2021-11-27   12:49:32
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Hela-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Hela-uinnit    Tulostuspivmr  25 toukokuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  15:43   
  Jrjestj  Aurajoen Uinti ja bo Simklubb         
  Allas  50m         
  Kilpailupivmr  25 toukokuu 2017         
 
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lumi Luoma  2005    408  37.60        1:18.34   
  Nurmijrven Uinti  1:20.74                 
                     
Lilli Kulpakko  2005    371  39.52        1:20.84   
  Aurajoen Uinti  1:19.97                 
                     
Elsa Vira  2006    364  39.05        1:21.35   
  Aurajoen Uinti  1:22.12                 
                     
Milla Lempil  2005    350  40.16        1:22.45   
  Loimaan Uimaseura  1:21.75                 
                     
Milla Karttunen  2005    325  40.75        1:24.46   
  Raision Urheilijat  1:22.19                 
                     
Daniela Lietzn  2006    305  41.63        1:26.25   
  Aurajoen Uinti  1:28.98                 
                     
Sini Mkil  2006    284  44.11        1:28.32   
  Raision Urheilijat  1:33.21                 
                     
Boglrka Bdi  2005    262  44.25        1:30.74   
  Vesihelmen Uimaseura  1:29.67                 
                     
Mirella Sauhula  2006    254  44.75        1:31.73   
  Aurajoen Uinti  1:37.17                 
                     
10  Nelli Rauhanen  2005    253  44.43        1:31.79   
  Raision Urheilijat  1:28.07                 
                     
11  Pilvi sterman  2005    248  44.92        1:32.45   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:33.61                 
                     
12  Kaisla Korvonen  2006    245  44.94        1:32.77   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.31                 
                     
13  Milja Korhonen  2006    244  45.09        1:32.95   
  Nurmijrven Uinti  1:36.08                 
                     
14  Kerttu Virta  2006    240  46.37        1:33.45   
  Raision Urheilijat                   
                     
15  Celina Sandell  2005    222  50.15        1:35.96   
  Uimaseura Kaarina  1:35.34                 
                     
16  Katriina Kallio  2006    220  47.45        1:36.23   
  Raision Urheilijat  1:35.30                 
                     
17  Sabina Rakhimova  2005    219  47.96        1:36.36   
  Raision Urheilijat  1:39.57                 
                     
18  Wilma Turpeinen  2006    216  47.24        1:36.86   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:37.17                 
                     
19  Iida Vartiainen  2006    213  48.10        1:37.26   
  Aurajoen Uinti  1:34.55                 
                     
20  Gabriella Vesterkvist  2006    207  48.28        1:38.15   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:49.44                 
                     
21  Mathilda Heiki  2006    207  46.57        1:38.17   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:38.62                 
                     
22  Tilda Aaltonen  2006    202  47.12        1:39.05   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:43.76                 
                     
23  Elli Lenkkeri  2006    198  49.40        1:39.70   
  Nurmijrven Uinti  1:48.89                 
                     
24  Janica Nieminen  2005    190  47.26        1:41.00   
  Nurmijrven Uinti  1:44.83                 
                     
25  Mea Alho  2006    185  49.84        1:41.86   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.29                 
                     
26  Ronja Maude  2005    179  51.85        1:42.96   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.78                 
                     
27  Vilja Pusa  2005    177  49.09        1:43.49   
  Swimming Team Rauma  1:41.32                 
                     
28  Aino Suomalainen  2007    174  50.02        1:44.09   
  Aurajoen Uinti  1:50.37                 
                     
29  Emma Haapanen  2006    173  50.80        1:44.14   
  Aurajoen Uinti  1:41.17                 
                     
30  Kata Koskinen  2005    169  51.90        1:45.10   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:45.30                 
                     
31  Emilia Pakkanen  2006    167  52.37        1:45.53   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:51.11                 
                     
32  Sara Siipola  2006    161  52.37        1:46.69   
  Raision Urheilijat  1:48.67                 
                     
33  Wilma Wallenius  2005    151  51.67        1:48.96   
  Nurmijrven Uinti  1:49.03                 
                     
34  Alexa Korkiakoski  2006    147  53.75        1:49.96   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:53.89                 
                     
35  Viivi Laiho  2005    132  54.23        1:54.11   
  Aurajoen Uinti  1:51.79                 
                     
36  Elsa Koskinen  2006    132  55.84        1:54.12   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:03.05                 
                     
37  Alexandra Julin  2005    122  1:00.73        1:56.93   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:02.27                 
                     
38  Elina Toivonen  2006    116  56.66        1:59.00   
  Aurajoen Uinti  2:01.50                 
                     
39  Julia Huovinen  2005    104  57.47        2:03.28   
  Aurajoen Uinti  2:02.51                 
                     
40  Emilie Sjsten  2008    83  1:04.56        2:12.84   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Maija Grnholm  2006              DNS   
  Aurajoen Uinti  1:54.25                 
                     
Iina Salmivaara  2006              DSQ  50 knns 
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 7, 100m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hilla Kortetjrvi  1996    601  34.59        1:08.84   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:04.87                 
                     
Mari ri  1980    556  34.29        1:10.68   
  Aurajoen Uinti  1:09.71                 
                     
Vilma Iisalo  2001    547  34.47        1:11.03   
  Raision Urheilijat  1:07.59                 
                     
Julia Koivisto  2002    482  35.32        1:14.08   
  Aurajoen Uinti  1:12.49                 
                     
Saana Yritys  2003    462  35.93        1:15.15   
  Nurmijrven Uinti  1:15.39                 
                     
Jessica Kujanp  2002    459  36.39        1:15.30   
  Aurajoen Uinti  1:15.12                 
                     
Katariina Niemi  2002    452  35.41        1:15.73   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:11.71                 
                     
Elli-Kaisa Saarinen  2001    451  35.88        1:15.77   
  Vesihelmen Uimaseura  1:11.80                 
                     
Alida hberg  2002    449  35.91        1:15.89   
  Aurajoen Uinti  1:12.33                 
                     
10  Iris Hanski  2003    436  37.47        1:16.60   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:14.21                 
                     
11  Olivia Koski  2002    415  37.54        1:17.86   
  Aurajoen Uinti  1:17.41                 
                     
12  Aino-Kaisa Paatos  2004    402  38.59        1:18.74   
  Raision Urheilijat  1:17.92                 
                     
13  Maria Piirainen  2002    386  38.32        1:19.82   
  Raision Urheilijat  1:21.84                 
                     
14  Amanda Mankinen  2001    376  39.20        1:20.52   
  Aurajoen Uinti  1:18.79                 
                     
15  Jenni Micaela Lehtonen  2000    363  38.30        1:21.42   
  Aurajoen Uinti  1:18.53                 
                     
16  My Laverman  2004    354  39.68        1:22.12   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:22.09                 
                     
17  Annaliina Hintukainen  2002    323  41.40        1:24.70   
  Aurajoen Uinti  1:23.32                 
                     
18  Oona Kuusivaara  2002    322  40.87        1:24.79   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:23.65                 
                     
19  Aliisa Jalo  2002    312  41.69        1:25.67   
  Someron Esa                   
                     
20  Hannele Koivula  1990    310  41.14        1:25.81   
  Swimming Team Rauma  1:22.51                 
                     
21  Alisa Ailanen  2004    310  41.86        1:25.87   
  Swimming Team Rauma  1:26.51                 
                     
22  Ulla Haarala  2004    281  43.60        1:28.66   
  Uimaseura Kaarina  1:30.29                 
                     
23  Venla Salminen  2004    268  44.91        1:30.07   
  Uimaseura Kaarina  1:25.76                 
                     
24  Aino Haarala  2001    242  46.10        1:33.23   
  Uimaseura Kaarina  1:31.84                 
                     
25  Aada Rantanen  2004    225  46.44        1:35.43   
  Raision Urheilijat  1:29.58                 
                     
26  Lawen Veisi  2002    225  45.92        1:35.44   
  Raision Urheilijat  1:32.44                 
                     
27  Ni Lam  2002    211  45.66        1:37.57   
  Aurajoen Uinti                   
                     
28  Noora Ketola  2003    190  48.87        1:41.01   
  Aurajoen Uinti                   
                     
29  Nea Tamminen  2004    188  48.61        1:41.35   
  Aurajoen Uinti                   
                     
30  Roosa Lahti  2004    187  49.97        1:41.58   
  bo Simklubb-Uintiklubi Turku  1:41.46                 
                     
31  Maija Gustafsson  2004    184  48.92        1:42.17   
  Raision Urheilijat  1:37.01                 
                     
32  Sonja Tarkiainen  2004    182  49.90        1:42.40   
  Nurmijrven Uinti  1:44.25                 
                     
33  Emilia Pirttijrvi  2000    159  49.98        1:47.06   
  Aurajoen Uinti                   
                     
34  Laura Lilja  2004    138  51.98        1:52.20   
  Aurajoen Uinti  1:48.89                 
                     
Hanna Ponnikas  2004              DSQ   
  Nurmijrven Uinti  2:00.45                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
Meri-Maari Mkinen  1992              DSQ   
  Raision Urheilijat  1:39.46                 
  SW 6.5 Knns ei alkanut heti vatsalleen kntymisen jlkeen               
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspivmr  25 toukokuu 2017 
Lisenssinhaltija: bo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  15:43 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner