2019-12-11   01:08:57
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Copenhagen Alm. Brand Bank Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  CPH Alm. Brand Bank Cup 2017    Udskriftsdato  19 maj 2017   
  Stævne by  Brønshøj    Udskriftstidspunkt  18:12   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  19 maj 2017         
 
 
Løb 11, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 0-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gsc Mix 1  2002              1:48.36   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:48.57                 
  Jakob Alexander Jensen  2002      26.01        26.01   
  Jeroen Grimmelikhuijzen  2002      26.12        52.13   
  Terese Kjøller Rudbeck  2003      28.09        1:20.22   
  Frederikke Marie Hansen  2003      28.14        1:48.36   
                     
Hsk Å1 A  2002              1:49.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:00.00                 
  Marcus Skøtt Haslev  2002      26.78        26.78   
  Sofie Maagøe  2003      53.69        1:20.47   
  Bertram Dreyer Riis  2002      28.86        1:49.33   
  Jasmin Philip  2004              1:49.33   
                     
Helsingør Mix 1  2002              1:50.85   
  Helsingør Svømmeklub  1:54.00                 
  Linnea Hietala  2004      29.02        29.02   
  Mathilde Maria Thorsen  2004      27.61        56.63   
  Johan Heeno Rasmussen  2002      27.30        1:23.93   
  Mattias Houen  2002      26.92        1:50.85   
                     
Lyngby Padawans 1  2002              1:51.62   
  Lyngby Svømmeklub  1:52.86                 
  Alfred Højberg  2002      26.78        26.78   
  Emil Kayerød-Rasmussen  2002      26.17        52.95   
  Cathrine Toftelund Larsen  2003      29.69        1:22.64   
  Sofia Norre Bendt  2003      28.98        1:51.62   
                     
Farum Mix 1  2002              1:53.85   
  Farum Svømmeklub  1:55.99                 
  Rasmus Thode Møller  2002      27.02        27.02   
  Frederik Jørgensen  2003      26.87        53.89   
  Maya Ehlers Hansen  2004      29.60        1:23.49   
  Maj Jensen  2003      30.36        1:53.85   
                     
Hsk Å1 B  2002              1:55.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:05.00                 
  Valdemar Brøns  2003      27.10        27.10   
  Luna Gammelgaard  2003      29.91        57.01   
  Jens Bomgaard  2002      27.68        1:24.69   
  Emilia Naledi Madonsela  2003      30.43        1:55.12   
                     
Gsc Mix 2  2002              1:55.66   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:52.69                 
  Magnus Christensen  2002      27.95        27.95   
  Emil Steenberg  2002      28.98        56.93   
  Esther Else Grubert  2003      29.53        1:26.46   
  Sara Damkjær Bartels  2004      29.20        1:55.66   
                     
Helsingør Mix 2  2002              1:57.07   
  Helsingør Svømmeklub  1:58.00                 
  Thorvald Bomholt Larsen  2003      29.86        29.86   
  Lucas Burmester  2002      29.05        58.91   
  Freja Stenbækgård  2003      28.42        1:27.33   
  Fiona Burmester  2003      29.74        1:57.07   
                     
Gsc Mix 3  2002              1:57.78   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:57.91                 
  Mark Brandt  2002      29.37        29.37   
  Noah Bred  2003      28.10        57.47   
  Roseline Løkkegaard  2004      30.30        1:27.77   
  Nikoline Marie Lange  2005      30.01        1:57.78   
                     
10  Sigma Swim A  2004              2:04.31   
  Sigma Swim  2:06.80                 
  Caroline Bach Mindested  2005      31.71        31.71   
  Caroline Sofie Aagaard  2005      32.50        1:04.21   
  Mads Liechti  2004      30.84        1:35.05   
  Alexander Vergereau  2004      29.26        2:04.31   
                     
11  Sigma Swim B  2004              2:09.48   
  Sigma Swim  2:09.96                 
  Mathilde Friis Autzen  2005      1:07.98        1:07.98   
  Nikoline R. Amstrup  2005      30.33        1:38.31   
  William Ølshøj  2004      31.17        2:09.48   
  Jonathan Beck  2004              2:09.48   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  19 maj 2017 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark