2019-08-18   10:53:14
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  10:36   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan Nyegaard  2007      1:26.56  2:59.66  4:32.30    6:01.53   
  Roskilde Svømning  6:11.17                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan Beck  2004      1:10.49  2:24.38  3:39.53    4:53.68   
  Sigma Swim Birkerød  5:22.29                 
                     
Oscar Boyer  2004      1:18.14  2:40.36  4:02.11    5:19.53   
  Sigma Swim Birkerød  5:50.35                 
                     
Sebastian Sand Gottlieb  2005      1:21.26  2:42.55  4:04.28    5:20.77   
  Sigma Swim Allerød  5:38.05                 
                     
Victor Bornemann  2004      1:25.12  2:56.06  4:26.24    5:54.79   
  Sigma Swim Allerød  6:20.82                 
                     
Malthe Funk Larsen  2005              DSQ  Tyvstart 
  Sigma Swim Allerød  5:54.50                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Magnus Krievs  2002      1:07.34  2:20.13  3:33.50    4:43.51   
  Vest-Brøndby  4:41.44                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002      1:07.91  2:23.44  3:36.51    4:48.00   
  Vest-Brøndby  5:04.36                 
                     
Nicholas Svane  2002      1:09.48  2:23.60  3:38.68    4:52.68   
  Sigma Swim Allerød  4:59.50                 
                     
Carl Adelsten Kirchhoff  2002      1:08.52  2:24.25  3:40.67    4:56.16   
  Hillerød Svømmeklub  4:53.63                 
                     
Oscar Lykke Fischer  2002      1:08.53  2:24.95  3:42.61    4:57.76   
  Hillerød Svømmeklub  4:46.47                 
                     
Oscar Jensen  2003      1:17.77  2:41.47  4:05.35    5:27.66   
  Sigma Swim Birkerød  5:29.82                 
                     
Anas El Ayadi  2003      1:19.20  2:45.19  4:15.42    5:44.08   
  Hovedstadens Svømmeklub  7:30.00                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Mariegaard  1999      1:01.08  2:09.93  3:21.14    4:29.16   
  Vest-Brøndby  4:14.88                 
                     
Frederik Helms  2001      1:08.29  2:20.19  3:33.40    4:44.49   
  Vest-Brøndby  4:47.70                 
                     
Mathias Holm  2001      1:09.54  2:24.31  3:38.70    4:51.69   
  Sigma Swim Birkerød  4:48.76                 
                     
Andreas Thybo Ganzhorn  2001      1:08.29  2:22.56  3:39.86    4:57.74   
  Vest-Brøndby  4:35.15                 
                     
Michel Michelsen  1994      1:08.25  2:23.44  3:42.20    5:03.58   
  U.S.G  4:50.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  10:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark