2019-10-21   12:56:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  16:15   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Hsk Humlebier 1  2006              2:15.66   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:28.69                 
  Halfdan Dahl Jespersen  2006      35.01        35.01   
  William Folkmann  2006      34.59        1:09.60   
  Magnus Steen Andersen  2006      33.04        1:42.64   
  Gustav Steen Andersen  2006      33.02        2:15.66   
                     
Birkerød Drenge 1  2005              2:16.63   
  Sigma Swim Birkerød                   
  Tobias Stenderup Jensen  2005      33.35        33.35   
  Thomas Jørgensen  2005      34.84        1:08.19   
  Magnus Tullberg  2005      34.63        1:42.82   
  Oliver Lassen  2005      33.81        2:16.63   
                     
Vest Talent Drenge 2  2006              2:22.01   
  Vest-Brøndby  2:30.82                 
  Hugo Haakansson  2006      36.50        36.50   
  Magnus Rasmussen  2006      35.62        1:12.12   
  Ditlev Queitsch  2006      35.26        1:47.38   
  Carl Emil Ljungdahl  2006      34.63        2:22.01   
                     
Vest Talent Drenge 1  2005              2:22.62   
  Vest-Brøndby  2:23.36                 
  Mauritz Otzen  2005      38.98        38.98   
  Sigurd Chistopher Vickery  2005      34.37        1:13.35   
  Theodor Møller  2005      35.79        1:49.14   
  Axel Føns Voss  2005      33.48        2:22.62   
                     
Hsk Humlebier 2  2006              2:23.47   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:36.33                 
  Aksel Thuesen Güsmer  2006      33.82        33.82   
  Simon Voldmester  2007      37.77        1:11.59   
  Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      36.33        1:47.92   
  Tristan Jensen  2006      35.55        2:23.47   
                     
Sigma Drenge  2005              2:24.57   
  Sigma Swim Allerød                   
  Johannes Framke  2006      39.20        39.20   
  Frederik Gersby  2006      34.17        1:13.37   
  Sebastian Sand Gottlieb  2005      33.38        1:46.75   
  Noah Anker-Møller  2006      37.82        2:24.57   
                     
Vikinger 3  2006              2:29.99   
  Roskilde Svømning  2:26.00                 
  Valdemar Granic  2006      44.60        44.60   
  Bertil Frøbjerg Hellum  2007      32.81        1:17.41   
  Frederik Isaksen  2007      35.75        1:53.16   
  Jonathan Nyegaard  2007      36.83        2:29.99   
                     
Vest Talent Drenge 3  2005              2:40.71   
  Vest-Brøndby  2:36.99                 
  Erik Rasmussen  2006      35.39        35.39   
  Matil Kelm  2007      49.43        1:24.82   
  Conrad Klyver Vind  2005      38.22        2:03.04   
  Sebastian Egenhardt  2006      37.67        2:40.71   
                     
 
Løb 18, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Vest Herrer  1999              1:40.97   
  Vest-Brøndby  1:48.00                 
  Casper Davidsen  1999      25.62        25.62   
  Andreas Thybo Ganzhorn  2001      25.90        51.52   
  Valdemar Mariegaard  1999      24.77        1:16.29   
  Andreas Vestergaard  1999      24.68        1:40.97   
                     
Hillerød Hils Drenge 1  1998              1:42.65   
  Hillerød Svømmeklub  1:42.01                 
  Philip Agerskov  1998      25.79        25.79   
  Jakob Bjerre Eriksen  2000      25.49        51.28   
  Sebastian Ejdesgaard  2001      25.96        1:17.24   
  Frederik Clausen  2001      25.41        1:42.65   
                     
Vest Sharks  2002              1:52.65   
  Vest-Brøndby  2:00.00                 
  Martin Jacobsen  2002      28.85        28.85   
  Frederik Emil Bækgaard  2002      27.94        56.79   
  Mikkel Hemmingsen  2002      27.87        1:24.66   
  Carl Magnus Krievs  2002      27.99        1:52.65   
                     
Hillerød Hils Drenge 2  2002              1:59.51   
  Hillerød Svømmeklub  1:56.01                 
  Morten Lindblom Andersen  2005      30.23        30.23   
  Villads Kruse  2003      29.37        59.60   
  Louie Uldall  2005      32.07        1:31.67   
  Carl Adelsten Kirchhoff  2002      27.84        1:59.51   
                     
Vikinger 1  2001              2:06.24   
  Roskilde Svømning  2:02.02                 
  Lucas Hagbarth Jørgensen  2002      28.38        28.38   
  William W. Kofoed  2001      27.87        56.25   
  Nicolas Christiansen  2007      34.18        1:30.43   
  Sebastian Møller-Munkøe  2005      35.81        2:06.24   
                     
Vest Badeænder  2001              2:06.89   
  Vest-Brøndby  2:05.00                 
  Daniel Bornhøft Nielsen  2004      30.14        30.14   
  Karl-Emil Rohr  2001      30.33        1:00.47   
  Thorbjørn Bjerrum  2004      35.42        1:35.89   
  Esben Rasmussen  2004      31.00        2:06.89   
                     
Vikinger 2  2004              2:07.93   
  Roskilde Svømning  2:08.00                 
  Carl-Emil Echardt  2005      30.46        30.46   
  Malte Hagbarth Jørgensen  2005      31.73        1:02.19   
  Aleksander Grøn Skovgaard  2004      32.45        1:34.64   
  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005      33.29        2:07.93   
                     
Hovedstadens Aw Drenge  2003              2:12.24   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
  Carl-Anton Drauschke  2003      33.83        33.83   
  Anas El Ayadi  2003      31.61        1:05.44   
  Bertram Wenneberg  2004      36.58        1:42.02   
  Kristoffer Sandfeld  2003      30.22        2:12.24   
                     
Fr.sund Mighty Kings  2004              2:29.12   
  Frederikssund Svømmeklub                   
  Mads Frost Sønderby  2004      41.02        41.02   
  Loui Krag  2007      39.15        1:20.17   
  Mads Bantz Nielsen  2004      37.20        1:57.37   
  Victor Dyrhauge  2004      31.75        2:29.12   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  16:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark