Results for Midsommercup 2017
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Nordea Midsommercup 2017 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:25 | |||
Arrangør | Ikast Svømme Klub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 10 juni 2017 |
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2000 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Karoline Nielsen | 1997 | Svømmeklubben Nord | 38.72 | 1:20.17 | |||||
2 | Emma Steen | 2000 | Svømmeklubben Søhesten | 39.43 | 1:25.48 | |||||
3 | Sarah Hygum Jensen | 1998 | Svømmeklubben Koral | 38.60 | 1:28.14 | |||||
4 | Louise Damborg | 1982 | Grenaa Svømmeklub | 44.92 | 1:30.87 | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thilde Rud Iversen | 2001 | Holstebro Svømme Club | 32.99 | 1:09.99 | |||||
2 | Sofie Sjøgren | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.18 | 1:14.57 | |||||
3 | Emma Viborg Larsen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 35.11 | 1:16.02 | |||||
4 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | Horsens Svømmeklub | 35.96 | 1:16.15 | |||||
5 | Lærke Cassøe Alexandersen | 2001 | Skive Svømmeklub Poseidon | 35.89 | 1:16.25 | |||||
6 | Maja Stie Svensgaard | 2002 | Struer Svømmeklub | 35.74 | 1:16.36 | |||||
7 | Klea Christensen | 2001 | Struer Svømmeklub | 36.87 | 1:16.79 | |||||
8 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.70 | 1:18.44 | |||||
9 | Frederikke Brændgaard | 2001 | Horsens Svømmeklub | 37.91 | 1:18.48 | |||||
10 | Julie B. Andersen | 2002 | Ikast Svømmeklub | 36.66 | 1:18.60 | |||||
11 | Katrine Sofie Wienberg | 2002 | Horsens Svømmeklub | 36.99 | 1:18.70 | |||||
12 | Maja Volke | 2002 | Swim Team Neptun | 38.23 | 1:20.24 | |||||
13 | Nadia Burholt | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 36.69 | 1:20.49 | |||||
14 | Clara Lynggaard | 2002 | Erritsø Gymnastik Og IF | 36.52 | 1:20.89 | |||||
15 | Caroline Nymann Sørensen | 2002 | Svømmeklubben Koral | 37.94 | 1:21.02 | |||||
16 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | Aabybro Idrætsforening | 37.05 | 1:21.32 | |||||
17 | Henriette Yong Klogborg | 2002 | Holstebro Svømme Club | 38.20 | 1:22.72 | |||||
18 | Nikoline Fabrin Lund | 2001 | Horsens Svømmeklub | 39.06 | 1:22.80 | |||||
19 | Mia Sommer Johansen | 2002 | Swim Team Neptun | 39.83 | 1:24.10 | |||||
20 | Emma Oline Gadegaard | 2002 | Svømmeklubben S 68 | 40.56 | 1:24.35 | |||||
21 | Sofie Aastrup | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 38.57 | 1:24.58 | |||||
22 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 41.52 | 1:25.08 | |||||
23 | Katrine Søndergaard | 2002 | Swim Team Neptun | 39.00 | 1:28.90 | |||||
24 | Sofie M. Christensen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 41.51 | 1:29.82 | |||||
25 | Elisabeth Stoltenborg | 2002 | Skanderborg Svømmeklub | 43.70 | 1:30.35 | |||||
26 | Cecilie Madsen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 1:32.61 | 1:32.61 | |||||
27 | Julie Heby Kanstrup | 2002 | Aabybro Idrætsforening | 1:33.56 | 1:33.56 | |||||
28 | Christine Nielsen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 45.75 | 1:34.75 | |||||
29 | Anna Pedersen | 2001 | Struer Svømmeklub | 45.23 | 1:35.30 | |||||
30 | Karen Pedersen | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 45.27 | 1:35.63 | |||||
31 | Maja Dørk | 2002 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.87 | 1:37.71 | |||||
32 | Mathilde Nielsen | 2002 | Brædstrup Svømmeklub | 45.26 | 1:37.77 | |||||
33 | Helena Rosenfeldt Zillmer | 2002 | Svømmeklubben Nord | 45.18 | 1:37.84 | |||||
34 | Signe Møller Winther | 2002 | Svømmeklubben Søhesten | 45.29 | 1:38.75 | |||||
- | Amalije Kristensen | 2002 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Sofie Astrup | 2001 | Struer Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lærke Høgsted | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 34.31 | 1:12.75 | |||||
2 | Louise Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 32.50 | 1:12.79 | |||||
3 | Johanne A Andersson | 2003 | Frem Odense | 37.05 | 1:16.28 | |||||
4 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.33 | 1:17.42 | |||||
5 | Dicte Skov Forsberg | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.63 | 1:17.58 | |||||
6 | Ida Raabjerg Møller | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 34.73 | 1:17.72 | |||||
7 | Alberte Skov Forsberg | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 37.23 | 1:18.55 | |||||
8 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 36.86 | 1:19.58 | |||||
9 | Catherina Juul Jensen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | 39.47 | 1:20.03 | |||||
10 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 38.25 | 1:20.20 | |||||
11 | Caroline Madsen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 37.77 | 1:20.84 | |||||
12 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 38.67 | 1:21.18 | |||||
13 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 38.74 | 1:21.33 | |||||
14 | Daphne Sander | 2003 | Svømmeklubben Nord | 36.79 | 1:21.60 | |||||
15 | Ida Kjærgaard | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 39.04 | 1:22.58 | |||||
16 | Sara Mette Kvitzau | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 37.55 | 1:22.82 | |||||
17 | Ida Troldborg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 39.31 | 1:23.48 | |||||
18 | Karoline Thagård Jakobsen | 2004 | Struer Svømmeklub | 39.58 | 1:23.49 | |||||
19 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 39.26 | 1:24.16 | |||||
20 | Agnete Riis | 2003 | Ikast Svømmeklub | 41.16 | 1:24.97 | |||||
21 | Amalie Antonsen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 41.99 | 1:25.30 | |||||
22 | Stine Rejkjær Gadgaard | 2003 | Struer Svømmeklub | 42.57 | 1:25.73 | |||||
23 | Line Virkelyst Johansen | 2003 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 40.45 | 1:26.36 | |||||
24 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 40.11 | 1:26.75 | |||||
25 | Sofia Lysgaard Hammer | 2003 | Struer Svømmeklub | 39.14 | 1:26.82 | |||||
26 | Julie Hoffmann | 2003 | Holstebro Svømme Club | 41.11 | 1:26.89 | |||||
27 | Sille Busk Pedersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.31 | 1:27.67 | |||||
28 | Emma Karlsson | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.86 | 1:27.98 | |||||
29 | Emily Nygaard Jensen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 41.45 | 1:28.15 | |||||
30 | Maria Nedergaard Jensen | 2004 | Holstebro Svømme Club | 41.93 | 1:29.17 | |||||
31 | Rose Pernille Simon | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 44.58 | 1:29.67 | |||||
32 | Amalie Holst | 2004 | Skanderborg Svømmeklub | 42.10 | 1:29.73 | |||||
33 | Sarah Brix | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 42.35 | 1:30.48 | |||||
34 | Laura B. Nielsen | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.09 | 1:31.49 | |||||
35 | Nanna Svensgaard | 2004 | Struer Svømmeklub | 1:31.54 | 1:31.54 | |||||
36 | Naya Blyn | 2004 | Munkebo Svømme- og Kondiklub | 45.54 | 1:31.84 | |||||
37 | Mille Fischer Hovalt | 2004 | Svømmeklubben Søhesten | 41.85 | 1:31.99 | |||||
38 | Sille Lindberg | 2003 | Aabybro Idrætsforening | 1:32.50 | 1:32.50 | |||||
39 | Marie Martens Christensen | 2004 | Svømmeklubben Nord | 42.85 | 1:32.56 | |||||
40 | Thea Brøndum | 2004 | Swim Team Neptun | 45.08 | 1:33.41 | |||||
41 | Gertrud Skov | 2003 | Skanderborg Svømmeklub | 46.23 | 1:34.64 | |||||
42 | Nete Kirial | 2003 | Swim Team Neptun | 41.52 | 1:34.65 | |||||
43 | Sisse Ø. Nielsen | 2003 | Svømmeklubben Søhesten | 43.43 | 1:35.33 | |||||
44 | Josefine Wohlfeld Hornbæk | 2004 | Swim Team Neptun | 44.12 | 1:35.93 | |||||
45 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 48.08 | 1:36.95 | |||||
46 | Stine Hansen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.46 | 1:37.50 | |||||
47 | Anne-Sofie S. Larsen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | 45.31 | 1:41.20 | |||||
48 | Line Grøndved Holt | 2004 | Svømmeklubben S 68 | 51.20 | 1:42.12 | |||||
49 | Emma Kjær Johannesen | 2004 | Brønderslev SK08 | 1:45.69 | 1:45.69 | |||||
50 | Klara Bech | 2003 | Swim Team Neptun | 49.01 | 1:46.59 | |||||
51 | Caroline Byg Lanng | 2003 | Swim Team Neptun | 49.26 | 1:48.30 | |||||
52 | Christina Christiansen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 1:01.40 | 2:04.40 | |||||
53 | Rikke Sørensen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | 1:02.57 | 2:07.55 | |||||
- | Anna Skovmand Rasmussen | 2003 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Anne K. B. Sørensen | 2004 | Svømmeklubben Nord | DNS | ||||||
- | Emma Oleander | 2004 | Horsens Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Eva Bach Jeppesen | 2004 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Ida Kristensen | 2004 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Line Mygdam | 2003 | Brønderslev SK08 | DNS | ||||||
- | Lærke Iversen | 2003 | Erritsø Gymnastik Og IF | DNS | ||||||
- | Sara Bundgaard | 2003 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Sofie Jakobsen | 2003 | Svømmeklubben S 68 | DNS | ||||||
- | Camilla Falck | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | mav før vend 50m | |||||
- | Sissel Jessen | 2004 | Erritsø Gymnastik Og IF | DSQ | ber 1 hånd ven 75 m | |||||
- | Sofie Lindberg | 2004 | Brædstrup Svømmeklub | DSQ | 1 hånd v 75m | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | Svømmeklubben S 68 | 36.72 | 1:18.04 | |||||
2 | Weronika L. Bjørn | 2005 | Ikast Svømmeklub | 41.20 | 1:23.55 | |||||
3 | Kristine Vestergaard | 2005 | Brønderslev SK08 | 41.50 | 1:24.82 | |||||
4 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 40.32 | 1:26.45 | |||||
5 | Thea Sofie Holm Petersen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 40.48 | 1:26.58 | |||||
6 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | Brønderslev SK08 | 40.67 | 1:27.76 | |||||
7 | Stine Mejdahl | 2005 | Svømmeklubben Søhesten | 40.67 | 1:28.22 | |||||
8 | Sofie Rasmussen | 2005 | Swim Team Neptun | 1:29.96 | 1:29.96 | |||||
9 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 44.99 | 1:30.59 | |||||
10 | Laura Sneberg V. Jensen | 2006 | Ikast Svømmeklub | 42.10 | 1:32.03 | |||||
11 | Signe Kristensen | 2006 | Horsens Svømmeklub | 45.20 | 1:32.36 | |||||
12 | Katrine Krogh | 2005 | Ikast Svømmeklub | 43.34 | 1:32.41 | |||||
13 | Laura Håkonsson | 2006 | Ikast Svømmeklub | 45.69 | 1:33.42 | |||||
14 | Emilie Fig Kragh | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.04 | 1:34.31 | |||||
15 | Xenia Juhl Leiszner | 2005 | Horsens Svømmeklub | 44.63 | 1:34.76 | |||||
16 | Amalie Marie Wienberg | 2005 | Horsens Svømmeklub | 42.76 | 1:34.88 | |||||
17 | Sofie Vad Kruse | 2005 | Horsens Svømmeklub | 46.18 | 1:35.66 | |||||
18 | Ida Marie Jørgensen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 1:35.70 | 1:35.70 | |||||
19 | Anna Bach | 2006 | Holstebro Svømme Club | 47.13 | 1:36.47 | |||||
20 | Mille Dahl Lindholm | 2006 | Holstebro Svømme Club | 47.50 | 1:38.19 | |||||
21 | Stella Harpøth | 2006 | Brædstrup Svømmeklub | 45.91 | 1:39.03 | |||||
22 | Kristine Krogholm Haven | 2005 | Svømmeklubben Nord | 45.37 | 1:39.26 | |||||
23 | Aia Caroline Abel | 2006 | Svømmeklubben Søhesten | 44.44 | 1:40.36 | |||||
24 | Caroline van Vliet | 2006 | Erritsø Gymnastik Og IF | 46.49 | 1:42.15 | |||||
25 | Freya Mikkelsen | 2005 | Swim Team Neptun | 50.42 | 1:42.79 | |||||
26 | Julie Langberg Olesen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 56.19 | 1:56.15 | |||||
27 | Ida Bertelsen | 2005 | Horsens Svømmeklub | 56.78 | 1:56.62 | |||||
28 | Sophie Redder | 2006 | Swim Team Neptun | 51.38 | 1:57.58 | |||||
29 | Maja Brøndum | 2006 | Swim Team Neptun | 55.45 | 2:02.28 | |||||
- | Anne Vorup Iversen | 2005 | Holstebro Svømme Club | DSQ | afs ryg på mave | |||||
- | Emma Bergene Hansen | 2005 | Horsens Svømmeklub | DSQ | ryg afs mav v 50m | |||||
- | Lucca Filipowicz | 2005 | Grenaa Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Sofia Jørgensen | 2006 | Svømmeklubben S 68 | DSQ | 1 hånd i vend 75m | |||||
- | Sofie Dyg Holme | 2005 | Ikast Svømmeklub | DSQ | 1 hå vend v 75m | |||||
Løb 16, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Nordea |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Laura Sofie K. Jørgensen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 51.17 | 1:49.45 | |||||
2 | Jasmin Haaning | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 54.62 | 1:53.30 | |||||
3 | Maja Broholm Brixen | 2007 | Holstebro Svømme Club | 55.49 | 1:58.39 | |||||
4 | Sille Augustesen | 2008 | Brædstrup Svømmeklub | 56.52 | 1:58.50 | |||||
5 | Cathrine Grønhøj | 2007 | Horsens Svømmeklub | 1:00.71 | 1:58.91 | |||||
6 | Mathilde Christiansen | 2007 | Svømmeklubben S 68 | 1:00.62 | 2:09.42 | |||||
- | Andrea Skjelmose | 2007 | Horsens Svømmeklub | DSQ | crawlb v 20 m | |||||
- | Silje Drechsler | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | afs mave v 50 m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 juni 2017 |
Licens til Ikast Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:25 |