2019-11-19   19:06:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:19   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Ljungdahl  2006      42.25  1:27.66  2:13.29    2:55.25   
  Vest-Brøndby  2:55.83                 
                     
Gustav Steen Andersen  2006      42.48  1:27.94  2:14.50    2:58.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:05.32                 
                     
William Folkmann  2006      44.77  1:31.48  2:18.17    3:03.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:09.79                 
                     
Bertil Frøbjerg Hellum  2007      44.58  1:31.96  2:19.50    3:05.57   
  Roskilde Svømning  3:08.19                 
                     
Jonathan Nyegaard  2007      44.31  1:32.83  2:22.51    3:08.93   
  Roskilde Svømning  3:16.95                 
                     
Simon Voldmester  2007      48.92  1:40.63  2:32.12    3:20.31   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:32.85                 
                     
Jonathan Kristensen  2006      47.28  1:38.76  2:31.48    3:21.10   
  Frederikssund Svømmeklub  3:28.26                 
                     
Hans Bjørn Legind  2007      49.40  1:43.17  2:37.34    3:24.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
Adam Wagner  2007      49.51  1:44.62  2:39.69    3:31.35   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Christoffer Bo Andersen  2007      49.56  1:44.90  2:40.06    3:31.89   
  Roskilde Svømning  4:00.00                 
                     
11  Linus Klarskov Vidovic  2007      56.50        3:50.97   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
12  Daniel Emil Lund Cliff  2007      57.84  1:57.24  2:56.96    3:51.96   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:00.00                 
                     
13  Valdemar Granic  2006      57.15  1:56.29  2:56.34    3:52.02   
  Roskilde Svømning  3:56.32                 
                     
14  Ib Fang Wang  2007      58.32  1:58.14  2:57.59    3:52.72   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
15  Konrad Funch Jensen  2007      57.79  1:59.19  3:00.20    3:55.39   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
16  Benjamin Klarskov  2007      56.02  1:58.96  3:02.35    4:00.45   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
17  Rasmus Groule  2007      55.62  1:56.35  2:59.87    4:00.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
18  Matil Kelm  2007      58.02  1:59.63  3:02.70    4:01.26   
  Vest-Brøndby                   
                     
19  Peter Damsø  2007      1:02.92  2:08.46  3:13.80    4:13.01   
  Vest-Brøndby  4:35.37                 
                     
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007              DSQ  EFB v 75m 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:15.97                 
                     
Julius Holten Hansen  2007              DSQ  svøm på mave 175m 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
Konradas Juska  2007              DSQ  EFB 150m 
  Hovedstadens Svømmeklub  5:00.00                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006              DSQ  EFB v 100m 
  Hovedstadens Svømmeklub  3:05.80                 
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan Beck  2004      38.26  1:17.44  1:57.81    2:35.49   
  Sigma Swim Birkerød  2:37.62                 
                     
Aleksander Grøn Skovgaard  2004      39.13  1:20.47  2:02.57    2:43.05   
  Roskilde Svømning  2:55.33                 
                     
Sebastian Sand Gottlieb  2005      40.51  1:23.58  2:05.93    2:46.77   
  Sigma Swim Allerød  2:48.05                 
                     
Carl-Emil Echardt  2005      39.86  1:23.99  2:08.20    2:48.17   
  Roskilde Svømning  3:06.29                 
                     
William Leander Agerskov  2004      40.97  1:23.58  2:07.29    2:49.26   
  Sigma Swim Allerød  3:06.83                 
                     
Magnus Kiemer  2005      43.22  1:29.63  2:16.35    3:02.08   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005      43.53  1:30.09  2:17.37    3:02.44   
  Roskilde Svømning  3:10.44                 
                     
Frode Sejlø Andersen  2004      43.39  1:31.01  2:18.81    3:05.00   
  Roskilde Svømning  3:10.62                 
                     
Malte Hagbarth Jørgensen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Roskilde Svømning  2:56.84                 
                     
Sebastian Møller-Munkøe  2005              DSQ  EFB 75m + 125m 
  Roskilde Svømning                   
                     
Victor Bornemann  2004              DSQ  EFB 100m 
  Sigma Swim Allerød  3:26.58                 
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Villads Kruse  2003      34.74  1:12.32  1:51.47    2:29.70   
  Hillerød Svømmeklub  2:33.47                 
                     
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002      35.14  1:14.32  1:53.79    2:32.53   
  Roskilde Svømning  2:31.85                 
                     
Jakob Legaard  2003      37.05  1:16.54  1:55.28    2:33.56   
  Sigma Swim Allerød  2:35.44                 
                     
Oscar Lykke Fischer  2002      35.96  1:14.52  1:54.75    2:33.77   
  Hillerød Svømmeklub  2:34.94                 
                     
Carl-Anton Drauschke  2003      39.31  1:24.05  2:11.13    2:58.32   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:09.34                 
                     
Anas El Ayadi  2003      42.30  1:29.30  2:15.93    3:02.13   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:45.00                 
                     
 
Løb 14, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Rasmus Langvad  2000      32.91  1:08.07  1:44.64    2:19.78   
  Glostrup Svømme Klub  2:21.00                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001      34.11  1:11.37  1:48.74    2:26.16   
  Sigma Swim Birkerød  2:29.02                 
                     
William W. Kofoed  2001      35.19  1:13.72  1:53.04    2:32.13   
  Roskilde Svømning  2:26.17                 
                     
Asbjørn Hammershøj  2000      35.24  1:13.66  1:53.31    2:33.17   
  Værløse Svømmeklub  2:32.47                 
                     
Michel Michelsen  1994      37.45  1:18.77  2:01.86    2:44.54   
  U.S.G  2:30.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  15:19 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark