2019-10-16   19:05:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Brøndby Sommer Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Søndag

Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Brøndby Sommer Cup    Udskriftsdato  11 juni 2017   
  Stævne by  Brøndby    Udskriftstidspunkt  15:43   
  Arrangør  Vest Brøndby         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 juni 2017         
 
 
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Aksel Thuesen Güsmer  2006      41.29        1:23.73   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:27.25                 
                     
Erik Rasmussen  2006      42.97        1:27.16   
  Vest-Brøndby  1:32.76                 
                     
Halfdan Dahl Jespersen  2006      42.81        1:27.61   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:28.28                 
                     
Magnus Rasmussen  2006      43.71        1:28.58   
  Vest-Brøndby  1:30.44                 
                     
Jonathan Nyegaard  2007      43.79        1:29.77   
  Roskilde Svømning  1:29.50                 
                     
Nicolas Christiansen  2007      44.35        1:29.89   
  Roskilde Svømning  1:35.25                 
                     
Frederik Isaksen  2007      43.47        1:30.56   
  Roskilde Svømning  1:41.32                 
                     
Christian Nimb  2006      44.80        1:33.31   
  Gentofte Svømme Klub  1:26.65                 
                     
Sebastian Egenhardt  2006      45.88        1:33.86   
  Vest-Brøndby  1:37.33                 
                     
10  Ditlev Queitsch  2006      46.00        1:33.89   
  Vest-Brøndby  1:31.11                 
                     
11  August Emil K. Clausen  2006      47.08        1:34.32   
  Gentofte Svømme Klub  1:40.46                 
                     
12  Josef Shukri  2006      46.99        1:34.78   
  Vest-Brøndby  1:31.82                 
                     
13  Rodi Cetinkaya  2006      45.67        1:35.06   
  Vest-Brøndby  1:35.02                 
                     
14  Simon Voldmester  2007      46.66        1:36.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:40.61                 
                     
15  Balder H. Mikkelsen  2007      47.45        1:37.79   
  Frederikssund Svømmeklub  1:35.86                 
                     
16  Loui Krag  2007      47.75        1:39.04   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
17  Elias Valkonen Akrim  2006      48.67        1:40.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:39.33                 
                     
18  Johannes Framke  2006      50.42        1:42.82   
  Sigma Swim Allerød  1:53.33                 
                     
19  Linus Klarskov Vidovic  2007      52.35        1:46.17   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:52.38                 
                     
20  Valdemar Granic  2006      55.17        1:48.89   
  Roskilde Svømning  1:45.83                 
                     
21  Jacob Hwaiz  2007      54.18        1:49.46   
  Vest-Brøndby  2:06.13                 
                     
22  Arthur Kvist Andreassen  2007      52.56        1:50.32   
  Vest-Brøndby  2:03.26                 
                     
23  Sebastian Larsen  2006      54.49        1:50.47   
  Hillerød Svømmeklub  1:58.93                 
                     
24  Asbjørn Zeller  2007      56.41        1:51.09   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:58.08                 
                     
25  Benjamin Klarskov  2007      56.89        1:55.90   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:56.91                 
                     
26  William Scavenius Borg  2006      58.25        1:58.26   
  Vest-Brøndby                   
                     
27  Christian Kempel Laursen  2008      1:00.82        1:59.54   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
28  Emil Bantz Nielsen  2007      1:02.32        2:07.66   
  Frederikssund Svømmeklub  2:17.42                 
                     
29  Max Munksgaard  2007      1:02.53        2:10.37   
  Vest-Brøndby                   
                     
30  Hjalte Brown Marloth  2006      1:04.93        2:14.54   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
31  August Thygesen  2007      1:05.24        2:15.73   
  Vest-Brøndby  2:37.00                 
                     
32  Kasper Kempel Laursen  2008      1:07.25        2:15.83   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
Christoffer Bo Andersen  2007              DNS   
  Roskilde Svømning  1:45.38                 
                     
Ib Fang Wang  2007              DNS   
  Hovedstadens Svømmeklub  1:57.21                 
                     
 
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jonathan Beck  2004      35.85        1:13.14   
  Sigma Swim Birkerød  1:13.63                 
                     
Daniel Bornhøft Nielsen  2004      37.26        1:16.42   
  Vest-Brøndby  1:22.05                 
                     
Tobias Stenderup Jensen  2005      37.84        1:16.93   
  Sigma Swim Birkerød  1:18.53                 
                     
Aleksander Grøn Skovgaard  2004      38.66        1:18.93   
  Roskilde Svømning  1:20.79                 
                     
Louie Uldall  2005      40.52        1:22.60   
  Hillerød Svømmeklub  1:24.90                 
                     
William Leander Agerskov  2004      41.14        1:22.60   
  Sigma Swim Allerød  1:27.68                 
                     
Carl Emil Lundgaard  2005      41.08        1:23.19   
  Gentofte Svømme Klub  1:25.79                 
                     
Louie Hansen  2005      41.14        1:23.56   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.76                 
                     
Malthe Funk Larsen  2005      40.98        1:24.08   
  Sigma Swim Allerød  1:25.43                 
                     
10  Joakim Hjulmand-Lassen  2005      42.62        1:25.90   
  Gentofte Svømme Klub  1:30.97                 
                     
11  Frode Sejlø Andersen  2004      41.79        1:26.33   
  Roskilde Svømning  1:29.19                 
                     
12  Johan Madvig Kristensen  2004      42.71        1:27.39   
  Værløse Svømmeklub  1:34.56                 
                     
13  Jonatan Hagbarth Jørgense  2005      42.79        1:27.53   
  Roskilde Svømning  1:28.49                 
                     
14  Fabian Holst Krabbe  2005      43.17        1:28.15   
  Værløse Svømmeklub                   
                     
15  Sigurd Chistopher Vickery  2005      43.32        1:29.14   
  Vest-Brøndby  1:28.43                 
                     
16  Axel Føns Voss  2005      43.48        1:29.19   
  Vest-Brøndby  1:31.92                 
                     
17  Mads Bantz Nielsen  2004      43.84        1:31.58   
  Frederikssund Svømmeklub  1:38.23                 
                     
18  Theodor Møller  2005      47.62        1:32.07   
  Vest-Brøndby  1:31.71                 
                     
19  Mads Frost Sønderby  2004      45.23        1:34.06   
  Frederikssund Svømmeklub  1:29.25                 
                     
20  Mauritz Otzen  2005      47.85        1:36.30   
  Vest-Brøndby  1:39.41                 
                     
21  Frederik Stubbe Lundsby  2004      48.74        1:38.31   
  Gentofte Svømme Klub  1:38.79                 
                     
Andreas Larsson  2005              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
August Sølvsteen  2005              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:28.68                 
                     
Oskar Clausen  2004              DNS   
  Gentofte Svømme Klub  1:24.50                 
                     
 
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Simon Blidarevic  2002      34.52        1:09.73   
  Hillerød Svømmeklub  1:08.70                 
                     
Villads Kruse  2003      34.09        1:11.24   
  Hillerød Svømmeklub  1:10.87                 
                     
Frederik Emil Bækgaard  2002      34.69        1:12.07   
  Vest-Brøndby  1:13.35                 
                     
Mikkel Hemmingsen  2002      35.53        1:12.18   
  Vest-Brøndby  1:13.10                 
                     
Jakob Legaard  2003      36.01        1:13.02   
  Sigma Swim Allerød  1:15.12                 
                     
Harald Riisager  2003      38.00        1:17.05   
  Gentofte Svømme Klub  1:21.67                 
                     
Niels Peter Lund  2002      38.21        1:18.64   
  Værløse Svømmeklub  1:23.70                 
                     
 
Løb 34, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1918-2001 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Sebastian Bidstrup Lantz  1999      28.89        1:00.26   
  Vest-Brøndby  58.55                 
                     
Lars Thor Sørensen  1999      31.69        1:05.86   
  Vest-Brøndby  1:03.81                 
                     
Mathias Riff Alexandersen  2001      34.16        1:09.46   
  Sigma Swim Birkerød  1:10.50                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  11 juni 2017 
Licens til Svømmeklubben Vest Brøndby  Udskriftstidspunkt  15:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark