2021-04-11   14:45:39
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for KVIK Årgangs Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  KVIK Årgang    Udskriftsdato  01 december 2017   
  Stævne by  Kastrup    Udskriftstidspunkt  17:45   
  Arrangør  Svømmeklubben KVIK Kastrup         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  01 december 2017         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2017 
Sponsor: Segment 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m  300m    Opnået  Status 











 
Fiona Andrea Have  2004  Lyngby Svømmeklub    1:09.28  2:22.25  3:33.51    4:41.94   
Viktoria Freja Sørensen  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:08.56  2:21.39  3:33.02    4:42.65   
Maya Hauerberg Terp  2005  A6    1:09.96  2:25.15  3:39.85    4:53.52   
Elisabeth Roskær  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:09.22  2:23.29  3:38.69    4:54.36   
Laura Borre Jacobsen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:13.06  2:29.61  3:46.35    5:01.15   
Kaya Vennick Haugbølle  2004  Hørsholm Svømmeforening    1:12.40  2:30.67  3:49.25    5:05.65   
Amalie Brammer Kærgaard  2004  Gladsaxe Idræts Forening    1:13.82  2:33.15  3:50.16    5:06.08   
Silja Brage  2005  A6    1:13.86  2:32.93  3:50.93    5:06.65   
Mille Maxwell Berthou  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:11.72  2:30.73  3:49.70    5:06.73   
10  Alma Heyn Stage  2004  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:12.67  2:33.66  3:53.41    5:10.63   
11  Emily Maack  2004  Lyngby Svømmeklub    1:12.58  2:33.72  3:54.37    5:11.42   
12  Nikoline Marie Lange  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:13.16  2:33.05  3:52.98    5:11.95   
13  Emma Karoline Guldberg  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:10.87  2:29.49  3:50.43    5:12.40   
14  Laura L. Hørning  2004  Glostrup Svømme Klub    1:10.05  2:27.61  3:50.35    5:12.46   
15  Asta Højberg  2005  Lyngby Svømmeklub    1:13.07  2:33.43  3:55.02    5:13.19   
16  Mathilde Edele Borg  2004  Hørsholm Svømmeforening    1:14.89  2:34.83  3:54.43    5:13.50   
17  Lærke Vinneck Hansen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:14.98  2:34.20  3:54.55    5:13.79   
18  Ida Skov Kragh  2006  A6    1:14.82  2:36.64  3:58.96    5:18.02   
19  Emilie Wilms Jensen  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    1:16.12  2:38.11  3:59.91    5:18.89   
20  Ellen Marie Ulrich-Jørgen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:17.90  2:40.23  4:02.58    5:19.42   
21  Victoria W. Stahl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:14.87  2:37.47  4:00.75    5:21.83   
22  SIF Bramm  2006  A6    1:19.05  2:41.81  4:04.20    5:23.98   
23  Molly Namensen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:15.93  2:42.11  4:05.56    5:29.92   
24  Mille Frydendahl  2006  A6    1:16.04  2:42.02  4:09.04    5:34.90   
25  Luna Christensen  2005  Gladsaxe Idræts Forening    1:16.96  2:42.80  4:09.90    5:35.52   
26  Isabella Ravn Jensen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:20.50  2:47.60  4:14.03    5:39.18   
27  Marie Juul-Olsen  2004  Lyngby Svømmeklub    1:19.35  2:47.00  4:14.10    5:39.55   
28  Mathilde Pihl  2005  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:19.51  2:46.90  4:15.98    5:45.03   
29  Siv Reimer  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:23.68  2:57.74  4:31.50    6:01.43   
30  Clara Thomsen  2006  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    1:27.12  3:01.87  4:35.14    6:04.17   
31  Mille Dige From  2004  Hørsholm Svømmeforening    1:29.03  3:14.17  4:57.63    6:37.41   
Clara Secher Termansen  2005  Hørsholm Svømmeforening            DNS   
Emma Zambrano Thorsen  2004  Vest-Brøndby            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  01 december 2017 
Licens til Svømmeklubben Kvik, Kastrup  Udskriftstidspunkt  17:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner