2021-11-28   00:55:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för LH-Games 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Fredag EM

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider 
 
  Tvling  LH-Games 2017    Utskriftsdatum  07 juli 2017   
  Tvlingsort  Landskrona    Utskriftstid  17:08   
  Arrangr  Helsingborg S - Landskrona S         
  Bassng  50m         
  Tvlingsdatum  07 juli 2017         
 
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 17 r och ldre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsllskap    33.27        1:08.80   
Ida Liljeqvist  1999  Hgans Simsllskap    33.09        1:09.83   
Emma Persson  1999  Simklubben Ldde    34.46        1:12.01   
Filippa Berndtson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    35.71        1:14.36   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    36.47        1:14.95   
Michaela Johansson  2000  Kungsbacka Simsllskap    36.37        1:14.97   
Elin Johannesson  1999  Landskrona Simsllskap    36.45        1:15.01   
Julia Brinkhagen  1999  Landskrona Simsllskap    37.24        1:17.47   
Rebecca Hglind  1998  Solna Sundbyberg SS 04    37.44        1:18.50   
10  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    39.55        1:22.28   
11  Aase Bjrnsdatter Paulsen  2000  Trondhjem SLK    44.14        1:32.06   
12  Ylva Franck  2000  Kungsbacka Simsllskap    48.33        1:43.44   
Elin Lackegrd  2000  Simklubben Hajen            DNS   
Malin Svensson  1999  Simklubben Hajen            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Therese Baltzarsson  2001  Solna Sundbyberg SS 04    36.35        1:15.76   
Olivia Skog  2002  Simklubben Ldde    37.12        1:16.40   
Stella Alin  2002  Tby Sim    37.66        1:17.17   
Carolina Sahl Rasmussen  2001  Farum Svmmeklub    36.61        1:17.38   
Amanda Hietala  2002  Helsingr Svmmeklub    37.89        1:17.65   
Sofia Juliusson  2002  Helsingborgs Simsllskap    37.49        1:18.00   
Kaja Godaker Furre  2001  Sandefjord Svmmeklubb    37.52        1:18.71   
Ellinor Stenhrd  2002  Helsingborgs Simsllskap    38.08        1:18.73   
Walda Jonsson  2001  Eskilstuna Simklubb    37.84        1:18.89   
10  Julia Larsson  2002  Simklubben Hajen    37.53        1:19.05   
11  Viktoria Nylund  2001  Tby Sim    38.82        1:19.46   
12  Helene Samuelsen  2001  Sandefjord Svmmeklubb    38.62        1:20.01   
13  Anna Ladis  2001  Tby Sim    39.11        1:20.19   
14  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    39.62        1:20.54   
15  Elsa Assarsson  2001  Landskrona Simsllskap    39.57        1:21.14   
16  Maja Baugerd  2001  Sandefjord Svmmeklubb    39.36        1:21.35   
17  Sanne Berggren  2001  Sandefjord Svmmeklubb    38.36        1:21.42   
18  Tilda Nordn  2001  Kalmar Simsllskap    38.33        1:21.51   
19  Silje Aadahl  2002  Trondhjem SLK    39.31        1:21.56   
20  Elin Sand  2002  Eskilstuna Simklubb    40.07        1:22.30   
21  Inga Steinsdotter Nestgaa  2002  Trondhjem SLK    40.00        1:22.34   
22  Eirill Straum  2001  Trondhjem SLK    40.27        1:22.84   
23  Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsllskap    40.39        1:23.16   
24  Emilia Eek  2001  Simklubben Sydsim    40.17        1:24.09   
25  Jenny Frstberg  2002  Kalmar Simsllskap    41.10        1:25.27   
26  Matilda Carlberg  2002  Simklubben Poseidon    41.44        1:25.74   
27  Pia Haavik  2001  Sandefjord Svmmeklubb    41.74        1:27.40   
28  Silje Marie Rui  2001  Sandefjord Svmmeklubb    42.17        1:28.08   
29  Arianna Bardelli  2002  Hgans Simsllskap    44.66        1:29.45   
30  Matilda Bengtsson  2002  Kungsbacka Simsllskap    44.53        1:31.51   
Clara Lnnberg  2001  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Ella Wran  2001  Kalmar Simsllskap            DNS   
Stine Saaby Schmidt  2002  Farum Svmmeklub            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Mathilde Maria Thorsen  2004  Helsingr Svmmeklub    34.51        1:12.08   
Alicia Johansson  2003  Helsingborgs Simsllskap    35.65        1:12.33   
Nina Podric  2004  Helsingborgs Simsllskap    36.47        1:14.39   
Emelie Ek-Vrn  2004  Landskrona Simsllskap    36.24        1:14.48   
Alice Tufvesson  2003  Hgans Simsllskap    36.13        1:15.10   
Ella Jeppsson  2003  Simklubben Hajen    36.56        1:15.78   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.84        1:15.90   
Emilia Forsberg  2003  Tby Sim    36.68        1:16.19   
Linnea Hietala  2004  Helsingr Svmmeklub    36.73        1:16.40   
10  Maya Ehlers Hansen  2004  Farum Svmmeklub    37.79        1:16.41   
11  Nelly Hansson  2004  ngelholms Simsllskap    37.07        1:17.10   
12  Johanna Melin  2003  Simklubben Sydsim    37.58        1:17.63   
13  Freja Werker  2003  Simklubben Hajen    36.91        1:17.67   
14  Ebba Hellzn  2003  ngelholms Simsllskap    37.49        1:17.87   
15  Freja Stenbkgrd  2003  Helsingr Svmmeklub    38.76        1:19.09   
16  Maj Jensen  2003  Farum Svmmeklub    38.22        1:19.81   
17  Julia Rieschel  2003  Simklubben Poseidon    39.08        1:20.24   
18  Boel Bergquist  2003  Simklubben Poseidon    38.62        1:20.26   
19  Clara Huston  2003  Simklubben Hajen    38.51        1:20.57   
20  Elin Andersson  2003  Tby Sim    38.73        1:21.12   
21  Ella Gutenwik  2004  Simklubben Hajen    39.32        1:21.16   
22  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    39.48        1:21.38   
23  Josefin Dellhede  2003  Landskrona Simsllskap    40.73        1:21.47   
24  Louise Andersson  2003  Kungsbacka Simsllskap    39.07        1:22.08   
25  Nicole Ahlbeck  2003  Malm Kappsimningsklubb    40.91        1:22.23   
26  Hannah Bondeson  2003  Kalmar Simsllskap    39.22        1:22.49   
27  Vilde Austmo  2003  Trondhjem SLK  NOR  39.85        1:22.76   
28  Embla Baarholm  2004  Trondhjem SLK    40.00        1:23.01   
29  Hanna Barnell  2003  Simklubben Hajen    40.10        1:23.08   
30  Sahlina Lundgren  2004  Ljungby Simsllskap    40.82        1:23.40   
31  Sofia Hake  2003  Simklubben Poseidon    40.95        1:23.55   
32  Sarah Holm Clausen  2004  Farum Svmmeklub    41.16        1:24.36   
33  Karla Stjepanetic  2003  Helsingborgs Simsllskap    41.35        1:24.53   
34  Anna Nilsson  2003  Helsingborgs Simsllskap    41.16        1:24.76   
35  Vanja Magnusson  2004  Vxj Simsllskap    41.68        1:25.22   
36  Nina Takolander  2003  Tby Sim    40.66        1:25.68   
37  Tilda Hilbert  2004  Kungsbacka Simsllskap    40.91        1:25.74   
38  Alma Mrtensson  2004  Simklubben Hajen    41.78        1:26.15   
39  Hanne Nss  2004  Vestkantsvmmerne  DEN  42.12        1:26.55   
40  Kirsti Paulsen  2003  Trondhjem SLK    42.82        1:27.53   
41  Fanny Hess  2004  Landskrona Simsllskap    42.75        1:27.71   
42  Klara Martinez Jonsson  2004  Kungsbacka Simsllskap    41.24        1:28.17   
43  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    42.13        1:29.10   
44  Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Vxj Simsllskap    43.54        1:29.38   
45  Siri Wibert  2004  Vxj Simsllskap    44.16        1:30.08   
46  Nina Skar  2003  Trondhjem SLK    44.27        1:30.94   
47  Emelie Stridh  2004  Simklubben Poseidon    44.73        1:31.49   
48  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsllskap    44.39        1:31.50   
49  Mira Sandberg  2004  Simklubben Poseidon    42.80        1:31.86   
50  Elin Jmtin  2003  Kalmar Simsllskap    44.00        1:32.00   
51  Kore Dana Plunkett  2003  Tby Sim    44.70        1:32.08   
52  Elsa Thell  2004  Landskrona Simsllskap    45.52        1:33.92   
53  Amanda Voss  2004  Kungsbacka Simsllskap    44.89        1:34.30   
54  Fanny Moreau  2003  Landskrona Simsllskap    45.88        1:35.55   
55  Gabriella Mattsson  2004  Hgans Simsllskap    45.99        1:35.57   
56  Alice Klasholm  2004  Simklubben Poseidon    45.34        1:38.13   
57  Hanna Mnendahl  2003  Kungsbacka Simsllskap    46.43        1:39.25   
58  Linnea Bergman  2003  Ljungby Simsllskap    48.45        1:39.86   
59  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004  Helsingr Svmmeklub    48.49        1:41.85   
60  Emilia Sandstrm  2004  Simklubben Sydsim    52.63        1:50.23   
Lova Flemming  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 r 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Liv Bexell  2005  Helsingborgs Simsllskap    37.88        1:17.13   
Ida Nordberg  2006  Simklubben Poseidon    38.25        1:18.30   
Julia Henriksson  2005  Simklubben Hajen    39.03        1:19.90   
Frida Jansson  2006  Ystads Simsllskap    38.40        1:19.99   
Bea Sprung  2005  Helsingborgs Simsllskap    39.46        1:20.83   
Natasha Olsson  2005  Helsingborgs Simsllskap    40.30        1:21.59   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsllskap    39.65        1:22.15   
Vanessa Johansson  2006  Simklubben Poseidon    40.11        1:22.61   
Ebba Jnsson  2005  Helsingborgs Simsllskap    40.87        1:23.12   
10  My Larsson  2005  Eskilstuna Simklubb    40.14        1:23.30   
11  Izabelle Agrell  2006  Helsingborgs Simsllskap    40.96        1:23.65   
12  Malou Nielsen  2005  Farum Svmmeklub    41.30        1:24.38   
13  Johanna Andersson Medhanie  2005  Simklubben Poseidon    40.55        1:24.56   
14  Louise Strand  2005  Vxj Simsllskap    42.88        1:25.12   
15  Amanda Jlminger  2005  Helsingborgs Simsllskap    42.06        1:25.50   
16  Annika Lindberg  2005  Helsingborgs Simsllskap    41.70        1:25.54   
17  Tova Siversson  2005  Landskrona Simsllskap    40.90        1:26.32   
18  Klara Pantev  2005  Helsingborgs Simsllskap    41.11        1:26.62   
19  Ella Riseth  2005  Landskrona Simsllskap    42.60        1:27.93   
20  My Pettersson  2006  Landskrona Simsllskap    43.74        1:28.32   
21  Moa Ekberg  2006  Landskrona Simsllskap    43.46        1:28.56   
22  Isabella Larsson  2005  Helsingborgs Simsllskap    43.58        1:28.75   
23  Sofia Frisk  2005  Helsingborgs Simsllskap    44.50        1:29.06   
24  Lina Dahlgren  2005  Kungsbacka Simsllskap    43.72        1:29.14   
25  Yasmine Strandh  2006  Landskrona Simsllskap    43.81        1:29.52   
26  Linna Samuelsson  2006  Kungsbacka Simsllskap    44.54        1:31.42   
27  Jennifer Norln  2005  Simklubben Sydsim    44.25        1:31.87   
28  Ronja Larsen  2006  Eskilstuna Simklubb    45.66        1:32.63   
29  Mathilde Ramsgaard  2005  Helsingr Svmmeklub    45.16        1:32.73   
30  Filippa Bremer  2005  Helsingborgs Simsllskap    45.47        1:33.49   
31  Maja Bjrkbacka  2005  Eskilstuna Simklubb    44.93        1:34.34   
32  Rebecka Berlin  2005  Kungsbacka Simsllskap    48.05        1:37.91   
33  Thowe Eliasson  2006  Landskrona Simsllskap    49.54        1:38.47   
34  Klara Blomberg  2005  Kungsbacka Simsllskap    47.85        1:38.86   
35  Sigrid Hildebrand  2006  Kungsbacka Simsllskap    50.66        1:39.22   
36  Elly Andersson  2005  Ljungby Simsllskap    49.33        1:39.42   
37  Linna Magnusson  2005  Eskilstuna Simklubb    48.46        1:39.80   
38  Katrine G. Kristensen  2005  Helsingr Svmmeklub    49.69        1:40.07   
39  Isabelle Persson-Giribaldi  2005  Landskrona Simsllskap    49.99        1:40.60   
40  Ella Johannesson  2006  Kungsbacka Simsllskap    46.47        1:40.83   
41  Patrisia Lindn  2005  Helsingborgs Simsllskap    49.55        1:41.15   
42  Ida Magnusson  2005  Kungsbacka Simsllskap    50.90        1:44.61   
43  Frederikke Syberg Glud  2006  Helsingr Svmmeklub    51.88        1:45.21   
44  Linna Fabian  2005  Kungsbacka Simsllskap    52.78        1:48.13   
45  Frida Karlsson  2005  Ljungby Simsllskap    53.91        1:49.48   
46  Linn Andersson  2005  Kungsbacka Simsllskap    53.50        1:49.72   
47  Jonna Norlin  2006  Kungsbacka Simsllskap    55.60        1:55.15   
48  Hanna Karlsson  2005  Ljungby Simsllskap    55.57        1:57.00   
49  Ellen Karlsson  2005  Ljungby Simsllskap    58.80        1:59.18   
50  Irma Stefansson  2006  Kungsbacka Simsllskap    1:02.82        2:11.18   
Ella Bodell  2005  Simklubben Sydsim            DNS   
Agnes Frostberg  2006  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
Ellen Roos  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
Rebecka Hohensee  2006  Kungsbacka Simsllskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Damer, Finaler 10 r och yngre 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening  LAND  50m        Tid  Status 











 
Freja Malmgren  2007  S71    43.26        1:29.35   
Wilma Hultberg  2007  Helsingborgs Simsllskap    48.03        1:36.43   
Alice Roos  2007  Eskilstuna Simklubb    46.70        1:36.57   
Silvia Martinsen  2007  Helsingr Svmmeklub    51.61        1:46.85   
Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingr Svmmeklub    54.13        1:55.82   
Iben Karlsmark  2007  Helsingr Svmmeklub    56.61        1:58.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  07 juli 2017 
Licensierad till: Landskrona Simsllskap  Utskriftstid  17:08 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner