2021-12-02   02:42:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Ystad Grand Prix, Korsvirkessim

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök

Resultat Gren 3 (Frsk) - Per ldersgrupp utan mellantider
Resultat Gren 3 (Frsk) - Per ldersgrupp utan mellantider 
 
  Tvling  YGP 1 Korsvirkessim    Utskriftsdatum  28 april 2018   
  Tvlingsort  Ystad    Utskriftstid  13:09   
  Arrangr  Ystads Simsllskap         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  28 april 2018         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Frsk 15 r och yngre 
Sponsor: Yrev AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Lukas Miderbck  2003  Simklubben Ldde            56.10   
Oscar Nordstrm  2003  Kiviks Simklubb            59.06   
Jonathan Frjd  2004  Simklubben Sydsim            59.19   
Gabriel Agardh  2003  Simklubben Hajen            59.34   
Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS            59.85   
Max Ringstrm  2004  Trelleborg Sim            1:00.88   
Hampus Olsson  2003  Sjbo Simsllskap            1:01.55   
Gabriel Olsson  2004  Trelleborg Sim            1:01.77   
Oskar Bondo Siegumfeldt  2004  Hvidovre Svmme Klub            1:02.41   
10  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS            1:02.42   
11  Xander Pontoppidan  2003  Hvidovre Svmme Klub            1:02.46   
12  Ludvig Romare  2004  Malm Kappsimningsklubb            1:02.67   
13  Aron Persson  2004  Ystads Simsllskap            1:03.21   
14  David Olofsson  2004  Simklubben Sydsim            1:03.23   
15  Marius Kjr Hoelgaard  2004  Hvidovre Svmme Klub            1:03.81   
16  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim            1:04.27   
17  Vincent Hua  2004  Ringsj Simklubb            1:04.44   
18  Alfred Rosberg  2003  Sjbo Simsllskap            1:05.65   
19  Anthon Huasson  2004  Ringsj Simklubb            1:06.49   
20  Bertram T. Aunsholm  2004  Hvidovre Svmme Klub            1:07.45   
21  Felix Jnsson  2004  Kristianstads SLS            1:08.07   
22  Jonathan Ravn Rehnstrm  2005  Trelleborg Sim            1:08.62   
23  Melvin Andersson  2003  Simklubben Sydsim            1:09.61   
24  Erik Komstedt  2005  Simklubben Sydsim            1:10.50   
25  Benjamin Huasson  2007  Ringsj Simklubb            1:16.98   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Herrar, Frsk 16 - 99 r 
Sponsor: Yrev AB 
 
 
Plac.  Namn  Fdd  Frening            Tid  Status 











 
Christoffer Carlsen  1992  Helsingborgs Simsllskap            49.88   
Bjrn Seeliger  2000  Sdertlje Simsllskap            51.23   
Robin Hanson  2001  Jrflla Simsllskap            51.28   
Oliver Jacobsen  1997  Hvidovre Svmme Klub            51.47   
Mats Westergren  1994  Malm Kappsimningsklubb            52.27   
Eric Hinderup  1998  Malm Kappsimningsklubb            52.35   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsllskap            53.68   
Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim            53.77   
Isak Larsson  2000  Sjbo Simsllskap            53.84   
10  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim            53.90   
11  Anders Ludvigsson  2000  Malm Kappsimningsklubb            54.07   
12  Marcus Kindberg  1993  Simklubben Sydsim            54.16   
13  Dennie Halilovic  2002  Simklubben Sydsim            55.03   
14  Johan Christiansson  1996  Ystads Simsllskap            55.97   
15  Ian Hangrd  2002  Simklubben Ldde            56.12   
16  Anders Skousen  2002  Hvidovre Svmme Klub            56.29   
17  Tim Hagerstrm  1999  Malm Kappsimningsklubb            56.79   
18  Tobias Laffrenzen  1995  Trelleborg Sim            56.98   
19  Johan Nilsson  1994  Malm Kappsimningsklubb            57.02   
20  Adam Ringdahl  1998  Malm Kappsimningsklubb            57.25   
21  Sebastian Lundgren  1999  Ystads Simsllskap            57.60   
22  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsllskap            57.81   
23  Thor Grandin  2002  Simklubben Sydsim            58.18   
24  Philip Stenberg  2001  Malm Kappsimningsklubb            58.56   
25  Ludwig Wemln  1997  Malm Kappsimningsklubb            58.77   
25  Vilhelm Andersson  2002  Simklubben Sydsim            58.77   
27  Simon Ghidini  2001  Malm Kappsimningsklubb            58.91   
28  Jonas Hagberg  1988  Malm Kappsimningsklubb            59.86   
29  Maximilian Brink  2002  Kiviks Simklubb            1:00.32   
30  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS            1:00.40   
31  Jacob El Mokri  2001  Kristianstads SLS            1:00.76   
32  Arvid Scott  2001  Malm Kappsimningsklubb            1:01.20   
33  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS            1:01.29   
34  Samuel Schildt  2000  Malm Kappsimningsklubb            1:02.40   
35  Melker Svensson  2002  Ystads Simsllskap            1:03.21   
36  Oliver Pavkovic  2001  Kristianstads SLS            1:03.44   
37  Viktor Hansson  2002  Trelleborg Sim            1:03.82   
38  Jesper Hansson  1998  Trelleborg Sim            1:04.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  28 april 2018 
Licensierad till: Ystads Simsllskap  Utskriftstid  13:09 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner