2021-11-30   07:08:55
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for GTI Cup

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  01 november 2017   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:46   
  Arrangr  Startfllesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 september 2017         
 
 
Lb 1, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Niels Ottosen  1998    640  31.03  1:06.36  1:42.66    2:19.70   
  Holbk Svmme Klub  2:17.94                 
                     
Frederik Rindshj  1999    621  31.73  1:07.88  1:44.27    2:21.10   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:18.72                 
                     
Daniel Christian  1998    604  32.14  1:08.36  1:45.54    2:22.45   
  Farum Svmmeklub  2:17.73                 
                     
Joakim Brnnum  1997    589  31.39  1:07.83  1:45.52    2:23.60   
  Holbk Svmme Klub  2:34.84                 
                     
Lasse Kriegel Skovrup  1998    555  33.38  1:11.36  1:49.20    2:26.53   
  Farum Svmmeklub  2:23.56                 
                     
Emil Toft  1998    544  33.16  1:10.47  1:48.80    2:27.49   
  Holbk Svmme Klub  2:28.34                 
                     
 
Lb 1, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Daln Ellegaard  2001    589  32.91  1:10.07  1:46.83    2:23.63   
  Lyngby Svmmeklub  2:23.42                 
                     
Lucas Hoffmann  2000    494  33.89  1:11.97  1:51.62    2:32.32   
  Helsingr Svmmeklub  2:27.62                 
                     
Matthus Vmosi  2000    412  36.30  1:18.04  1:59.94    2:41.80   
  Helsingr Svmmeklub  2:45.28                 
                     
Patrick S. Hansen  2000    323  39.01  1:24.78  2:10.29    2:55.52   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  2:56.46                 
                     
Rasmus Emil Poulsen  2001    217  42.26  1:31.48  2:24.46    3:20.37   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
Rasmus Steenberg  2000              DSQ  Tyvstart SW4.4 
  Gladsaxe Svmmeklub  2:31.34                 
                     
 
Lb 1, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Casper Mrkhj Hartington  2002    614  32.96  1:09.59  1:46.07    2:21.70   
  GTI  2:22.38                 
                     
Carl Emil Hertz Bugge  2003    436  35.82  1:17.04  1:58.43    2:38.78   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:44.43                 
                     
Oliver Bak Jensen  2002    417  35.73  1:16.64  1:59.26    2:41.13   
  Helsingr Svmmeklub  2:41.00                 
                     
Noah Koefoed Weiss  2003    404  36.50  1:18.04  2:00.62    2:42.89   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:45.11                 
                     
Joshua P. Sidebotham  2003    400  37.32  1:19.11  2:01.98    2:43.46   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:56.12                 
                     
Emil Steenberg  2002    387  37.56  1:20.66  2:02.98    2:45.17   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:49.90                 
                     
Valdemar Brns  2003    387  36.94  1:18.80  2:02.07    2:45.24   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:53.86                 
                     
Oliver Lystlund  2003    385  37.19  1:20.16  2:03.20    2:45.49   
  Holbk Svmme Klub  2:46.72                 
                     
Casper Koch  2002    370  37.41  1:20.26  2:03.83    2:47.75   
  GTI  2:45.07                 
                     
10  Silas Bjsen  2002    360  37.30  1:19.83  2:03.65    2:49.21   
  Holbk Svmme Klub  2:50.13                 
                     
11  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    351  37.69  1:21.29  2:06.91    2:50.66   
  Helsingr Svmmeklub  2:58.63                 
                     
12  Oliver Sgaard-Andersen  2003    346  39.04  1:23.69  2:08.48    2:51.45   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:59.07                 
                     
13  Esben Brasch Jensen  2003    327  40.12  1:24.71  2:09.72    2:54.73   
  GTI  2:55.87                 
                     
14  Michael Elliks  2002    309  39.28  1:24.26  2:10.93    2:57.97   
  VAT Copenhagen-MK31  2:54.95                 
                     
15  Victor Toftehj  2003    292  41.81  1:27.79  2:14.23    3:01.45   
  A6  2:55.54                 
                     
16  William Jensen  2002    159  47.89  1:43.82  2:42.81    3:42.08   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:43.10                 
                     
 
Lb 1, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Marcus Englev  2004    400  36.29  1:18.19  2:01.23    2:43.33   
  GTI  2:46.68                 
                     
Troels Fode  2004    388  38.63  1:21.53  2:04.00    2:45.03   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:47.48                 
                     
Anders K. Kortegaard  2004    383  37.90  1:20.95  2:04.78    2:45.77   
  A6  2:52.26                 
                     
Sebastian Greisen  2004    342  39.40  1:23.98  2:08.07    2:52.21   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:00.17                 
                     
Tobias Gammelvind  2004    328  40.81  1:25.36  2:09.92    2:54.62   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:07.70                 
                     
Esben Rasmussen  2004    279  38.53  1:25.98  2:16.95    3:04.17   
  Vest-Brndby  3:02.32                 
                     
Mikkel Nielsen  2004    238  43.60  1:34.36  2:26.19    3:14.11   
  Holbk Svmme Klub  3:19.82                 
                     
Mauritz Otzen  2005    214  44.68  1:35.63  2:26.30    3:21.08   
  Vest-Brndby  3:33.56                 
                     
Mathias Olsen  2005    192  46.50  1:39.27  2:34.82    3:28.52   
  GTI  3:34.62                 
                     
10  Andreas Velschow Malmolin  2005    185  46.76  1:40.48  2:36.74    3:31.06   
  Farum Svmmeklub  3:26.14                 
                     
11  Gustav Mrk Rasmussen  2005    169  46.40  1:41.91  2:39.59    3:37.74   
  Holbk Svmme Klub  4:05.50                 
                     
Anton Skov Grell  2004              DSQ  ESB v/75m SW7.6 
  Glostrup Svmmeklub  3:41.05                 
                     
 
Lb 1, 200m Brystsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mrkhj Hartington  2006    289  40.97  1:27.55  2:15.24    3:02.14   
  GTI  3:03.76                 
                     
Erik Rasmussen  2006    192  47.12  1:40.52  2:34.16    3:28.59   
  Vest-Brndby  3:45.63                 
                     
Viktor Fenger-Grn  2006    144  49.52  1:50.34  2:50.31    3:49.43   
  Glostrup Svmmeklub  3:32.72                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 november 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:46 
 
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:26   
  Arrangr  Startfllesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 september 2017         
 
 
Lb 2, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Anna Wermuth  1996    708  33.83  1:11.91  1:51.05    2:30.92   
  H2Odense  2:26.50                 
                     
Joline Hstman  1988    668  35.09  1:13.62  1:53.43    2:33.92   
  Helsingr Svmmeklub  2:34.28                 
                     
Pernille Jensen  1998    592  36.08  1:16.36  1:58.08    2:40.19   
  Holbk Svmme Klub  2:39.05                 
                     
Marta Kruse Johansen  2000    440  39.80  1:23.48  2:09.64    2:56.87   
  Helsingr Svmmeklub  2:51.33                 
                     
 
Lb 2, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Zenia Aarestrup  2001    558  37.84  1:19.35  2:01.42    2:43.45   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:47.18                 
                     
Sofie Villum Frch  2002    531  37.75  1:20.10  2:02.83    2:46.10   
  Helsingr Svmmeklub  2:46.68                 
                     
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    530  37.24  1:19.35  2:02.17    2:46.27   
  GTI  2:57.01                 
                     
Amanda Hietala  2002    504  38.65  1:22.07  2:04.80    2:49.07   
  Helsingr Svmmeklub  2:52.33                 
                     
Signe Fich Hansen  2002    455  39.84  1:24.28  2:09.40    2:54.94   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:51.54                 
                     
Ida Bekker Poulsen  2002    285  44.58  1:38.16  2:33.54    3:24.38   
  Solrd Svmmeklub  3:22.60                 
                     
 
Lb 2, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kirstine Mrk Rasmussen  2003    546  36.48  1:18.20  2:01.08    2:44.64   
  Holbk Svmme Klub  2:36.10                 
                     
Josefine Zebitz  2004    475  38.88  1:23.32  2:07.93    2:52.41   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:23.27                 
                     
Caroline Wiuff Jensen  2004    469  38.32  1:22.29  2:07.91    2:53.19   
  Vest-Brndby  2:51.16                 
                     
Emma Ekman  2004    461  39.50  1:23.86  2:09.08    2:54.14   
  A6  2:56.35                 
                     
Olivia Callesen  2004    451  39.28  1:23.43  2:08.96    2:55.47   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:58.54                 
                     
Laura Vangkilde  2004    447  39.47  1:24.40  2:09.82    2:55.99   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:58.24                 
                     
Freja Mller  2004    432  41.77  1:26.75  2:13.00    2:57.96   
  A6  2:56.62                 
                     
Julie Wolter  2003    426  40.93  1:27.09  2:12.98    2:58.76   
  GTI  3:02.35                 
                     
Dagmar Boeck  2004    414  39.25  1:25.81  2:13.39    3:00.44   
  Farum Svmmeklub  3:00.91                 
                     
10  Mia Mrk Kuramoto  2003    400  40.43  1:26.84  2:14.99    3:02.60   
  Helsingr Svmmeklub  2:59.48                 
                     
11  Jasmin Philip  2004    399  40.11  1:26.63  2:14.61    3:02.76   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:00.59                 
                     
12  Malou Soelberg  2004    390  41.96  1:29.56  2:17.07    3:04.07   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:24.22                 
                     
13  Nicoline H. Baadsgaard  2004    389  39.23  1:26.11  2:15.21    3:04.22   
  GTI  3:01.18                 
                     
14  Line Thode Mller  2004    358  42.35  1:32.44  2:22.04    3:09.47   
  Farum Svmmeklub  3:09.24                 
                     
15  Lykke Gttrup Jensen  2004    338  43.92  1:32.97  2:23.17    3:13.14   
  Vest-Brndby  3:22.92                 
                     
16  Maja Buck  2004    336  43.52  1:33.17  2:25.02    3:13.46   
  Holbk Svmme Klub  3:18.82                 
                     
17  Nomi I. K. Schau  2004    305  44.03  1:34.42  2:27.09    3:19.90   
  GTI  3:40.60                 
                     
Mathilda Hyldal Jung  2004              DNS   
  A6  2:46.53                 
                     
 
Lb 2, 200m Brystsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ofelia Vejsager Nddekr  2005    561  36.70  1:18.32  2:01.03    2:43.07   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:56.93                 
                     
Maya Hauerberg Terp  2005    448  40.25  1:24.54  2:09.85    2:55.77   
  A6  3:07.43                 
                     
Jasmin Egeskov Andersen  2005    448  40.25  1:26.06  2:11.44    2:55.85   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:25.21                 
                     
Rebecca Petersen  2005    447  40.20  1:25.20  2:10.96    2:55.89   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:05.88                 
                     
Caroline Villum Frch  2005    421  39.24  1:24.73  2:12.36    2:59.54   
  Helsingr Svmmeklub  3:06.82                 
                     
Freya Ry Nielsen  2005    375  41.04  1:29.17  2:18.20    3:06.45   
  Glostrup Svmmeklub  3:12.42                 
                     
Silja Brage  2005    368  43.66  1:32.13  2:20.43    3:07.78   
  A6  3:17.11                 
                     
Kirstine Haunstrup Larsen  2005    350  43.63  1:33.62  2:23.15    3:10.79   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:17.41                 
                     
Anne Sepstrup-Skjoldner  2005    349  42.63  1:31.82  2:22.90    3:11.00   
  Solrd Svmmeklub  3:34.05                 
                     
10  Agnete Hyer  2005    330  44.64  1:34.36  2:26.17    3:14.58   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:21.87                 
                     
11  Anna Mundt Karup  2005    327  43.37  1:33.46  2:25.07    3:15.22   
  Holbk Svmme Klub  3:19.91                 
                     
12  Matilde Schmidt-Lund  2005    310  45.83  1:37.20  2:28.29    3:18.72   
  Hovedstadens Svmmeklub  3:24.54                 
                     
13  Natascha Packert-Frandsen  2005    304  43.97  1:35.33  2:28.32    3:20.03   
  Vest-Brndby  3:33.13                 
                     
14  Julie Merl Larsen  2005    296  46.33  1:37.88  2:29.76    3:21.92   
  A6  3:25.92                 
                     
15  Frida Hj Andersen  2005    290  46.74  1:39.59  2:31.73    3:23.21   
  GTI  3:22.38                 
                     
16  Anna sterby  2005    282  45.33  1:37.57  2:31.86    3:25.04   
  Glostrup Svmmeklub  3:35.48                 
                     
17  Mathilde Rmer  2006    272  47.75  1:40.59  2:35.23    3:27.54   
  Farum Svmmeklub  3:32.39                 
                     
18  Nynne Zandra Savanna Oppe  2006    270  47.63  1:40.41  2:34.68    3:28.15   
  Solrd Svmmeklub  3:34.94                 
                     
19  Mathilde U. Thorborg  2005    260  46.71  1:40.89  2:37.19    3:30.60   
  Vest-Brndby  3:26.47                 
                     
20  Leonora M Postgaard  2006    241  46.57  1:41.90  2:38.80    3:36.10   
  Glostrup Svmmeklub  3:27.89                 
                     
21  Felicia N. Nielsen  2006    229  50.02  1:46.02  2:43.66    3:39.85   
  GTI  3:52.49                 
                     
22  Malene Dithmar  2006    195  52.43  1:53.34  2:54.18    3:51.95   
  GTI  3:55.63                 
                     
Ana Rosa Kragh  2005              DSQ  ESB v/100m SW7.6 
  Hovedstadens Svmmeklub  3:04.77                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:26 
 
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  11:20   
  Arrangr  Startfllesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 september 2017         
 
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jkupsson  1994    738  26.25        54.13   
  Farum Svmmeklub  51.75                 
                     
Kevin Witt Christensen  1995    700  26.84        55.09   
  Farum Svmmeklub  54.12                 
                     
Andreas Kaas Elmgreen  1999    659  27.63        56.19   
  Lyngby Svmmeklub  54.49                 
                     
Mikkel-Emil Rosenbom  1999    575  28.39        58.80   
  Lyngby Svmmeklub  59.02                 
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    561  28.82        59.31   
  Lyngby Svmmeklub  57.54                 
                     
Jakob Schmidt  1999    551  28.67        59.67   
  Holbk Svmme Klub  57.60                 
                     
Linus Koefoed Weiss  1999    538  28.87        1:00.12   
  Hovedstadens Svmmeklub  58.19                 
                     
Jacob Funch Jrgensen  1999    510  29.83        1:01.20   
  GTI  1:01.06                 
                     
Jesper Frost Thomsen  1997    498  29.77        1:01.70   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:01.37                 
                     
10  Mads Andersen  1998    452  31.15        1:03.73   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  1:02.63                 
                     
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederik Riedel Lentz  2001    579  28.43        58.69   
  Gladsaxe Svmmeklub  58.70                 
                     
Julius Munk  2000    560  29.15        59.32   
  Helsingr Svmmeklub  1:01.25                 
                     
Christian Crone  2001    468  30.67        1:02.97   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:02.50                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    449  31.33        1:03.84   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:00.89                 
                     
Oliver Thor Srensen  2000    440  30.42        1:04.31   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:02.29                 
                     
Mads Toft  2001    427  32.14        1:04.96   
  Holbk Svmme Klub  1:02.54                 
                     
Jesper Schidt  2001    341  33.49        1:09.99   
  Helsingr Svmmeklub  1:11.39                 
                     
Marcus Munkholm  2001    331  33.47        1:10.68   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:10.68                 
                     
Patrick S. Hansen  2000    283  37.02        1:14.47   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:12.42                 
                     
Christian Ong Hansen  2001              DSQ  F. neddyk afs. SW6.4 
  Farum Svmmeklub  1:05.68                 
                     
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
David Arneskov  2002    489  30.21        1:02.09   
  Holbk Svmme Klub  1:01.28                 
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    460  31.18        1:03.33   
  GTI  1:04.04                 
                     
Johan Heeno Rasmussen  2002    443  31.45        1:04.17   
  Helsingr Svmmeklub  1:03.82                 
                     
Jens Bomgaard  2002    423  31.73        1:05.13   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:07.00                 
                     
Marcus Sktt Haslev  2002    421  31.44        1:05.24   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:02.47                 
                     
Frederik Pedersen  2002    408  32.69        1:05.93   
  Holbk Svmme Klub  1:06.64                 
                     
Theodor L Munch-Jensen  2002    402  31.43        1:06.24   
  Solrd Svmmeklub  1:08.71                 
                     
Gustav Fabiansen  2002    399  32.56        1:06.45   
  Lyngby Svmmeklub  1:06.89                 
                     
Tobias Davidsen  2003    395  32.24        1:06.62   
  Vest-Brndby  1:08.82                 
                     
10  Mads Baltzer  2002    386  33.14        1:07.17   
  GTI  1:08.73                 
                     
11  Thorvald Bomholt Larsen  2003    365  32.96        1:08.45   
  Helsingr Svmmeklub  1:11.78                 
                     
12  Alexander E. Pedersen  2002    356  33.48        1:09.02   
  Holbk Svmme Klub  1:10.51                 
                     
13  Oliver Steenberg  2002    344  33.89        1:09.79   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:09.26                 
                     
14  Marco Knudsen  2003    343  33.48        1:09.84   
  GTI  1:10.70                 
                     
15  Casper Koch  2002    342  34.20        1:09.90   
  GTI  1:10.52                 
                     
16  Casper Koch Henriksen  2002    333  33.93        1:10.53   
  Lyngby Svmmeklub  1:12.03                 
                     
17  Simon Bergendorff  2002    332  34.89        1:10.63   
  VAT Copenhagen-MK31  1:13.39                 
                     
18  Jeppe Seelig Larsen  2002    292  34.66        1:13.68   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:15.07                 
                     
19  Kristoffer H. Jensen  2003    292  35.42        1:13.70   
  GTI  1:15.65                 
                     
20  Oliver Skadhauge  2002    285  36.48        1:14.28   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:13.52                 
                     
21  Frede Meincke  2002    269  36.40        1:15.70   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:14.54                 
                     
22  Simon Rytter Eliasen  2003    266  37.33        1:16.04   
  Holbk Svmme Klub  1:18.06                 
                     
23  Samuel Risager  2003    228  38.75        1:20.07   
  Glostrup Svmmeklub  1:20.85                 
                     
24  Asger Johansen  2003    226  38.22        1:20.28   
  Glostrup Svmmeklub  1:29.87                 
                     
25  Magnus Bklund Thygesen  2003    140  44.24        1:34.01   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
26  Thor Bjrn Skinne  2003    137  44.77        1:34.74   
  Solrd Svmmeklub                   
                     
Johannes K. Larsen  2002              DNS   
  Farum Svmmeklub  1:06.97                 
                     
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emil Sby  2004    347  33.73        1:09.55   
  GTI  1:08.07                 
                     
Eigil Sigfusson  2004    323  34.96        1:11.23   
  Helsingr Svmmeklub  1:12.94                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    314  35.59        1:11.90   
  GTI  1:11.25                 
                     
Nicklas Plank  2004    313  34.16        1:12.00   
  GTI  1:14.20                 
                     
Emil Witzner Hansen  2004    277  36.17        1:14.97   
  A6  1:15.76                 
                     
Cornelius Olsen  2005    273  36.59        1:15.40   
  Farum Svmmeklub  1:13.35                 
                     
Bjrn Cramer Hansen  2004    272  36.76        1:15.43   
  Helsingr Svmmeklub  1:23.68                 
                     
Magnus Ulrik Larsen  2005    223  37.75        1:20.66   
  GTI  1:38.31                 
                     
Lauritz Johansen  2004    215  38.60        1:21.65   
  Glostrup Svmmeklub  1:22.97                 
                     
10  Sune Vergmann  2005    196  39.92        1:24.13   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:26.81                 
                     
11  Daniel Bastholm  2005    178  41.58        1:26.86   
  GTI  1:35.42                 
                     
12  William Mitchell  2004    167  42.85        1:28.72   
  Vest-Brndby  1:38.47                 
                     
13  Theodor Mller  2005    166  45.04        1:28.85   
  Vest-Brndby  1:28.89                 
                     
14  Mathias W. Rasmussen  2005    147  45.07        1:32.68   
  GTI  1:41.37                 
                     
15  Cilas Madsen  2005    134  46.25        1:35.53   
  GTI  1:35.73                 
                     
16  Anders Thgersen  2005    132  46.33        1:35.98   
  Glostrup Svmmeklub  1:34.70                 
                     
17  Mathias Olsen  2005    128  48.40        1:36.99   
  GTI  1:49.52                 
                     
18  Furkan Guler  2005    106  49.87        1:43.15   
  Holbk Svmme Klub                   
                     
19  Mathias Bklund Thygesen  2005    98  49.67        1:45.99   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
20  Peter Mortensen  2005    89  53.11        1:49.30   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
Bjarke Sndergaard Jensen  2004              DSQ  EFB 75m SW6.5 
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
                     
 
Lb 3, 100m Rygsvmning Herrer, Finaler rg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Carl Emil Ljungdahl  2006    222  39.91        1:20.75   
  Vest-Brndby  1:19.64                 
                     
Vincent Borup Schrer  2006    179  41.55        1:26.74   
  GTI  1:27.87                 
                     
Hugo Haakansson  2006    177  43.27        1:27.08   
  Vest-Brndby  1:34.02                 
                     
Peter K. M. Petersen  2006    172  43.68        1:27.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:29.72                 
                     
Asger Hvilsom  2007    161  42.99        1:29.90   
  Helsingr Svmmeklub  1:35.37                 
                     
Linus Heinrichsen  2006    154  44.93        1:31.08   
  Helsingr Svmmeklub  1:31.69                 
                     
Frederik Luca Lamprecht  2006    153  43.71        1:31.45   
  GTI  1:32.22                 
                     
Victor Buck  2007    152  45.01        1:31.47   
  Holbk Svmme Klub  1:36.27                 
                     
Oscar Norlander  2006    152  44.48        1:31.59   
  Holbk Svmme Klub  1:44.30                 
                     
10  Rasmus Egholm  2006    143  44.24        1:33.39   
  Glostrup Svmmeklub  1:35.39                 
                     
11  Rodi Cetinkaya  2006    134  46.30        1:35.53   
  Vest-Brndby  1:33.23                 
                     
12  Nicklas Reinstrup  2006    133  45.66        1:35.69   
  Helsingr Svmmeklub  1:42.51                 
                     
13  Oliver Holst Bgeskov  2006    132  48.95        1:35.98   
  GTI  1:43.95                 
                     
14  Simon Hejbroch  2006    131  46.21        1:36.08   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:57.00                 
                     
15  William F. Pilgaard  2006    124  49.35        1:37.90   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:36.32                 
                     
16  Jens Christian Koefoed  2006    123  47.81        1:38.12   
  Helsingr Svmmeklub  1:45.52                 
                     
17  Anders Rye Gefke  2008    120  48.46        1:38.98   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
18  Andreas Frommelt Hertz  2008    120  48.85        1:39.08   
  Helsingr Svmmeklub  2:04.84                 
                     
19  Marius Hedvang Segato  2007    118  47.53        1:39.66   
  GTI  1:45.35                 
                     
20  Anton Serizawa  2006    113  49.60        1:41.13   
  Glostrup Svmmeklub  1:46.57                 
                     
21  Laurits Hjgaard Allin  2006    99  51.39        1:45.48   
  Helsingr Svmmeklub  1:51.42                 
                     
22  Simon Hasting Toft  2006    99  49.73        1:45.74   
  GTI  1:48.30                 
                     
23  Frej Matias Krog  2007    97  53.10        1:46.13   
  Holbk Svmme Klub  1:46.07                 
                     
24  Jacob Hwaiz  2007    94  53.62        1:47.46   
  Vest-Brndby  1:49.46                 
                     
25  Nicolai stergaard Hansen  2007    93  51.88        1:47.89   
  GTI  1:51.03                 
                     
26  Matil Kelm  2007    88  52.59        1:49.96   
  Vest-Brndby  2:05.18                 
                     
27  Peter Dams  2007    86  55.39        1:50.51   
  Vest-Brndby  2:02.14                 
                     
28  Jonas Lykke Hergaard  2007    78  53.70        1:54.22   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:55.79                 
                     
29  Luca de Masi  2008    74  56.93        1:56.04   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
30  Alex Leander Dabelsteen  2006    74  56.52        1:56.30   
  GTI  2:08.84                 
                     
31  William Zuk Rasmussen  2008    59  1:00.72        2:05.52   
  GTI                   
                     
32  August Thygesen  2007    55  1:02.27        2:08.16   
  Vest-Brndby  2:15.73                 
                     
Marcus Munk  2007              DNS   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
Oliver Luiten  2006              DNS   
  Helsingr Svmmeklub  1:46.30                 
                     
Arthur Kvist Andreassen  2007              DSQ  EFB 50m SW6.5 
  Vest-Brndby  1:50.32                 
                     
Jonas Holm Clausen  2006              DSQ  EFB50 SW6.5 
  Helsingr Svmmeklub  1:45.78                 
                     
Niels-Peter Hjortshj  2006              DSQ  EFB 50m SW6.5 
  Solrd Svmmeklub  2:07.24                 
                     
Oscar Serizawa  2006              DSQ  EFB 75m SW6.5 
  Glostrup Svmmeklub  1:55.07                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  11:20 
 
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:12   
  Arrangr  Startfllesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 september 2017         
 
 
Lb 4, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Victoria Bierre  2000    732  29.58        1:01.05   
  Gladsaxe Svmmeklub  58.96                 
                     
Laura Glerup Jensen  1998    671  30.43        1:02.83   
  H2Odense  1:01.56                 
                     
Emma Maage  1999    615  31.31        1:04.70   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:03.67                 
                     
Maria Grandt  1998    581  32.73        1:05.93   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:08.17                 
                     
Emma Anne Ljungstrm  1999    542  33.06        1:07.48   
  Holbk Svmme Klub  1:03.74                 
                     
Luna Donde Feilberg  2000    508  34.07        1:08.96   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:11.13                 
                     
Freja Gram  1999    499  33.89        1:09.34   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:08.34                 
                     
Katrine Tetzschner Madsen  2000    489  33.78        1:09.82   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:09.14                 
                     
Emma Bjrnholdt  2000    472  33.80        1:10.64   
  Lyngby Svmmeklub  1:08.86                 
                     
10  Freja A. Skov  2000    448  34.03        1:11.89   
  Helsingr Svmmeklub  1:09.04                 
                     
11  Amanda Hjberg  1998    421  36.25        1:13.39   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:07.75                 
                     
12  Clara Marott Schelde  2000    420  35.72        1:13.46   
  Farum Svmmeklub  1:13.89                 
                     
13  Natascha Bonnn Sjgren  2000    393  36.14        1:15.12   
  Vest-Brndby  1:12.51                 
                     
Simone Jrgensen  1999              DSQ  Nedd. v afslut SW 6. 
  Farum Svmmeklub  1:16.13                 
                     
 
Lb 4, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicoline Ingeman-Petersen  2002    581  31.41        1:05.92   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:03.45                 
                     
Johanne Hingebjerg  2002    581  32.34        1:05.93   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:05.79                 
                     
Zara Wendel  2002    541  32.26        1:07.51   
  Holbk Svmme Klub  1:08.11                 
                     
Karla Louise Balle  2001    530  32.22        1:07.98   
  Helsingr Svmmeklub  1:10.04                 
                     
Claudia Sperling  2002    475  34.05        1:10.49   
  Lyngby Svmmeklub  1:08.39                 
                     
Regitze Lyngfeldt  2002    392  36.90        1:15.18   
  Helsingr Svmmeklub  1:12.34                 
                     
Michelle Mortensen  2002    381  36.50        1:15.87   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:14.88                 
                     
Sofia Levisen  2002    368  37.18        1:16.77   
  Solrd Svmmeklub  1:16.13                 
                     
Lrke Sams Svenningsen  2002    318  39.66        1:20.61   
  Solrd Svmmeklub  1:25.04                 
                     
10  Sofie Marie Kofoed-Hansen  2002    147  51.07        1:44.12   
  Solrd Svmmeklub  1:46.56                 
                     
11  Jasmin Danielsen  2001    136  51.63        1:46.87   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:49.44                 
                     
Katrine Brandt Nielsen  2002              DSQ  Neddryk v afsl SW6.4 
  Lyngby Svmmeklub  1:11.13                 
                     
 
Lb 4, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Terese Kjller Rudbeck  2003    523  33.27        1:08.30   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:06.75                 
                     
Ella Stenholt  2003    514  33.05        1:08.67   
  Lyngby Svmmeklub  1:10.13                 
                     
Mathilde Maria Thorsen  2004    493  33.44        1:09.62   
  Helsingr Svmmeklub  1:09.80                 
                     
Esther Else Grubert  2003    492  34.07        1:09.70   
  Gladsaxe Svmmeklub  1:10.50                 
                     
Linnea Hietala  2004    491  33.42        1:09.74   
  Helsingr Svmmeklub  1:09.85                 
                     
Sofie Maage  2003    486  34.08        1:09.97   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:10.16                 
                     
Sofia Norre Bendt  2003    460  34.76        1:11.27   
  Lyngby Svmmeklub  1:11.17                 
                     
Sidse M. . Engsbro  2004    440  35.97        1:12.31   
  GTI  1:12.94                 
                     
Emma Hebsgaard Nielsen  2003    431  35.44        1:12.83   
  GTI  1:13.37                 
                     
10  Maya Ehlers Hansen  2004    427  36.24        1:13.04   
  Farum Svmmeklub  1:18.79                 
                     
11  Maria Hagen  2003    423  35.43        1:13.27   
  Lyngby Svmmeklub  1:12.79                 
                     
12  Olivia Ida Madsen  2003    414  35.24        1:13.79   
  Helsingr Svmmeklub  1:16.64                 
                     
13  Maj Jensen  2003    407  35.27        1:14.23   
  Farum Svmmeklub  1:14.38                 
                     
14  Thea Pedersen  2003    406  36.19        1:14.28   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:14.62                 
                     
15  Emma Zambrano Thorsen  2004    403  36.18        1:14.50   
  Vest-Brndby  1:13.57                 
                     
16  Annika Lundin Brockdorff  2003    400  36.44        1:14.66   
  Lyngby Svmmeklub  1:18.08                 
                     
17  Ulrikke Juul Seborg  2003    397  35.67        1:14.86   
  Helsingr Svmmeklub  1:17.06                 
                     
18  Anna Myhre Rottensten  2003    381  36.61        1:15.85   
  Lyngby Svmmeklub  1:21.36                 
                     
19  Isabel Lillebk  2004    374  37.48        1:16.34   
  A6  1:15.23                 
                     
20  Mia Lindberg  2003    374  36.67        1:16.37   
  Hovedstadens Svmmeklub  1:13.58                 
                     
21  Cathrine Toftelund Larsen  2003    367  36.69        1:16.84   
  Lyngby Svmmeklub  1:15.35                 
                     
22  Cornelia Vmosi  2004    346  37.73        1:18.34   
  Helsingr Svmmeklub  1:18.91                 
                     
23  Clara Sass Husum  2004    344  38.00        1:18.50   
  A6  1:13.79                 
                     
24  Anne Sofie Devantier  2004    342  37.16        1:18.67   
  Vest-Brndby  1:18.78                 
                     
25  Clara Schmedes  2004    333  38.05        1:19.32   
  GTI  1:20.98                 
                     
26  Annika Egenhardt  2003    320  38.65        1:20.38   
  Vest-Brndby  1:17.45                 
                     
27  Johanne Jonstrup Liisberg  2003    309  38.58        1:21.33   
  Holbk Svmme Klub  1:22.05                 
                     
28  Kristine G. Skjrbk  2004    290  40.76        1:23.05   
  Helsingr Svmmeklub  1:23.65                 
                     
29  Ellen A. Skov  2003    283  40.23        1:23.79   
  Helsingr Svmmeklub  1:21.57                 
                     
30  Silje Juhl Nielsen  2003    280  40.04        1:24.06   
  Solrd Svmmeklub  1:30.00                 
                     
31  Naya Dige  2003    271  41.19        1:24.94   
  Farum Svmmeklub  1:39.05                 
                     
32  Julie Dahl  2004    258  41.94        1:26.34   
  Glostrup Svmmeklub  1:23.96                 
                     
33  Ida Mrk  2004    253  41.61        1:26.92   
  GTI  1:40.16                 
                     
Karoline K. Larsen  2004              DNS   
  Farum Svmmeklub  1:18.74                 
                     
 
Lb 4, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Emmely stman Pedersen  2005    428  35.48        1:13.01   
  Helsingr Svmmeklub  1:12.60                 
                     
Caroline Trjgaard  2005    427  35.20        1:13.06   
  Helsingr Svmmeklub  1:14.44                 
                     
Julie Liv Madsen  2006    349  37.33        1:18.12   
  GTI  1:25.38                 
                     
Mikkeline Rud Wiberg  2005    327  38.00        1:19.83   
  Helsingr Svmmeklub  1:19.99                 
                     
Malou Nielsen  2005    322  39.26        1:20.27   
  Farum Svmmeklub  1:24.88                 
                     
Ella Gohr Metz  2005    307  39.35        1:21.54   
  Vest-Brndby  1:22.48                 
                     
Thea Mikkelsen  2005    305  39.94        1:21.72   
  Glostrup Svmmeklub  1:25.77                 
                     
Julie Segato  2005    302  39.10        1:22.00   
  GTI  1:32.50                 
                     
Alberte Pedersen  2006    280  41.57        1:24.05   
  Holbk Svmme Klub  1:29.01                 
                     
10  Natacha Munch  2005    276  41.30        1:24.49   
  Solrd Svmmeklub  1:27.19                 
                     
11  Rebecca Maria Bagger  2005    265  41.94        1:25.57   
  Helsingr Svmmeklub  1:26.07                 
                     
12  Mathilde Holm Villadsen  2006    256  43.51        1:26.64   
  Solrd Svmmeklub  1:27.96                 
                     
13  Marie Nissov-Johansen  2006    247  43.17        1:27.59   
  Vest-Brndby  1:28.43                 
                     
14  Mille Korndal-Henriksen  2005    246  42.65        1:27.81   
  Farum Svmmeklub  1:32.67                 
                     
15  Filippa Martinsen  2005    222  44.75        1:30.87   
  Helsingr Svmmeklub  1:27.69                 
                     
16  Ida Jacobsen  2005    221  44.31        1:30.90   
  Vest-Brndby  1:33.11                 
                     
17  Lrke Marie Clausen  2005    221  44.37        1:30.95   
  GTI  1:35.34                 
                     
18  Alberte Crone Larsen  2006    219  44.08        1:31.20   
  GTI  1:36.48                 
                     
19  Anna Blom Bygum  2006    214  44.79        1:31.86   
  Vest-Brndby  1:29.67                 
                     
20  Rikke Therp  2006    212  44.96        1:32.26   
  Vest-Brndby  1:35.87                 
                     
21  Arendse Arrild Lyngfeldt  2006    211  45.97        1:32.32   
  Helsingr Svmmeklub  1:33.70                 
                     
22  Mathilde Willumsen  2006    208  47.18        1:32.73   
  GTI  1:41.02                 
                     
23  Andrea Seborg  2006    204  44.56        1:33.36   
  Helsingr Svmmeklub  1:41.38                 
                     
24  Hanna Rrbech  2006    203  46.27        1:33.62   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:36.84                 
                     
25  Jaqueline Haack  2006    201  44.66        1:33.81   
  Solrd Svmmeklub  1:45.27                 
                     
26  Emma Haagen  2006    200  46.68        1:33.95   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:36.30                 
                     
27  Alberte K. Andersen  2006    200  47.02        1:34.07   
  Vest-Brndby  1:33.51                 
                     
28  Lucca Kanstrup-Clausen  2006    188  46.01        1:36.04   
  Helsingr Svmmeklub  1:40.39                 
                     
29  Caroline Sgaard Pedersen  2005    185  46.62        1:36.49   
  Helsingr Svmmeklub  1:33.37                 
                     
30  Wilma Nrgaard  2006    181  47.21        1:37.16   
  Vest-Brndby  1:38.71                 
                     
31  Rebecca Ella Madsen  2006    173  49.98        1:38.71   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:39.15                 
                     
32  Mathilde Thor Mller  2005    172  47.84        1:38.77   
  Farum Svmmeklub  1:36.95                 
                     
33  Line Pedersen  2005    162  49.20        1:40.75   
  Glostrup Svmmeklub  1:39.67                 
                     
34  Olga Vejlby  2006    161  48.97        1:41.03   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
35  Philippa Mitchell  2006    158  50.09        1:41.66   
  Vest-Brndby  1:38.76                 
                     
36  Frederikke Syberg Glud  2006    156  48.41        1:42.08   
  Helsingr Svmmeklub  1:43.91                 
                     
37  Daniella Anderson  2006    127  47.65        1:49.35   
  Solrd Svmmeklub                   
                     
Fiona Emilie West  2006              DNS   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
Anna Bay-Jensen  2006              DSQ  EFB 25m SW6.5 
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
Charlotte Hjortshj  2006              DSQ  EFb 75m SW6.5 
  Solrd Svmmeklub  1:57.68                 
                     
 
Lb 4, 100m Rygsvmning Damer, Finaler rg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m        Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maya Amstrup Riis  2007    195  46.00        1:34.85   
  Vest-Brndby  1:35.22                 
                     
Signe C. H. Naaby  2007    172  46.98        1:38.92   
  GTI  1:51.36                 
                     
Anna Fiona Nybll  2007    168  47.32        1:39.66   
  Glostrup Svmmeklub  1:38.53                 
                     
Ulrikke Skjth-Rasmussen  2007    167  51.09        1:39.89   
  Helsingr Svmmeklub  1:43.36                 
                     
Annika Frederiksen  2007    154  51.20        1:42.52   
  GTI  1:54.95                 
                     
Hannah Bjerg Hagens  2007    151  49.98        1:43.25   
  Vest-Brndby  1:45.39                 
                     
Caroline Haugland  2007    149  49.16        1:43.64   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
Agnes Hjsteen  2007    142  52.34        1:45.44   
  Vest-Brndby  1:44.82                 
                     
Silvia Martinsen  2007    139  50.32        1:46.02   
  Helsingr Svmmeklub  1:46.36                 
                     
10  Freja Kobbernagel  2008    137  51.81        1:46.52   
  Vest-Brndby  1:54.55                 
                     
11  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007    134  51.75        1:47.32   
  Helsingr Svmmeklub  1:54.52                 
                     
12  Ea Lund Havgaard  2007    132  52.24        1:47.84   
  Helsingr Svmmeklub  1:50.76                 
                     
13  Fiona Lei Byrne  2007    132  51.55        1:47.92   
  GTI                   
                     
14  Frederikke Vesth  2007    132  51.71        1:48.03   
  Vest-Brndby  1:51.30                 
                     
15  Amalie Lykke Madsen  2008    124  52.35        1:50.33   
  GTI  1:56.80                 
                     
16  Caroline Tarp  2007    123  54.38        1:50.55   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
17  Rebekka Gjrup Kristensen  2007    105  57.26        1:56.56   
  GTI  2:10.31                 
                     
18  Alesha Azman  2008    103  55.91        1:57.25   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
19  Iben Karlsmark  2007    100  56.26        1:58.23   
  Helsingr Svmmeklub  1:57.99                 
                     
20  Emma De Palo-Jonas  2008    91  1:02.82        2:02.32   
  Vest-Brndby  2:04.50                 
                     
21  Ila Murphy  2007    81  1:00.74        2:06.85   
  Vest-Brndby  2:01.26                 
                     
22  Anika Rosn Andersen  2007    73  1:02.54        2:11.31   
  Vest-Brndby  2:19.04                 
                     
23  Sally M. Dalfoss Siggaard  2008    72  1:02.24        2:11.74   
  GTI                   
                     
Amelia Eriksen  2008              DNS   
  Helsingr Svmmeklub                   
                     
Malouca Laura Bruun  2007              DSQ  Ing. ber. 50m SW6.5 
  Glostrup Svmmeklub  1:30.34                 
                     
Mikkeline H. Jacobsen  2007              DSQ  EFB 50m SW 6.5 
  Vest-Brndby  1:44.52                 
                     
Siena Serizawa  2008              DSQ  EFB 50m SW6.5 
  Glostrup Svmmeklub  1:52.97                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:12 
 
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:01   
  Arrangr  Startfllesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 september 2017         
 
 
Lb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Magnus Jkupsson  1994    719          24.33   
  Farum Svmmeklub  23.77                 
Marcus Olesen  1995    658          25.06   
  Farum Svmmeklub  24.38                 
mer Faruk Benli  1993    643          25.25   
  Helsingr Svmmeklub  24.84                 
Frederik Siem Pedersen  1991    638          25.32   
  Farum Svmmeklub  24.77                 
Jakob Klint Axelsen  1996    602          25.81   
  Lyngby Svmmeklub  24.88                 
Felix Burmester  1999    596          25.90   
  Helsingr Svmmeklub  25.26                 
Giano Grillo  1998    593          25.94   
  Hovedstadens Svmmeklub  25.18                 
Frederik Galving  1998    574          26.22   
  Svmmeklubben Kvik, Kastrup  24.65                 
Linus Koefoed Weiss  1999    564          26.38   
  Hovedstadens Svmmeklub  26.31                 
10  Niels Ottosen  1998    563          26.39   
  Holbk Svmme Klub  26.27                 
11  Thomas Bech  1998    547          26.64   
  Farum Svmmeklub  25.50                 
12  Mads Ottosen  1997    477          27.89   
  Holbk Svmme Klub  28.47                 
13  Mathias Petersen  1999    304          32.41   
  Solrd Svmmeklub  32.59                 
 
Lb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Julius Munk  2000    624          25.50   
  Helsingr Svmmeklub  24.71                 
Arthur Daln Ellegaard  2001    595          25.91   
  Lyngby Svmmeklub  25.55                 
William Textor Broch  2001    540          26.77   
  Lyngby Svmmeklub  27.16                 
Villads Bomholt Larsen  2001    536          26.83   
  Helsingr Svmmeklub  27.31                 
Simon Brixner  2000    495          27.55   
  Holbk Svmme Klub  27.81                 
Emil Tnshoff  2000    487          27.69   
  Helsingr Svmmeklub  28.95                 
Malthe Letting  2001    482          27.80   
  Farum Svmmeklub  28.08                 
Lucas Jensen  2001    441          28.64   
  Vest-Brndby  28.35                 
Christian Ong Hansen  2001    429          28.89   
  Farum Svmmeklub  28.42                 
10  Marcus Munkholm  2001    410          29.33   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  29.41                 
11  Rasmus Emil Poulsen  2001    324          31.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.39                 
12  Kristoffer Rasmusen  2000    310          32.18   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  30.50                 
13  Morten Kilhof  2000    268          33.81   
  Solrd Svmmeklub  36.22                 
 
Lb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Dreyer Riis  2002    509          27.29   
  Hovedstadens Svmmeklub  26.60                 
Valdemar Brns  2003    481          27.81   
  Hovedstadens Svmmeklub  29.50                 
Theodor L Munch-Jensen  2002    460          28.24   
  Solrd Svmmeklub  27.89                 
Casper Koch  2002    427          28.93   
  GTI  30.01                 
Emil Steenberg  2002    425          28.99   
  Gladsaxe Svmmeklub  28.91                 
Sebastian Bonde  2002    420          29.09   
  Holbk Svmme Klub  31.02                 
Johan Heeno Rasmussen  2002    414          29.24   
  Helsingr Svmmeklub  29.23                 
Carl Emil Hertz Bugge  2003    409          29.36   
  Hovedstadens Svmmeklub  31.93                 
Lucas Burmester  2002    406          29.42   
  Helsingr Svmmeklub  30.38                 
10  Christopher H. Brown  2002    405          29.46   
  Holbk Svmme Klub  28.72                 
11  Thorvald Bomholt Larsen  2003    403          29.49   
  Helsingr Svmmeklub  28.53                 
12  Kevin Liang  2002    401          29.56   
  GTI  28.64                 
13  Mikkel Gummer  2002    390          29.83   
  GTI  29.77                 
14  Alexander E. Pedersen  2002    385          29.95   
  Holbk Svmme Klub  30.32                 
15  Mads Baltzer  2002    368          30.41   
  GTI  30.54                 
16  Lars Reber Knudsen  2003    360          30.63   
  Farum Svmmeklub  31.13                 
17  Alexander Strkr  2002    360          30.64   
  Helsingr Svmmeklub  33.97                 
18  Simon Bergendorff  2002    356          30.74   
  VAT Copenhagen-MK31  30.66                 
19  Marco Knudsen  2003    335          31.37   
  GTI  30.92                 
20  Oliver Skadhauge  2002    331          31.51   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  31.99                 
21  Kristoffer H. Jensen  2003    322          31.80   
  GTI  31.84                 
22  Mikkel Hemmingsen  2002    296          32.70   
  Vest-Brndby  32.18                 
23  Frede Meincke  2002    296          32.71   
  Hovedstadens Svmmeklub  32.38                 
24  Mikkel Brundert Hansen  2002    282          33.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  35.20                 
25  Julius Hjgaard Allin  2003    277          33.42   
  Helsingr Svmmeklub  33.11                 
26  Victor Toftehj  2003    275          33.50   
  A6  32.75                 
27  Victor Schnabelrauch  2003    110          45.43   
  Swim Team Taastrup - VATCPH                   
Casper Mrkhj Hartington  2002              DNS   
  GTI  26.87                 
Johannes K. Larsen  2002              DNS   
  Farum Svmmeklub  31.95                 
 
Lb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Nicklas Plank  2004    399          29.59   
  GTI  30.83                 
Valdemar Menck Nielsen  2005    376          30.20   
  Helsingr Svmmeklub  30.86                 
Oliver Kjrsgaard Mlbak  2004    366          30.45   
  GTI  30.36                 
Eigil Sigfusson  2004    359          30.66   
  Helsingr Svmmeklub  30.54                 
Tobias Gammelvind  2004    343          31.14   
  Hovedstadens Svmmeklub  31.62                 
Oscar Isberg  2004    331          31.50   
  GTI  32.48                 
Frederik Lund Hirsbak  2004    329          31.57   
  A6  44.24                 
Daniel Bornhft Nielsen  2004    296          32.69   
  Vest-Brndby  32.43                 
Troels Fode  2004    273          33.59   
  Hovedstadens Svmmeklub  33.15                 
10  Lucas T. Mortensen  2004    268          33.78   
  Helsingr Svmmeklub  37.19                 
11  Lauritz Johansen  2004    266          33.86   
  Glostrup Svmmeklub  32.56                 
12  Anton Skov Grell  2004    255          34.35   
  Glostrup Svmmeklub  32.26                 
13  Magnus Ulrik Larsen  2005    245          34.81   
  GTI  34.47                 
14  Anders Thgersen  2005    226          35.78   
  Glostrup Svmmeklub  39.21                 
15  Axel Fns Voss  2005    218          36.20   
  Vest-Brndby  37.18                 
16  Daniel Bastholm  2005    201          37.21   
  GTI  37.42                 
17  Cilas Madsen  2005    193          37.67   
  GTI  37.99                 
18  Teodor Roed Schning  2005    187          38.09   
  Helsingr Svmmeklub  40.47                 
19  Thorbjrn Bjerrum  2004    184          38.26   
  Vest-Brndby  37.55                 
20  Benjamin Koch Oltman Ande  2004    180          38.55   
  Solrd Svmmeklub  41.34                 
21  Gustav Mrk Rasmussen  2005    180          38.60   
  Holbk Svmme Klub  39.64                 
22  William Mitchell  2004    160          40.09   
  Vest-Brndby  44.64                 
23  Sigurd Chistopher Vickery  2005    157          40.40   
  Vest-Brndby  41.39                 
24  Marius Mains  2005    141          41.85   
  GTI  43.01                 
25  Mathias Olsen  2005    136          42.36   
  GTI  42.75                 
26  Jonathan Skadhauge  2005    123          43.79   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  44.91                 
27  Gustav Hillestrm  2004    97          47.31   
  Helsingr Svmmeklub  50.79                 
 
Lb 5, 50m Butterfly Herrer, Finaler rg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Peter K. M. Petersen  2006    205          36.97   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  37.71                 
Josef Shukri  2006    146          41.36   
  Vest-Brndby  41.73                 
Xander Ravn Grnholt  2006    141          41.81   
  Glostrup Svmmeklub  45.22                 
Vincent Borup Schrer  2006    136          42.38   
  GTI  46.73                 
Simon Hejbroch  2006    119          44.23   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  46.82                 
Marius Hedvang Segato  2007    112          45.14   
  GTI  43.23                 
Erik Rasmussen  2006    106          46.01   
  Vest-Brndby  43.94                 
Magnus Rasmussen  2006    105          46.14   
  Vest-Brndby  45.21                 
Oliver Holst Bgeskov  2006    103          46.39   
  GTI  45.99                 
10  Sebastian Egenhardt  2006    92          48.21   
  Vest-Brndby  46.90                 
11  Frederik Luca Lamprecht  2006    90          48.61   
  GTI  49.51                 
12  Mark Dimon  2006    88          48.84   
  GTI  50.24                 
13  Victor Bjrneborg  2007    84          49.59   
  GTI  56.67                 
14  Frederik William Holm  2007    81          50.18   
  GTI  53.38                 
15  Simon Hasting Toft  2006    62          54.87   
  GTI  53.75                 
16  Tristan Hovedskov Nielsen  2007    39          1:04.05   
  GTI  1:13.12                 
17  Philip Kriwat Petersen  2007    23          1:16.52   
  GTI                   
Alex Leander Dabelsteen  2006              DSQ  ASB v35m SW8.3 
  GTI  59.87                 
Hugo Haakansson  2006              DSQ  ASB 30 m SW8.3 
  Vest-Brndby  39.60                 
Nicolai stergaard Hansen  2007              DSQ  ASB eft.st. SW8.2/8. 
  GTI  55.33                 
William F. Pilgaard  2006              DSQ  ASy arme 6m SW8.2 
  Swim Team Taastrup - VATCPH  51.89                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:01 
 
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangr  Startfllesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 september 2017         
 
 
Lb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kristina Thomsen  1991    700          27.45   
  Gladsaxe Svmmeklub  26.63                 
Marie Voigt Lauridsen  1995    649          28.15   
  Hovedstadens Svmmeklub  25.58                 
Sophie Amalie Schn  1999    634          28.37   
  Lyngby Svmmeklub  28.01                 
Ida Maria Nielsen  2000    625          28.51   
  Holbk Svmme Klub  28.10                 
Vera Staun Hansen  1999    620          28.58   
  Hovedstadens Svmmeklub  27.40                 
Jessica Yu Mortensen  2000    616          28.65   
  Lyngby Svmmeklub  27.30                 
Anna Wermuth  1996    579          29.25   
  H2Odense  28.62                 
Luna Donde Feilberg  2000    552          29.72   
  Hovedstadens Svmmeklub  29.40                 
Eva Olsen  2000    546          29.82   
  GTI  28.10                 
10  Thea Laurberg Simonsen  1997    541          29.91   
  Lyngby Svmmeklub  28.54                 
11  Clara Marott Schelde  2000    510          30.50   
  Farum Svmmeklub  30.85                 
12  Josefine Strand Nielsen  2000    505          30.60   
  Hovedstadens Svmmeklub  32.75                 
13  Caroline Hst Lorenzen  1999    491          30.90   
  Helsingr Svmmeklub  30.30                 
14  Simone Jrgensen  1999    442          32.00   
  Farum Svmmeklub  32.13                 
15  Freya Ellehus  2000    426          32.40   
  H2Odense  31.76                 
16  Ida Larsen  2000    387          33.43   
  Holbk Svmme Klub  33.94                 
Camilla Rask  1999              DNS   
  Farum Svmmeklub  31.17                 
 
Lb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Karoline Barrett  2002    734          27.02   
  GTI  26.26                 
Amalie Sby Mortensen  2001    629          28.44   
  Holbk Svmme Klub  29.06                 
Mathilde Menck Nielsen  2002    532          30.08   
  Helsingr Svmmeklub  29.31                 
Victoria Vorm  2001    515          30.40   
  Hovedstadens Svmmeklub  30.00                 
Stine Saaby Schmidt  2002    504          30.63   
  Farum Svmmeklub  30.24                 
Zenia Aarestrup  2001    493          30.85   
  Gladsaxe Svmmeklub  31.47                 
Signe Fich Hansen  2002    486          30.99   
  Hovedstadens Svmmeklub  30.22                 
Johanna Juul Bay-Smidt  2002    464          31.48   
  Helsingr Svmmeklub  31.60                 
Ccilie Buchholt Johansen  2001    458          31.61   
  Hovedstadens Svmmeklub  31.76                 
10  Nynne Nrlem  2002    383          33.56   
  Holbk Svmme Klub  35.00                 
11  Amalie V. Srensen  2002    353          34.49   
  Vest-Brndby  32.55                 
12  Julie Silberg  2002    351          34.55   
  Solrd Svmmeklub  33.80                 
13  Emilia Hffer  2001    251          38.64   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  38.04                 
14  Camilla Erdal  2002    149          45.98   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  45.04                 
 
Lb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Marie Hansen  2003    579          29.24   
  Gladsaxe Svmmeklub  29.37                 
Mathilde Maria Thorsen  2004    539          29.94   
  Helsingr Svmmeklub  29.00                 
Freja Stenbkgrd  2003    537          29.99   
  Helsingr Svmmeklub  31.10                 
Annika Lundin Brockdorff  2003    515          30.40   
  Lyngby Svmmeklub  29.55                 
Hannah Hesch  2003    434          32.20   
  Hovedstadens Svmmeklub  31.80                 
Emma Zambrano Thorsen  2004    428          32.35   
  Vest-Brndby  31.73                 
Julie Wolter  2003    424          32.43   
  GTI  32.22                 
Emilia Naledi Madonsela  2003    424          32.45   
  Hovedstadens Svmmeklub  31.33                 
Josefine Arbo Srensen  2004    422          32.50   
  GTI  32.11                 
10  Pil Sylvander  2003    417          32.63   
  Helsingr Svmmeklub  32.27                 
11  Malou Soelberg  2004    407          32.89   
  Hovedstadens Svmmeklub  32.63                 
12  Sarah Holm Clausen  2004    401          33.05   
  Farum Svmmeklub  32.91                 
13  Anne Sofie Devantier  2004    397          33.17   
  Vest-Brndby  32.40                 
14  Liva Buchholt Johansen  2003    394          33.23   
  Hovedstadens Svmmeklub  32.89                 
15  Ellen A. Skov  2003    375          33.80   
  Helsingr Svmmeklub  33.25                 
16  Emma Hebsgaard Nielsen  2003    342          34.84   
  GTI  34.63                 
17  Mie Mrkedal  2003    342          34.85   
  Holbk Svmme Klub  34.70                 
18  Emma Ekman  2004    336          35.05   
  A6  35.39                 
19  Emma Clausen  2003    328          35.34   
  Helsingr Svmmeklub  37.42                 
20  Luna Gammelgaard  2003    320          35.62   
  Hovedstadens Svmmeklub  34.17                 
21  Johanne Jonstrup Liisberg  2003    319          35.68   
  Holbk Svmme Klub  37.34                 
22  Lykke Gttrup Jensen  2004    302          36.33   
  Vest-Brndby  37.27                 
23  Mathilde Svendsen  2004    298          36.48   
  GTI  36.64                 
24  Emma F. Rouse  2004    288          36.89   
  Helsingr Svmmeklub  36.33                 
25  Julie Dahl  2004    247          38.82   
  Glostrup Svmmeklub  36.08                 
26  Ida Sophie Hinsch Olsen  2004    245          38.95   
  Helsingr Svmmeklub  38.54                 
Emma Sahl Rasmussen  2004              DNS   
  Farum Svmmeklub  35.97                 
Lea Bach Nielsen  2003              DNS   
  Helsingr Svmmeklub  41.21                 
Mathilda Hyldal Jung  2004              DNS   
  A6  33.61                 
 
Lb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jasmin Egeskov Andersen  2005    469          31.37   
  Hovedstadens Svmmeklub  32.08                 
Ofelia Vejsager Nddekr  2005    427          32.36   
  Hovedstadens Svmmeklub  33.19                 
Julie Liv Madsen  2006    414          32.71   
  GTI  32.63                 
Rebecca Petersen  2005    407          32.88   
  Hovedstadens Svmmeklub  33.35                 
Isabella Larsen  2005    374          33.81   
  A6  34.17                 
Thea Mikkelsen  2005    365          34.09   
  Glostrup Svmmeklub  33.77                 
Caroline Villum Frch  2005    342          34.84   
  Helsingr Svmmeklub  33.51                 
Emilia Gotfredsen  2005    338          34.98   
  GTI  37.34                 
Agnete Hyer  2005    312          35.92   
  Hovedstadens Svmmeklub  39.63                 
10  Nanette Skou Clausen  2005    308          36.07   
  Hovedstadens Svmmeklub  38.64                 
11  Annika Britt Larsen  2005    297          36.52   
  GTI  35.57                 
12  Freya Ry Nielsen  2005    295          36.62   
  Glostrup Svmmeklub  36.65                 
13  Silja Brage  2005    293          36.67   
  A6  34.73                 
14  Liva Gottorp Srensen  2006    289          36.84   
  Vest-Brndby  37.20                 
15  Ana Rosa Kragh  2005    288          36.91   
  Hovedstadens Svmmeklub  35.61                 
16  Mathilde Ramsgaard  2005    271          37.63   
  Helsingr Svmmeklub  38.36                 
17  Katharina Beyer Hansen  2006    267          37.84   
  Glostrup Svmmeklub  38.98                 
18  Alberte Pedersen  2006    264          37.96   
  Holbk Svmme Klub  39.53                 
19  Elisabeth Augusta Englev  2006    260          38.17   
  GTI  39.66                 
20  Katrine G. Kristensen  2005    236          39.45   
  Helsingr Svmmeklub  44.49                 
21  Julie Segato  2005    226          40.02   
  GTI  42.82                 
22  Regitze Rosenkrantz  2006    223          40.20   
  Glostrup Svmmeklub  40.76                 
23  Ida Jacobsen  2005    221          40.32   
  Vest-Brndby  39.78                 
24  Sabrina Meldgaard Pej  2006    215          40.69   
  GTI  43.77                 
25  Natacha Munch  2005    209          41.07   
  Solrd Svmmeklub  39.72                 
26  Emma Hou Theilade Klausen  2005    207          41.17   
  GTI  40.90                 
27  Line Pedersen  2005    205          41.31   
  Glostrup Svmmeklub  41.92                 
28  Caroline Rygaard Hansen  2006    200          41.67   
  Solrd Svmmeklub  41.42                 
29  Anna sterby  2005    198          41.77   
  Glostrup Svmmeklub  41.13                 
30  Nicole Damhj Andersen  2006    181          43.08   
  GTI  45.42                 
31  Mille Giolbas  2006    165          44.41   
  GTI  50.60                 
32  Sofia Mohammadi  2005    146          46.21   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  52.14                 
33  Sophie Amalie Rasmussen  2006    141          46.76   
  GTI  46.81                 
34  Lrke Marie Clausen  2005    137          47.27   
  GTI  49.99                 
35  Signe Schnabelrauch  2006    131          47.94   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:00.94                 
36  Malou Nabe  2006    127          48.46   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  51.85                 
37  Marie Skole Srensen  2006    125          48.74   
  GTI  53.21                 
38  Amanda L. Munch-Jensen  2005    114          50.24   
  Solrd Svmmeklub  53.95                 
39  Mathilde Bremer Srensen  2006    89          54.54   
  GTI  1:00.93                 
40  Felicia N. Nielsen  2006    78          57.03   
  GTI  53.27                 
41  Malene Dithmar  2006    73          58.32   
  GTI  54.64                 
42  Maja Hansen  2006    72          58.47   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  1:03.00                 
43  Sofie Ammentorp Ribjerg  2006    67          59.83   
  Solrd Svmmeklub  1:14.71                 
44  Emma Spang  2006    57          1:03.15   
  Solrd Svmmeklub  1:03.91                 
 
Lb 6, 50m Butterfly Damer, Finaler rg. 2007-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA          Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frida Caroline Knudsen  2007    205          41.33   
  GTI  43.05                 
Annika Frederiksen  2007    171          43.84   
  GTI  45.42                 
Mathilde Johansen  2007    130          48.08   
  Glostrup Svmmeklub  56.46                 
Anna Fiona Nybll  2007    123          49.02   
  Glostrup Svmmeklub  45.17                 
Signe C. H. Naaby  2007    116          49.98   
  GTI  51.49                 
Amalie Lykke Madsen  2008    107          51.24   
  GTI  50.14                 
Louise Popp-Madsen  2007    106          51.48   
  GTI  57.11                 
Sarah Cecilie Rasmussen  2007    101          52.30   
  GTI  1:03.88                 
Amalie Mller  2007    94          53.54   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  56.70                 
10  Fiona Lei Byrne  2007    89          54.44   
  GTI                   
11  Naja O. K. Neergaard  2007    89          54.56   
  GTI  1:03.68                 
12  Ida Celine Sangstad Holst  2007    66          1:00.25   
  Glostrup Svmmeklub  1:07.66                 
13  Isabell Fischer  2007    46          1:07.78   
  GTI  1:17.00                 
14  Astrid sterby  2007    42          1:10.12   
  Glostrup Svmmeklub  1:12.15                 
Julie Bruun  2008              DNS   
  GTI                   
Amanda Liechti  2008              DSQ  ASB SW8.3 
  Solrd Svmmeklub                   
Freja Monrad Kirkegaard  2008              DSQ  ASB SW8.3 
  GTI  1:09.70                 
Jasmin Freja Hansen nal  2007              DSQ  ASB A SW8.3 
  GTI  1:15.38                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:35 
 
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:36   
  Arrangr  Startfllesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 september 2017         
 
 
Lb 7, 800m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Markus Bjsen  1999    593  1:01.61  2:07.10  3:12.97  4:20.43  8:47.71   
  Holbk Svmme Klub  9:06.31      5:28.19  6:35.67  7:43.05       
                     
 
Lb 7, 800m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Mads Toft  2001    580  1:04.20  2:13.00  3:21.07  4:29.27  8:51.42   
  Holbk Svmme Klub  8:55.44      5:35.70  6:41.73  7:46.49       
                     
 
Lb 7, 800m Frisvmning Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m       











 
Marcus Sktt Haslev  2002    556  1:04.95  2:13.04  3:20.84  4:29.33  8:59.24   
  Hovedstadens Svmmeklub  9:13.13      5:36.98  6:45.08  7:52.95       
                     
Frederik Pedersen  2002    461  1:08.29  2:21.28  3:35.42  4:49.64  9:33.66   
  Holbk Svmme Klub  9:45.17      6:03.22  7:16.47  8:26.71       
                     
Rasmus Skarby Madsen  2003    424  1:06.73  2:19.64  3:34.44  4:50.00  9:50.12   
  A6  9:46.03      6:05.91  7:21.73  8:36.34       
                     
Nicolai Therkelsen  2003    410  1:08.61  2:23.55  3:38.19  4:54.22  9:56.88   
  A6  9:45.76      6:09.98  7:26.10  8:41.99       
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:36 
 
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  12:51   
  Arrangr  Startfllesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 september 2017         
 
 
Lb 8, 1500m Frisvmning Damer, Finaler rg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Klara Reeh  1999    717  1:06.04  2:15.38  3:24.89  4:34.39  17:07.18   
  Lyngby Svmmeklub  17:35.50      5:43.42  6:52.25  8:01.03  9:09.84     
          10:18.71  11:27.17  12:35.28  13:43.48     
          14:51.96  16:00.25         
                     
Mai Pallvi  2000    597  1:07.85  2:19.03  3:30.94  4:44.06  18:11.67   
  Holbk Svmme Klub  17:59.66      5:57.25  7:10.05  8:23.58  9:36.61     
          10:49.61  12:02.75  13:15.59  14:29.83     
          15:43.89  16:58.40         
                     
 
Lb 8, 1500m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Michelle Mortensen  2002    615  1:08.39  2:20.24  3:32.57  4:44.40  18:01.06   
  Gladsaxe Svmmeklub  19:28.74      5:57.31  7:09.91  8:23.38  9:36.23     
          10:49.31  12:01.14  13:13.55  14:25.69     
          15:38.68  16:51.59         
                     
 
Lb 8, 1500m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Liva Buchholt Johansen  2003    546  1:11.40  2:26.72  3:41.48  4:55.77  18:44.66   
  Hovedstadens Svmmeklub  20:00.00      6:10.39  7:24.58  8:39.60  9:55.15     
          11:10.80  12:26.31  13:42.22  14:58.05     
          16:14.04  17:30.36         
                     
Emilia Naledi Madonsela  2003    522  1:10.79  2:25.84  3:41.58  4:57.19  19:01.73   
  Hovedstadens Svmmeklub  20:00.00      6:12.69  7:28.66  8:44.11  10:00.45     
          11:16.99  12:34.49  13:51.52  15:08.89     
          16:26.81  17:44.89         
                     
Olivia Ida Madsen  2003    516  1:09.41  2:25.74  3:40.63  4:56.89  19:05.95   
  Helsingr Svmmeklub  19:02.00      6:13.21  7:30.00  8:47.57  10:06.03     
          11:24.25  12:40.77  13:57.67  15:15.61     
          16:34.35  17:51.24         
                     
Mathilde Nielsen  2003    508  1:11.19  2:27.42  3:43.55  4:59.87  19:12.21   
  Holbk Svmme Klub  20:03.72      6:17.11  7:34.65  8:52.67  10:10.51     
          11:28.97  12:47.44  14:04.98  15:22.89     
          16:40.37  17:56.88         
                     
 
Lb 8, 1500m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2005-2006 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code  500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Maya Hauerberg Terp  2005    459  1:14.01  2:32.78  3:51.63  5:10.70  19:51.99   
  A6  21:01.78      6:29.66  7:49.05  9:08.95  10:28.87     
          11:49.67  13:10.68  14:32.04  15:53.70     
          17:14.44  18:34.81         
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  12:51 
 
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  13:31   
  Arrangr  Startfllesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 september 2017         
 
 
Lb 9, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 0-1999 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Andreas Kaas Elmgreen  1999    714  27.25  58.75  1:33.94    2:02.64   
  Lyngby Svmmeklub  2:01.08                 
                     
Daniel Christian  1998    668  27.64  1:00.38  1:36.40    2:05.39   
  Farum Svmmeklub  2:03.12                 
                     
Frederik Rindshj  1999    667  27.20  1:00.17  1:36.28    2:05.42   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:02.11                 
                     
Alvi Hjelm  1996    664  27.90  1:00.05  1:36.51    2:05.64   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:03.84                 
                     
Jonathan Mller  1997    610  28.24  1:01.26  1:38.49    2:09.25   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:05.47                 
                     
Joakim Brnnum  1997    577  28.73  1:03.36  1:40.55    2:11.61   
  Holbk Svmme Klub  2:12.01                 
                     
Jesper Frost Thomsen  1997    547  29.62  1:03.35  1:43.25    2:14.00   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:06.67                 
                     
Emil Toft  1998    529  29.20  1:06.74  1:44.32    2:15.49   
  Holbk Svmme Klub  2:19.64                 
                     
Mads Ejdrup Hansen  1999    528  28.85  1:03.08  1:43.17    2:15.60   
  Lyngby Svmmeklub  2:26.31                 
                     
10  Jakob Schmidt  1999    521  29.50  1:04.07  1:44.25    2:16.18   
  Holbk Svmme Klub  2:16.75                 
                     
 
Lb 9, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2000-2001 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Arthur Daln Ellegaard  2001    668  27.91  1:00.93  1:37.25    2:05.36   
  Lyngby Svmmeklub  2:04.15                 
                     
Mathias Vestergaard  2001    496  30.54  1:05.40  1:45.60    2:18.44   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:12.82                 
                     
Oliver Thor Srensen  2000    481  28.53  1:05.54  1:48.18    2:19.84   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:16.83                 
                     
Lucas Hoffmann  2000    464  29.46  1:07.28  1:48.05    2:21.52   
  Helsingr Svmmeklub  2:19.32                 
                     
Matthus Vmosi  2000    418  31.91  1:10.43  1:53.42    2:26.55   
  Helsingr Svmmeklub  2:26.11                 
                     
Adrian Roed Schning  2000    387  31.83  1:09.58  1:55.55    2:30.42   
  Helsingr Svmmeklub  2:34.93                 
                     
 
Lb 9, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2002-2003 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Bertram Dreyer Riis  2002    551  29.92  1:05.75  1:42.73    2:13.66   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:09.97                 
                     
David Arneskov  2002    549  29.71  1:04.16  1:43.14    2:13.87   
  Holbk Svmme Klub  2:14.65                 
                     
Christopher H. Brown  2002    482  30.19  1:07.80  1:48.86    2:19.80   
  Holbk Svmme Klub  2:20.11                 
                     
Oliver Steenberg  2002    455  30.24  1:07.20  1:48.03    2:22.53   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:20.90                 
                     
Jens Bomgaard  2002    445  33.13  1:10.04  1:51.83    2:23.51   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:22.68                 
                     
Mads Enghave  2002    445  29.39  1:06.96  1:51.08    2:23.55   
  GTI  2:22.98                 
                     
Casper Koch Henriksen  2002    441  31.30  1:12.34  1:51.06    2:23.94   
  Lyngby Svmmeklub  2:22.08                 
                     
Nickolas Kofoed Thestrup  2003    404  31.45  1:07.82  1:53.63    2:28.18   
  GTI  2:28.32                 
                     
Oliver Bak Jensen  2002    348  34.13  1:15.86  1:58.85    2:35.74   
  Helsingr Svmmeklub  2:41.57                 
                     
10  Esben Brasch Jensen  2003    346  33.75  1:14.22  1:59.85    2:36.07   
  GTI  2:42.22                 
                     
11  Asger Johansen  2003    341  33.44  1:18.46  2:01.32    2:36.79   
  Glostrup Svmmeklub  2:39.51                 
                     
12  Marco Knudsen  2003    334  34.29  1:14.44  2:02.92    2:37.94   
  GTI  2:32.53                 
                     
13  Jakob Bjerg Snekkersten  2003    329  35.12  1:16.70  2:02.03    2:38.75   
  Helsingr Svmmeklub  2:40.27                 
                     
14  Kristoffer H. Jensen  2003    305  33.10  1:13.85  2:05.23    2:42.78   
  GTI  3:09.00                 
                     
15  Julius Hjgaard Allin  2003    276  34.55  1:18.83  2:08.38    2:48.31   
  Helsingr Svmmeklub  2:51.37                 
                     
16  Samuel Risager  2003    246  38.68  1:23.72  2:15.51    2:54.89   
  Glostrup Svmmeklub  2:55.25                 
                     
17  Simon Rytter Eliasen  2003    243  38.74  1:23.09  2:15.42    2:55.66   
  Holbk Svmme Klub  2:59.67                 
                     
18  William Jensen  2002    162  42.80  1:35.17  2:34.61    3:20.72   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:24.79                 
                     
 
Lb 9, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Alexander Marcus Englev  2004    348  33.22  1:16.08  1:59.18    2:35.72   
  GTI  2:41.07                 
                     
Nicolai D. B. Hansen  2004    326  33.10  1:14.06  2:04.08    2:39.15   
  GTI  2:43.25                 
                     
Oscar Isberg  2004    306  33.09  1:15.72  2:07.42    2:42.59   
  GTI  2:46.14                 
                     
Daniel Bornhft Nielsen  2004    297  34.15  1:15.23  2:05.68    2:44.22   
  Vest-Brndby  2:58.32                 
                     
Lauritz Johansen  2004    245  36.37  1:22.25  2:16.86    2:55.04   
  Glostrup Svmmeklub  2:57.91                 
                     
Villads Brasch Jensen  2004    244  35.86  1:20.94  2:12.96    2:55.25   
  GTI  2:57.35                 
                     
Magnus Ulrik Larsen  2005    230  35.93  1:24.01  2:21.21    2:58.92   
  GTI  3:00.88                 
                     
Marius Mains  2005    148  45.74  1:40.02  2:40.59    3:27.23   
  GTI  3:35.97                 
                     
Mathias W. Rasmussen  2005    133  50.17  1:41.58  2:48.80    3:34.29   
  GTI                   
                     
Daniel Bastholm  2005              DNS   
  GTI                   
                     
Jonathan Skadhauge  2005              DNS   
  Swim Team Taastrup - VATCPH  3:28.19                 
                     
Anton Skov Grell  2004              DSQ  ESB 125m, SW7.6 
  Glostrup Svmmeklub  2:50.35                 
                     
 
Lb 9, 200m Medley Herrer, Finaler rg. 2006-2017 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mads Mrkhj Hartington  2006    295  36.82  1:20.65  2:06.94    2:44.53   
  GTI  2:52.36                 
                     
Carl Emil Ljungdahl  2006    220  42.71  1:28.39  2:21.39    3:01.38   
  Vest-Brndby  3:10.40                 
                     
Vincent Borup Schrer  2006    173  45.55  1:33.51  2:34.27    3:16.64   
  GTI  3:33.13                 
                     
Magnus Rasmussen  2006    171  48.13  1:38.28  2:32.14    3:17.37   
  Vest-Brndby  3:17.40                 
                     
Rasmus Egholm  2006    158  48.59  1:38.40  2:38.76    3:22.53   
  Glostrup Svmmeklub  3:31.15                 
                     
Sebastian Egenhardt  2006    152  51.27  1:42.50  2:42.66    3:25.24   
  Vest-Brndby  3:25.27                 
                     
Kasper Jgerskou  2006    145  46.04  1:38.78  2:43.18    3:28.54   
  Glostrup Svmmeklub  3:30.36                 
                     
Rodi Cetinkaya  2006    143  47.44  1:42.34  2:42.46    3:29.34   
  Vest-Brndby  3:20.69                 
                     
Anton Serizawa  2006    130  51.17  1:46.68  2:49.85    3:36.23   
  Glostrup Svmmeklub  4:02.00                 
                     
10  Oscar Serizawa  2006    121  52.68  1:47.59  2:53.27    3:41.23   
  Glostrup Svmmeklub                   
                     
Alexander Oxenbll  2006              DSQ  ASB i fly, SW8.3 
  Glostrup Svmmeklub  4:08.69                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  23 september 2017 
Licens til GTI  Udskriftstidspunkt  13:31 
 
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Lb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stvne navn  GTI Cup    Udskriftsdato  23 september 2017   
  Stvne by  Greve    Udskriftstidspunkt  14:17   
  Arrangr  Startfllesskabet GTI         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  23 september 2017         
 
 
Lb 10, 200m Medley Damer, Finaler rg. 0-2000 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Maria Grandt  1998    714  29.13  1:05.19  1:44.46    2:16.31   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:12.65                 
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    668  30.61  1:06.70  1:46.43    2:19.39   
  Lyngby Svmmeklub  2:20.55                 
                     
Victoria Bierre  2000    641  30.67  1:06.68  1:48.60    2:21.28   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:22.08                 
                     
Emma Bjrnholdt  2000    599  31.28  1:09.96  1:51.62    2:24.51   
  Lyngby Svmmeklub  2:20.91                 
                     
Vera Staun Hansen  1999    591  31.30  1:09.57  1:52.64    2:25.14   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:21.74                 
                     
Thea Laurberg Simonsen  1997    582  31.84  1:09.47  1:51.83    2:25.90   
  Lyngby Svmmeklub  2:23.88                 
                     
Freja Gram  1999    568  32.68  1:09.98  1:55.27    2:27.12   
  Gladsaxe Svmmeklub  2:22.56                 
                     
Emma Maage  1999    555  32.03  1:08.32  1:53.94    2:28.22   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:26.64                 
                     
Freja A. Skov  2000    510  33.20  1:12.51  1:57.13    2:32.52   
  Helsingr Svmmeklub  2:26.66                 
                     
10  Sarah Sejr Aagaard  2000    455  34.11  1:14.31  2:02.45    2:38.43   
  Farum Svmmeklub  2:39.58                 
                     
11  Natascha Bonnn Sjgren  2000    424  35.15  1:15.20  2:04.42    2:42.16   
  Vest-Brndby  2:34.00                 
                     
 
Lb 10, 200m Medley Damer, Finaler rg. 2001-2002 
 
Plac.  Navn  Fdt  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnet  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Cecilie Daluiso Salmonsen  2001    591  30.34  1:08.42  1:50.98    2:25.13   
  GTI  2:29.63                 
                     
Victoria Vorm  2001    516  32.17  1:12.10  1:57.12    2:31.89   
  Hovedstadens Svmmeklub  2:28.93                 
                     
Sofie Villum Frch  2002    495  33.69  1:14.52  1:58.16    2:33.99   
  Helsingr Svmmeklub  2:31.85                 
                     
Amanda Hietala  2002    474  35.24  1:14.76  1:59.64    2:36.19   
  Helsingr Svmmeklub  2:36.36                 
                     
Claudia Sperling  2002    467  33.40  1:13.74  2:01.29    2:37.03   
  Lyngby Svmmeklub  2:34.60                 
                     
Nynne Nrlem  2002    432  35.66  1:17.99  2:04.60    2:41.09   
  Holbk Svmme Klub  2:41.76