2019-09-17   23:10:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  11 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:14   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Matilde Maagøe  2007      37.79  1:21.46  2:04.61    2:45.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:47.02                 
                     
Carla Heidemann  2007      40.09  1:25.33  2:11.70    2:55.79   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:01.01                 
                     
Maria Kjer Rasmussen  2007      41.80  1:28.96  2:16.94    3:03.27   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:03.38                 
                     
Mikkeline H. Jacobsen  2007      42.79  1:32.39  2:21.41    3:13.56   
  Vest-Brøndby  3:37.36                 
                     
Karla Hebeltoft Olesen  2007      45.74  1:36.84  2:27.84    3:16.30   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:23.54                 
                     
Ella Stensgaard  2008      43.55  1:34.44  2:26.90    3:16.69   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:32.84                 
                     
Lea F. H. Jespersen  2008      45.25  1:37.24  2:32.15    3:24.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:20.00                 
                     
Lucca Marie Byrholt  2007      44.50  1:39.91  2:34.68    3:25.43   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:19.16                 
                     
Hannah Bjerg Hagens  2007      47.86  1:43.59  2:40.10    3:31.71   
  Vest-Brøndby                   
                     
10  Freja Koppernagel  2008      47.84  1:43.44  2:40.94    3:32.05   
  Vest-Brøndby                   
                     
11  Frederikke Vesth  2007      49.67  1:50.35  2:52.64    3:53.53   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andrea Lindberg Vedøe  2006      36.66  1:17.28  1:57.10    2:33.61   
  Sigma Swim Allerød  2:44.30                 
                     
Agnete Boelt  2006      36.79  1:17.22  1:56.64    2:33.85   
  Sigma Swim Allerød  2:51.01                 
                     
Cecilie Rud  2006      39.45  1:22.84  2:05.60    2:48.51   
  Sigma Swim Allerød  2:54.36                 
                     
Isabella Ludvigsen  2005      37.97  1:21.40  2:06.77    2:49.85   
  Sigma Swim Allerød  3:14.35                 
                     
Jasmin Kjærsgaard  2006      42.37  1:32.53  2:23.27    3:07.45   
  Hillerød Svømmeklub  3:18.37                 
                     
Emilie Enevoldsen  2006      44.47  1:34.42  2:25.36    3:11.83   
  Roskilde Svømning  3:45.03                 
                     
 
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Caroline Wiuff Jensen  2004      31.67  1:06.65  1:42.46    2:18.42   
  Vest-Brøndby  2:22.62                 
                     
Johanne Baes Aaholst  2004      32.43  1:07.56  1:43.62    2:19.78   
  Hillerød Svømmeklub  2:17.14                 
                     
Anna Haugsted Pihl  2003      32.66  1:09.01  1:45.77    2:21.59   
  Hillerød Svømmeklub  2:23.03                 
                     
Norah Szczepanski  2003      35.10  1:14.94  1:55.17    2:34.16   
  Gentofte Svømme Klub  2:32.91                 
                     
Annika Toft Rasmussen  2004      37.54  1:18.96  2:03.55    2:45.99   
  Hillerød Svømmeklub  2:42.70                 
                     
Frederikke Meisner From  2004      39.73  1:27.48  2:17.30    3:04.26   
  Roskilde Svømning  3:22.76                 
                     
Lise Jokumsen  2004      42.69  1:32.43  2:23.04    3:07.15   
  Hillerød Svømmeklub  3:21.07                 
                     
Anne Sofie Devantier  2004              DNS   
  Vest-Brøndby  2:33.02                 
                     
 
Løb 31, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sarah Missing  2001      31.93  1:06.41  1:41.49    2:11.96   
  Vest-Brøndby  2:06.36                 
                     
Karina Garne Larsen  2000      31.88  1:06.11  1:40.87    2:14.45   
  Sigma Swim Allerød  2:12.70                 
                     
Ida Holm Hansen  2002      32.46  1:07.02  1:41.80    2:15.83   
  Værløse Svømmeklub  2:16.54                 
                     
Carolina Sahl Rasmussen  2001      31.75  1:07.94  1:45.88    2:22.45   
  Farum Svømmeklub  2:23.84                 
                     
Kathrine Pii Frederiksen  2000      32.83  1:08.94  1:46.45    2:24.32   
  Farum Svømmeklub  2:21.68                 
                     
Katharina N Møller  2001      33.59  1:11.59  1:49.39    2:26.53   
  Vest-Brøndby                   
                     
Mathilde Emilie K. Larsen  2002      34.44  1:13.10  1:53.09    2:31.77   
  Hillerød Svømmeklub  2:31.22                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark