2021-12-04   18:17:24
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Midsommercup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Lb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stvne navn  Nordea Midsommercup 2017    Udskriftsdato  10 juni 2017   
  Stvne by  Ikast    Udskriftstidspunkt  16:10   
  Arrangr  Ikast Svmme Klub         
  Bassin  25m         
  Stvne dato  10 juni 2017         
 
 
Lb 20, 4X50m Frisvmning Damer, Finaler rg. 2003-2017 
Sponsor: Nordea 
 
 
Plac.  Navn  Fdt  Klub    50m        Opnet  Status 











 
S68 - 1  2003  Svmmeklubben S 68            2:03.30   
  Lrke Hgsted  2003      29.91        29.91   
  Lrke Asmussen  2003      30.87        1:00.78   
  Anna Munk Fuglsang  2005      31.00        1:31.78   
  Catherina Juul Jensen  2003      31.52        2:03.30   
                     
Frem Piger 1  2003  Frem Odense            2:06.15   
  Anna Skovmand Rasmussen  2003      31.21        31.21   
  Johanne A Andersson  2003      32.34        1:03.55   
  Emilie Podiss Petersen  2004      30.91        1:34.46   
  Mai Jrgensen  2003      31.69        2:06.15   
                     
Isk Power Puff Piger  2003  Ikast Svmmeklub            2:07.73   
  Agnete Riis  2003      32.72        32.72   
  Marie Graff Esbensen  2003      32.44        1:05.16   
  Louise Amanda Nielsen  2003      31.56        1:36.72   
  Anne Dybro Nielsen  2003      31.01        2:07.73   
                     
Smart Girls  2003  Struer Svmmeklub            2:08.60   
  Sofia Lysgaard Hammer  2003      33.32        33.32   
  Karoline Thagrd Jakobsen  2004      32.61        1:05.93   
  Stine Rejkjr Gadgaard  2003      32.20        1:38.13   
  Anne Terp  2004      30.47        2:08.60   
                     
Piger 1 Skvs  2003  Skanderborg Svmmeklub            2:10.22   
  Sofie S. Aaby Nielsen  2003      30.29        30.29   
  Sara Mette Kvitzau  2003      33.35        1:03.64   
  Ida Kjrgaard  2003      34.10        1:37.74   
  Stine Bendixen Nissen  2004      32.48        2:10.22   
                     
Hsc Piger 1  2003  Holstebro Svmme Club            2:12.95   
  Mia Klbk Hansen  2003      33.37        33.37   
  Emilie Kristiansen  2003      34.53        1:07.90   
  Maria Nedergaard Jensen  2004      33.53        1:41.43   
  Julie Hoffmann  2003      31.52        2:12.95   
                     
Frem Piger 2  2003  Frem Odense            2:13.31   
  Jenny Cao  2003      31.97        31.97   
  Julie Nguyen  2004      33.67        1:05.64   
  Frida Karoline Dall  2004      36.44        1:42.08   
  Jenni Nguyen  2004      31.23        2:13.31   
                     
Nord Piger 1  2003  Svmmeklubben Nord            2:13.83   
  Daphne Sander  2003      32.21        32.21   
  Anne-Sophie Andersen  2004      32.70        1:04.91   
  Karoline Iversen  2005      36.38        1:41.29   
  Naja Laitinen Wigard  2003      32.54        2:13.83   
                     
Piger 2 Skvs  2003  Skanderborg Svmmeklub            2:17.84   
  Gertrud Skov  2003      36.15        36.15   
  Amalie Holst  2004      34.69        1:10.84   
  Elisabeth Stoltenborg  2002      34.92        1:45.76   
  Kirstine Kjr Srensen  2003      32.08        2:17.84   
                     
10  Isk Delfiner  2005  Ikast Svmmeklub            2:18.84   
  Katrine Beg Thormann  2006      34.07        34.07   
  Weronika L. Bjrn  2005      33.90        1:07.97   
  Katrine Krogh  2005      37.12        1:45.09   
  Sofie Dyg Holme  2005      33.75        2:18.84   
                     
11  Neptun Havfruer 3  2003  Swim Team Neptun            2:19.55   
  Sofie Rasmussen  2005      34.91        34.91   
  Nete Kirial  2003      34.54        1:09.45   
  Josefine Wohlfeld Hornbk  2004      36.71        1:46.16   
  Selma Sode-Carlsen  2003      33.39        2:19.55   
                     
12  Horsens Piger 3  2003  Horsens Svmmeklub            2:19.88   
  Emma Bergene Hansen  2005      34.20        34.20   
  Camilla Falck  2003      34.40        1:08.60   
  Signe Kristensen  2006      35.99        1:44.59   
  Emilie Fig Kragh  2005      35.29        2:19.88   
                     
13  Frem rgangs Piger  2003  Frem Odense            2:20.25   
  Alyssa Cao  2005      33.83        33.83   
  Melek Canpolat  2005      37.19        1:11.02   
  Josephine Larsen  2004      34.65        1:45.67   
  Nikoline Kaae  2005      34.58        2:20.25   
                     
14  S68 - 3  2003  Svmmeklubben S 68            2:21.74   
  Mie Asmussen  2005      37.29        37.29   
  Emma Jensen  2003      34.46        1:11.75   
  Emma Andersen  2003      36.21        1:47.96   
  Kirstine Jrgensen  2004      33.78        2:21.74   
                     
15  Bsk Pigerne  2004  Brdstrup Svmmeklub            2:23.66   
  Sofie Lindberg  2004      33.43        33.43   
  Victoria Broch  2004      35.80        1:09.23   
  Stella Harpth  2006      38.28        1:47.51   
  Olivia Wittrup-Jensen  2004      36.15        2:23.66   
                     
16  Munkebo Piger  2003  Munkebo Svmme- og Kondiklub            2:25.03   
  Naya Blyn  2004      35.67        35.67   
  Laura B. Nielsen  2004      37.19        1:12.86   
  Maja Drk  2002      37.47        1:50.33   
  Line Virkelyst Johansen  2003      34.70        2:25.03   
                     
17  Isk Super Piger  2004  Ikast Svmmeklub            2:25.79   
  Ida Kristensen  2004      35.26        35.26   
  Maria Fiil Jensen  2004      38.37        1:13.63   
  Methea Kristensen  2003      38.98        1:52.61   
  Karen Moos Jensen  2003      33.18        2:25.79   
                     
18  Team Young Stars  2003  Errits Gymnastik Og IF            2:26.22   
  Julie Dumstrei  2004      33.75        33.75   
  Stine Hansen  2003      39.87        1:13.62   
  Luna Holm Mller  2004      36.30        1:49.92   
  Anne-Sofie S. Larsen  2003      36.30        2:26.22   
                     
19  Shesten Yvonner 1  2003  Svmmeklubben Shesten            2:29.52   
  Mille Fischer Hovalt  2004      37.22        37.22   
  Sarah Brix  2004      35.47        1:12.69   
  Sisse . Nielsen  2003      38.47        1:51.16   
  Stine Mejdahl  2005      38.36        2:29.52   
                     
20  Hsc Piger 2  2003  Holstebro Svmme Club            2:31.48   
  Katrine Nrfjand  2004      38.04        38.04   
  Anna Bach  2006      38.20        1:16.24   
  Nora Louise Rebouh  2006      39.50        1:55.74   
  Louise Brendholdt Winkel  2004      35.74        2:31.48   
                     
21  Nordjyske Gudinder Lb20  2004  Brnderslev SK08            2:31.55   
  Kristine Vestergaard  2005      35.06        35.06   
  Emma Kjr Johannesen  2004      38.81        1:13.87   
  Anna Sander Iversen  2005      42.72        1:56.59   
  Caroline Bomholt Jensen  2005      34.96        2:31.55   
                     
22  Neptun Havfruer 2  2003  Swim Team Neptun            2:35.95   
  Vibe Pjengaard  2003      38.80        38.80   
  Freya Mikkelsen  2005      40.00        1:18.80   
  Klara Bech  2003      39.83        1:58.63   
  Thea Brndum  2004      37.32        2:35.95   
                     
23  Isk Mini Piger 05-07  2005  Ikast Svmmeklub            2:36.06   
  Maja K. Lauridsen  2005      44.84        44.84   
  Laura Hkonsson  2006      35.45        1:20.29   
  Laura Sneberg V. Jensen  2006      36.26        1:56.55   
  Emilie Vring Nielsen  2005      39.51        2:36.06   
                     
24  Horsens Piger 4  2003  Horsens Svmmeklub            2:46.08   
  Sofie Vad Kruse  2005      38.85        38.85   
  Xenia Juhl Leiszner  2005      38.58        1:17.43   
  Laura Sofie K. Jrgensen  2007      43.98        2:01.41   
  Cathrine Grnhj  2007      44.67        2:46.08   
                     
25  The Dolpins  2003  Errits Gymnastik Og IF            2:52.58   
  Caroline van Vliet  2006      39.61        39.61   
  Anna Lykke Vangsgaard  2005      40.49        1:20.10   
  Rikke Srensen  2004      50.47        2:10.57   
  Sissel Jessen  2004      42.01        2:52.58   
                     
26  Hsc Piger 3  2003  Holstebro Svmme Club            2:58.42   
  Amalie Lind Pedersen  2005      41.79        41.79   
  Anne Vorup Iversen  2005      42.11        1:23.90   
  Silje Drechsler  2007      55.88        2:19.78   
  Mille Dahl Lindholm  2006      38.64        2:58.42   
                     
27  Poseidon Piger 3  2003  Skive Svmmeklub Poseidon            2:59.05   
  Jasmin Haaning  2007      43.86        43.86   
  Freja Houmann-Esbensen  2004      1:32.52        2:16.38   
  Mille Fjeldgrd Srensen  2007      42.67        2:59.05   
  Sofie Terp  2006              2:59.05   
                     
28  S68 - 4  2003  Svmmeklubben S 68            2:59.79   
  Line Grndved Holt  2004      39.07        39.07   
  Patricia Nttermann  2007      41.10        1:20.17   
  Sofia Jrgensen  2006      44.08        2:04.25   
  Mathilde Christiansen  2007      55.54        2:59.79   
                     
S68 - 2  2003  Svmmeklubben S 68            DNS   
  Signe Gade  2005                 
  Mille Winther  2003                 
  Sara Bundgaard  2003                 
  Sofie Jakobsen  2003              DNS   
                     
Horsens Piger 2  2003  Horsens Svmmeklub            DSQ  tyvstart 
  Thea Sofie Holm Petersen  2005      32.79        32.79   
  Stinne Holst Gregersen  2003      31.70        1:04.49   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  10 juni 2017 
Licens til Ikast Svmmeklub  Udskriftstidspunkt  16:10 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner