Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 24 september 2017 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 12:39 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 23 september 2017 |
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 0-1999 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Philip Greve | 1998 | 658 | 23.29 | ||||||
Farum Svømmeklub | 22.80 | |||||||||
2 | Kevin Witt Christensen | 1995 | 656 | 23.31 | ||||||
Farum Svømmeklub | 22.93 | |||||||||
3 | Frederik Rindshøj | 1999 | 618 | 23.78 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 22.85 | |||||||||
4 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | 548 | 24.75 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.19 | |||||||||
5 | Thomas Bech | 1998 | 547 | 24.77 | ||||||
Farum Svømmeklub | 23.91 | |||||||||
6 | Jesper Frost Thomsen | 1997 | 541 | 24.86 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.19 | |||||||||
7 | Frederik Galving | 1998 | 530 | 25.02 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 23.85 | |||||||||
8 | Mads Ottosen | 1997 | 523 | 25.14 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 24.70 | |||||||||
9 | Markus Bøjsen | 1999 | 519 | 25.21 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 25.45 | |||||||||
10 | Felix Burmester | 1999 | 512 | 25.31 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.04 | |||||||||
11 | Mads Andersen | 1998 | 484 | 25.79 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 27.50 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 632 | 23.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 23.97 | |||||||||
2 | Simon Brixner | 2000 | 559 | 24.59 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 24.55 | |||||||||
3 | Christian Crone | 2001 | 558 | 24.60 | ||||||
Gladsaxe Svømmeklub | 23.67 | |||||||||
4 | Mathias Vestergaard | 2001 | 530 | 25.03 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 24.04 | |||||||||
5 | Emil Tönshoff | 2000 | 501 | 25.50 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 25.31 | |||||||||
6 | Malthe Letting | 2001 | 486 | 25.76 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.53 | |||||||||
7 | Lucas Jensen | 2001 | 442 | 26.59 | ||||||
Vest-Brøndby | 26.22 | |||||||||
8 | Christian Ong Hansen | 2001 | 441 | 26.61 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.11 | |||||||||
9 | Jesper Schiødt | 2001 | 431 | 26.82 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 26.74 | |||||||||
10 | Rasmus Emil Poulsen | 2001 | 411 | 27.23 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.66 | |||||||||
11 | Patrick S. Hansen | 2000 | 397 | 27.55 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 27.96 | |||||||||
12 | Laurids Holme | 2000 | 384 | 27.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.44 | |||||||||
13 | Adrian Roed Schøning | 2000 | 364 | 28.36 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.76 | |||||||||
14 | Morten Kilhof | 2000 | 353 | 28.65 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 28.62 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Emil Kayerød-Rasmussen | 2002 | 517 | 25.23 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 25.22 | |||||||||
2 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 515 | 25.27 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 25.89 | |||||||||
3 | Rasmus Thode Møller | 2002 | 511 | 25.33 | ||||||
Farum Svømmeklub | 25.65 | |||||||||
4 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 486 | 25.76 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.59 | |||||||||
5 | Valdemar Brøns | 2003 | 484 | 25.79 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.53 | |||||||||
6 | Theodor L Munch-Jensen | 2002 | 474 | 25.98 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 25.78 | |||||||||
7 | Frederik Jørgensen | 2003 | 453 | 26.37 | ||||||
Farum Svømmeklub | 27.09 | |||||||||
8 | Mads Enghave | 2002 | 448 | 26.47 | ||||||
GTI | 26.31 | |||||||||
9 | Marcus Skøtt Haslev | 2002 | 445 | 26.52 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 26.08 | |||||||||
10 | Carl Emil Hertz Bugge | 2003 | 437 | 26.69 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.25 | |||||||||
11 | Marco Knudsen | 2003 | 428 | 26.88 | ||||||
GTI | 27.51 | |||||||||
11 | Nickolas Kofoed Thestrup | 2003 | 428 | 26.88 | ||||||
GTI | 26.93 | |||||||||
13 | Gustav Fabiansen | 2002 | 423 | 26.97 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.49 | |||||||||
14 | Jeppe Seelig Larsen | 2002 | 423 | 26.98 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.61 | |||||||||
15 | Kevin Liang | 2002 | 416 | 27.13 | ||||||
GTI | 26.41 | |||||||||
16 | Casper Koch Henriksen | 2002 | 415 | 27.14 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 27.54 | |||||||||
17 | Joshua P. Sidebotham | 2003 | 405 | 27.38 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.84 | |||||||||
18 | Mikkel Hemmingsen | 2002 | 387 | 27.78 | ||||||
Vest-Brøndby | 28.79 | |||||||||
19 | Oscar Thinghøjen | 2003 | 384 | 27.85 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 27.97 | |||||||||
19 | Thorvald Bomholt Larsen | 2003 | 384 | 27.85 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 27.75 | |||||||||
21 | Lucas Burmester | 2002 | 374 | 28.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.26 | |||||||||
21 | Oliver Bak Jensen | 2002 | 374 | 28.10 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.32 | |||||||||
23 | Alexander Stærkær | 2002 | 373 | 28.14 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 30.10 | |||||||||
24 | Frede Meincke | 2002 | 372 | 28.16 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 27.34 | |||||||||
25 | Michael Elliks | 2002 | 369 | 28.24 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 28.97 | |||||||||
26 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 367 | 28.28 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.77 | |||||||||
27 | Simon Als-Nielsen | 2003 | 359 | 28.49 | ||||||
Farum Svømmeklub | 28.48 | |||||||||
28 | Jakob Bjerg Snekkersten | 2003 | 339 | 29.05 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 28.47 | |||||||||
29 | Mikkel Brundert Hansen | 2002 | 329 | 29.32 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 29.88 | |||||||||
30 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 321 | 29.56 | ||||||
GTI | 29.86 | |||||||||
31 | Oliver Skadhauge | 2002 | 320 | 29.61 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 31.27 | |||||||||
32 | Benjamin Hougaard | 2003 | 308 | 29.98 | ||||||
Farum Svømmeklub | 29.31 | |||||||||
33 | Simon Rytter Eliasen | 2003 | 283 | 30.85 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 29.56 | |||||||||
34 | Julius Højgaard Allin | 2003 | 271 | 31.28 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 31.21 | |||||||||
35 | Thor Bjørn Skinne | 2003 | 180 | 35.88 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 37.33 | |||||||||
36 | William Jensen | 2002 | 169 | 36.62 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 39.23 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 383 | 27.89 | ||||||
GTI | 27.59 | |||||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | 374 | 28.10 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 28.17 | |||||||||
3 | Eigil Sigfusson | 2004 | 362 | 28.42 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.11 | |||||||||
4 | Frederik Lund Hirsbak | 2004 | 348 | 28.79 | ||||||
A6 | 38.72 | |||||||||
5 | Esben Rasmussen | 2004 | 344 | 28.90 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.52 | |||||||||
6 | Oscar Isberg | 2004 | 336 | 29.13 | ||||||
GTI | 29.06 | |||||||||
7 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 331 | 29.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 29.83 | |||||||||
8 | Troels Fode | 2004 | 330 | 29.31 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 29.85 | |||||||||
9 | Bjørn Cramer Hansen | 2004 | 320 | 29.62 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 29.75 | |||||||||
10 | Benjamin Koch Oltman Ande | 2004 | 304 | 30.10 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 34.93 | |||||||||
11 | Tobias Gammelvind | 2004 | 302 | 30.19 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | 31.00 | |||||||||
12 | Magnus Ulrik Larsen | 2005 | 283 | 30.85 | ||||||
GTI | 31.44 | |||||||||
13 | Lauritz Johansen | 2004 | 276 | 31.08 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 29.95 | |||||||||
14 | Sune Vergmann | 2005 | 264 | 31.56 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 32.41 | |||||||||
15 | Lucas T. Mortensen | 2004 | 262 | 31.63 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 33.41 | |||||||||
16 | Mikkel Nielsen | 2004 | 254 | 31.98 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.48 | |||||||||
17 | Daniel Bastholm | 2005 | 253 | 32.02 | ||||||
GTI | 32.14 | |||||||||
18 | Sigurd Chistopher Vickery | 2005 | 249 | 32.20 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.10 | |||||||||
19 | Axel Føns Voss | 2005 | 243 | 32.46 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.01 | |||||||||
20 | Gustav Mørk Rasmussen | 2005 | 240 | 32.60 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 32.76 | |||||||||
21 | Villads Brasch Jensen | 2004 | 237 | 32.70 | ||||||
GTI | 32.42 | |||||||||
22 | Furkan Guler | 2005 | 232 | 32.94 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Cilas Madsen | 2005 | 224 | 33.32 | ||||||
GTI | 33.14 | |||||||||
24 | Andreas Velschow Malmolin | 2005 | 214 | 33.87 | ||||||
Farum Svømmeklub | 33.32 | |||||||||
25 | Jonathan Skadhauge | 2005 | 213 | 33.90 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 35.60 | |||||||||
26 | Theodor Møller | 2005 | 197 | 34.80 | ||||||
Vest-Brøndby | 34.74 | |||||||||
27 | Gustav Hillestrøm | 2004 | 195 | 34.91 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.53 | |||||||||
28 | Frederik Rasmussen | 2005 | 189 | 35.28 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 34.71 | |||||||||
29 | Mathias W. Rasmussen | 2005 | 174 | 36.24 | ||||||
GTI | 37.08 | |||||||||
30 | Marius Mains | 2005 | 170 | 36.54 | ||||||
GTI | 36.58 | |||||||||
31 | Bjarke Søndergaard Jensen | 2004 | 145 | 38.52 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | ||||||||||
32 | Peter Mortensen | 2005 | 127 | 40.21 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 40.75 | |||||||||
- | Mats Krüger | 2004 | DNS | |||||||
Farum Svømmeklub | 31.14 | |||||||||
- | Nicklas Plank | 2004 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
GTI | 27.66 | |||||||||
- | Teodor Roed Schøning | 2005 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 34.70 | |||||||||
Løb 27, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2017 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Mads Mørkhøj Hartington | 2006 | 242 | 32.50 | ||||||
GTI | 30.28 | |||||||||
2 | Linus Heinrichsen | 2006 | 236 | 32.78 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
3 | Carl Emil Ljungdahl | 2006 | 228 | 33.12 | ||||||
Vest-Brøndby | 33.72 | |||||||||
4 | Peter K. M. Petersen | 2006 | 216 | 33.74 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 33.85 | |||||||||
5 | Viktor Fenger-Grøn | 2006 | 212 | 33.96 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 34.59 | |||||||||
6 | Jens Christian Koefoed | 2006 | 202 | 34.48 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 36.75 | |||||||||
7 | Asger Hvilsom | 2007 | 196 | 34.83 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.27 | |||||||||
8 | Erik Rasmussen | 2006 | 193 | 35.03 | ||||||
Vest-Brøndby | 35.29 | |||||||||
9 | Mark Dimon | 2006 | 186 | 35.46 | ||||||
GTI | 34.86 | |||||||||
10 | Magnus Rasmussen | 2006 | 174 | 36.26 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.17 | |||||||||
11 | Simon Hejbroch | 2006 | 172 | 36.39 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 37.11 | |||||||||
12 | Sebastian Egenhardt | 2006 | 168 | 36.65 | ||||||
Vest-Brøndby | 38.07 | |||||||||
13 | Marius Hedvang Segato | 2007 | 165 | 36.92 | ||||||
GTI | 38.88 | |||||||||
14 | Xander Ravn Grønholt | 2006 | 164 | 36.97 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.66 | |||||||||
15 | Oscar Serizawa | 2006 | 164 | 36.98 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.88 | |||||||||
16 | Victor Buck | 2007 | 160 | 37.30 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 38.64 | |||||||||
17 | Mikkel Munkholm | 2006 | 157 | 37.50 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 36.62 | |||||||||
17 | Oliver Holst Bøgeskov | 2006 | 157 | 37.50 | ||||||
GTI | 36.13 | |||||||||
19 | Alexander Oxenbøll | 2006 | 153 | 37.87 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 41.54 | |||||||||
20 | Nicolai Østergaard Hansen | 2007 | 147 | 38.38 | ||||||
GTI | 38.00 | |||||||||
21 | Frej Matias Krog | 2007 | 141 | 38.91 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 41.08 | |||||||||
22 | Martin Daniele | 2006 | 140 | 38.95 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 39.23 | |||||||||
23 | Anders Rye Gefke | 2008 | 138 | 39.18 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 41.26 | |||||||||
24 | Marcus Munk | 2007 | 137 | 39.23 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.70 | |||||||||
25 | Frederik Luca Lamprecht | 2006 | 134 | 39.55 | ||||||
GTI | 39.14 | |||||||||
26 | Anton Serizawa | 2006 | 131 | 39.81 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 40.97 | |||||||||
27 | Andreas Frommelt Hertz | 2008 | 124 | 40.57 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 45.13 | |||||||||
28 | Jonas Holm Clausen | 2006 | 119 | 41.16 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 37.40 | |||||||||
29 | Jonas Lykke Hergaard | 2007 | 119 | 41.18 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 42.47 | |||||||||
30 | Simon Hasting Toft | 2006 | 109 | 42.33 | ||||||
GTI | 44.09 | |||||||||
31 | Frederik William Holm | 2007 | 109 | 42.40 | ||||||
GTI | 39.58 | |||||||||
32 | Jacob Hwaiz | 2007 | 104 | 42.99 | ||||||
Vest-Brøndby | 41.92 | |||||||||
33 | Arthur Kvist Andreassen | 2007 | 104 | 43.00 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.08 | |||||||||
34 | Matil Kelm | 2007 | 88 | 45.48 | ||||||
Vest-Brøndby | 44.91 | |||||||||
35 | Sebastian Crone Larsen | 2008 | 86 | 45.78 | ||||||
GTI | ||||||||||
36 | Niels-Peter Hjortshøj | 2006 | 86 | 45.84 | ||||||
Solrød Svømmeklub | 42.45 | |||||||||
37 | Peter Damsø | 2007 | 83 | 46.27 | ||||||
Vest-Brøndby | 45.28 | |||||||||
38 | Luca de Masi | 2008 | 80 | 47.01 | ||||||
Helsingør Svømmeklub | 48.31 | |||||||||
39 | Alex Leander Dabelsteen | 2006 | 78 | 47.26 | ||||||
GTI | 42.78 | |||||||||
40 | William Zuk Rasmussen | 2008 | 73 | 48.30 | ||||||
GTI | ||||||||||
41 | Tristan Hovedskov Nielsen | 2007 | 69 | 49.35 | ||||||
GTI | 49.36 | |||||||||
42 | Raffaele Fu Giugno | 2007 | 61 | 51.40 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
43 | Bertram Hove | 2008 | 59 | 51.95 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
44 | August Thygesen | 2007 | 56 | 52.84 | ||||||
Vest-Brøndby | 53.94 | |||||||||
45 | Philip Kriwat Petersen | 2007 | 43 | 57.54 | ||||||
GTI | 54.81 | |||||||||
46 | Mads Duer Laurberg | 2008 | 39 | 59.51 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
47 | Cornelius Kvist Andreasse | 2008 | 37 | 1:00.60 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
48 | Mads Ulslev Parbst | 2008 | 32 | 1:03.53 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
49 | Alexander Juul Lorenzen | 2009 | 25 | 1:09.04 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Ditlev Queitsch | 2006 | DNS | |||||||
Vest-Brøndby | 34.98 | |||||||||
- | Oliver Luiten | 2006 | DNS | |||||||
Helsingør Svømmeklub | 39.44 | |||||||||
- | William F. Pilgaard | 2006 | DNS | |||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 40.27 | |||||||||
- | Hugo Haakansson | 2006 | DSQ | Tyvstart SW 4.4 | ||||||
Vest-Brøndby | 36.50 | |||||||||
- | Noah Nygaard | 2008 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
- | Oscar Norlander | 2006 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Holbæk Svømme Klub | 37.61 | |||||||||
- | Rasmus Egholm | 2006 | DSQ | EJB v 25m SW 5.2 | ||||||
Glostrup Svømmeklub | 37.17 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 24 september 2017 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 12:39 |