:24.35 | |||||
Herlev Svømning | 1:24.86 | |||||||||
23 | Victor Bornemann | 2004 | 169 | 40.76 | 1:24.79 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:23.74 | |||||||||
24 | Elias Valkonen Akrim | 2006 | 155 | 39.54 | 1:27.30 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.99 | |||||||||
25 | Simon Voldmester | 2007 | 149 | 41.24 | 1:28.35 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:21.61 | |||||||||
26 | Hans Bjørn Legind | 2007 | 133 | 43.62 | 1:31.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:30.00 | |||||||||
- | Linus Norby Larsson | 2006 | DNS | |||||||
Herlev Svømning | 1:55.54 | |||||||||
- | Nikolaj Fallenkamp | 2004 | Akut syg | |||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:10.47 | |||||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Valdemar Brøns | 2003 | 524 | 28.00 | 58.17 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.08 | |||||||||
2 | Frederik Jørgensen | 2003 | 471 | 28.35 | 1:00.29 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:04.06 | |||||||||
3 | Marcus Hiort | 2003 | 440 | 29.69 | 1:01.63 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:00.80 | |||||||||
4 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 431 | 29.99 | 1:02.09 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.95 | |||||||||
5 | Valdemar Ditlev Kragh | 2003 | 426 | 30.36 | 1:02.34 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.93 | |||||||||
6 | Christoffer W Frederiksen | 2003 | 412 | 30.58 | 1:03.04 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:02.78 | |||||||||
7 | Jakob Strömland | 2003 | 382 | 31.08 | 1:04.64 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:02.29 | |||||||||
8 | Noah Bred | 2003 | 378 | 31.66 | 1:04.86 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:03.58 | |||||||||
9 | Zilas Aarestrup | 2003 | 355 | 31.98 | 1:06.20 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:07.12 | |||||||||
10 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 355 | 30.80 | 1:06.24 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:08.52 | |||||||||
11 | Anders Lundin Brockdorff | 2003 | 350 | 31.39 | 1:06.51 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:06.36 | |||||||||
12 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 345 | 32.10 | 1:06.87 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:04.37 | |||||||||
13 | Svante Vilhelmsson | 2003 | 337 | 32.43 | 1:07.38 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:06.64 | |||||||||
14 | Benjamin Hougaard | 2003 | 336 | 31.69 | 1:07.44 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:07.79 | |||||||||
15 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 335 | 32.47 | 1:07.54 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:06.69 | |||||||||
16 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 312 | 33.67 | 1:09.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:10.01 | |||||||||
17 | Emil Breinholt | 2003 | 253 | 35.64 | 1:14.09 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:12.05 | |||||||||
18 | Oscar Jensen | 2003 | 228 | 35.60 | 1:16.69 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.37 | |||||||||
Løb 34, 100m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 560 | 27.43 | 56.88 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 55.33 | |||||||||
2 | Jakob Alexander Jensen | 2002 | 521 | 27.59 | 58.28 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 55.48 | |||||||||
3 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 470 | 28.56 | 1:00.32 | |||||
Farum Svømmeklub | 59.78 | |||||||||
4 | Jens Bomgaard | 2002 | 467 | 28.86 | 1:00.46 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.72 | |||||||||
5 | Frede Meincke | 2002 | 457 | 29.51 | 1:00.88 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 59.58 | |||||||||
6 | Johan Heeno Rasmussen | 2002 | 450 | 29.53 | 1:01.18 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 59.84 | |||||||||
7 | Magnus Christensen | 2002 | 444 | 29.17 | 1:01.47 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.51 | |||||||||
8 | Emil Steenberg | 2002 | 440 | 29.51 | 1:01.66 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 59.59 | |||||||||
9 | Alens Daugelis | 2002 | 427 | 29.63 | 1:02.25 | |||||
Farum Svømmeklub | 1:02.00 | |||||||||
10 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 418 | 29.77 | 1:02.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:03.65 | |||||||||
11 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 414 | 29.97 | 1:02.90 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.22 | |||||||||
12 | Carl Ewertz | 2002 | 398 | 30.39 | 1:03.74 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:01.70 | |||||||||
13 | Lucas Burmester | 2002 | 367 | 31.22 | 1:05.47 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:02.91 | |||||||||
14 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 364 | 31.55 | 1:05.67 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:08.74 | |||||||||
15 | Alexander Kulagowski | 2002 | 346 | 32.04 | 1:06.77 | |||||
Malmö Kappsimningsklubb | 1:05.57 | |||||||||
15 | Alexander Stærkær | 2002 | 346 | 32.14 | 1:06.77 | |||||
Helsingør Svømmeklub | 1:07.84 | |||||||||
- | Lukas Patzer | 2002 | DNS | |||||||
Malmö Kappsimningsklubb | 56.70 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 21 maj 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:39 |