2019-10-20   13:28:04
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  11 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  13:01   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilde Maagøe  2007      39.28        1:25.51   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:30.65                 
                     
Carla Heidemann  2007      43.60        1:31.83   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:39.79                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007      42.85        1:33.06   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:38.05                 
                     
Amanda Knirkholt Jacobsen  2007      43.98        1:33.59   
  Sigma Swim Birkerød  1:39.18                 
                     
Asta Hindborg  2007      44.78        1:34.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:49.63                 
                     
Astrid Høyer  2007      45.73        1:34.86   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:45.42                 
                     
Maya Amstrup Riis  2007      45.36        1:34.87   
  Vest-Brøndby  1:39.77                 
                     
Julie Hovmand  2007      46.69        1:36.61   
  Sigma Swim Birkerød  1:39.71                 
                     
Lea F. H. Jespersen  2008      42.38        1:39.58   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:56.99                 
                     
10  Karla Hebeltoft Olesen  2007      46.44        1:39.77   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:50.33                 
                     
11  Vigga Jacoby  2007      46.31        1:40.57   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:56.03                 
                     
12  Røskva Rosenbohm  2007      45.79        1:41.10   
  Sigma Swim Birkerød  1:44.13                 
                     
13  Natascha Sibbern  2007      47.27        1:41.12   
  Gentofte Svømme Klub  1:42.16                 
                     
14  Sandra Bünsov Frederiksen  2007      46.01        1:41.52   
  Vest-Brøndby  1:49.91                 
                     
15  Tilde Rytz Jørgensen  2007      49.87        1:43.83   
  Frederikssund Svømmeklub  1:43.47                 
                     
16  Isabella Christensen  2007      48.58        1:44.84   
  Sigma Swim Allerød  1:49.46                 
                     
17  Vivian Bahador Snitker  2007      48.49        1:44.94   
  Sigma Swim Birkerød  1:44.95                 
                     
18  Mikkeline H. Jacobsen  2007      44.11        1:45.24   
  Vest-Brøndby                   
                     
19  Ella Stensgaard  2008      51.64        1:46.14   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:55.17                 
                     
20  Christine Dalsgaard  2007      50.55        1:49.90   
  Sigma Swim Birkerød  1:49.74                 
                     
21  Betty Bibeyron-Wara  2008      52.48        1:52.36   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:08.46                 
                     
22  Frederikke Vesth  2007      50.74        1:53.94   
  Vest-Brøndby  1:55.69                 
                     
23  Clara Vestergaard  2008      1:00.42        2:11.89   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:34.88                 
                     
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alba Mantoni  2006      37.88        1:23.39   
  Gentofte Svømme Klub  1:31.87                 
                     
Cille Winskov Rasmussen  2006      39.76        1:23.60   
  Roskilde Svømning  1:26.39                 
                     
Ella Gohr Metz  2005      39.49        1:25.28   
  Vest-Brøndby  1:27.63                 
                     
Tate Green  2006      39.67        1:26.29   
  Gentofte Svømme Klub  1:29.96                 
                     
Isabella Ludvigsen  2005      40.68        1:26.48   
  Sigma Swim Allerød  1:36.13                 
                     
Liva la Cour  2006      40.59        1:26.76   
  Gentofte Svømme Klub  1:32.66                 
                     
Natascha Packert-Frandsen  2005      41.43        1:28.62   
  Vest-Brøndby  1:31.29                 
                     
Emma S. Kristensen  2005      42.48        1:29.33   
  Gentofte Svømme Klub  1:29.43                 
                     
Johanne Hummelmose  2006      41.29        1:30.42   
  Gentofte Svømme Klub  1:34.94                 
                     
10  Dikte Johanne Schrøder  2006      42.28        1:31.17   
  Gentofte Svømme Klub  1:37.10                 
                     
11  Stella Demuth Andersen  2006      44.24        1:31.36   
  Gentofte Svømme Klub  1:37.12                 
                     
12  Marie Nissov-Johansen  2006      41.76        1:31.45   
  Vest-Brøndby  1:33.35                 
                     
13  Athena Haugsted Pihl  2006      41.11        1:31.61   
  Hillerød Svømmeklub  1:29.93                 
                     
14  Anna Blom Bygum  2006      43.64        1:32.12   
  Vest-Brøndby  1:39.25                 
                     
15  Molly Szczepanski  2006      43.06        1:32.44   
  Gentofte Svømme Klub  1:34.16                 
                     
16  Christine Stubbe Lundsby  2006      44.52        1:32.62   
  Gentofte Svømme Klub  1:47.74                 
                     
17  Rikke Therp  2006      44.95        1:33.71   
  Vest-Brøndby  1:40.46                 
                     
18  Alberte K. Andersen  2006      43.84        1:33.79   
  Vest-Brøndby  1:38.15                 
                     
19  Silje Lyse Legaard  2006      43.32        1:34.13   
  Hillerød Svømmeklub  1:41.32                 
                     
20  Olivia Cruse  2005      42.96        1:34.71   
  Hillerød Svømmeklub  1:36.31                 
                     
21  Selma Nørby  2006      43.94        1:35.32   
  Sigma Swim Birkerød  1:35.16                 
                     
22  Anna E.e. Balle  2006      43.76        1:36.21   
  Gentofte Svømme Klub  1:41.45                 
                     
23  Jasmin Kjærsgaard  2006      45.12        1:37.87   
  Hillerød Svømmeklub  1:47.71                 
                     
24  Mathilde U. Thorborg  2005      48.66        1:38.18   
  Vest-Brøndby  1:43.86                 
                     
25  Emilie Enevoldsen  2006      49.72        1:43.48   
  Roskilde Svømning  1:48.72                 
                     
26  Wilma Nørgaard  2006      48.01        1:44.47   
  Vest-Brøndby  1:47.86                 
                     
27  Ellen Prescott  2005      49.63        1:44.65   
  Hillerød Svømmeklub  1:44.19                 
                     
28  Signe Østergaard Lilja  2006      48.52        1:48.69   
  Sigma Swim Birkerød  1:52.78                 
                     
29  Marie Storch  2006      51.13        1:48.82   
  Sigma Swim Birkerød  1:56.51                 
                     
30  Philippa Mitchell  2006      54.73        1:48.95   
  Vest-Brøndby  1:54.26                 
                     
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004      33.54        1:11.44   
  Vest-Brøndby  1:10.73                 
                     
Anna Haugsted Pihl  2003      31.76        1:12.41   
  Hillerød Svømmeklub  1:15.42                 
                     
Frida Uldall  2003      35.05        1:15.01   
  Hillerød Svømmeklub  1:14.71                 
                     
Ida Zeiler Terkildsen  2004      35.83        1:15.84   
  Hillerød Svømmeklub  1:17.04                 
                     
Johanne Brown Marloth  2003      37.73        1:19.58   
  Værløse Svømmeklub  1:19.53                 
                     
Astrid Permin  2003      37.91        1:21.42   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.00                 
                     
Annika Toft Rasmussen  2004      39.28        1:27.61   
  Hillerød Svømmeklub  1:27.65                 
                     
Lise Jokumsen  2004      49.71        1:37.96   
  Hillerød Svømmeklub  1:42.36                 
                     
Norah Szczepanski  2003              DSQ  Afslut mave 50m 
  Gentofte Svømme Klub  1:25.55                 
                     
 
Løb 27, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Missing  2001      30.66        1:07.20   
  Vest-Brøndby  1:07.90                 
                     
Katharina N Møller  2001      33.91        1:13.18   
  Vest-Brøndby  1:13.19                 
                     
Katrine V. Sørensen  1996      36.43        1:13.76   
  Vest-Brøndby  1:11.21                 
                     
Stine Eskebo Nielsen  2001      32.76        1:14.18   
  Vest-Brøndby  1:15.90                 
                     
Ida Lykke Wennicke  2001      34.30        1:14.26   
  Frederikssund Svømmeklub  1:13.29                 
                     
Matilde Weibel  2002      34.93        1:15.70   
  Hillerød Svømmeklub  1:14.50                 
                     
Mathilde Emilie K. Larsen  2002      36.92        1:17.99   
  Hillerød Svømmeklub  1:20.46                 
                     
Amalie V. Sørensen  2002      38.44        1:20.61   
  Vest-Brøndby  1:17.20                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  13:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark