2019-08-18   11:30:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  11:32   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilde Maagøe  2007      41.87  1:28.16  2:22.54    3:03.78   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:15.15                 
                     
Mathilde Møller  2007      44.83  1:31.80  2:25.99    3:09.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:19.57                 
                     
Mikkeline Steen Stokkebro  2007      44.79  1:32.71  2:27.85    3:09.93   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:24.46                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007      41.99  1:32.53  2:29.15    3:15.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:18.56                 
                     
Julie Philip  2007      43.70  1:34.57  2:32.04    3:15.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:30.32                 
                     
Asta Hindborg  2007      46.40  1:36.82  2:35.53    3:19.60   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:42.97                 
                     
Carla Heidemann  2007      50.26  1:38.53  2:38.13    3:22.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:29.04                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007      50.48  1:42.08  2:46.75    3:33.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:51.77                 
                     
Vigga Jacoby  2007      51.41  1:43.09  2:47.87    3:37.04   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:52.68                 
                     
10  Lucca Marie Byrholt  2007      55.47  1:47.93  2:54.71    3:42.38   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:23.00                 
                     
11  Alma Sofie A. Bløcher  2008      54.61  1:49.75  2:54.49    3:43.81   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:18.00                 
                     
12  Isabella Christensen  2007      52.19  1:49.25  2:54.44    3:44.60   
  Sigma Swim Allerød  3:55.87                 
                     
13  Anna Dicte Bøgeskov  2007      58.03  2:03.15  3:11.01    4:04.03   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:24.00                 
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Juliane Bo Andersen  2005      37.72  1:19.97  2:11.76    2:50.24   
  Roskilde Svømning  3:07.04                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006      41.39  1:27.69  2:17.62    2:56.29   
  Roskilde Svømning  3:03.31                 
                     
Astrid Mulipola  2006      39.02  1:25.50  2:18.98    3:02.52   
  Sigma Swim Allerød  3:21.26                 
                     
Isabella Ludvigsen  2005      43.69  1:34.01  2:27.79    3:09.61   
  Sigma Swim Allerød  3:27.48                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005      44.95  1:34.59  2:26.26    3:11.74   
  Vest-Brøndby  3:17.79                 
                     
Athena Haugsted Pihl  2006      41.18  1:29.12  2:30.25    3:13.76   
  Hillerød Svømmeklub  3:30.01                 
                     
Nichole Juul Bømler  2005      42.05  1:32.37  2:31.35    3:16.22   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:24.00                 
                     
Alberte K. Andersen  2006      47.99  1:41.53  2:40.45    3:25.45   
  Vest-Brøndby                   
                     
Laura Lind-Christensen  2006      47.59  1:38.74  2:39.50    3:28.48   
  Sigma Swim Allerød  3:37.38                 
                     
10  Anna Agerbak  2005      49.64  1:45.94  2:51.03    3:38.80   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:20.00                 
                     
11  Nathalie Alexandra Singer  2005      54.92  2:01.74  3:11.23    4:12.48   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:30.00                 
                     
Anna Olivia Kichhhoff  2005              DSQ  Afslut på mave 100m 
  Hillerød Svømmeklub  3:41.62                 
                     
Caroline Henning  2005              DSQ  Afslut på mave 100m 
  Hillerød Svømmeklub  3:25.66                 
                     
Cecilie Rud  2006              DSQ  Asym ben i Fly 
  Sigma Swim Allerød  3:33.71                 
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004      34.16  1:13.46  1:58.26    2:35.57   
  Vest-Brøndby  2:36.33                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004      36.67  1:18.26  2:09.57    2:45.73   
  Hillerød Svømmeklub  2:41.23                 
                     
Emma Enevoldsen  2003      34.75  1:18.10  2:11.83    2:49.95   
  Roskilde Svømning  2:59.58                 
                     
Emilie Pyndt Hansen  2004      37.56  1:22.10  2:15.21    2:54.29   
  Frederikssund Svømmeklub  3:00.17                 
                     
Lykke Gøttrup Jensen  2004      37.86  1:25.77  2:18.99    3:00.49   
  Vest-Brøndby  2:59.81                 
                     
Marie Meyer Have  2003      38.40  1:23.91  2:20.67    3:04.42   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:27.77                 
                     
 
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Stine Eskebo Nielsen  2001      32.97  1:10.37  1:59.36    2:34.95   
  Vest-Brøndby  2:43.48                 
                     
Matilde Weibel  2002      32.49  1:13.69  2:02.36    2:38.79   
  Hillerød Svømmeklub  2:39.71                 
                     
Sarah Sejr Aagaard  2000      33.95  1:13.89  2:00.84    2:39.51   
  Farum Svømmeklub  2:39.58                 
                     
Ida Lykke Wennicke  2001      34.91  1:14.74  2:05.37    2:45.34   
  Frederikssund Svømmeklub  2:41.15                 
                     
Mathilde Emilie K. Larsen  2002              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  2:50.10                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  11:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark