Results for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 26 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
CPH Alm. Brand Bank Cup 2017 |
|
Udskriftsdato |
21 maj 2017 |
|
|
Stævne by |
Brønshøj |
|
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|
|
Arrangør |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
19 maj 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2004-2017 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jet Li Fuhrmann |
2004 |
|
439 |
1:08.06 |
2:21.36 |
3:35.14 |
|
4:49.43 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:30.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sebastian Greisen |
2004 |
|
412 |
1:09.33 |
2:24.12 |
3:40.61 |
|
4:55.62 |
I gr. 2 finale |
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:01.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonathan Beck |
2004 |
|
393 |
1:11.00 |
2:27.53 |
3:44.33 |
|
5:00.44 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:22.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Alexander Vergereau |
2004 |
|
364 |
1:13.52 |
2:34.59 |
3:53.24 |
|
5:08.09 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:35.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Tobias Gammelvind |
2004 |
|
363 |
1:16.88 |
2:36.22 |
3:54.12 |
|
5:08.24 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
5:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
William Ølshøj |
2004 |
|
363 |
1:13.39 |
2:33.43 |
3:53.53 |
|
5:08.37 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:02.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oliver Sperling |
2004 |
|
341 |
1:13.88 |
2:36.57 |
3:57.38 |
|
5:14.83 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:23.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mads Naver |
2004 |
|
329 |
1:15.17 |
2:36.63 |
3:58.34 |
|
5:18.65 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
5:25.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Michael Halck |
2004 |
|
324 |
1:17.62 |
2:39.95 |
4:01.64 |
|
5:20.17 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:46.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oscar Boyer |
2004 |
|
305 |
1:17.78 |
2:42.91 |
4:05.96 |
|
5:26.64 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:50.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mads Liechti |
2004 |
|
296 |
1:16.54 |
2:41.44 |
4:06.85 |
|
5:30.18 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
William Leth |
2004 |
|
259 |
1:24.68 |
2:55.08 |
|
|
5:45.04 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
7:21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
William Leander Agerskov |
2004 |
|
246 |
1:24.22 |
2:55.09 |
4:25.31 |
|
5:50.84 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
6:49.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Victor Bornemann |
2004 |
|
231 |
1:25.26 |
2:57.34 |
4:28.38 |
|
5:58.16 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
6:20.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2003-2003 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Valdemar Brøns |
2003 |
|
520 |
1:03.67 |
2:13.13 |
3:23.51 |
|
4:33.60 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:25.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Carl Emil Hertz Bugge |
2003 |
|
517 |
1:05.97 |
2:16.13 |
3:25.19 |
|
4:34.03 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:25.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jacob Baxmann |
2003 |
|
440 |
1:07.99 |
2:22.21 |
3:37.34 |
|
4:49.26 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
4:44.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Liam Bech |
2003 |
|
432 |
1:06.17 |
2:20.04 |
3:35.71 |
|
4:51.07 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
4:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Marcus Hiort |
2003 |
|
418 |
1:08.45 |
2:24.13 |
3:39.69 |
|
4:54.26 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:50.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kasper Aagaard Jeppesen |
2003 |
|
404 |
1:08.57 |
2:25.46 |
3:42.49 |
|
4:57.47 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
5:10.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Zilas Aarestrup |
2003 |
|
400 |
1:11.25 |
2:26.91 |
3:44.10 |
|
4:58.68 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
5:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Oscar Jensen |
2003 |
|
264 |
1:19.83 |
2:48.37 |
4:16.56 |
|
5:42.90 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
5:29.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 26, 400m Frisvømning Herrer, Indledende Årg. 2002-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alfred Højberg |
2002 |
|
526 |
1:04.57 |
2:14.95 |
3:24.51 |
|
4:32.60 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:31.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jakob Alexander Jensen |
2002 |
|
523 |
1:04.31 |
2:14.43 |
3:24.75 |
|
4:33.08 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jens Bomgaard |
2002 |
|
516 |
1:03.84 |
2:13.78 |
3:24.78 |
|
4:34.36 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:29.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Bo Beckman |
2002 |
|
500 |
1:05.09 |
2:15.16 |
3:26.14 |
|
4:37.23 |
|
|
Malmö Kappsimningsklubb |
4:47.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Frede Meincke |
2002 |
|
473 |
1:07.40 |
2:20.35 |
3:32.46 |
|
4:42.39 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
4:29.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Emil Kayerød-Rasmussen |
2002 |
|
470 |
1:08.23 |
2:22.22 |
3:33.01 |
|
4:42.88 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
4:27.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emil Steenberg |
2002 |
|
441 |
1:06.40 |
2:20.23 |
3:36.72 |
|
4:48.96 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:28.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mark Brandt |
2002 |
|
422 |
1:10.09 |
2:25.01 |
3:39.72 |
|
4:53.26 |
|
|
Gladsaxe Svømmeklub |
4:43.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 |
Udskriftsdato |
21 maj 2017 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
11:38 |
|