2019-09-17   23:00:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  11 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  14:46   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Gustav Steen Andersen  2006      35.75  1:16.23  1:56.54    2:32.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:41.01                 
                     
Magnus Steen Andersen  2006      35.52  1:15.77  1:56.52    2:34.70   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:40.92                 
                     
Aksel Thuesen Güsmer  2006      35.74  1:16.41  1:57.15    2:37.33   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:44.10                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006      36.83  1:19.42  2:02.59    2:42.30   
  Vest-Brøndby  2:54.96                 
                     
Noah Anker-Møller  2006      38.21  1:21.12  2:03.63    2:44.36   
  Sigma Swim Allerød  2:54.75                 
                     
Halfdan Dahl Jespersen  2006      39.56  1:23.95  2:08.70    2:49.91   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.70                 
                     
William Folkmann  2006      40.41  1:24.38  2:08.55    2:49.92   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:53.59                 
                     
Tristan Jensen  2006      39.87  1:24.89  2:09.96    2:54.50   
  Hovedstadens Svømmeklub  2:48.12                 
                     
Felix Holkenfeldt Be Berg  2007      39.68  1:25.21  2:12.00    2:56.21   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:02.27                 
                     
10  Bertil Frøbjerg Hellum  2007      40.37  1:27.70  2:15.86    3:00.15   
  Roskilde Svømning  3:16.18                 
                     
11  Hugo Haakansson  2006      42.57  1:30.95  2:21.39    3:05.34   
  Vest-Brøndby  3:14.64                 
                     
12  Jonathan Kristensen  2006      43.26  1:33.21  2:23.40    3:12.18   
  Frederikssund Svømmeklub  3:26.68                 
                     
13  Elias Valkonen Akrim  2006      43.05  1:34.13  2:28.84    3:19.12   
  Hovedstadens Svømmeklub  3:29.68                 
                     
14  Adam Wagner  2007      45.19  1:36.31  2:31.70    3:24.23   
  Vest-Brøndby  3:29.48                 
                     
15  Morten Hemmingsen  2006      51.33  1:50.43  2:48.89    3:43.75   
  Roskilde Svømning                   
                     
16  Arthur Kvist Andreassen  2007      53.59  1:51.56  2:48.91    3:44.69   
  Vest-Brøndby                   
                     
17  Peter Damsø  2007      55.41  1:56.63  2:57.74    3:58.30   
  Vest-Brøndby                   
                     
18  Max Munksgaard  2007      49.77        4:02.21   
  Vest-Brøndby                   
                     
19  Matil Kelm  2007      53.84  1:57.95  3:04.98    4:05.12   
  Vest-Brøndby                   
                     
 
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan Beck  2004      33.04  1:09.27  1:45.76    2:20.88   
  Sigma Swim Birkerød  2:28.53                 
                     
Morten Lindblom Andersen  2005      33.01  1:09.99  1:48.26    2:25.61   
  Hillerød Svømmeklub  2:30.12                 
                     
Oscar Boyer  2004      35.00  1:13.35  1:53.04    2:31.20   
  Sigma Swim Birkerød  2:58.25                 
                     
Esben Rasmussen  2004      34.85  1:15.41  1:56.50    2:31.75   
  Vest-Brøndby  2:36.89                 
                     
Carl-Emil Echardt  2005      34.53  1:14.93  1:56.10    2:32.32   
  Roskilde Svømning  2:35.06                 
                     
Theodor Wernberg Løvgreen  2005      36.07  1:16.16  1:56.03    2:32.83   
  Sigma Swim Allerød  2:42.36                 
                     
Malte Hagbarth Jørgensen  2005      36.26  1:17.50  1:58.41    2:34.75   
  Roskilde Svømning  2:38.22                 
                     
Jonatan Hagbarth Jørgense  2005      38.12  1:20.04  2:02.97    2:43.44   
  Roskilde Svømning  2:47.24                 
                     
Phillip Maxmølris  2004      37.05  1:19.23  2:03.68    2:43.46   
  Gentofte Svømme Klub  2:51.77                 
                     
10  Victor Bornemann  2004      41.49  1:27.35  2:14.33    2:58.04   
  Sigma Swim Allerød  3:01.38                 
                     
11  Conrad Klyver Vind  2005      41.34  1:29.02  2:19.15    3:05.61   
  Vest-Brøndby  3:11.24                 
                     
12  Frederik Forster  2005      42.09  1:33.45  2:23.41    3:10.17   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
 
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Magnus Krievs  2002      31.12  1:05.21  1:39.85    2:13.87   
  Vest-Brøndby  2:12.99                 
                     
Lucas Hagbarth Jørgensen  2002      30.74  1:06.17  1:41.30    2:15.59   
  Roskilde Svømning  2:19.44                 
                     
Nicholas Svane  2002      32.84  1:09.03  1:46.02    2:21.19   
  Sigma Swim Allerød  2:24.82                 
                     
Oscar Jensen  2003      35.90  1:16.34  1:57.01    2:37.23   
  Sigma Swim Birkerød  2:40.02                 
                     
Oscar Lykke Fischer  2002              DNS   
  Hillerød Svømmeklub  2:17.56                 
                     
 
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Valdemar Mariegaard  1999      27.56  59.13  1:31.62    2:03.40   
  Vest-Brøndby  1:57.87                 
                     
William W. Kofoed  2001      30.91  1:05.21  1:39.39    2:12.93   
  Roskilde Svømning  2:19.67                 
                     
Frederik Helms  2001      31.62  1:06.81  1:42.54    2:16.78   
  Vest-Brøndby  2:21.12                 
                     
Michel Michelsen  1994      31.34  1:06.65  1:43.14    2:20.55   
  U.S.G  2:15.00                 
                     
Tobias Sundwall  2001      31.48  1:07.55  1:45.49    2:22.63   
  Værløse Svømmeklub  2:20.50                 
                     
Karl-Emil Rohr  2001      33.03  1:09.74  1:48.64    2:26.27   
  Vest-Brøndby  2:35.73                 
                     
Daniel Bunckenburg  1993      37.98  1:23.71  2:15.23    3:06.76   
  U.S.G  2:30.00                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  14:46 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark